O kobietach, które lepiej dogadują się z mężczyznami

Coraz bardziej modnym zachowaniem u kobiet jest spędzanie czasu tylko z mężczyznami, unikanie kobiet, wręcz nutka pogardy dla innych kobiet zakończona kolejnym modnym frazesem (i jakże kłamliwym) „jestem inna niż wszystkie”.

W słowniku The Red Pill – NAWALT. Nie będę tutaj oceniał czy tak jest i dlaczego. Skupie się na wszelkich cechach przykładowych kobiet, które lepiej dogadują się z mężczyznami, ale też przyczyny i skutki takich zachowań. Jest to zdecydowanie korzystne, zoptymalizowane zachowanie dla kobiet (przynajmniej na krótką metę)… ale już nie dla mężczyzn, którzy z takimi kobietami muszą żyć.

Kobiecą strategią seksualną jest kamuflaż i nieustający flirt

kobieta lepiej dogaduje sie z mezczyznami

Kobiety są predysponowane do uległości z natury, do podążania za innymi, za tym co modne, korzystne, za grupami, za majętnością, za siłą. Kobiety cechuje myślenie stadne, dlatego dobierają swoje strategie tak, by ulec najbardziej korzystnie wyglądającej opcji do osiągnięcia swoich własnych celów. Grupy, jak wiadomo mogą dostarczyć więcej niż jednostki, to też te kobiety próbują wkupić się w łaski grup mężczyzn dla określonych korzyści.

Kobietom potrzeba przyjaźnie nastawionych do nich ludzi. Pragną być dobrze odbierane, dobrze oceniane, lubiane, kochane, pożądane i ta chęć tak naprawdę nigdy się nie kończy. By uzyskiwać te wszystkie zasoby mogą albo pracować nad swoim wyglądem, charakterem (trudniejsze), albo… udawać, chłonąć poglądy innych, by „wtopić się w tłum” co zapewni poczucie bezpieczeństwa. Jak jesteś indywiduum to zwiększasz szansę na bycie krytykowanym i izolowanym. W grupie jest zawsze raźniej i to kobiety, czy mają złe wzorce czy dobre – pragną więzi społecznych.

Aby zrozumieć kobiety i pojąć, że wiele z nich ukrywa swoją prawdziwą naturę z obawy przed krytyką należy nie dawać zaufania z góry, tylko sprawdzać i mieć z tyłu głowy paranoicznie brzmiącą myśl: a może kłamie, może udaje? Może ta kobieta nie jest tym, za kogo się podaje?

Jak rozróżnić czy kobieta stosuje kamuflaż? To bardzo trudne, ponieważ kobiety (nie wszystkie) świetnie kłamią, aczkolwiek kilka zachowań może przykuć uwagę.

Kobieta prawdziwie uległa to taka, która w mężczyźnie widzi obiekt dumy, który jej imponuje. Chce za nim podążać, czyli proste – chce mu ulegać i się nie buntuje. Kobieta taka robi dla mężczyzny rzeczy korzystne i pragnie by to on dowodził.

Kobieta fałszywie uległa, to taka która bardziej liczy na to co dla niej mężczyzna zrobi, czy się dla niej zmieni, a ona dzięki temu będzie mu serwowała fałszywe komplementy.

Psychologia ewolucyjna mówi o tym od dawna. Pisałem o tym w innym tekście o biseksualizmie kobiet, gdzie grecki badacz wykazał, że kobiety grają lesbijki po to by się przypodobać mężczyznom, którzy lesbijki lubią.

Kobiety z powodu posiadania emocjonalnego mózgu (prawa półkula, duża wyobraźnia) i wysokiej inteligencji emocjonalnej są obarczone dużo większymi szansami na to by wykształcić zaburzenia lub cechy histrioniczne, co oznacza, że mają predyspozycje do bycia lepszymi aktorkami, ale też większych umiejętności kłamania, uwodzenia i manipulowania. Takie cechy świetnie sprawdzają się we flircie, komplementowaniu, mówieniu co ludzie chcą usłyszeć, czy udawaniu kogoś kim się nie jest.

Mężczyzn o takich cechach lub podobnych nazywa się między innymi socjopatami. Na ogół jest to osobowość antyspołeczna. Podwójne standardy jak widać… ale o tym kiedy indziej.

Typy kobiet, które lepiej dogadują się z mężczyznami

Kobiety lepiej dogadujące się z mężczyznami. Flirtujące, udające.

