Samiec alfa. Pozytywny lider lub niegrzeczny chłopiec

Zostań darczyńcą/podziękuj autorowiJeśli doceniasz stronę i nie chcesz, by zniknęła z internetu kliknij, by wybrać sposób wsparcia 🙂

Samiec alfa ma dwa podtypy: pozytywnego lidera i niegrzecznego drania. Determinuje to wychowanie w odmiennych wartościach, ale i biologia (geny, hormony). Oba typy samców alfa odznaczają się innymi cechami, zachowaniami, rolami w społeczeństwie i osiągają inne rezultaty w życiu (także z kobietami). Pozytywny samiec alfa może być u szczytu społeczeństwa wnosząc coś dobrego, czy dzierżąc władzę będąc szanowanym, a negatywny alfa może skończyć w więzieniu, lub być liderem, ale gangu. Nie ma też tak, że samiec alfa będzie samcem alfa gdziekolwiek się nie pojawi i dla każdej kobiety. Nie każdy mężczyzna będzie go traktował równorzędnie – może go poniżać, może chcieć wyeliminować, bo albo będzie siał odrażenie słabościami, albo przeciwnie, będzie zagrożeniem dla wierności ich partnerek.

Jeśli nie do końca odnajdujesz się w tym to zajrzyj do mojego wstępu do rozpoznawania samców alfa i beta TUTAJ.

A tutaj spisałem dla Was materiał o samcach beta wśród mężczyzn, czyli najliczniejszej (i chętnie promowanej przez system wychowania) grupie mężczyzn.

Od siebie nie polecam drogi negatywnej i nigdy jej nie promuję.

Samiec alfa pozytywny – lider, fachowiec, chodząca wartość

Samiec alfa pozytywny to mężczyzna, który w teorii powinien być prawdziwym mężczyzną, czyli marzeniem kobiet. Trzeba od razu zaznaczyć, że nim nie jest, ponieważ ideały nie istnieją i nie istnieje ktoś taki jak prawdziwy mężczyzna. Każdy z nas jest tym prawdziwym mężczyzną (biologia!), tylko nie każdy ma odpowiednio wiele cech przyciągających duże ilości kobiet, aby mieć wybór z którą z nich spędzić życie. Dużo częściej wybierany przez kobiety jest mężczyzna, który posiada cechy sprzeczne, czyli raz potrafi być twardy, raz wrażliwy, co wpływa na psychikę i pożądanie kobiet, a więc bardziej samiec alfa negatywny (o nim później), a gdy chcą już poczucia bezpieczeństwa i zakładania rodzin wybierają lubujących się oddawać ideom i innym ludziom samców beta. Udowodniono, że ludzie o zrównoważonych cechach damsko-męskich osiągają lepsze relacje, niż ci skrajnie obdarzeni. Tą dwojakość widzimy w twierdzeniach typu: miły mężczyzna jako mąż, chłodny, tajemniczy zły chłopiec tylko do łóżka. Kobiety zawsze będą szukały dwóch, różnych mężczyzn w jednym, między innymi z powodu cyklu menstruacyjnego, który steruje ich pożądaniem. Wierząc, że same potrafią być sprzeczne pragną takich samych mężczyzn – problem w tym, że świadomie nie potrafią dostrzec, że nadają takim mężczyznom cech kobiecych (własnych), pomimo, że pragną różnic (męskości).

