Piekło kobiet? Kobiety mają lepiej w prawie każdej dziedzinie

Zostań darczyńcą/podziękuj autorowiJeśli doceniasz stronę i nie chcesz, by zniknęła z internetu kliknij, by wybrać sposób wsparcia 🙂

Piekło kobiet ma oznaczać, że kobiety mają ciężej od mężczyzn, ponieważ są grupą dyskryminowaną, a mężczyźni uprzywilejowaną. Jest to nieprawda. Obie płcie mają swoje problemy, ale o problemach mężczyzn się nie mówi, lub zrzuca winę za nie na nas samych. Z kobietami jest kompletnie inaczej. Feministki coraz częściej dla „równości” uważają, że mężczyznom trzeba odebrać prawa. Piekło kobiet to lotne słówko wywołujące agresję wobec mężczyzn, czy rządzących. Ale o to feministkom chodzi. O skłócenie płci, bo same mają problemy ze sobą i z utrzymaniem zdrowych związków, lub o polityczny, czy finansowy interes. Swoją walkę opierają na manipulacjach, kłamstwach, mitach, stereotypach, wypuszczaniu opłaconych „badań” pod tezę, na wyolbrzymianiu problemów kobiet, czy też uciszaniu problemów mężczyzn (w tym wywołanych przez same kobiety). Piekło kobiet upadłoby jako mit, gdyby feministki nie trzymały się narracji, że ofiarami są tylko kobiety (i do tego o anielskim usposobieniu), a mężczyzn niechcących być upadlanymi nie nazywało się incelami (czy w jakiś inny, niezbyt obiektywny sposób, ale mający poniżyć dyskutanta płci męskiej i wykluczyć go z dyskusji).

Konserwatyści z prawicy oczywiście dokładają do piekła mężczyzn cegiełkę twierdząc, że mężczyźni nie mogą okazywać słabości i się żalić, to też głos mężczyzn jest uciszany w zarodku przez obie strony polityczne i obie strony wyznawców takich poglądów. Jest to dość żałosna perspektywa bycia mężczyzną, bo ostrzał kierowany jest z obu stron, od kobiet i mężczyzn. Dlatego nie ma co się dziwić osłabieniu mężczyzn, emocjonalności, „zniewieścieniu” (ciągle o tym się na prawicy bredzi), kompleksach czy nieradzeniu sobie w społeczeństwie. Społeczeństwo dla mężczyzn oferuje dużo ataków, dużo obowiązków, a mało wsparcia, pomocy, zrozumienia, czy współczucia. Nie można się dziwić, że wielu mężczyzn „odpadnie z gry”, a czasem nawet mężczyzna będzie wolał przybrać żeńską rolę, gdyż nie jest widocznie tak trudna do spełnienia jak męska (a inni po prostu zbuntują się przeciwko mało wolnościowym schematom kim MUSI być mężczyzna).

Z kolei piekło kobiet tworzy u nich poczucie zagrożenia, chęć zemsty na mężczyznach, postawy buntownicze i mentalność ofiary wynikającą z wmówionego kompleksu (tutaj więcej o takich przypadkach). To buduje sprzeciw wobec mężczyzn, ale i budowanie kolejnych żądań. Pozbawiani stopniowo praw i głosu mężczyźni oddają coraz to kolejne prawa w nadziei na zadowolenie kobiet (co się nie stanie, ponieważ granice są przesuwane, a mężczyźni są określani w coraz bardziej negatywny sposób).

Już teraz kobiety mają praktycznie pełnię władzy w rodzinie, nad sferą rozmnażania, ale też emocji, bo to ich spektrum emocji jest akceptowane, męskie nie. Rzadziej stają się bezdomnymi, rzadziej się uzależniają, by przykryć te ciężkie emocje, są też łatwiej diagnozowane. Nie zapomnijmy też o lepszym radzeniu sobie kobiet w systemie edukacji, bo z reguły i oceny mają lepsze i częściej uzyskują wyższe wykształcenie. Ale niech o tym poziomie edukacji świadczy to, że tyle kobiet tak łatwo dało się nabierać na tanie manipulacje feministek. Ale okej, nie będę się pastwił, bo problemem są ci którzy manipulują, a nie ich ofiary…

Oczywiście to też nie jest tak, że kobiety w ogóle nie mają problemów, albo, że feministki zawsze kłamią i nigdy nie mają racji, bo często poruszają istotne tematy. Ale na ogół jednak jest to spłycona perspektywa życia płci, która niestety te płcie konfliktuje.