Atencyjna dziwka

Pierwszy typ to typ toksyczny. Kobieta poszukująca wrażeń u mężczyzn – z angielskiego attention seeker albo attention whore. To kobieta szukająca atencji, zainteresowania, dowartościowania i pomocy. Oczywiście jako mężczyzna możesz nie dostrzegać, że ta kobieta poszukuje tych rzeczy, ponieważ będzie grała zupełnie przeciwną temu (będzie np. mówić że nie lubi babskich gierek). Będąc naiwnie-ufnym przegrywasz na starcie. Twoja czujność będzie sprytnie uśpiona, co może prowadzić do tego że dasz się wykorzystać w jakiś sposób (nie, nie seksualny). Te kobiety mają świadome lub nieuświadomione głębokie kompleksy, choć grają całkiem przeciwne do tego.

Kobiety świetnie kalkulują i wiedzą co działa na dane grupy mężczyzn. Mężczyźni z reguły nie znają się na kobiecych gierkach, a więc potrafią taką kobietę tolerować, a nawet uwierzyć, że jest inna. Co innego inne kobiety, lub mężczyźni znający się na tych tanich manipulatywnych sztuczkach. Tych ten typ kobiety będzie unikał, ponieważ będzie popadać z nimi w konflikty. Od mężczyzn znających kobiece gierki kobiety uciekają, ponieważ te kobiety nie są w stanie na tych mężczyzn wpływać, używać, przekonywać i okłamywać. Manipulować można tylko tymi, którzy mają ku temu potencjał. Naiwnymi, głupimi, nieświadomymi, prostymi, oddanymi i dającymi się wykorzystywać. Mężczyźni znający kobiecą naturę częściej kobiety odrzucają, a tego uczucia kobiety nie lubią i nie są do niego przyzwyczajone. Są przyzwyczajane do tego, że dostają męskie zainteresowanie, a gdy powiedzą „chcę seksu misiu” to większość mężczyzn nie będzie oponować.

Nie odbieraj to jako błędne zachowanie. Kobiety nawet jak będą Cię nienawidzić, to podświadomość przekaże im, że jesteś kimś lepszym, inteligentniejszym, sprytniejszym. Tylko lepszych się nienawidzi. Nigdy naiwnych głupków. Z głupków się wyśmiewa. Nienawiść niedojrzała wcale nie schładza pożądania, a często motywuje do tego, by „zmienić” ten stan, zatem zostaniesz uznany za „drania którego trzeba uczłowieczyć”.

U atencyjnej kobiety to nie kwestia lepszego dogadywania się z mężczyznami, a uzyskiwania przeróżnych korzyści z kontaktów z nimi. Najczęściej bycia tą JEDYNĄ – takim rodzynkiem wśród mężczyzn, który czuje się wyjątkowo. Im więcej mężczyzn w pobliżu, tym większa szansa, że jeden z nich okaże swoją pomoc i zainteresowanie. Niektórzy będą się nawet o nią bić, co też wpłynie na zadowolenie jej próżnej części (i to by było na tyle).

Kobieta szukająca atencji jest zaburzona. Atencja działa tak jak każde inne uzależnienie. Jeśli kobieta potrzebuje atencji codziennej od 3 różnych mężczyzn, to za kilka chwil przyzwyczai się do tego bodźca i będzie chciała więcej! Ten proceder należy ukrócać, nie tylko dlatego, żeby nie być klaunem, który atencję/pomoc/opiekę dostarcza, ale też po to, by uzdrowić psychikę tej kobiety, która będzie miała szansę dojrzeć emocjonalnie.

Kobieta kumpel

Drugi typ kobiety, to kobiet bardziej inteligentna, racjonalna, twardo stąpająca po ziemi, z domieszką męskiego mózgu, przyjazna. Można przy niej rzucać seksistowskie żarty, nie obraża się, wtóruje nam i można z nią przybić przysłowiową piątkę. Kobiety te przejawiają sporo męskich zachowań. Nie narzekają, wolą krótko rozwiązywać problemy, nienawidzą plotkować, atencja je tylko onieśmiela, mają więcej zainteresowań, które nie skupiają uwagi tylko na nich. Ten typ kobiety bardzo często ląduje w szufladce „kumpel”, mimo, że patrząc na moralność zachowuje się dużo lepiej. Może to też kwestia tego, że takie kobiety są mniej atrakcyjne fizycznie, ale nie ma na to badań, więc nie będziemy snuć hipotez w tym kierunku. Jeśli kogoś interesuje sztandarowym przykładem kobiety, która zasłynęła z tego, że nigdy nie była zapraszana na randki i była bardziej chłopięca to P. Smith.

