W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie? Ważne!

W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie? Ważne! 1

Wsparcie darowizną za pracę i artykuły autoraJeśli doceniasz to co robię i nie chcesz, by strona przestała istnieć kliknij, by dać coś od siebie 🙂

Jeśli chcemy rozmawiać w sposób bardziej merytoryczny, niż robi to większość ludzi to polecam cytować słowa danego człowieka z którym rozmawiamy. To powoduje, że łatwiej obu stronom odnieść się do samych słów, a nie ludzkich interpretacji. Interpretacje są różne ponieważ ludzie nie poprawiają swoich błędów poznawczych, odnoszą się często do własnych myśli, czy skojarzeń, niż do tego co faktycznie jest ukazane wprost (bezpośrednio). Skutkuje to albo wmawianiem słów i poglądów swojemu rozmówcy, albo tym, że sami nie umieją jasno się wyrazić i sprecyzować do którego fragmentu zdania pasuje ich riposta.

Ale wina nie musi tkwić w człowieku, głównie winą jest komunikacja internetowa. Na żywo prowadzona jest inaczej (np. mniej słów, szybsza możliwość odpowiedzi).

Jak rozmawiać konstruktywnie/merytorycznie w komentarzach?

Cytowanie na komputerach jest proste bo można kopiować to co ktoś napisał (np. ja w artykule, lub ktoś w innym komentarzu) w ten sposób:

Zaznaczyć lewym przyciskiem myszy (trzymając go) dany tekst, później nacisnąć lewy CTRL + C na klawiaturze (najlepiej najpierw wcisnąć CTRL, trzymać go cały czas i jednocześnie dołączyć przycisk C), lub prawym przyciskiem myszki i kliknąć w strefę zaznaczoną „kopiuj” , a później możemy to wkleić w nasz komentarz przy pomocy CTRL +V lub tak samo klikając prawym przyciskiem myszki i klikając „wklej”.

Później ponownie w komentarzu na dole strony zaznaczamy nasz skopiowany już tekst lewym przyciskiem myszki i klikamy ten oto przycisk cytowania:

W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie

Następnie, po kliknięciu myszką w obszar komentarza naciskamy ENTER, by zrobić spację (przestrzeń) pomiędzy tym co piszemy, a cytatem.

I wtedy odnosimy się KONKRETNIE do słów, które ktoś powiedział.

Jeśli nie rozmawiamy na stronie to wystarczy skopiować słowa człowieka i umieszczać je w cudzysłowie (ręcznie, z klawiatury).

To wszystko po czasie wejdzie nam w nawyk i stanie się bardzo prostym działaniem, a do tego zamiast odpowiadać w komentarzu na naszą interpretację artykułu, czy komentarza całościowego, to możemy podyskutować z danymi tezami, które zacytujemy. To jest naprawdę fajne i polecam! Wszyscy na tym skorzystamy, bo i uzyskamy mniejszą ilość nieporozumień.

 

Nowy profil na Facebooku

Spodobał Ci się mój artykuł, moja praca i działalność? Jesteś za tym, by strona nie zniknęła z internetu? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz pomóc i podziękować! Tylko dzięki regularnemu wsparciu np. darowizną można ocenić, czy moja praca się przydaje i jest wartościowa. To wszystko co widzisz (ale i to co niewidoczne) jest pracą, poświęconym czasem i moimi inwestycjami. Nie zwlekaj z decyzją 🙂

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Nie są to pożyczki, nie są to usługi. Jest to bezzwrotne wsparcie bez określonego celu świadczenia, czy też podziękowanie.

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, a pasjonatem takich treści, który przekazuje, lub interpretuje je. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Moje artykuły nie powinny zastępować wizyt u specjalistów i najlepiej jakby były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa na własną odpowiedzialność.