W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie? Ważne!

W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie? Ważne! 1

Wsparcie w celu utrzymania strony i podziękowanie za pracę autoraStrona przestanie istnieć bez regularnego wsparcia, więc kliknij, by dać coś od siebie 🙂

Jeśli chcemy rozmawiać w sposób bardziej merytoryczny, niż robi to większość ludzi to polecam cytować słowa danego człowieka z którym rozmawiamy. To powoduje, że łatwiej obu stronom odnieść się do samych słów, a nie ludzkich interpretacji. Interpretacje są różne ponieważ ludzie nie poprawiają swoich błędów poznawczych. Oznacza to m.in., że albo wmawiają słowa i poglądy swojemu rozmówcy, albo sami nie umieją jasno się wyrazić i sprecyzować do którego fragmentu zdania pasuje ich riposta.

Jak rozmawiać konstruktywnie/merytorycznie w komentarzach?

Cytowanie na komputerach jest proste bo można kopiować to co ktoś napisał (np. ja w artykule, lub ktoś w innym komentarzu) w ten sposób:

Zaznaczyć lewym przyciskiem myszy (trzymając go) dany tekst, później nacisnąć lewy CTRL + C na klawiaturze (najlepiej najpierw wcisnąć CTRL, trzymać go cały czas i jednocześnie dołączyć przycisk C), lub prawym przyciskiem myszki i kliknąć w strefę zaznaczoną „kopiuj” , a później możemy to wkleić w nasz komentarz przy pomocy CTRL +V lub tak samo klikając prawym przyciskiem myszki i klikając „wklej”.

Później ponownie w komentarzu na dole strony zaznaczamy nasz skopiowany już tekst lewym przyciskiem myszki i klikamy ten oto przycisk cytowania:

W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie

Następnie, po kliknięciu myszką w obszar komentarza naciskamy ENTER, by zrobić spację (przestrzeń) pomiędzy tym co piszemy, a cytatem.

I wtedy odnosimy się KONKRETNIE do słów, które ktoś powiedział.

To wszystko po czasie wejdzie nam w nawyk i stanie się bardzo prostym działaniem, a do tego zamiast odpowiadać w komentarzu na naszą interpretację artykułu, czy komentarza całościowego, to możemy podyskutować z danymi tezami, które zacytujemy. To jest naprawdę fajne i polecam! Wszyscy na tym skorzystamy.

Nowy profil na Facebooku

Spodobał Ci się mój artykuł, moja praca, może cała idea i działalność? Jesteś za tym, by strona nie zniknęła z internetu? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz pomóc i podziękować! Tylko dzięki wpłatom można ocenić, czy moja praca się przydaje i jest wartościowa. To wszystko co widzisz (ale i to co niewidoczne) jest pracą, poświęconym czasem i moimi inwestycjami. Nie zwlekaj z decyzją 🙂

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Nie są to pożyczki, nie są to usługi. Jest to bezzwrotne wsparcie bez określonego celu świadczenia, czy też podziękowanie.

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

wpłata bitcoin

Adres portfela: 1BTR3p6kxRd7LKLMGvsT78kYk5DpmgHu9E

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.