Josip Ilicić może zakończyć karierę przez zdradę żony

Zostań darczyńcą/podziękuj autorowiJeśli doceniasz stronę i nie chcesz, by zniknęła z internetu kliknij, by wybrać sposób wsparcia 🙂

Piłkarz Atalanty Bergamo Josip Ilicić może zakończyć karierę. 32-latek popadł w silne problemy psychiczne (głęboka depresja). Słoweniec jest zdruzgotany po tym, jak przyłapał żonę, Tinę Polovinę na zdradzie.

O takim zdarzeniu informują nas nagłówki przeróżnych, zagranicznych, czy polskich portali internetowych. Niektórzy uważają, że jest to jednak fake news ponieważ piłkarz wrzucił w portale społecznościowe zdjęcie z żoną niedługo po ujawnieniu informacji o jej zdradzie. Osobiście daję sporo powyżej 50% szans, że zdrada jego żony jest prawdą. Czemu? Taki typ mężczyzny jakim on jest przyciąga nieszczęścia, a kobiety, które może przyciągać (też jako bogaty i popularny piłkarz) nie szanują go, a traktują utylitarnie (kasa misiu, kasa…), przez co nie są w stanie też go kochać. Zdrady w takich przypadkach są nieuniknione. Przytoczę w tym temacie kilka niuansów, hipotez i ciekawostek psychologicznych niezależnie od tego czy do zdrady doszło.

Josip Ilcic ofiarą zdrady żony

Pomówmy o faktach.

1. Para Iliciciów ma dwie córki, co dodaje tragiczności zdarzeniu ewentualnej zdrady żony piłkarza. Sam piłkarz musiał być bardzo zakochany, bo przy strzelanych golach często pokazywał cieszynkę w kształcie serca dedykując żonie swoje gole. Kiedy popadał w stany depresyjne, wycofywał się z życia mówił: „Nigdy się nie poddam. Zrobię to właśnie dla Tiny.”

Cóż, niezbyt pięknie kończą się związki (a kończą często, lub nawet nie zaczynają), gdy mężczyźnie zależy bardziej na kobiecie niż kobiecie na mężczyźnie, a już na pewno gdy to on jest ślepo zakochany. W takiej sytuacji łatwo też o bycie zmanipulowanym, bo kobiety, które taki mężczyzna przyciąga używają gorszych technik manipulacji niż najgorsi spece od „uwodzenia” – one to mają w małym palcu od narodzin.

Jeśli dodamy fakty o tym, że piłkarz jest sławny, ma kontakty, ma pieniądze i zasoby – łatwo o to, by uzyskał pseudomiłość materialną od takiej kobiety. Nic więcej, nic mniej. Tak, mężczyźni też często są traktowani przedmiotowo, wbrew temu co mówią feministki i feminiści (klik).

2. Ilicić to wrażliwy mężczyzna, wzór do naśladowania jeśli chodzi o pracę, zasady, profesjonalizm, grę fair, co mówią inni piłkarze czy trenerzy. Często niestety coś go boli (fizycznie i mentalnie), więc trzeba mieć do niego specyficzne podejście. Jest też hipochondryczny, martwi się często – i jak widać przynosi mu to „prawdę”, bo cierpienie. O ile boi się złych zdarzeń, o tyle go ostatecznie spotykają.

3. Słoweniec wychował się uwaga, co nie zaskoczy moich stałych czytelników, BEZ OJCA. Podobnie by było zresztą gdyby ojciec był uległy wobec żony. W tej sytuacji ojciec zmarł krótko po narodzinach piłkarza. Jako młody chłopiec przeżył też wojnę domową, oraz ucieczkę z kraju, czyli jego dzieciństwo było pasmem stresu, strachu, smutku. Nic dziwnego, że jego osobowość została w ten sposób ukształtowana. Nic dziwnego, że jest tak wrażliwy na bodźce, uczuciowy, ale pomimo tego i tak osiągnął wiele. Za to szacunek.

4. Jeśli rzeczywiście 32-latek jest tak silnie zakochany w swojej żonie… niestety mógł wybaczyć jej zdradę, albo właśnie próbuje to zrobić. Może naiwnie spytał ją „ale nie zrobisz już mi tego nigdy?”, ona odpowiedziała jak zawsze „tak” (widocznie nie poznał wystarczająco jej możliwego fałszu) i próbuje wrócić do siebie po tym co go możliwie spotkało.

5. Jest duża możliwość, że ten wartościowy człowiek i piłkarz chce chronić córki (rodzinę) przed krytyką jaka spadła na ich matkę. On sam zablokował możliwość komentowania na swoim instagramie. Jego żona skasowała konto. Możliwe, że właśnie z powodu chęci ochrony rodziny wrzucił sprostowanie „newsa”, że NIBY żadnej zdrady nie było.

Ciężko mi w to uwierzyć, że jedynie (jak też podają inne portale) to strach przed zarażeniem koronawirusem jego rodziny aż tak mocno mógł go sparaliżować (choć wykluczać niczego nie można, szczególnie bez twardych dowodów).