Kobiety lepiej dogadujące się z mężczyznami są mało kobiece?

Te kobiety są przewidywalne, bardziej uporządkowane, można z nimi poruszać ambitniejsze tematy, a intrygi ich nie interesują. Ten typ kobiety stara się też nie wysługiwać się innymi (kobiety kobiece używają wdzięków i grania słabej, nieporadnej by się mężczyznami wyręczać). Ten typ kobiety blokuje kobiece strategie seksualne, więc może być nielubiany przez kobiety lubujące się kreowaniu dramaturgii.

Kobieta męska – autystyk

Trzeci typ, to kobiety z osobowością autystyczną. Te są rzeczywiście męskie i ma to potwierdzenie w badaniach.

Kobiety autystyczne mają podwyższony poziom testosteronu

Dlaczego to toksyczny typ pseudomęskiej kobiety jest dominującym?

Kobiety lepiej dogadujące się z mężczyznami zbierają całą uwagę

Kobiety od najmłodszych lat uczą się manipulować innymi, by dostawać to czego pragną i by uniknąć przykrych dla nich kar. Zdecydowanie częściej będą się kamuflować, niż realnie oferować męskie zachowania. To jest gra do jednej bramki. Kobiety nie widzą sensu, by z tych strategii rezygnować i wiedzą, że aby były skuteczniejsze potrzebują uwierzyć w to, że naprawdę są męskie. Słuchają feministek, że kobiety muszą rywalizować, być równe, męskie, mieć swoje własne zdanie, co faktycznie daje im świetną walidację w grupach beta mężczyzn, ale te kobiety zapominają o jednym: ci mężczyźni idą na kompromis tolerując te NEGATYWNE cechy, tylko dlatego, że nie mają wielkiego wyboru jeśli chodzi o partnerki seksualne/związkowe. Orbitują wokół tych kobiet wcale nie z powodu ich wyjątkowego charakteru.

Podobny dysonans jak u tych kobiet można zauważyć u skrajnych ludzi religijnych. Katolik to człowiek podporządkowany zasadom religii katolickiej. Ale już pseudokatolik „katol” to człowiek, który przestrzega tylko części katolickich praw, a resztę modyfikuje tak, aby pasowała do jego zachowań.

Różnica między tymi dwiema grupami? Szczerzy katolicy mają tendencję do prawdziwego poczucia winy, bicia się w pierś, że nie zasługują nawet na to miano, chcą być ciągle lepsi i lepsi. Zakłamany pseudokatol mówi pysznie, że nic nie musi w sobie poprawiać, a każdy jego błąd jest usprawiedliwiony i ma bardzo poważne powody, by nie podporządkowywać się każdej zasadzie. Do tego obnosi się z tym, że katolikiem jest, bo chce by każdy go takim uważał. O takich Bóg mówił, że będą potępieni jeszcze bardziej niż ci, którzy wiarę porzucili… zostawmy jednak wątek religijny.

Kobiety „lepiej dogadujące się z mężczyznami” posiadają fałszywe maski bycia męskimi, ale są w tym tak przekonująco pewne siebie, jak małpa która naigrywa się z naukowca, który jej tłumaczy skomplikowane procesy. Kobieta która naprawdę potrafi lepiej się dogadywać z mężczyznami wcale nie obwieszcza o tym światu! Nie musi się tym chwalić, tylko robi swoje.

„Lepiej dogaduję się z mężczyznami, bo kobiet nienawidzę”

Tu warto przytoczyć statystyczną kobietę, która wylicza zachowania kobiet, których nie lubi. To jest opis zaczerpnięty z Pinterestu.

– kobiety są dwulicowe, kłamią jak najęte
– obrażają się nawet wtedy gdy same są winne
– kobiety są dobrymi koleżankami tylko wtedy gdy czegoś chcą
– kobiety palcem nie kiwną by się tobą zaopiekować, coś dobrze doradzić
– kobiety mają PMS i losowo zachowują się bardzo niemiło
– plotkują
– kobiety są nielojalne, rozgadują twoje sekrety
– kobiety nigdy nie wykazują się cechami dżentelmeńskimi (szacunek)
– kobiety odbijają sobie mężczyzn wzajemnie
– kobiety wolą mówić o sobie niż szczerze interesować się kimś
– kobiety nie zakochują się w kobietach (najczęściej – mój przyp.)

W skrócie… te kobiety uważają kobiety za wyrachowane egoistki bez zasad, które wiedzą, że nie dostaną od przeciętnej kobiety, tyle co od statystycznego mężczyzny. Każda z kobiet chce być najważniejsza, zatem każda która odbiera im uwagę innych jest wrogiem.

