Wesprzyj Świadomość Związków w czerwcu. Bez darczyńców strona zostanie zamknięta

Jeśli uważasz, że moja działalność, czy artykuły są wartościowe to możesz podziękować mi darowizną jednorazową, lub comiesięczną. Twój wkład daje mi motywację do dalszej pracy, ale i pozwala utrzymać stronę 🙂 Kliknij i zobacz jak prosto możesz mnie wesprzeć.

Z kolei jeśli braknie darowizn, to serwis zostanie zamknięty, bo najwyraźniej nie sprawdził się i był niepotrzebny. Moje finansowe dokładanie się do tego, by strona istniała nie ma sensu (a jednak rocznie wydaję na to kilka stówek). Zdrowa wzajemność to ja coś dla Ciebie, a Ty dla mnie. Powinniśmy ciągnąć ten wózek razem 🙂

Jeśli znasz kogoś, kto mógłby wesprzeć, również możesz mu podesłać ten link.

Niestety moja strona nie dociera do wielu ludzi (SEO) i nie ma zbyt dużych zasięgów na Twitterze czy Youtube (jak ktoś ma rozwiązanie, to zachęcam do kontaktu). Dlatego wspierających nie jest dużo, nie jest to regularne i to się nie opłaca w stosunku do włożonej przeze mnie pracy, czy poczynionych inwestycji (bo choćby serwer, reklamę, domenę, pluginy, jak również AI do głosu na youtube trzeba opłacać samemu). Każdy sądzi, że pewnie wpłaci na stronę ktoś inny, albo, że mam z tego jakieś pieniądze i w ten sposób pomija wpłatę. Dlatego za każdy „donejt” i to regularny – dziękuję.

W razie potrzeby kontaktować się można przez facebooka lub mail: matrixpoland@o2.pl

Numer konta i formy wpłaty

Uwaga! Jeśli przelewasz pieniądze „ręcznie” na podany nr konta to docierają do mnie w całości. Przelewy w innych formach (buycoffee, lub PayPal obarczone są prowizją do 10% – dlatego właśnie najlepiej przelewać na podany numer).

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

W tytule przelewu należy wpisać: Bezinteresowna darowizna

Nazwy odbiorcy i adresu nie trzeba wpisywać w 99% przypadków (ewentualnie „SW” czy „SZ”). Być może nawet w okienku na poczcie czy w banku można podać taką, skróconą nazwę.

Będę wdzięczny za chęć wspierania mnie regularnie i ustawienie comiesięcznego przelewu (zlecenie stałe/cykliczne – można to ustawić w banku). Ja działam systematycznie, comiesięcznie, piszę wiele artykułów (i nie tylko) zatem miło, by było gdybym również dostawał pomoc regularnie.

Szybkie przelewy: BLIK, Google/Apple PAY, przelewy na konto, przelewy zagraniczne (SEPA), przelewy anonimowe

Można skorzystać z portalu BuyCoffee uruchomionego dla twórców. Jest to podobne do Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Można ustalić własną kwotę przelewu (kliknij w przycisk i zobacz jakie to jest proste w obsłudze). Nie trzeba mieć konta na tej stronie. Można nawet zrobić przelew anonimowo (np. BLIKiem), ponieważ mimo, że każą wpisywać dane to można wpisać dowolne. Nikt tego nie sprawdza. Niestety prowizja to 10%.

Paypal

Darowiznę można wysłać np. klikając na poniższy obrazek:

Wesprzyj Świadomość Związków w czerwcu. Bez darczyńców strona zostanie zamknięta 1

W razie gestu chęci wspierania co miesiąc można zaznaczyć „Make this a monthly donation.” Tutaj również dochodzi strata za prowizję, więc PayPala używałbym tylko jeśli ktoś też chce wspierać comiesięcznie, a nie może zrobić tego przelewami z banku do banku.

Czym są darowizny?

