Porady związkowe i dot. innych problemów (zgłoś się do mnie, a pomogę)

Porady związkowe i dot. innych problemów (zgłoś się do mnie, a pomogę) 1

Wsparcie darowizną za pracę i artykuły autoraJeśli doceniasz to co robię i nie chcesz, by strona przestała istnieć kliknij, by dać coś od siebie 🙂

Porady związkowe to sekcja rozwiązywania problemów dotyczących związków, małżeństw, zainteresowania sobą płci przeciwnej, rozpoznawanie co jest toksyczne, ale też pomaganie sobie, jeśli nie mamy ułożonych wzorców (np. dysfunkcje, których w Polsce niestety jest sporo; niektóre źródła mówią, że rodzin dysfunkcyjnych jest nawet do 30%!). W tym miejscu próbujemy radzić sobie z lękami, depresją, przeciążeniem, czy zrezygnowaniem – to co tyczy psychiki, zaniedbanej sfery życia i zdrowia człowieka.

Czemu to robię? Bo lubię pomagać, bo interesuję się tym, bo przeczytałem kilkaset książek o tej tematyce, przejrzałem kilka tysięcy badań. Ale i bo sam wiele przeszedłem w życiu, a co nauczyło mnie sporo. Po co dokładać cierpień, jak można zrobić coś dobrego?

W tej sekcji możemy wspólnie dokonywać postępów rozwiązywaniu przeróżnych problemów. Moje rady, a Twoje pytania mogą tyczyć różnych sfer, nie tylko relacji. Jak chcesz pomocy, coś Cię trapi, coś Ci nie wychodzi, nie jesteś czegoś pewny(a), chcesz, by rozłożyć Twój problem na czynniki pierwsze, dokładną analizą, porozmawiać – spróbuj u mnie. Kontakt jest mailowy (pisemny) i anonimowy.

Jest to dość unikatowa wartość, której nie ujrzysz na innych stronach, a nawet u sporej części psychologów, którzy… no cóż, często kują pewne definicje na blachę, byle zdać i tyle ich talentu, zmysłu obserwacji, wyłapywania szczegółów ważnych dla sprawy, czy tym bardziej powołania…

Przykład takiej analizy? Proszę. Tutaj narcystyczna kobieta znęcała się nad mężczyzną.

porady związkowe

UWAGA WSTĘPNA: nawał pracy w pojedynkę nie pozwala mi zazwyczaj od razu odpisywać na skomplikowane problemy, więc proszę uzbroić się w cierpliwość.

Pamiętaj też, że jest to moja wiedza i czas które Ci poświęcam poza tym co już robię na samym portalu pisząc, mam nadzieję, pomocne artykuły. Warto więc zainteresować się wsparciem mnie za to co robię tutaj tzw. bezinteresowną darowizną (więcej informacji na dole strony). Nie darowizną za analizę, ale ogólnie, wsparciem bez oczekiwania świadczenia. Ot, cenisz mnie, otwieram Ci może oczy na inne wątki, widzisz, że to co robię jest w porządku, więc wspierasz. Darowiznę należy odróżnić od usługi.

Kontakt: matrixpoland@o2.pl

Porady związkowe, analizy, rozmowy, rady, do wyboru do koloru

Zajmuje się analizami związków romantycznych, przyjacielskich, seksualnych, problemów rodzinnych, ale też często problemów z psychiką, cierpieniem i nierozwiązanymi konfliktami.

Głównym wątkiem, którym się zajmuje są związki, ich usprawnianie, lub uświadamianie o toksycznych związkach. Ewentualnie o sposobach radzenia sobie w takich relacjach. Mam w tym wiedzę i doświadczenie (w tym sukcesy), ale zaznaczam, że nie jestem psychologiem, a „jedynie” pasjonatem, więc traktuj rozmowę ze mną jak rozmowę ze znajomym, a nie jako porady medyczne.

Stworzyłem specjalny dział, który nazywa się „analizy związków czytelników”, choć jeśli będzie więcej zgłoszeń o sprawy innego typu, to stworzę kolejny dział lub zmienimy nazwę obecnego (dodałem PYTANIA DO ADMINISTRATORA – FAQ). Warto pytać o sprawy życiowe, rodzinne, z własną osobowością, czy o własnych porażkach/problemach, które można razem przepracować.

To co zostało już napisane i jakiej pomocy udzieliłem, można znaleźć tutaj (jednak nie każdy wyraża zgodę na publikację):

Analizy związków czytelników i pytania do administratora

Umieszczam tam analizy, które za zgodą stały się publicznymi, inne zostawiamy w rozmowach prywatnych.