Alarmujące zachowania kobiet „lepiej” dogadujących się z mężczyznami

kobiety lepiej dogadujące się z mężczyznami i ich zachowania

Kobiety potrafią być sukami, więc nie zadaję się z nimi

Jak należy to odczytać? Można to łatwo zrozumieć, że inne kobiety zauważają jej fałszywość, gierki, złośliwość i manipulacje, więc zaczynają być negatywnie nastawione wobec siebie.

Mężczyzn z kolei uważa za prostych głupków, których może kontrolować za pomocą przywilejów swojej płci i/lub seksualności.

*kobiety zawsze są traktowane łagodniej przez mężczyzn niż mężczyźni wobec siebie

Zazdrosny mężczyzna to dobry mężczyzna

Załóżmy, że mężczyzna (partner tej kobiety) jest zazdrosny o grupy mężczyzn z którymi ta kobieta się spotyka. Czy ta kobieta widzi w tym problem? Absolutnie. Pozwala mu pozostać w tym stanie i męczyć się z zazdrością (co wpływa na wiele patologicznych zachowań, w tym pogłębienie braku zaufania, a to z kolei wpływa na pojawienie się wielu spięć). Bez zaufania nie ma miłości. Ta kobieta nie ma empatii do mężczyzny i spłyca problem: to męska rola nie być zazdrosnym, to jego słabość, jego problem.

Ta kobieta może też planować systematyczne wzbudzanie zazdrości, by sprawdzać na ile zaangażowany jest mężczyzna i jak bardzo zazdrość go dotyka.

Gregory White twierdzi, że kobiety wzbudzają zazdrość dwa razy częściej niż mężczyźni w celu nakłonienia partnera do większego zaangażowania, obudzenia w nim pożądania oraz zwiększenia emocjonalnej bliskości (* czytaj – uzależnić od siebie psychicznie). Zazdrość ma również testować siłę związku. Wzbudzając zazdrość, kobiety przekazują następujący komunikat: „Inni mężczyźni interesują się mną, jestem bardzo atrakcyjna jako partnerka, doceń mnie”. Zaledwie kilka procent kobiet przyznało, że chciały wzbudzić zazdrość, aby ukarać partnera, 8% osób uciekało się do tej strategii w celu podniesienia swojego poczucia wartości, a 10% aby zemścić się na nim za wcześniejszą krzywdę. Niemniej jednak wzbudzanie zazdrości częściej powoduje agresywne zachowania niż pozytywne efekty.

* przyp. arogancja to jedna z podstawowych cech kobiety „księżniczki”, których należy się wystrzegać ponieważ są obdarzone rysem narcystycznym który opisałem tu:

https://swiadomosc-zwiazkow.pl/narcyz-dogadza-zuzywa-niszczy/

Jak należy te zachowanie odczytać? Kobieta ma władzę psychiczną w związku i jest zadowolona z tego, więc nie widzi korzyści w tym, by z niej zrezygnować. Łatwiej jest jej kontrolować zakochanego, niż niedostępnego emocjonalnie. Chodzi jej o miłość? Nie, o władzę. Jest to oczywiście tendencja zachowań osoby z narcystycznym zaburzeniem osobowości.

Próbujemy odwrócić sytuację i zacząć grać w grę kobiety i zacząć spotykać się też z innymi kobietami. Co się dzieje? Kobieta jest zła, widzi, że kontrola jej się wymyka, więc zaczyna się czepiać innych cech, odmawia seksu, by usadzić na miejsce mężczyznę, albo kolejny raz ignoruje problem mówiąc, że mężczyzna zakochany nie zrobi tego. Chodzi kobiecie zawsze o to, by nie zmienić swojego postępowania, tylko je usprawiedliwić. Zamiast siebie zmienić, to woli wpłynąć (manipulować) na drugą osobę, by zachowywała się zgodnie z jej kaprysem.

Wszyscy jesteście we friendzone

Im więcej mężczyzn będzie lubiło i pożądało tę kobietę, tym łatwiej będzie jej zmienić gałąź, kiedy obecny partner się jej znudzi. Żadnemu z tych mężczyzn nie odmawia w pełni, tylko trzyma na uwięzi i daje nadzieję, że może kiedyś będą potrzebni (ale nigdy nie jest to powiedziane tak bezpośrednio). Skutkuje to tym, że kobieta zamiast ucinać sobie opcje, to je ciągle powiększa. Brzmi jak dobrze prosperujący biznes? I nim jest! Nie narobisz się wiele, a wiele uzyskasz i masz zabezpieczenie w razie bankructwa (rozstania)!

