W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie? Ważne!

Zostań darczyńcą/podziękuj autorowiJeśli doceniasz stronę i nie chcesz, by zniknęła z internetu kliknij, by wybrać sposób wsparcia 🙂

Jeśli chcemy rozmawiać w sposób bardziej merytoryczny, niż robi to większość ludzi to polecam cytować słowa danego człowieka z którym rozmawiamy. To powoduje, że łatwiej obu stronom odnieść się do samych słów, a nie ludzkich interpretacji. Interpretacje są różne ponieważ ludzie nie poprawiają swoich błędów poznawczych, odnoszą się często do własnych myśli, czy skojarzeń, niż do tego co faktycznie jest ukazane wprost (bezpośrednio). Skutkuje to albo wmawianiem słów i poglądów swojemu rozmówcy, albo tym, że sami nie umieją jasno się wyrazić i sprecyzować do którego fragmentu zdania pasuje ich riposta.

Ale wina nie musi tkwić w człowieku, głównie winą jest komunikacja internetowa. Na żywo prowadzona jest inaczej (np. mniej słów, szybsza możliwość odpowiedzi).

Jak rozmawiać konstruktywnie/merytorycznie w komentarzach?

Cytowanie na komputerach jest proste bo można kopiować to co ktoś napisał (np. ja w artykule, lub ktoś w innym komentarzu) w ten sposób:

Zaznaczyć lewym przyciskiem myszy (trzymając go) dany tekst, później nacisnąć lewy CTRL + C na klawiaturze (najlepiej najpierw wcisnąć CTRL, trzymać go cały czas i jednocześnie dołączyć przycisk C), lub prawym przyciskiem myszki i kliknąć w strefę zaznaczoną „kopiuj” , a później możemy to wkleić w nasz komentarz przy pomocy CTRL +V lub tak samo klikając prawym przyciskiem myszki i klikając „wklej”.

Później ponownie w komentarzu na dole strony zaznaczamy nasz skopiowany już tekst lewym przyciskiem myszki i klikamy ten oto przycisk cytowania:

W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie

Następnie, po kliknięciu myszką w obszar komentarza naciskamy ENTER, by zrobić spację (przestrzeń) pomiędzy tym co piszemy, a cytatem.

I wtedy odnosimy się KONKRETNIE do słów, które ktoś powiedział.

Jeśli nie rozmawiamy na stronie to wystarczy skopiować słowa człowieka i umieszczać je w cudzysłowie (ręcznie, z klawiatury).

To wszystko po czasie wejdzie nam w nawyk i stanie się bardzo prostym działaniem, a do tego zamiast odpowiadać w komentarzu na naszą interpretację artykułu, czy komentarza całościowego, to możemy podyskutować z danymi tezami, które zacytujemy. To jest naprawdę fajne i polecam! Wszyscy na tym skorzystamy, bo i uzyskamy mniejszą ilość nieporozumień.

 

Profil strony na Facebooku: https://www.facebook.com/swiadomosczwiazkow

Spodobał Ci się mój artykuł i moja praca tutaj? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz podziękować! Dzięki regularnemu wsparciu mogę ocenić, czy moja praca się przydaje. We wszystko co tutaj widzisz inwestuję samodzielnie (również finansowo) i nie chciałbym by skończyło się to zniknięciem strony z internetu 🙂

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Będę wdzięczny za ustawienie comiesięcznego, automatycznego zlecenia wpłaty, ponieważ moja praca również jest regularna. Preferuję wpłatę na konto, ponieważ cała kwota dociera do mnie bez prowizji.

BLIK, przelewy automatyczne (szybkie), Google/Apple PAY i zagraniczne (SEPA) - BuyCoffee

Kliknij, by - kliknij w obrazek

Nie trzeba mieć konta na tym portalu i jest wybór przelewów anonimowych (np. BLIK). Nie trzeba podać prawdziwych danych. Niestety prowizja to 10%.

Paypal - kliknij w obrazek

darowizna paypal

Dla darowizny comiesięcznej zaznacz "Make this a monthly donation." Tutaj też są prowizje, ale można wspierać comiesięcznie w prostszy sposób, niż ustawia się to w banku. Coś za coś.

Tutaj przeczytasz więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

PS. Potrzebuję też pomocy z SEO, optymalizacją WordPress i reklamą (strona nie dociera do wielu ludzi). Szukam też kogoś z dobrym głosem do czytania tekstów.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, nie "leczy", a jest pasjonatem takich treści, który przekazuje je, lub interpretuje po swojemu. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Autor nie daje gwarancji, że jego rady się sprawdzą i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane praktykowaniem jego wizji danego tematu. Autor nie diagnozuje nikogo, a jedynie opisuje tematy z własnej perspektywy. Artykuły na stronie nie powinny zastępować leczenia, czy wizyt u specjalistów (chyba, że czytelnik ceni mnie bardziej, ale to jego osobista decyzja) i najlepiej jakby moje teksty były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa ich na własną odpowiedzialność.