Problemów około-związkowych jest naprawdę dużo i nie rodzimy się z wiedzą, ani doświadczeniem, by je pokonywać bez szwanku. Czasem czerpiemy złe wzorce od rodziny, lub z zewnątrz. Tak naprawdę w każdym człowieku i w każdej relacji można coś poprawić, ale aby to zrobić zaczynamy od zrozumienia samego (samej) siebie. Moje porady, analizy i zaangażowanie możesz traktować jak rozmowę ze szczerym przyjacielem, który nie będzie Cię tylko pocieszał ogólnymi słowami jak „będzie dobrze”, a przeprowadzi szczegółowo przez aspekty, o których będziesz pisać.

Kluczowe będą błędy, które mogę zauważyć, a których sam/a nie dostrzegasz, albo nie do końca wiesz jaki kierunek obrać, aby było lepiej. Jeśli chcesz w czymś poprawić waszą relację, albo własną osobowość, czy własne działania, to warto skorzystać z tego działu. Po co pytać przypadkowe osoby na forach, które nie pasjonują się tym, czy jakichś kołczów, gdy masz mnie? 😉

Pisać można też o własnych problemach, o swoim życiu, o tym z czym sobie nie radzimy. Każdy problem przeanalizuję dokładnie, by go zrozumieć jak najlepiej.

Jakie informacje powinny znaleźć się w mailu do mnie? Najlepiej szczegółowe

Zasady są proste. Opisujesz siebie jak najszerzej umiesz, bym nie musiał dopytywać kim jesteś, jakie masz cechy charakteru, czy podejście do związków. Możesz mówić co o sobie wiesz, lub co mówią o Tobie inni. Opisujesz swój związek tak, by pokazać jak najwięcej sytuacji które się w nim zadziały, a które są problematyczne.

Jest to Twoje swoje subiektywne zdanie, które dzięki wiedzy którą zdobyłem postaram się przefiltrować tak, abyś uzyskał(a) lepsze rezultaty, lub aby zrozumieć co się stało, co było przyczyną danych zachowań. Jeśli chcesz zaoszczędzić czasu możesz też napisać jakie są relacje matka-ojciec w Twojej rodzinie i rodziców z Tobą, co pozwoli powiedzieć na przykład co może Ciebie uszczęśliwić bardziej, a czego warto byłoby unikać w relacjach międzyludzkich. A może masz większy problem, może zdiagnozowano już coś u Ciebie? Warto wspomnieć.

Wiedza dobrze użyta zawsze pomaga!

Jeśli masz jakiś konkretny problem, to go opisujesz krótko. Np. rozmowę z daną osobą, przytaczasz sytuację, powód takiej rozmowy, otoczkę, dane słowa, zachowania i próbujemy ją analizować. Mówisz jakie masz cele, co chcesz osiągnąć, co poprawić. Może masz screeny, które ułatwią zrozumienie tematu.

Tak naprawdę można pisać o wszystkim, łącznie z problemami bardzo wykraczającymi poza samą sferę związków.

Po wszystkim mówisz, czy chcesz by umieścić taką analizę, czy naszą rozmowę na mojej stronie tym samym rozbudowując ją i pomagając innym.

Jeśli potrzebujesz pełnej anonimowości możesz napisać maila, a jeśli nie, to możesz kontaktować się przez nasz profil na facebooku.

Kontakt

 

 

Nowy profil na Facebooku

Spodobał Ci się mój artykuł, moja praca i działalność? Jesteś za tym, by strona nie zniknęła z internetu? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz pomóc i podziękować! Tylko dzięki regularnemu wsparciu np. darowizną można ocenić, czy moja praca się przydaje i jest wartościowa. To wszystko co widzisz (ale i to co niewidoczne) jest pracą, poświęconym czasem i moimi inwestycjami. Nie zwlekaj z decyzją 🙂

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Nie są to pożyczki, nie są to usługi. Jest to bezzwrotne wsparcie bez określonego celu świadczenia, czy też podziękowanie.

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, a pasjonatem takich treści, który przekazuje, lub interpretuje je. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans jest wskazany.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A można gdzieś proponować tematy do poruszenia? Jakąś listę oczekujących tematów może warto zrobić, może ankiety na temat o czym czytelnicy chcą czytać? Ja bym chętnie poczytała o różowej pigułce czy związkach inne niż te typowe (trafiłam na jeden tekst, który tylko definiował i oceniał cały ruch, a nie analizował dokładniej założeń), a bieżących i pilnych wydarzeń nie ma chyba aż na tyle dużo by regularnie je komentować.

Czy wpłata jest gwarancją lepszego traktowania? I gdzie dokładnie można te pomysły zgłaszać? To o pinkpilllu mam przeczytane; Chciałabym również byś poruszył temat wychowania chłopców w duchu blackpilla, tego co warto i czego nie warto ich uczyć, z jakim bagażem wartości wypuścić w życie, tego co warto im mówić i przekonań które warto w nich zaszczepić.