Skupmy się teraz na różnicach w poziomie życia płci w Polsce, by sprawdzić, czy piekło kobiet istnieje.

Jeśli ktoś uważa, że punkty, które napisałem poniżej to nie wszystko, a kobiety i tak mają gorzej od mężczyzn to proszę o napisanie podobnej liczby punktów utrudnień kobiet względem mężczyzn. Jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić to znaczy, że moja teza jest słuszna. Chciałbym liczbowo to wszystko porównać. Np. w 10 sferach kobiety mają lepiej, w 10 mężczyźni. Trzeba byłoby też porównać wpływ tych sfer na życie codzienne jak np. praca zawodowa, edukacja, relacje międzyludzkie, rodzina, zdrowie psychiczne.

piekło kobiet

Czy piekło kobiet istnieje? Lista faktów jaka jest sytuacja kobiet w Polsce w porównaniu do mężczyzn…

 • mamy w Polsce jeden z najniższych wskaźników samobójstw kobiet względem mężczyzn w Europie (bardziej feministycznej niż Polska); to zapewne pokazuje jaki jest poziom życia dla obu płci, która płeć jest wspierana bardziej i z jakim poziomem ciężarów muszą się obie płcie mierzyć
 • jeden z najniższych wskaźników przemocy mężczyzn wobec kobiet i to pomimo tego, że wskaźnik zgłaszania jest jednym z najwyższych (za to mężczyźni zgłaszają przemoc wobec siebie zdecydowanie rzadziej i nie widnieją przez to w statystykach); poziom przemocy kobiet wobec mężczyzn, czy mężczyzn wobec mężczyzn (niestety!) jest wyższy, to też mężczyźni muszą się bardziej mierzyć z trudniejszymi warunkami powodowanymi przez obie płcie i nie mogą na to za bardzo narzekać, czy okazać słabości (skrzywdzony mężczyzna wywołuje pogardę, czy śmiech, skrzywdzona kobieta współczucie i zrozumienie)
 • jeden z wyższych wskaźników naukowców kobiet w Europie (pomimo tego, że w bardziej feministycznych krajach jest większy nacisk na to, by kobiety się uczyły np. na studiach ścisłych)
 • jeden z wyższych wskaźników agresji (głównie psychicznej oraz werbalnej) kobiet na świecie (i wobec kobiet i mężczyzn) – postępują w ten sposób bo są chronione jako uprzywilejowana płeć, której wmówiło się, że jest ofiarą i trzeba ją chronić, a mężczyzna ma się bronić sam, lub „trzymać męski stoicyzm”
 • jeden z najwyższych wskaźników alienacji rodzicielskiej, choć głównie jest to wynik braku opieki naprzemiennej i przydzielaniu aż w 97% przypadków opieki nad dziećmi po rozwodzie matkom; prawo jest kobietocentryczne i matkocentryczne; nie zależy to tylko od wnioskowania mężczyzn o opiekę (choć przydałoby się tego więcej), ponieważ te liczby są zbyt wysokie nawet na podejmowanie jednoznacznej hipotezy; Ojcowie mają 48h miesięcznie na budowanie więzi z dzieckiem; prawa ojców do dzieci i decydowania o dzieciach (czy to w łonie matki, czy w późniejszym etapie) są nieistniejące, lub marginalne
 • zdecydowanie najniższy wiek emerytalny kobiet w UE i niższy, niż mężczyzn – niecodzienność w feministycznej Europie;
 • normy dźwigania w pracy są dużo wyższe dla mężczyzn, mimo tego, że a) nie każdy mężczyzna na predyspozycje do noszenia większych ciężarów, więc jest dyskryminowany za płeć b) kobiety potrafią zarobić tyle samo, mimo noszenia mniej, czyli bycia mniej produktywną dla pracodawcy
 • uzyskiwanie wyższego wykształcenia częstsze u kobiet, niż u mężczyzn; nie tylko dzięki pomocom TYLKO dla kobiet (np. programy finansowe i edukacyjne Politechniki Białostockiej), czyli dzięki dyskryminacji mężczyzn zwanej „pozytywną” (np. UMCS przy równej ilości punktów przyjmuje kobietę), stypendiom tylko dla kobiet (seksizm wywołany przez feminizm), czy dostosowania samego szkolnictwa pod kobiety…