Oba typy samców alfa są drapieżnikami w porównaniu do samców beta. Samcy alfa są agresywni życiowo i podejmują rywalizację, czym podnoszą swój status społeczny, niezależność, ilość zasobów i możliwości uzyskiwania władzy. Czasami tracąc zdrowie, a nawet życie. Samiec alfa zatem jest mężczyzną pewnym siebie i zdecydowanym ponieważ nie jest neurotykiem, operuje lewą półkulą mózgu, która słabiej komunikuje się z emocjami (często asperger), a także przejawia cechy narcystyczne. Samiec alfa zawsze dąży do bycia ważnym. Samców alfa inne osoby nie obchodzą tak jak on obchodzi sam siebie. Samcy alfa żyją „swoim życiem”, które ma za zadanie IM sprawiać radość. Samcom alfa nie sposób zaburzyć samooceny. Samce alfa z reguły są niezadowoleni z innych, a nie z siebie jak samcy beta. Samiec alfa pozytywny nie ma problemów emocjonalnych, może nie licząc impulsywności i agresji, nie szuka miłości ponieważ jest niezależny emocjonalnie, a emocje mają dla niego nikłe znaczenie lub żadne. W królestwie samca alfa dużą wagę przyjmuje seks i jego możliwość zapładniania wielu partnerek. Samiec alfa nie szuka wsparcia, opieki, bezpieczeństwa, dowartościowania, ponieważ potrafi to wszystko zapewnić sobie sam. Kobieta przy pozytywnym samcu alfa pozytywnym czuje się „dopełniona”, choć próbuje w nim zauważać romantyczne, czy wrażliwe zachowania, to jest to tylko jej oszukiwanie samej siebie. Długoterminowe, monogamiczne związki nie są dla samców alfa, tak jak i życie rodzinne (wyjątek stanowi spadek testosteronu z czasem).

Samce alfa są dominujący, przewodzą, chcą być i są autorytetami w wielu dziedzinach, mają własne, dobrze sprecyzowane zasady, wiedzą czego chcą przez co łatwo jest im znaleźć swoje miejsce na świecie. Kobietom potrafi to imponować przez co czują się jak małe dziewczynki przy nich. Zakładając, że te kobiety mają niedojrzałą psychikę, to nie będzie to nic dziwnego – duże dzieci w skórach dorosłych kobiet szukają opiekuna „imitację seksualizowanego ojca”, przy którym będą się czuć bezpieczne.

Samiec alfa pozytywny rzadko kiedy ląduje w więzieniu, ponieważ raz, że potrafi bardziej siebie kontrolować niż samiec alfa negatywny (emocjonalna stabilność, opanowanie), ale też zdecydowanie lepiej kreuje się na niewinnego.

Samiec alfa odrzuca, a nie zabiega jak samce beta. Samca alfa nie obchodzą fochy kobiety, ich urażenie, czy płacz. Samiec alfa zna swoją wartość i wie, że kobiety są łatwo zastępowalne, a sam ma na tyle opracowany swój świat, że kobieta nie jest jego szczęściem. Samce alfa nie spełniają przysług, jak samcy beta, ponieważ nie uważają, by spełnione zadania ich określały, ale ich „ja”.

Samce alfa dzięki swojej agresji, sile i pędowi do zdobywania zasobów wygrywają rywalizacje o kobiety, ponieważ umieją swoich rywali eliminować. Kobiety zawsze pożądają siłę i wartość, którą samcy alfa ukazują. Jako egoiści samcy alfa nie wyrażają chęci współpracy z innymi mężczyznami.
Kobiety „alfa” robią to samo ustalając własne hierarchie, tyle ze stosują intrygi, plotki, manipulują, stosują przemoc psychiczną, ośmieszają, wpędzają w kompleksy, oszukują, zazdroszczą i kreują siebie często kłamiąc, choć przede wszystkim ulepszają wygląd, czy umiejętność manipulowania mężczyznami, by wykonywali ich polecenia.

Samiec alfa pozytywny jest nieprzewidywalny, ponieważ ma dużo pomysłów, co dodaje mu tajemniczości i zainteresowania. Kobietom wrażliwym bardzo ciężko jest żyć z samcami alfa, ponieważ nie mogą ich kontrolować, by się czuć bezpiecznie. Co ciekawe to właśnie samcy alfa są najbardziej poddawani shit-testom kobiet i tylko jeśli mają silną psychikę będą je przechodzili. Inni – po czasie związku, inwestycji i zaangażowania mogą stracić te cechy i swoją pozycję, za czym pójdzie spadek pożądania u kobiety.

Samce alfa pozytywni i negatywni traktują świat jako obiekt, w którym należy przetrwać.

„Człowiek bez strategii, który lekceważy sobie przeciwnika, nieuchronnie skończy jako jeniec” – Sun Tzu, „Sztuka wojny”.

Jest wiele drapieżników wśród obu płci – a dobry drapieżnik jest lepszym drapieżnikiem niż ten, który lekceważy innego drapieżnika uważając go za przyjaciela, gdy nie dał na to dowodów.