Easy mode pussy pass!

Trudno mnie zadowolić, mam spore potrzeby

Nie chodzi tylko o potrzeby seksualne w kilku wersjach (czułej i ostrzejszej), ale też o mężczyzn którzy sprawują w życiu tej kobiety różne role. Jeden jest od sypiania z nim, drugi od podwózek, trzeci od wyżalania się, czwarty od czułości i tak dalej… lepiej mieć wianek przeróżnych adoratorów zaspokajając przeróżne części jej emocjonalnej osobowości niż jednego, który nigdy nie będzie supermanam, batmanem, inteligentem i Januszem ubrudzonym smarem w jednym.

Jeśli jeden jej nie będzie odpowiadał, to przeskoczy na drugiego zrzucając z siebie odpowiedzialność mówiąc „to pomyłka”.

Jestem wredna i sarkastyczna

Ważny punkt programu, czyli chwalenie się cechami „ostrzejszymi”, które świetnie się sprawują w sytuacjach, gdy należy rywalizować, pokazywać swoje granice, ale nie działają w sytuacjach damsko-męskich. Przynajmniej nie dla kobiet. To co działa w męskim świecie, nie działa gdy mężczyzna szuka przeciwieństwa do siebie, by uzupełnić braki w których nie jest samowystarczalny.

* chyba, że mężczyzna jest bardziej kobiecy i kobieta pożąda taki typ (rzadkość)

Jestem silna i niezależna

A może ta kobieta udaje taką z jakichś powodów? Nie chce być uznana za słabą? Nie chcę zostać skrzywdzoną? Czeka na mężczyznę przy którym poczuje się jak mała dziewczynka, bo doskonale sobie zdaje sprawę, że ma psychikę dziecka? To tylko pytanie. Prawdziwie silne kobiety to mniejszość, ale istnieją.

Interesuje się tym co mężczyźni

Czytaj to jak: muszę wkupić się w męskie łaski, by mnie zaakceptowali. Szukam walidacji i potwierdzenia.

Mężczyźni stali się tak spragnieni wartościowych kobiet, których jest coraz mniej, że dostają ślinotoku na samo powiedzenie przez kobietę „gram w gry komputerowe, wiem co to spalony” czy gdy kobieta czasami sama zorganizuje prezent (piwo+gry+seks bez marudzenia że głowa boli). Gdyby jednak dogłębnie sprawdzić zainteresowania tych kobiet, to w dużą dozą pewności można powiedzieć, że są utrzymywane tylko powierzchownie, na tyle ile środowisko wymaga. Żeby kobiety naprawdę się pasjonowały środowisko musi być wymagające i zdyscyplinowane. W innym przypadku taka kobieta może grać szalenie inteligentną, interesującą, z mnogością spraw które dzieli z mężczyznami, ale … do ślubu czy urodzenia dziecka. Później włączy „default woman mode”.

Mężczyźni nie postępują tak jak kobiety, ponieważ kobiety nie premiują pożądaniem mężczyzn podlizujących się (uległość działa w większości przypadków tylko na mężczyzn).

Błędy w obserwacjach

Oczywiście jak od każdej reguły są wyjątki i na pewno są gdzieś kobiety, które prawdziwie, pełnią serca pasjonują się męskimi sprawami. Nie tylko po to by uzyskać atencję, ale też po to by uczynić męski żywot lepszym.

To właśnie te kobiety są inne niż wszystkie.

Zauważyliście kiedyś takie zachowania? Są jeszcze inne, podobne? Może o czymś zapomniałem opisując typ kobiety lubiącej spędzać czas z mężczyznami? Podzielcie się komentarzem 🙂

 

Spodobał Ci się mój artykuł, moja praca, może cała idea i działalność? Jesteś za tym, by strona nie zniknęła z internetu przez brak wsparcia czytelników? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz to zrobić! Tylko dzięki wpłatom można ocenić, czy moja praca się przydaje i jest wartościowa. To wszystko co widzisz (ale i to co niewidoczne) jest pracą, poświęconym czasem i moimi inwestycjami. Nie zwlekaj z decyzją 🙂

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Nie są to pożyczki, nie są to usługi. Jest to bezzwrotne wsparcie ogólne, czy też podziękowanie.

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

wpłata bitcoin

Adres portfela: 1BTR3p6kxRd7LKLMGvsT78kYk5DpmgHu9E

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.