W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie? Ważne!

Zostań darczyńcą/patronemJeśli doceniasz artykuł lub działalność autora kliknij, by poznać szczegóły 🙂

Jeśli chcemy rozmawiać w sposób bardziej merytoryczny, niż robi to większość ludzi to polecam cytować słowa danego człowieka z którym rozmawiamy. To powoduje, że łatwiej obu stronom odnieść się do samych słów, a nie ludzkich interpretacji. Interpretacje są różne ponieważ ludzie nie poprawiają swoich błędów poznawczych, odnoszą się często do własnych myśli, czy skojarzeń, niż do tego co faktycznie jest ukazane wprost (bezpośrednio). Skutkuje to albo wmawianiem słów i poglądów swojemu rozmówcy, albo tym, że sami nie umieją jasno się wyrazić i sprecyzować do którego fragmentu zdania pasuje ich riposta.

Ale wina nie musi tkwić w człowieku, głównie winą jest komunikacja internetowa. Na żywo prowadzona jest inaczej (np. mniej słów, szybsza możliwość odpowiedzi).

Jak rozmawiać konstruktywnie/merytorycznie w komentarzach?

Cytowanie na komputerach jest proste bo można kopiować to co ktoś napisał (np. ja w artykule, lub ktoś w innym komentarzu) w ten sposób:

Zaznaczyć lewym przyciskiem myszy (trzymając go) dany tekst, później nacisnąć lewy CTRL + C na klawiaturze (najlepiej najpierw wcisnąć CTRL, trzymać go cały czas i jednocześnie dołączyć przycisk C), lub prawym przyciskiem myszki i kliknąć w strefę zaznaczoną „kopiuj” , a później możemy to wkleić w nasz komentarz przy pomocy CTRL +V lub tak samo klikając prawym przyciskiem myszki i klikając „wklej”.

Później ponownie w komentarzu na dole strony zaznaczamy nasz skopiowany już tekst lewym przyciskiem myszki i klikamy ten oto przycisk cytowania:

W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie

Następnie, po kliknięciu myszką w obszar komentarza naciskamy ENTER, by zrobić spację (przestrzeń) pomiędzy tym co piszemy, a cytatem.

I wtedy odnosimy się KONKRETNIE do słów, które ktoś powiedział.

Jeśli nie rozmawiamy na stronie to wystarczy skopiować słowa człowieka i umieszczać je w cudzysłowie (ręcznie, z klawiatury).

To wszystko po czasie wejdzie nam w nawyk i stanie się bardzo prostym działaniem, a do tego zamiast odpowiadać w komentarzu na naszą interpretację artykułu, czy komentarza całościowego, to możemy podyskutować z danymi tezami, które zacytujemy. To jest naprawdę fajne i polecam! Wszyscy na tym skorzystamy, bo i uzyskamy mniejszą ilość nieporozumień.

 

Nowy profil na Facebooku

Spodobał Ci się mój artykuł i moja praca tutaj? Nie chcesz, by strona zniknęła z internetu? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz pomóc i podziękować! Dzięki regularnemu wsparciu mogę ocenić, czy moja praca się przydaje i czy jest wartościowa. We wszystko co tutaj widzisz inwestuję samodzielnie i nie chciałbym by to szło w próżnię. Nie zwlekaj z decyzją 🙂

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Będę wdzięczny za ustawienie comiesięcznego, automatycznego zlecenia wpłaty, by nie zapomnieć o stronie.

BLIK, przelewy automatyczne (szybkie) i zagraniczne (SEPA) - BuyCoffee

Kliknij, by

Prawdopodobnie można wpisywać tutaj dowolne dane, więc przelewy są anonimowe.

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

matrixpoland@o2.pl

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, nie "leczy", a jest pasjonatem takich treści, który przekazuje, lub interpretuje je. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Autor nie daje gwarancji, że jego rady się sprawdzą i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane praktykowaniem jego wizji danego tematu. Artykuły nie powinny zastępować wizyt u specjalistów (chyba, że czytelnik ceni mnie i moją wiedzę bardziej, ale to jego osobista decyzja) i najlepiej jakby moje teksty były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa ich na własną odpowiedzialność.