Porady związkowe i dot. innych problemów (zgłoś się do mnie, a pomogę)

Wsparcie darowizną za pracę autoraJeśli doceniasz i nie chcesz, by strona zniknęła z internetu kliknij, by poznać szczegóły 🙂

Porady związkowe to sekcja rozwiązywania problemów dotyczących związków, małżeństw, zainteresowania sobą płci przeciwnej, rozpoznawanie co jest toksyczne, ale też pomaganie sobie, jeśli nie mamy ułożonych wzorców (np. dysfunkcje, których w Polsce niestety jest sporo; niektóre źródła mówią, że rodzin dysfunkcyjnych jest nawet do 30%!). W tym miejscu próbujemy radzić sobie z lękami, depresją, przeciążeniem, czy zrezygnowaniem – to co tyczy psychiki, zaniedbanej sfery życia i zdrowia człowieka.

Czemu to robię? Bo lubię pomagać, bo interesuję się tym, bo przeczytałem kilkaset książek o tej tematyce, przejrzałem kilka tysięcy badań. Ale i bo sam wiele przeszedłem w życiu, a co nauczyło mnie sporo. Po co dokładać cierpień, jak można zrobić coś dobrego?

W tej sekcji możemy wspólnie dokonywać postępów rozwiązywaniu przeróżnych problemów. Moje rady, a Twoje pytania mogą tyczyć różnych sfer, nie tylko relacji. Jak chcesz pomocy, coś Cię trapi, coś Ci nie wychodzi, nie jesteś czegoś pewny(a), chcesz, by rozłożyć Twój problem na czynniki pierwsze, dokładną analizą, porozmawiać – spróbuj u mnie. Kontakt jest mailowy (pisemny) i anonimowy.

Jest to dość unikatowa wartość, której nie ujrzysz na innych stronach, a nawet u sporej części psychologów, którzy… no cóż, często kują pewne definicje na blachę, byle zdać i tyle ich talentu, zmysłu obserwacji, wyłapywania szczegółów ważnych dla sprawy, czy tym bardziej powołania…

Przykład takiej analizy? Proszę. Tutaj narcystyczna kobieta znęcała się nad mężczyzną.

porady związkowe

UWAGA WSTĘPNA: nawał pracy w pojedynkę nie pozwala mi zazwyczaj od razu odpisywać na skomplikowane problemy, więc proszę uzbroić się w cierpliwość.

Pamiętaj też, że jest to moja wiedza i czas które Ci poświęcam poza tym co już robię na samym portalu pisząc, mam nadzieję, pomocne artykuły. Warto więc zainteresować się wsparciem mnie za to co robię tutaj tzw. bezinteresowną darowizną (więcej informacji na dole strony). Nie darowizną za analizę, ale ogólnie, wsparciem bez oczekiwania świadczenia. Ot, cenisz mnie, otwieram Ci może oczy na inne wątki, widzisz, że to co robię jest w porządku, więc wspierasz. Darowiznę należy odróżnić od usługi.

Kontakt: matrixpoland@o2.pl

Porady związkowe, analizy, rozmowy, rady, do wyboru do koloru

Zajmuje się analizami związków romantycznych, przyjacielskich, seksualnych, problemów rodzinnych, ale też często problemów z psychiką, cierpieniem i nierozwiązanymi konfliktami.

Głównym wątkiem, którym się zajmuje są związki, ich usprawnianie, lub uświadamianie o toksycznych związkach. Ewentualnie o sposobach radzenia sobie w takich relacjach. Mam w tym wiedzę i doświadczenie (w tym sukcesy), ale zaznaczam, że nie jestem psychologiem, a „jedynie” pasjonatem, więc traktuj rozmowę ze mną jak rozmowę ze znajomym, a nie jako porady medyczne.

Stworzyłem specjalny dział, który nazywa się „analizy związków czytelników”, choć jeśli będzie więcej zgłoszeń o sprawy innego typu, to stworzę kolejny dział lub zmienimy nazwę obecnego (dodałem PYTANIA DO ADMINISTRATORA – FAQ). Warto pytać o sprawy życiowe, rodzinne, z własną osobowością, czy o własnych porażkach/problemach, które można razem przepracować.

To co zostało już napisane i jakiej pomocy udzieliłem, można znaleźć tutaj (jednak nie każdy wyraża zgodę na publikację):

Analizy związków czytelników i pytania do administratora

Umieszczam tam analizy, które za zgodą stały się publicznymi, inne zostawiamy w rozmowach prywatnych.