6. Zdrady kobiet bolą wielu mężczyzn niemiłosiernie, do szpiku kości. Jest to złamanie wszystkich zasad, wartości, obietnic, nadziei, szacunku, zaufania, akceptacji, zrozumienia, całej więzi która powstała wyłącznie na bazie obłudy, wykorzystywania drugiego i kłamstw. Cały świat w momencie odkrycia zdrady wali się, wszystkie przekonania zostają odwrócone do góry nogami. Wielu zdradzonych mężczyzn odczuwa to tak, że jeśli byli zdradzeni to w takiej relacji są tylko śmieciem (choć powinni uznać zdradzającą za kogoś takiego, ale przecież jeszcze ją kochają, nie da się emocji wyłączyć w sekundę).

Kobiety w związkach na miłosnych łowach. Krok od zdrady

Kobiety zazwyczaj zdradzają angażując się emocjonalnie i seksualnie, czyli emocjonalna więź ze zdradzonym zostaje ostatecznie utracona, lub… nigdy jej nie było. Spirala bólu przy uświadomieniu sobie tego nie ma końca…

Ten mężczyzna, który weźmie zdradę na siebie w stylu „może nie byłem wystarczająco dobrym?” (czy też zdradzająca wmówiła mu, że to on jest winnym jej zdrady), jest pogrążony w czarnej rozpaczy, głębokiej nienawiści do siebie, świata, do mężczyzny z którym kobieta zdradziła, lub do samej kobiety. W takiej sytuacji ból można porównać do usilnego parcia na powolne, w cząsteczkach zwymiotowanie wszystkich swoich wnętrzności. Objawia się on też w niespotykanej sile gniewu, jednoczesnej chęci płaczu, totalnej bezsilności i wielkim zawodzie na kimś kto, jak wmówił, dawał pozory „szczęścia”, lojalności, stabilizacji i bezpieczeństwa.

Nie ma słów, które mogą opisać ból osoby zdradzonej, która kochała osobę zdradzającą. Po prostu nie ma.

Mężczyźni do tego zwykle cierpią bardziej przy zdradach kobiet, ponieważ to oni są uczeni, by więcej wnosić do związków, „starać się” dla kobiet, wychodzić z inicjatywą, podejmować ryzyko, inwestować np. materialnie, zapewniać rodzinie ciągłość bytu w zamian za niezbyt wiarygodną dziś obietnicę wierności i lojalności. Im więcej zainwestujemy w relację, w drugiego człowieka, tym bardziej cierpimy, kiedy ją tracimy.

Mężczyźni też, w porównaniu do kobiet nie mają takiej łatwości „przeskakiwania na drugą gałąź”, to też silniej niejako muszą skupiać się na pojedynczych partnerkach i partnerce.

Po zdradzie nic już nie jest takie samo. Po tak silnej utracie zaufania nie jest się już takim samym człowiekiem. Niektórzy mężczyźni nie potrafią się poskładać przez wiele, wiele lat, a niektórzy nigdy. Jedni będą żyć, inni nie. Bardzo wielu mężczyzn niestety zabija się z powodu utraconej miłości, czy z powodu zdrad kobiet. Inni, jak Josip Ilicić póki co chcą zawiesić swoje sprawy zawodowe, bo nie mają siły, by się negatywnym emocjom przeciwstawić.

Samobójstwa mężczyzn. Rośnie zainteresowanie męskimi problemami

I tak się zwykle dzieje po pierwszej zdradzie. Po pierwszym, głębszym uczuciu. Później ludzie się do tego mogą, lecz nie muszą „przyzwyczaić”. Muszą też zrozumieć, że nie mają wpływu na zdradę, nie są jej winnymi NIGDY, a ona może przyjść w każdym możliwym momencie, niestety nawet od osoby teoretycznie najbliższej. Nie ma nic gorszego w relacjach od idealizowania „drugiej połówki” (choć ta z alkoholem przynajmniej nigdy nie zdradzi, nie oszuka, jak obiecuje kaca po wypiciu, tak on występuje).

7. Niestety piłkarz najwidoczniej wiedzy o kobietach nie miał. Bo skąd miał mieć? Całe wychowanie przeżył z matką, a ślub wziął już bardzo młodym wieku, niedługo po zapoznaniu. On sam potrzebuje jako wrażliwa osobowość wsparcia, empatii i szacunku, a nie dokopywania. Żona musiała o tym doskonale wiedzieć (a któż ma nie znać lepiej męża niż jego żona!?), więc możliwie zamiast upragnionej, dającej mu bezpieczeństwo miłości dostał tylko jej pozory.

8. W 2018 roku Josip prawie umarł na powikłania spowodowanymi infekcjami bakteryjnymi. Wiele nie musiało minąć od tragicznych dla niego zdarzeń, by wejść na szczyt z formą piłkarską, by znowu, w krótkim odstępie czasowym doznać zapaści. W międzyczasie, we śnie umarł inny piłkarz Davide Astori, a Josip bał się, że to na nim powtórzy się ten pesymistyczny scenariusz.