 • jedne z najmniejszych różnic zarobków obu płci; Według GUS w 6 na 16 województw godzinowa różnica płacy była niekorzystna dla mężczyzn względem kobiet
 • jeden z najwyższych wskaźników kobiet na wyższych stanowiskach w Europie
 • jest masa programów pomocowych np. by zatrudnić kobiety, lub je przeszkolić (Urzędy Pracy), albo pomóc założyć biznes, gdy analogicznych dla mężczyzn – brak
 • jeden z wyższych wskaźników samotności mężczyzn na świecie w młodym wieku (w tym prawiczków) w Polsce, kobiet analogicznie (samotnych, dziewic) – nie (a jednak dla wielu bycie z kimś razem jest bardzo ważnym fundamentem życia, samooceny, samopoczucia). Kobiety zaczynają być samotne dopiero w wieku starczym, bo… mężczyźni umierają. I to nie jest tendencja tylko w Polsce, bo Japonia, czy USA są chyba nawet w gorszej sytuacji. I dziwnym trafem to wszystko koreluje z uprzywilejowaniem kobiet przez co nie chcą one mężczyzn, których niesłusznie uważają za gorszych od siebie.
 • jedna z najdłuższych średnich życia kobiet w stosunku do mężczyzn – 73,8r. dla mężczyzn i 81,7 dla kobiet (więc albo są silniejsze, albo mają łatwiejsze życie; w obu przypadkach programów pomocowych dla mężczyzn brak, gdy analogicznie dla kobiet robi się ich sporo)
 • jedna z najmniejszych liczb bezdomnych kobiet w przeciwieństwie do mężczyzn (25 369  tyś. mężczyzn i 4 961 kobiet)
 • jedne z wyższych liczb składanych pozwów rozwodowych przez kobiety (70-80%), ergo często też rozbijających związki i rodziny (choć jak wiadomo powody rozstań są różne i obie płcie mają swoje za uszami), ale to nie jest tak, jak mówi się o mężczyznach i ojcach; aż do 80% kobiet wykształconych zamieszkujących miasta składa pozwy rozwodowe
 • jedne z najwyższych liczb kobiet zdradzających mężczyzn na świecie, głównie poprzez „zmianę gałęzi” (mit kobiety monogamicznej raczej upada)
 • jedne z najwyższych różnic leczenia płci w szpitalach psychiatrycznych; mężczyzn leczy się 4x więcej, niż kobiet (Zdrowie kobiet i mężczyzn; Janina Jóźwiak)
 • zdecydowana wyższa liczba uzależnionych mężczyzn od kobiet (nierzadko związane jest to z nieradzeniem sobie, samotnością, presją dotykającą mężczyzn i męskość, ilością porażek, czy maskowaniem przed społeczeństwem fobii i depresji, które nie znajdują zrozumienia, czy współczucia)
 • jedne z najwyższych liczb pobierania zapomóg socjalnych przez kobiety w stosunku do mężczyzn
 • jeden z najwyższych liczb opodatkowania mężczyzn; w tym na potrzeby kobiet (programy socjalne, emerytury, kursy, szkolenia, parytety itd.)
 • jeden z najniższych wskaźników dzietności w Europie (kobiety nie rodzą lub rodzą coraz mniej; Polska wymiera w strasznym tempie!)
 • jeden z najwyższych wskaźników bierności zawodowej kobiet w Europie (kobiet nie pracują, lub nie pracują tyle, ile mężczyźni)
 • przez bierność zawodową kobiet, ale głównie przez uprzywilejowaną sytuację na rynku matrymonialnym to kobiety mają większe szanse na bycie utrzymywanymi przez partnerów, czyli znalezieniu opiekunów nawet gdy są w złej sytuacji; Przykład: Kobiety decydują o zakupie mieszkań, ale to mężczyźni za nie płacą
 • jedne z najwyższych różnic otrzymywania przez kobiety niższych wyroków za te same przestępstwa (unikają kar za swoją przemoc, lub unikają kar na równi z mężczyznami)
 • jeden z najwyższych wskaźników kobiet w szkolnictwie zawodowym od najmłodszych roczników (mają więc dużo większy wpływ na wychowywanie pokoleń, niż mężczyźni)
 • zwykle maksymalnie jedna kobieta rocznie robi aborcję z powodu PODEJRZENIA gwałtu (powtórzę – JEDNA); kobiety nie są masowo gwałcone, jak feministki twierdzą o kulturze gwałtu, tylko są głaskane w porównaniu do losu mężczyzn