Samiec alfa skoncentrowany jest na zadaniach, a nie emocjach, abstrakcji i wyobraźni. Samiec alfa z trudem wyraża emocje, nie mówi o strachu, lękach, przygnębieniu, czy smutku.

Samiec alfa ma manię kontroli i posiadania, znaczy swój teren, a kobieta jest traktowana jak jego zdobycz i trofeum. Kobiety czują się bardziej wyjątkowe, gdy są w posiadaniu „wartościowego samca”, póki nie zauważą, że samiec alfa nie daje bezpieczeństwa i zaangażowania, jakiego oczekują od samców beta. Zwykle jest to okres do 27-30 roku życia, kiedy kobiety próbują relacji z samcami alfa (jeśli są oczywiście odpowiednio wartościowe fizycznie dla nich), by później jako skrzywdzone przez nich (lub swoje wyobrażenia kim taki alfa może być) poszukują mężczyzn, których w młodości traktowały jako drugi sort, czyli samców beta.

Dzięki narcyzmowi samiec alfa zwykle wygląda lepiej i ubiera się lepiej, ponieważ liczy się dla niego autoprezentacja. Sprawność ciała samca alfa ma dla niego nadrzędną rolę. Samiec alfa jest bardzo asertywny, widnieje jako dojrzały społecznie i emocjonalnie. Samiec alfa swoja siłę opiera na sile fizycznej i psychicznej, ponieważ często jest psychopatą bez skrupułów. Psychopatia u mężczyzn, tak jak i narcyzm odbierana jest przez kobiety jako pewność siebie i męskość.

samiec alfa

Samiec alfa konfrontuje się z własnymi lękami i słabościami, jeśli je posiada i je pokonuje. Bardzo łatwo wychodzi ze strefy komfortu. Nie widzi przeszkód, problemów, a rozwiązania.

Samiec alfa jest ekstrawertyczny, przez co komunikuje się zazwyczaj łatwo, a więc ma też łatwość w uwodzeniu kobiet. Dodając zwykle jego nienaganną posturę i umięśnienie, ukazuje się jako człowiek pożądany i z perspektywami na sukces. Ma też co oczywiste wysokie mniemanie o sobie, a więc większe oczekiwania wobec ludzi w jego otoczeniu, co też nie do końca może uszczęśliwiać zakompleksione kobiety.

Seks dla samca alfa to zwykle potwierdzanie jego dominacji i męskości, więc kobiety muszą być wobec niego uległe.

Samiec alfa jest skupiony bardziej na sobie niż partnerce (także w seksie), jest egoistyczny i traktuje partnerki przedmiotowo. Stawia siebie przed innymi. Dużo częściej posiada agresywne, zimne, nieempatyczne zachowania. Samiec alfa jest poligamiczny i z trudem przywiązuje się do kobiet, ponieważ stałość go przytłacza – musi być ciągle „pod prądem” (to jego życiowa motywacja). Samiec alfa posiada wiele partnerek seksualnych, jest doświadczony, zwleka z życiem rodzinnym i przyjacielskim, ponieważ ma wiele więcej własnych celów do zrealizowania. Samce alfa mogą założyć rodzinę, ale tylko pod pełnym posłuszeństwem kobiet i dzieci. Zwykle dzieje się to w późniejszym wieku, kiedy w ich ciele testosteron już tak nie buzuje.

Samiec alfa dominuje – nad innymi mężczyznami, ale też kobietami, przez co ukazuje się jako lider. Jest to lider, który potrafi wnosić tyle wartości, ponieważ rozwija swoją osobowość i umiejętności, że jego liderowanie jest bardziej naturalne. Ludziom jest zdecydowanie łatwiej ufać osobom, które są pewne siebie, wierzą w siebie i mają dobrą autoprezentację. Samiec alfa szczególnie nieźle będzie liderował, jeśli nauczy się traktowania innych w przystępny sposób, nawet gdy jest psychopatą. Jest to oczywiście schemat, ponieważ nie wyczuwa emocjonalnie jak powinien się zachować. Jego postura, mowa ciała wzbudza respekt.