Darowizny nie są pożyczkami, nie podlegają zwrotom. Są wsparciem/prezentem/podziękowaniem/donejtem.

Wpłaty darowizn nie są nikomu podawane (Twoje dane są chronione) i przede wszystkim nie są usługą: darczyńcom nie oferuje się w zamian konkretnych usług. Jest to regulowane prawnie i całkowicie bezpieczne. Darowizną jest wsparcie autora bez określonego celu i bez oczekiwania na świadczenie dla darczyńcy. Czyli jeśli chcesz wesprzeć to wspierasz. Coś jak wspomniany prezent, rewanż za to co robię, dodanie otuchy, uszanowanie.

Jeśli są problemy z realizacją przelewu, lub jeśli pragniesz darczyńco, by Ci podziękować indywidualnie za wsparcie, możesz się skontaktować ze mną.

Więcej informacji o działaniach na stronie można znaleźć tutaj.

Takie inicjatywy jak moja trwają tylko dzięki wsparciu darczyńców i samozaparciu

Treści, które publikuję są unikatowe w Polskim internecie (i nie tylko) – a przynajmniej były na czas ich tworzenia. Staram się, by problem poruszony w tekście był rozłożony na czynniki pierwsze, niżeli podając uproszczone dane. Strona funkcjonuje od 2017 roku i byłem jednym z pierwszych, lub nawet pierwszym, który przekazywał takie treści w takiej formie. Same artykuły miałem już rozpisane w 2015 roku, mimo, że blog jeszcze nie był aktywny publicznie.

Choćby mój artykuł o hipergamii był pierwszym tak rozbudowanym, gdzie można było poczytać o tym co to dokładnie jest, a nie jakąś krótką definicję słownikową.

I faktycznie wielu ludzi dziękuje mi, że otworzyłem im oczy na wiele sytuacji, że zmienili się na lepsze dzięki temu co robię. Że zmienili perspektywę, którą mieli błędną. Poprawiają oni swoje interpretacje zdarzeń, wychodzą jak mówią nawet z problemów emocjonalnych, czy złych relacji. Zaczynają rozumieć co jest toksyczne, a co nie. Uczą się i przekazują wiedzę dalej o tym z jakimi problemami boryka się społeczeństwo, rodziny, związki czy też płcie. Ci ludzie piszą, że czują się lepiej dzięki mnie i uważają, że rozumieją więcej dzięki mnie – to ogromne wyróżnienie. Jednak komplementami nie nakarmi się nikogo i rachunków nie zapłaci, więc docenię każde wsparcie mnie właśnie darowizną finansową, co jest rewanżem za poczynioną przeze mnie pracę.

Rozumiem również, że niektórzy wspierają różne kanały, ale proszę sprawdzić, czy czasem nie mają one po kilkaset, albo tysięcy subskrybentów? Oni sobie poradzą bez jednego-dwóch wspierających. Małe strony takie jak moja – nie.

Ciężko jest czasem słuchać osób które mówią, że powinienem być jak instytucja charytatywna, pracować i wspierać ludzi całkiem za darmo, albo mówią, że to jest żebranie. Żebranie jest wtedy jak nie daje się od siebie niczego, a czegoś wymaga, a ja jednak daję od siebie sporą dawkę wiedzy, pomocy, ciekawostek, badań, lub czasem nawet przyjemnych tekstów do poczytania (a które nie pisze się w 5 minut, a czasem miesiące wraz z poprawkami i znajdywaniem źródeł). Wbrew pozorom jest to męczące i jest to mój czas wolny, więc jeśli korzystasz z tego co robię – pomyśl o mnie.

Z mojej perspektywy żebrze to menel spod żabki, który nie oferuje nic, a i tak dostanie często po 5zł czy więcej. Patostreamerzy też są wspierani, „donejtowani” i to ogromnymi pieniędzmi, a są szkodliwi. Jeśli uważasz, że to co robię jest mniej warte, niż to co oferują oni to raczej na tym etapie kliknąłeś/aś już X, uznałeś(aś), że nie doceniasz tego co robię i po prostu się pożegnaliśmy.