 • nierzadko mężczyźni muszą płacić na nieswoje dzieci, gdy kobiety wiedzą zawsze, że dziecko jest ich; mężczyźni muszą płacić nawet gdy to oni zostali zgwałceni (źródło)
 • jeden z najdłużej trwającego kultu kobiety-lepszego rodzica, otwierania im drzwi, rycerskiego ratowania z problemów, adorowania, idealizowania i łagodniejszego traktowania; ergo wywyższanie kobiet i surowe wymagania, czy niski poziom empatii/współczucia/zrozumienia wobec mężczyzn – to również wpływa na poziom samooceny, samopoczucia, chęci do życia, poczucia niewyobcowania czy też myślenia której płeć poda się rękę, gdy będzie upadać; ignorowanie poczucia własnej wartości, ważności i otrzymywanej empatii jest szkodliwe, ponieważ takie rzeczy wpływają na sprawczość (sukcesy), pęd do działania, szczęście i wiele innych podstaw funkcjonowania (i na pewno tyczy to młodych ludzi, lub wrażliwszych dorosłych, którzy dopiero budują swoją psychikę)
 • W Polsce nadal mężczyźni przechodzą kwalifikację wojskową i są wcielani do armii, kobiety na ogół – nie; pobór to współczesne niewolnictwo, a przymusowa służba wojskowa to patologia
 • Polska to kraj bliski pełnej emancypacji kobiet, ale nadal jest to pośredni etap, gdzie coraz więcej kobiet pragnie przywilejów tradycjonalistek, ale i przywilejów wywalczonych przez feministki (swoiste combo); jednak mężczyźni nadal są zmuszani tkwić w dawnych obowiązkach mężczyzn, czy w dawnym stylu męskości (i nawet jeśli kobiety twierdzą, że wcale tak nie jest praktyka pokazuje zupełnie inaczej, czyli innych mężczyzn szanują, pożądają i z innymi są w związkach)
 • Polska to jeden z krajów, które najszybciej dały kobietom możliwość głosowania – na równi z mężczyznami (1918r.); wiele krajów „postępowych” wprowadziło je później, albo kobiety dostawały takie prawa nawet wcześniej, niż mężczyźni; mężczyźni musieli odbyć 2 letnią służbę wojskową, by pozyskać takie uprawnienia; dlatego też to kobiety głównie decydują o losach kraju i rodziny; to jest władza
 • Polska to jeden z krajów, które nadal kurczowo trzymają się komunistycznego prawa z czasów kiedy kobiety nie pracowały, by mogły dostawać alimenty po rozwodzie na siebie same (co prawda mężczyźni też mogą skorzystać z tego prawa, ale tylko teoretycznie, w praktyce to się nie zdarza, a same alimenciary procentowo unikają płacenia jeszcze bardziej, niż mężczyźni); to może powodować zjawisko wyłudzania alimentów, czy też bogacenia się poprzez małżeństwo i rozwód
 • Polska to niestety też jeden z krajów, które zaczynają powoli uznawać, że przemoc pochodzi od mężczyzn i tylko mężczyzn, a bazuje to na zgłoszeniach spraw przez kobiety na policję. Skutkuje to represjonowaniem mężczyzn, nierzadko też odbieraniem im majątków i mieszkań tylko z tytułu oskarżenia kobiety (nie trzeba dowodów). Nie uwzględnia się fałszywych oskarżeń kobiet, czy też tego, że w takich związkach zachodzi zwykle przemoc wzajemna. Nie uwzględnia się też tego, że mężczyźni nie zgłaszają przemocy wobec siebie, nie wierzy się im, czy wyśmiewa. Zgłoszenie policyjne to nie dowód na przemoc! Duża liczba zgłoszeń nie dowodzi dużej liczbie przemocy i to jednostronnej! Do tego trzeba sądu. O tym mało kto pamięta. Czytaj: Ustawa antyprzemocowa pozwala na wyrzucanie na bruk i areszt bez sprawy sądowej i Konwencja Stambulska uznaje, że źródłem przemocy są mężczyźni, a kobiety należy otoczyć szczególną opieką (czyli nie są równe wobec prawa na równi z mężczyznami, a ponad, co jest sprzeczne z Konstytucją RP gwarantującą równość traktowania płci)