Samiec alfa ma własne zdanie i umie go obronić. Samiec alfa jest dobry w komunikowaniu się, potrafi wysłuchać, choć jego empatia raczej polega na dawaniu szybkich rozwiązań.

Samiec alfa wprowadza swoje myśli w czyny i nie odwleka ich w czasie, a jest to związane z jego impulsywnością i pewnością siebie. Chłodna, wyrachowana kalkulacja jest zostawiona do samca alfa negatywnego.

Samiec alfa rzadko wini siebie, czym unika przykrych stanów emocjonalnych. W porównaniu do negatywnego samca alfa nie mści się, ponieważ nie musi walczyć o kontrolę, tylko ją posiada, dzięki chociażby odpowiedniemu doborowi uległych partnerek.

Samiec alfa ma wysoki poziom energii życiowej i seksualnej, przez co jest wymagającym partnerem, ale i sam potrafi zdziałać bardzo dużo bez pomocy innych.

Alfa pozytywny częściej jest moralny niż nie jest, w przeciwieństwie do samca alfa negatywnego. Samiec alfa toleruje dzieci, ale zajmuje się tylko niezbędnym minimum, ponieważ nie czuje „więzi emocjonalnej” potrzebnej do budowania takich relacji.

Samiec alfa negatywny – bad boy, zły chłopiec, drań

O tych mężczyznach pisałem wielokrotnie w moich tekstach. Dwa najważniejsze:

Kobiety kochają drani, czyli Ciemna Triada w akcji

Kobiety kochają drani. Zły chłopiec to namiętny wybór

Samiec alfa negatywny prezentuje niedojrzałe sposoby radzenia sobie z rzeczywistością, a często jest „chodzącym problemem”. Drań to mężczyzna o którym kiedyś mówiło się, że pije, bije i zdradza kobiety. Drań to mężczyzna który posiada cechy które uzależniają kobiety od niego, ponieważ prezentuje podobne myślenie do myślenia kobiecego, ale jest w nim silniejszy i nie jawi cech bezpośrednio uległych jak kobiety. Drań ma zasoby pozytywnego samca alfa, więc ma walory przyciągające kobiety, ale ma też swoje negatywne cechy, które fałszują jego obraz. Drań ma cechy osobowości antyspołecznej: jest psychopatą, socjopatą, narcyzem i makiawelistą. Dobre serce u niego to tylko nikła część osobowości, czasami dlatego, że miał ciężkie przeżycia (socjopatia i narcyzm), a czasami wynika wyłącznie z dziedziczenia agresywnych genów.

Drań ma wysokie ego, łatwo mu nadepnąć na odcisk. Jest przez to nadwrażliwy. Z byle powodu może dać komuś w gębę, lub w inny sposób zniszczyć życie, karierę itd.

Drań potrafi być lepszy społecznie dzięki makiawelizmowi niż alfa pozytywny, ponieważ umie mówić to co ludzie chcą usłyszeć i zakładać wszelkie maski, by zdobywać uwagę innych, aczkolwiek w zamkniętych drzwiach może ukazywać prawdziwego siebie. Drań jest przebiegły i sprytny, ale jeśli jest zbyt impulsywny to będzie autodestruktywny i tak często bywa, dlatego trafia do więzień. Uzależnienia u drani też nie są niczym zaskakującym, rozboje, czy kłamstwa. Pamiętajmy, że drań jest świadomy tego co robi, a to bardzo trudno rozróżnić z tymi, którzy są wyuczeni takich postaw po sposobie wychowania.

Zdecydowanie częściej zobaczymy brutali, kłamców, pozerów, a nawet kryminalistów którzy posiadają zakochane w nich fanki, niżeli normalnego, miłego mężczyznę z sercem na dłoni, który posiada siatki adoratorek. Co odróżnia takiego samca od samca beta? Kobiety się go boją, więc rzadziej tworzą dramy i się awanturują.

Kobiety pociąga to co zakazane i złe, mimo, że mogą się tego obawiać i naturalnie odrzucać samą myśl, że mogłyby zainteresować się kimś kto zapewnia dreszcz emocji.

Ja chcę samca alfa? Wcale nie! Źli chłopcy? A gdzieżby tam – patologia!

