Jak wybrać żonę, czyli im ładniejsza tym bardziej stuknięta

Zadajemy sobie dzisiaj pytanie JAK? Jak wybrać żonę (a wcale!), dziewczynę, partnerkę, konkubinę, kochankę… Trudna to rzecz, kiedy nie wiemy na co stać tę kobietę, kiedy mami nas swoją atrakcyjnością, elokwencją, kiedy nie znamy jej prawdziwej natury, kiedy nie żądamy czynów i dowodów np. miłości, szacunku, lojalności, tylko wybaczamy i tolerujemy wszelakie negatywne zachowania w imię… no właśnie, czego?

Myślimy, że może będzie się dało kobietę jakoś „usadzić na miejscu”, gdy trochę się awanturuje, narzeka, marudzi, jest kapryśna. Myślimy, że jeśli kobieta jest zwariowana, to wniesie pozytywnego ducha do związku. Myślimy, że jeśli będziemy bardziej się starać dla kobiety i bardziej ją kochać, to te negatywne cechy u niej znikną. Nic bardziej mylnego. Niby na początku nie jest nudno z wariatką, która zajmuje myśli, ale z biegiem czasu zauważamy, jak nasz logicznie ułożony świat rozpada się na kawałki. Na początku chcieliśmy by się coś działo, było szaleństwo, ale później doceniamy spokój, bo jedyne co taka wariatka wniosła nam do życia to szkody, wymagania wobec nas, których nie idzie spełnić, bo dokłada z czasem coraz kolejnych i… puste emocje, które zabierają energię do życia.

Kiedy jesteśmy niedojrzali i nieświadomi cech innych, popełniamy błąd związany z brakiem umiejętności oceny z jakimi osobami mamy do czynienia, z odczytaniem gry pozorów, z odczytywaniem tzw. gierek psychologicznych mających na celu nas rozkochać, uzależnić od siebie, zniewolić, byśmy porzucili swoje potrzeby na rzecz potrzeb drugiej osoby. Niepotrzebnie nakładamy ludziom aureolę.

I to samo mają mężczyźni, którzy są wrażliwi na kobiecą atrakcyjność seksualną, przez co dają im fory nawet przy strasznym charakterze i zachowaniach, ale też kobiety, które wybierają narcystycznych bad boyów, którzy dają rollercoaster emocjonalny, z nimi nie da się nudzić, choć ranią, a do tego umieją im wcisnąć najsłodszy kit. Ale nadal kit.

Kolega dzisiaj zauważył pewną tendencję. Cytuję:

Wiesz, że gdy poznaję super ładną kobietę to zawsze ma porytą banię, odpier*ala, za dużo gada, fuka, nie da się z nią dłużej wytrzymać i rujnuje mnie psychicznie? Chodzę podrażniony, mam mniej energii, kur*a! Czasami strach w ogóle się odezwać, bo ma problem! Czy one są normalne?

Okraszone kilkoma szczegółami, które może kiedyś rozwinę.

Kolega powinien w 5 minut uciąć taką relację i przemyśleć dlaczego właśnie takie kobiety wybiera. Poleciłem mu moją stronę, ale on, w swoim masochizmie wie lepiej… niech tylko czeka, jak wariatka wrobi go w dziecko, fałszywie oskarży o przemoc, gdy sama będzie jej prowodyrem. Niech się sparzy. To najlepsza lekcja – doświadczenie.

Normalną i zdrową psychicznie kobietą jest ta która potrafi przyznać, że nie jest normalna.

Normalną i zdrową psychicznie kobietą jest ta, która potrafi przyznać, że nie jest normalna – Sigmund Freud.

Tak samo, jak „inną, niż wszystkie” kobietą jest ta, która mówi i doskonale wie o tym, że jest taka sama, jak wszystkie…

Tak więc w czasie kiedy myślałem o wartościowej zawartości na bloga, przypomniał mi się jeden z zabawniejszych filmów „edukacyjnych” tłumaczących jakie są kobiety (o mężczyznach w innej sekcji strony). Strefa żony*, strefa kochanki, strefa zabawy. Jest wykres, jest skala, są korelacje…

* strefę żony zamieniamy na strefę stałego związku, ponieważ małżeństwa na dzisiaj są dla mężczyzn absolutnie niekorzystne

Niektórzy komentują, że Pan Wykładowca powinien za tę prezentację zarobić krocie i aby jego spostrzeżenia wykładano w szkołach od 12 roku życia dla każdego chłopca, a później mężczyzny.

Bo jednak pewnych kobiet trzeba się wystrzegać. Jakich? Ten film Wam wszystko powie (przetłumaczyłem napisy, dla większej przyjemności oglądania):

 

Oczywiście film jest humorystyczny i można go potraktować z przymrużeniem oka 😉

Dodatkowy smaczek to trójkąt atrakcyjności kobiet:

Jak wybrać żonę

Ideały nie istnieją, więc skreśl jedną z tych cech i poważnie się zastanów, gdy widzisz trzy cechy na raz – idealizacja i wynoszenie na piedestał kobiety jeszcze żadnemu mężczyźnie nie pomogło w zbudowaniu związku i zawsze wyszedł pokiereszowany. Co najlepiej wybrać?

Podpowiadam: u kobiet liczy się mózg i intelekt. Ale nie wtedy, gdy kobieta ma wysokie mniemanie o posiadaniu takiego mózgu i inteligencji z kosmosu. Kobieta udowadnia to czynem, sobą, zachowaniem. Wygląd przemija, a wieloletnie emocjonalne gierki socjopatki/narcyzki wykończą nawet najtwardszego byka.

 

Spodobał Ci się mój artykuł, moja praca, może cała idea i działalność? Jesteś za tym, by strona nie zniknęła z internetu? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz pomóc i podziękować! Tylko dzięki wpłatom można ocenić, czy moja praca się przydaje i jest wartościowa. To wszystko co widzisz (ale i to co niewidoczne) jest pracą, poświęconym czasem i moimi inwestycjami. Nie zwlekaj z decyzją 🙂

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Nie są to pożyczki, nie są to usługi. Jest to bezzwrotne wsparcie bez określonego celu świadczenia, czy też podziękowanie.

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

wpłata bitcoin

Adres portfela: 1BTR3p6kxRd7LKLMGvsT78kYk5DpmgHu9E

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.