Tak, mam syna. Kolory pigułek ciągle mi się jeszcze mylą, nie opanowałam jeszcze tego slangu w pełni, napisałam z pamięci, bardzo możliwe że chodziło mi jednak o czerwoną.

LastTimeLooser

zrozumienie co naprawdę jest atrakcyjne w facetach, a nie co się mówi, 

Red musze przyznac ze mimo 3letniej praktyki u Cb, nie posunąłem się ani o milimetr w atrakcyjności. Wiedze mam przez co juz nikt mnie nie wykorzysta, ale w sumie nie ma nawet okazji zeby dac sie wykorzystac.

LastTimeLooser

To może podpowiedz jakiś mindset który pozwoli odsunąć od siebie myślenie w stylu śmieć genetyczny. Dzisiaj byłem świadkiem jak mój kolega z pracy był wołany przez jedną laseczkę z bananem na twarzy, bo stał do niej tyłem. Wiem, że ją słyszał ale mimo to mówię mu, ej tamta dupera Cię woła, a on „wiem, niech spierdala”. No ryj mi opadł, taka laska a jego stać żeby ją olać. Ktoś powie, że właśnie dlatego że ją olał, to ona chce. No ale ja też ją olewam i to nic nie daje bo jest obupulna olewka:) jak ja mu zazdroszczę, nie mogę przemóc tego myślenia o sobie jak o śmieciu. Zatruwa mi to życie

Karmazyn

Bo atrakcyjności nie da się podnieść. Tak działa rzeczywistość. Pojęcie atrakcyjności fizycznej kształtowało się zanim powstała współczesna cywilizacja. W rozwoju nie chodzi o to by stać się atrakcyjnym dla kobiet, bo tak się nie da.

Nie, nie było mnie tu wcześniej, odkryłam to chyba gdzieś między pół roku do roku czasu wstecz od dziś ale od jakiegoś czasu wracam tu co jakiś czas, ostatnio częściej, jak mi się przypomni by rzucić okiem w wolnej chwili na ulubione blogi lub przejrzeć starszy tekst. 
Z synem to jest tak, że dzieci dorastają szybko, nie chcę by stracił głowę dla jakiejś dziewczyny, nie chcę by cierpiał, podpowiedziałabym mu coś, ale nie bardzo wiem co. Myślałam o męskiej rozmowie – ale mąż pochłonięty robieniem pieniędzy, zapewnianiem bytu i odkładaniem na jego przyszłość mimo oddania się pracy i zapewniania bytu, mimo absolutnego bycia w porządku absolutnie nie jest w wolnej chwili typem mentora, filozofa, mędrca czy nawet mędrka, podejrzewam że jest nawet zbyt zmęczony by myśleć, a co dopiero doradzać i brać odpowiedzialność za swoje rady a wybity z rytmu zresztą najprawdopodobniej nie powiedziałby nic perspektywicznego – zresztą który nastolatek chciałby słuchać rodziców? 
 Nie jestem do redpillu w pełni przekonana, uważam że jego wyznawcy mimo potencjalnej chęci spojrzenia na wiele problemów szerzej żyją nieco we własnej bańce wzajemnie się nakręcając, ale ciężko mi tak naprawdę ocenić i ustosunkować się jako rzekomo uprzywilejowana kobieta, nie jest to dla mnie już tak istotne jako dla człowieka bardziej niż mniej spełnionego, który coś już zbudował i mającego życie w większym stopniu za sobą. Wierzę jednak, że jakąś tam wartość niesie sam fakt kwestionowania statusu quo, co redpill jednak czyni. Matka ucząca dziecko, by nie szanowało kobiet byłaby złą matką.  
 
 Co sądzisz na popchaniu go w stronę tańca zamiast ćwiczeń sportów kontaktowych? W stronę randek. O ograniczaniu pobytu w wirtualnych światach? Boję się w sporcie urazów głowy, typowego dla bokserów otępienia.

LastTimeLooser

Nie jestem do redpillu w pełni przekonana, uważam że jego wyznawcy mimo potencjalnej chęci spojrzenia na wiele problemów szerzej żyją nieco we własnej bańce wzajemnie się nakręcając

I tak sobie nas wesoło obraża… a Ty ją niańczysz.

LastTimeLooser

Ale to nie pierwszy jej taki wybryk. Ja też w trakcie połykania red pilla byłem radykałem, ale mi przeszło. Tu u niej widać, że stoi piguła w gardle i chce na zewnątrz.

16
0
Chciałbym przeczytać Twoje zdanie na ten temat. Napisz proszę komentarz.x
()
x