A potem ugania się za takim i wpada jak śliwka w kompot.

Kobiecą ciekawość wobec zła widzimy w przypowiastce o zakazanym owocu z raju. Łamanie zasad i społecznych reguł jest socjopatią. Kobiety twierdzą, że najlepiej by było nawet, gdyby mężczyzna był zły dla całego świata, twardzielem wobec wszystkich, a dobry dla kobiety, czyli z jednej strony zapewniał zmienne emocje, z drugiej dawał poczucie bezpieczeństwa, na zmianę z niepewnością jego utraty. Drań potrafi manipulować obrazem samego siebie przez co ukazuje się jako ten, który potrafi zaspokoić obie części kobiecej osobowości. Oczywiście nie jest tak, że 100% kobiet będzie zainteresowanych draniem, ponieważ szybciej wyczują w nim fałsz – po to „natura” wbudowała w nie wysoki intelekt emocjonalny, by móc tego mężczyznę odpowiednio przetestować shit-testami. Drań-socjopata nie da sobie rady z inteligentną, pewną siebie kobietą i szybko zauważy jego przybierane maski.

Bad boy zapewnia rollercoaster emocjonalny, kobieta nie jest go pewna, a do tego zręcznie manipuluje ludźmi w otoczeniu, by widzieli go lepszym niż jest. Bad boy ma skomplikowaną osobowość, więc narcystyczne kobiety widzą w nim swoje męskie odbicie o wyższym poziomie rozwoju (swój do swego!). Drań potrafi zapewnić drogę od piekła do nieba, przez co wydaje się szalenie interesujący i przyspieszający bicie serca – tym bardziej gdy jest to połączone z dobrym wyglądem. Taki mężczyzna jednak ma o wiele większe problemy z kontrolą nad sobą, dlatego częściej może trafiać do więzień, wdawać się w bójki, nie jest tak opanowany jak samiec alfa pozytywny, a jego pewność siebie jest zmienna. Samiec alfa negatywny potrafi być czuły, ale i potrafi być niesamowicie zimny. To kobiety pociąga, ponieważ same są zmienne i nie umieją go zrozumieć, tak jak mężczyźni beta nie umieją zrozumieć kobiet. Drania bardzo trudno rozgryźć, jest świetny w uwodzeniu, świetny we wzbudzaniu pożądania u kobiet. Jeśli posiada wysokie walory fizyczne będzie też czasami mylony z pozytywnym samcem alfa, ponieważ posiadając sprawne ciało będzie mógł utrzymać pewność siebie na dłużej, a jego manipulacje mogą być schowane tylko dla swoich ofiar. Ten typ samca alfa też traktuje partnerki przedmiotowo, ale robi to bardziej bezpośrednio niż alfa pozytywny, ponieważ zwykle obniża wartość napotkanym kobietom. Ogólnie jest to mężczyzna który stosuje podobne techniki do kobiet, które spychają swoich beta mężczyzn pod pantofel.

Kobiety, które dowartościowują się pomocą innym pragną takiego mężczyzny, by móc go „zresocjalizować”. Oczywiście zwykle kobiety nie mają na tyle siły i wartości, by móc to zrobić, więc częściej cierpią, niż cokolwiek zmieniają. Samcy alfa negatywni także NIGDY nie proszą o pomoc kobiety w zmienieniu siebie na lepsze, ponieważ to już są cechy beta – poleganie na innych. Stąd też bardzo często konflikty w związkach tych osób – ona go chciała zmienić, on się opierał i o to nie prosił.

Drań wyznaje zasadę:

Nigdy nie traktuj kobiety zbyt dobrze. Kobiety trzymają się ochlaptusów, kurwiarzy, szulerów i brutali. Nie mogą wytrzymać ze słodziutkim, milusim facetem. A wiesz dlaczego? Nudzą się. Nie chcą być szczęśliwe. To nudne. – Mario Puzo (z książki Głupcy umierają)

Drań nie toleruje manipulowania nim, fochów, ale zwykle karze sprawcę silniej niż kiedy był ofiarą złego zachowania wobec siebie. W przeciwieństwie do samców beta, którzy unikają mszczenia się i bezpośredniego karania innych.