Poświęcam nawet kilka godzin dziennie, by dbać o stronę, odpisywać ludziom i poprawiam artykuły starając się, by przekaz był dobrze wyjaśniony i żeby nawet nie generował dodatkowych zapytań, tylko aby każdy aspekt był rozbudowany. Warto spróbować zrobić coś takiego samemu, jeśli twierdzi się, że jest to „nic”.

Dlatego bez wsparcia portal z pewnością zniknie z internetu. Każdy racjonalny człowiek rozumie, że nie chce tracić i dokładać do tego co robi. Jest to dość wyczerpujące czasowo, intelektualnie i emocjonalnie. Pytanie czy chcesz, by ten głos dotarł dalej, by rozbudowywał naszą społeczność, a nie żeby np. zmanipulowane, czy radykalne treści opanowały mainstream?

Twoja wpłata to moja motywacja do pracy, szukania źródeł, badań i do pisania kolejnych artykułów (choć nie tylko, bo to co robię nie zamyka się na samym blogu, bo i na facebooku, czy w kontakcie mailowym).

Regularne wsparcie najbardziej jest w stanie pokazać czy to co robię jest wartościowe, ponieważ moja praca też jest regularna. Nie kończy się ona na napisaniu jednej rzeczy, by potem nie robić niczego.

Wzajemność to podstawa 🙂 Dlatego nie będziemy tu negować na żadnym szczeblu, ani w relacjach, ani na stronie, ani w biznesie. Dziękuję za zrozumienie.

wpłaty darowizny

Inne rodzaje pomocy autorowi. Najbardziej potrzeba kogoś od SEO, by wypromować stronę, by była bardziej widoczna w Google

Zapraszam też do składania propozycji i pomysłów na rozbudowę portalu, jego reklamy, współpracy, zwiększenia zasięgu (SEO?), optymalizacji WordPress by zużywał mniej zasobów, czy sposobów na możliwość zarabiania na blogu, ponieważ jak wspomniałem portal na siebie nie zarabia.

Szukam też kogoś z dobrym głosem do czytania tekstów na Youtube.

Każda pomoc w funkcjonowaniu strony, a nawet rady to też wsparcie.

Inna rzecz to może dostosowanie motywu do telefonów, bo może być nieczytelne. Ciężko powiedzieć.

Porady dla czytelników, analizy ich związków, ale też innych problemów

Dodatkowo na stronie istnieje sekcja pomagania (analiz) w problemach wszelakich w tym miejscu, więc warto się skontaktować (nie zawsze jednak mogę odpowiedzieć od razu – zależy jak trudny jest problem, czy czasochłonny itd.). Potem te rzeczy są ewentualnie umieszczane na stronie za zgodą, co pozwala większej ilości ludzi poznawać różne problemy, różne ich interpretacje – może jakoś sobie pomóc z nimi.

W miejscu poniżej można zobaczyć niektóre przykłady analiz publicznych (czyli, gdy czytelnicy chcieli się nimi podzielić z innymi, ale też gdy uznałem, że problem jest warty uwagi):

Analizy dla czytelników i pytania do administratora

Jednak są to dość stare tematy, ponieważ ludzie mówią, że wstydzą się dzielić problemami i w większości sytuacji nie chcą publikowania. Ja to szanuję.

Pozdrawiam, dziękuję i życzę miłego dnia!

Wiadomości proszę kierować na matrixpoland@o2.pl

Proszę regularnie zaglądać do folderu SPAM na swojej skrzynce mailowej, jeśli chodzi o odbiór wiadomości ode mnie, ponieważ skrzynki pocztowe czasami błędnie rozpoznają nadawcę i wrzucają maile gdzie popadnie.