Problemów około-związkowych jest naprawdę dużo i nie rodzimy się z wiedzą, ani doświadczeniem, by je pokonywać bez szwanku. Czasem czerpiemy złe wzorce od rodziny, lub z zewnątrz. Tak naprawdę w każdym człowieku i w każdej relacji można coś poprawić, ale aby to zrobić zaczynamy od zrozumienia samego (samej) siebie. Moje porady, analizy i zaangażowanie możesz traktować jak rozmowę ze szczerym przyjacielem, który nie będzie Cię tylko pocieszał ogólnymi słowami jak „będzie dobrze”, a przeprowadzi szczegółowo przez aspekty, o których będziesz pisać. Jednak miej na uwadze, że jednostronna przyjaźń to nie przyjaźń.

Kluczowe będą błędy, które mogę zauważyć, a których sam/a nie dostrzegasz, albo nie do końca wiesz jaki kierunek obrać, aby było lepiej. Jeśli chcesz w czymś poprawić waszą relację, albo własną osobowość, czy własne działania, to warto skorzystać z tego działu. Po co pytać przypadkowe osoby na forach, które nie pasjonują się tym, czy jakichś kołczów, gdy masz mnie? 😉

Pisać można też o własnych problemach, o swoim życiu, o tym z czym sobie nie radzimy. Każdy problem przeanalizuję dokładnie, by go zrozumieć jak najlepiej.

Jakie informacje powinny znaleźć się w mailu do mnie? Najlepiej szczegółowe

Zasady są proste. Opisujesz siebie jak najszerzej umiesz, bym nie musiał dopytywać kim jesteś, jakie masz cechy charakteru, czy podejście do związków. Możesz mówić co o sobie wiesz, lub co mówią o Tobie inni. Opisujesz swój związek tak, by pokazać jak najwięcej sytuacji które się w nim zadziały, a które są problematyczne.

Jest to Twoje swoje subiektywne zdanie, które dzięki wiedzy którą zdobyłem postaram się przefiltrować tak, abyś uzyskał(a) lepsze rezultaty, lub aby zrozumieć co się stało, co było przyczyną danych zachowań. Jeśli chcesz zaoszczędzić czasu możesz też napisać jakie są relacje matka-ojciec w Twojej rodzinie i rodziców z Tobą, co pozwoli powiedzieć na przykład co może Ciebie uszczęśliwić bardziej, a czego warto byłoby unikać w relacjach międzyludzkich. A może masz większy problem, może zdiagnozowano już coś u Ciebie? Warto wspomnieć.

Wiedza dobrze użyta zawsze pomaga!

Jeśli masz jakiś konkretny problem, to go opisujesz krótko. Np. rozmowę z daną osobą, przytaczasz sytuację, powód takiej rozmowy, otoczkę, dane słowa, zachowania i próbujemy ją analizować. Mówisz jakie masz cele, co chcesz osiągnąć, co poprawić. Może masz screeny, które ułatwią zrozumienie tematu.

Tak naprawdę można pisać o wszystkim, łącznie z problemami bardzo wykraczającymi poza samą sferę związków.

Po wszystkim mówisz, czy chcesz by umieścić taką analizę, czy naszą rozmowę na mojej stronie tym samym rozbudowując ją i pomagając innym.

Jeśli potrzebujesz pełnej anonimowości możesz napisać maila, a jeśli nie, to możesz kontaktować się przez nasz profil na facebooku.

Kontakt

 

 

Nowy profil na Facebooku

Spodobał Ci się mój artykuł i moja praca tutaj? Jesteś za tym, by strona nie zniknęła z internetu? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz pomóc i podziękować! Tylko dzięki regularnemu wsparciu można ocenić, czy moja praca się przydaje i jest wartościowa. We wszystko co tutaj widzisz inwestuję samodzielnie i nie chciałbym by to szło w próżnię. Nie zwlekaj z decyzją 🙂

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane): Bezinteresowna darowizna

Nie są to pożyczki, nie są to usługi. Jest to bezzwrotne wsparcie bez określonego celu świadczenia, czy też podziękowanie.

Odbiorca: SW

Będę wdzięczny za ustawienie comiesięcznego, automatycznego zlecenia wpłaty, by nie zapomnieć o stronie i o mojej codziennej działalności.

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, a pasjonatem takich treści, który przekazuje, lub interpretuje je. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Artykuły nie powinny zastępować wizyt u specjalistów (chyba, że czytelnik ceni mnie i moją wiedzę bardziej, ale to jego osobista decyzja) i najlepiej jakby moje teksty były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa na własną odpowiedzialność.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
16
0
Chciałbym przeczytać Twoje zdanie na ten temat. Napisz proszę komentarz.x