Alfa negatywny może być kłamliwym politykiem, mordercą na szczycie władzy, prowokatorem wojen, a także drobnym rzezimieszkiem trafiającym za kraty. Może też stosować przemoc domową. Impulsywny, cwany, często bezmyślny – jeśli zna swoje ograniczenia będzie bardziej przebiegły i będzie ukrywał swoją złą cząstkę, zupełnie tak jak fałszywe, zdradliwe, manipulujące kobiety.

Drań rzadko jest moralny, lub udaje moralność. Drań to dobry kąsek dla kobiet które chcą zdradzić swoich miłych samców beta i poczuć dobry seks. Drań z łatwością uwodzi, więc nie ma większych problemów z reprodukcją. Drania nie obchodzą społeczne reguły, więc jako zły człowiek jawi się jako pociągający. Dobro jest standardem, jest miałkie, jest obowiązkiem. Zło nie. Drań korzysta z tej broni.

Samiec alfa negatywny częściej wini innych, ale tylko w wypadku nieposłuszeństwa. Jest to atak zemsty, co ma poniżyć innych i jest zazwyczaj jest tak samo skuteczny jak kobiety wzbudzające poczucie winy w samcach beta. Drań wie, że poczucie winy blokuje walkę o siebie.

Alfa negatywny nie ma współczucia i empatii wiec może nie mieć wielu znajomych i przyjaciół, ale też nie nadaje relacjom międzyludzkim dużego znaczenia, więc nie odczuwa krzywdy. Jego przyjaźnie i miłości opierane są na kalkulacji przydatności do jego celów.

samiec alfa

Drań w życiu to często sadysta, dowódca w wojsku poniżający i kontrolujący innych, lub co ciekawe – kompulsywny uwodziciel. Drań lubi pokazywać wyższość nad innymi mężczyznami. Jego liderowanie jest jednak oparte bardziej na wywoływaniem strachu przed nim niż wnoszeniem wysokiej wartości. Drań kontroluje swoją mimikę, ale posiada szerszy zakres mimiczny niż alfa pozytywny przez co także przyciąga kobiety bardziej. Często jego mimika jest widziana jako arogancka. Zdecydowanie z tym typem mężczyzny żyć trudniej, ponieważ może być kapryśny i wybuchowy. Świetny to kąsek dla kobiet potrzebujących adrenaliny, zdominowania i emocji w życiu. Jeśli nie są posłuszne ich kobiecość będzie stopniowo niszczona, by w czasie bycia lepszą będzie nagradzana i wzmacniana.

Alfa negatywny raczej ukrywa swoje intencje. Jeśli nie jest interesujący życiowo, to wchodzi w problemy z prawem, znika na dłuższy czas nie pozwalając siebie kontrolować. Drań pojawia się w towarzystwie kobiet, wie jak je traktować i co im mówić, więc jego umiejętność zapewniania przeróżnych emocji doprowadza do fascynacji jego osobą i chęci rywalizowania o niego przez kobiety. Drań często używa wobec kobiet praktyk sadomasochistycznych, przez co też przypomina mężczyznę z 50 twarzy Greya. Drań jest często perwersyjny, ma wiele pomysłów na seks przez posiadanie tej złej cząstki, która tak kobiety kręci.

Ten samiec umie słuchać, ale robi to dla swoich korzyści, a nie by wnieść wartość. Drań jest słaby w empatii jakiejkolwiek,czy to zadaniowej czy emocjonalnej, chociaż może ją udawać, by np. wyciągać tajemnice ludzi. Z draniem kobiety potrafią na pierwszej randce iść do łóżka, ufają jemu, jemu uczuciom i jego umiejętnościom, kiedy inni mężczyźni muszą z tym czekać. Drań nie daje się zdominować partnerce, przez co jeśli spotka kobietę nieuległą to będzie starał się odpierać jej shit-testy, by nie brała go pod włos. Drań lubi ryzyko, adrenalinę i dobrą zabawę. Rock, alkohol, narkotyki, motory, bójki, protesty, kibolstwo.