I tak dalej.

Ale jak twierdzą feministki aborcji na życzenie nie ma i darmowych podpasek, więc piekło kobiet istnieje!

CZY CZEGOŚ BRAKUJE NA MOJEJ LIŚCIE?

mit dyskryminacji kobiet

Automatyczne uzyskiwanie praw przez kobiety w USA (piekło kobiet w USA!)

Ciekawostka zza granicy. Kobiety w USA dostają AUTOMATYCZNY dostęp do programów rządowych dot.:

 • prawa jazdy (możliwość zdawania kursu)
 • głosowania
 • pożyczek federalnych
 • dotacji federalnych
 • stypendiów federalnych
 • pożyczek stanowych
 • dotacji stanowych
 • stypendiów stanowych
 • pomocy studenckich
 • pożyczek studenckich
 • szkoleń zawodowych
 • federalnego zatrudnienia
 • naturalizacji / uzyskania obywatelstwa

Z kolei mężczyźni od 18 do 25 roku życia muszą zarejestrować się w tzw. Selected Services (stawić się w czymś rodzaju komisji rozszerzonej) i jeśli nie wymienią swojego ciała na takie prawa do 26 roku życia to do końca życia tracą te prawa bezpowrotnie. Oczywiście dodatkowo mężczyźni są tak jak w Polsce przymusowo wcielani do wojska w razie potrzeby. Kobiety nie. Jeśli chodzi o uzyskanie obywatelstwa tylko imigranci muszą się rejestrować w tym systemie. Imigrantki nie muszą. Mają do spełnienia tylko „podstawowe” warunki do uzyskania obywatelstwa.

Cóż, na koniec pozostaje zapytać, czy naprawdę gotowanie i sprzątanie w czasach, jak twierdzą feministki „uciemiężania” (które ma trwać nadal) było tak trudną rolą kobiet do spełnienia w porównaniu do tego czego wymaga się i wymagało od mężczyzn.

I ja z tą toną faktów zostawiam Ciebie Czytelniku/Czytelniczko.

Nie obrażajmy mężczyzn upadłych patrząc na to jak nie dba się o nas.

piekło kobiet

Profil strony na Facebooku: https://www.facebook.com/swiadomosczwiazkow

Spodobał Ci się mój artykuł i moja praca tutaj? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz podziękować! Dzięki regularnemu wsparciu mogę ocenić, czy moja praca się przydaje. We wszystko co tutaj widzisz inwestuję samodzielnie (również finansowo) i nie chciałbym by skończyło się to zniknięciem strony z internetu 🙂

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Będę wdzięczny za ustawienie comiesięcznego, automatycznego zlecenia wpłaty, ponieważ moja praca również jest regularna. Preferuję wpłatę na konto, ponieważ cała kwota dociera do mnie bez prowizji.

BLIK, przelewy automatyczne (szybkie), Google/Apple PAY i zagraniczne (SEPA) - BuyCoffee

Kliknij, by - kliknij w obrazek

Nie trzeba mieć konta na tym portalu i jest wybór przelewów anonimowych (np. BLIK). Nie trzeba podać prawdziwych danych. Niestety prowizja to 10%.

Paypal - kliknij w obrazek

darowizna paypal

Dla darowizny comiesięcznej zaznacz "Make this a monthly donation." Tutaj też są prowizje, ale można wspierać comiesięcznie w prostszy sposób, niż ustawia się to w banku. Coś za coś.

Tutaj przeczytasz więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

PS. Potrzebuję też pomocy z SEO, optymalizacją WordPress i reklamą (strona nie dociera do wielu ludzi). Szukam też kogoś z dobrym głosem do czytania tekstów.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, nie "leczy", a jest pasjonatem takich treści, który przekazuje je, lub interpretuje po swojemu. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Autor nie daje gwarancji, że jego rady się sprawdzą i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane praktykowaniem jego wizji danego tematu. Autor nie diagnozuje nikogo, a jedynie opisuje tematy z własnej perspektywy. Artykuły na stronie nie powinny zastępować leczenia, czy wizyt u specjalistów (chyba, że czytelnik ceni mnie bardziej, ale to jego osobista decyzja) i najlepiej jakby moje teksty były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa ich na własną odpowiedzialność.