Drań zwykle nie lubi dzieci i nie nadaje się do opiekowania nad nimi. To człowiek który wydaje decyzje, a nie jest kimś rozczulającym się nad innymi. Dzieci mogą go po prostu denerwować, zresztą podobnie jak nazbyt emocjonalne kobiety, które też próbują wchodzić mu na głowę. On toczy bitwy i nie daje za wygraną w porównaniu do samców beta, którzy uważają, że kobieta ma wyznaczać kierunki. To widać w historii małżeńskiej mojego kolegi, którą opisywałem TUTAJ.

Drań zwykle opiera osobowość na sile psychicznej, która jednak nie musi być zbyt trwała, jeśli jest socjopatą, a nie psychopatą. Jego lęki są maskowane, lub wyparte ze świadomości, w przeciwieństwie do psychopaty, który lęków rzeczywiście nie ma.

Samiec alfa negatywny nie wymaga bardzo wysokiej wartości przez kobiety, ale posłuszeństwa, uległości i braku podkopywania jego wartości. Samiec beta jak się dowiecie w drugiej części tekstu będzie tolerował negatywne zachowania kobiet, a nawet za nie nagradzał.

Alfa negatywny bardzo często jest traktowany jako „dobry kochanek”, dobry do zabawy, do luźnych relacji, ale już nie mąż , czy partner. Żadna z babć i mam nie powie „ten to dobry materiał na męża dla Ciebie córko”. Oczywiście zakładając, że drań nie będzie zakładać społecznej dobrotliwej maski samca beta, bo jako manipulator potrafi być dobrym aktorem. Dużo kobiet jednak twierdzi, że zawody pożądane przez nich to m.in mundurowi, a więc wszędzie tam, gdzie potrzeba większej surowości, niż uczuciowości. To nie dziwi, jeśli nawet Hitler był spełnieniem ich mokrych snów.

Oba typy samców alfa szukają rywalizacji, więc zawsze będzie o nich głośno – czy to w aspekcie pozytywnym, jeśli osiągają wysoki status, czy w aspekcie negatywnym, gdy są „złymi ludźmi”. Oboje rzadko przepraszają i przyznają się do błędów – alfa negatywny przeprasza, tylko kiedy ma w tym korzyść. Samce alfa nie są wyrozumiałe, posiadają sztywne reguły.

Samce alfa nie uznają braku szacunku do siebie. Jeśli obiecujesz coś musisz to wykonać. Jeśli samiec alfa posiada zasadę braku spóźniania się, to nie możesz się spóźniać. Wiele kobiet jest strasznie niechlujna i niezdyscyplinowana, przez co okazują brak szacunku innym, ale samcy alfa tego nie tolerują. Te kobiety będą krytykowane, przez co mogą uznawać siebie za ofiary w związkach z nimi, mimo, że same będą prezentować negatywne cechy i zachowania.

Samiec alfa negatywny przyciąga i odrzuca, zabiega i odrzuca, stosuje metody przyciągania i odpychania, przez co uzależnia kobietę od siebie i myślenia o nim. To technika push and pull, także używana przez toksyczne kobiety by manipulować swoimi naiwnymi beta mężczyznami.

Samiec alfa negatywny ma taki potencjał, że mógłby polegać na sobie, ale potrafi manipulować innymi, by inni wykonywali za niego pracę.

Samiec alfa negatywny uznaje sztywny schemat męskości, który będzie narzucał innym – przez co np. samcy beta będą przez niego wyszydzani i atakowani.

drań

Kobiety, które mają samców alfa uznają się za szczęściary, ale bardziej dlatego ze ich wartość jest tak niska, ze nie wierzą ze mogłyby spotkać lepszego mężczyznę. I nawet jak lepszego spotkają, to będą tęsknić do tego, który umiał wpływać na ich masochistyczną część osobowości. „Nienawidzę go, ale go kocham” – usłyszysz od kobiety.

O tym mechanizmie możecie poczytać w moim tekście: kobieta porzucona przez samca alfa to kobieta zniszczona.

Co ważne, kobiety mogą samców alfa się bać. Alfa pozytywny raczej nie będzie manipulował, więc zwiąże się z pewną siebie kobietą. Alfa negatywny może udawać miłego, aby mieć dostęp do kobiety która może się go bać. Maska ta zostaje ściągnięta, gdy partnerzy są już wobec siebie zaangażowani i trudniej jest rozbić ten obraz. Samców beta kobiety się nie boją, ponieważ są godni zaufania, stabilni, mili i nieagresywni, aczkolwiek między innymi takie cechy nie zapewniają im szacunku, a w dalszym kontekście miłości i pożądania kobiecego.

Trzeba dodać, że samce alfa negatywne nie muszą być szalenie inteligentne, by być pożądanymi. Dla kobiet ważna jest pewność siebie, a pamiętajmy, że wielu głupich ludzi jest pewnych siebie, ponieważ nie przewidują konsekwencji, myślą jedno a nie wielokierunkowo. Są zdecydowani i stanowczy, ponieważ często bezmyślni i nie zastanawiający się.

Samce alfa chcą być uszczęśliwiani, ale przede wszystkim koncentrują się na własnym szczęściu. Alfa pozytywny uczy się, by osiągnąć szczyt, alfa negatywny ma problem z przyswajaniem nowych postaw przez co często ląduje w więzieniu za dokładnie te same przewinienia.

Podawałem już wcześniej badania, że niskie IQ mężczyzn ma korelację z wysoką ilością męskiego testosteronu.

Spójrzmy na Azjatów, którzy są najbardziej inteligentną rasą, a którzy z samcami alfa nie będą kojarzeni przez kobiecą podświadomość. Oczywiście to nie jest tak, że każdy „nie alfa” będzie inteligentny, ale na pewno samiec alfa najbardziej przyciąga kobiety innymi cechami niż intelekt. Zaradność społeczna, dominacja, przebiegłość, spryt, wyrachowanie, kalkulacja, umiejętność kreowania się, wzbudzania emocji, agresja życiowa. Dzięki sile fizycznej i sile psychicznej (pewności siebie, nie da się go urazić i nie boi się odrzucenia), jest dla kobiet towarem pożądanym.

Kwestią jest jedynie co taki alfa zrobi ze swoimi zaletami i czy je wykorzysta w dobrych celach.

Profil strony na Facebooku: https://www.facebook.com/swiadomosczwiazkow

Spodobał Ci się mój artykuł i moja praca tutaj? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz podziękować! Dzięki regularnemu wsparciu mogę ocenić, czy moja praca się przydaje. We wszystko co tutaj widzisz inwestuję samodzielnie (również finansowo) i nie chciałbym by skończyło się to zniknięciem strony z internetu 🙂

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Będę wdzięczny za ustawienie comiesięcznego, automatycznego zlecenia wpłaty, ponieważ moja praca również jest regularna. Preferuję wpłatę na konto, ponieważ cała kwota dociera do mnie bez prowizji.

BLIK, przelewy automatyczne (szybkie), Google/Apple PAY i zagraniczne (SEPA) - BuyCoffee

Kliknij, by - kliknij w obrazek

Nie trzeba mieć konta na tym portalu i jest wybór przelewów anonimowych (np. BLIK). Nie trzeba podać prawdziwych danych. Niestety prowizja to 10%.

Paypal - kliknij w obrazek

darowizna paypal

Dla darowizny comiesięcznej zaznacz "Make this a monthly donation." Tutaj też są prowizje, ale można wspierać comiesięcznie w prostszy sposób, niż ustawia się to w banku. Coś za coś.

Tutaj przeczytasz więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

PS. Potrzebuję też pomocy z SEO, optymalizacją WordPress i reklamą (strona nie dociera do wielu ludzi). Szukam też kogoś z dobrym głosem do czytania tekstów.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, nie "leczy", a jest pasjonatem takich treści, który przekazuje je, lub interpretuje po swojemu. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Autor nie daje gwarancji, że jego rady się sprawdzą i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane praktykowaniem jego wizji danego tematu. Autor nie diagnozuje nikogo, a jedynie opisuje tematy z własnej perspektywy. Artykuły na stronie nie powinny zastępować leczenia, czy wizyt u specjalistów (chyba, że czytelnik ceni mnie bardziej, ale to jego osobista decyzja) i najlepiej jakby moje teksty były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa ich na własną odpowiedzialność.