9. Niestety Słoweniec zapewne żył w bańce wiary w kobiecą, dozgonną miłość i lojalność. Żył w bańce lepszych cech kobiet, niż mężczyzn, które wmówiło mu społeczeństwo. Jakby nie traktował kobiet tak idealistycznie, jak mu społeczeństwo też wmawia (ah delikatne, romantyczne istoty nie stosujące przemocy), to mocno, by nie ucierpiał. Ot zdarzyło się, bo to się często zdarza. Nie jesteś droga pani wyjątkową.

zdradzony mężczyzna chce podziękować piwem kochanka byłej żony

10. Jeśli doszło do zdrady mógł słuchać wiele lat pierdoły w stylu „jesteś najważniejszy”, „z tobą do końca życia”, „nikt nigdy poza tobą”, „jesteś wyjątkowy”, „z tobą i na koniec świata”, „miłość jest najważniejsza”, „będziemy mieli kochaną rodzinę”, „chcę byś był ojcem naszych dzieci”, „zdrada to najgorsze co można zrobić – nie umiałabym zrobić tego Tobie”, „będę na Ciebie zawsze czekać”, „polegajmy na sobie na zawsze”, „zakochałam się bez pamięci” – blablabla wyuczone, ckliwe, a jakże nieprawdziwe formułki. Nie sposób ich zliczyć. Nie sposób zrozumieć jak bardzo krzywdzą i są szkodliwe, jeśli nie ma się 100% pewności dotrzymania tego co się mówi.

Nie można się do nich przywiązywać, bo emocje są zmienne, nastawienie też, a osobowość kobiet nietrwała i niestabilna. Kobiety potrafią zmieniać nastroje i zdanie w ciągu dnia 500 razy, w przeciągu miesiąca przez menstruację i hormony jeszcze więcej, a co dopiero w okresie kilku lat – kiedy nawet same nie wiedzą co się wydarzy, nie znają siebie, nie znają wpływu emocji z zewnątrz na nie same.

Mężczyźni z kolei nie znają silnych umiejętności usprawiedliwiania tych kobiet, czy też robienia z siebie ofiar nawet gdy są sprawczyniami.

Oczywiście to generalizacja, ale mężczyźni zdecydowanie częściej będą spotykać kobiety, które opisałem powyżej, niż odwrotne – bo nikt od nich nie wymaga, by były lepsze.

11. Możliwe, że w tej relacji zaszła też hipergamia, czyli jeden mężczyzna (Ilicić) został zastąpiony drugim (kochanek jego żony), czyli według zdradzającej, w jakiś sposób, w czymkolwiek lepszym. Ilicić okazuje słabości? Okazuje. Kochanek – pewnie jeszcze nie.

Nie ma zdziwienia, że mężczyźni nie odkrywają się ze swoimi słabościami, jeśli to drastycznie zwiększa ryzyko kobiecych negatywnych zachowań wobec nich, w tym pogardy, lekceważenia, rozstań, czy zdrad.

Oczywiście mamy wielu ludzi, którzy już z niego drwią, już mamy ludzi, którzy usprawiedliwiają jej zdradę, już piszą, że za mało go było w domu, już piszą, że nie zachowywał się wystarczająco męsko, już piszą, że jego winą jest to, że ją wybrał, bo powinien to wiedzieć już 10 lat temu kiedy brali ślub. Blablabla. Wiadomo, źli, czy wadliwi są wg nich jedynie mężczyźni i wszystko jest naszą winą, nawet jeśli to kobiety postępują źle, przemocowo, czy toksycznie.

Josip Ilicić może zakończyć karierę przez zdradę żony 2

winnym zdrady kobiety jest zawsze mężczyzna

Nie, źli to są ci co usprawiedliwiają zdrady kobiet, nie uważają, że one w pełni, jak dorośli odpowiadają za swoje czyny, ale też ci, którym brak empatii do mężczyzn.

Romantyzm mężczyzn względem kobiet kończy się zawsze upadkiem

Josipowi najprawdopodobniej trafiła się żona starająca się być piękna na zewnątrz, piękna w słowach, ale zepsuta w środku i w czynach. Dowodów jednak nie ma. Są za to informacje dla innych mężczyzn jak powinni postępować i jak rozumieć zdrady, czy jakie są mechanizmy powstawania danych cech osobowości w człowieku.

Szkoda mi tego piłkarza, bo bardzo dobry sezon za nim. Możliwe, że nawet najlepszy w karierze. Niektórzy typowali go do ścisłej czołówki klasyfikacji Złotej Piłki.

Wielu mężczyzn w cierpieniach ucieka w pracoholizm. Ilicić raczej ma styl charakteru wycofujący się, więc rzeczywiście może to zaważyć na jego karierze. Oby nie życiu.

Znamy innych piłkarzy, którzy popełniali w przeszłości samobójstwa. Choćby Robert Enke (depresja), Joel Darlington (nie poradził sobie z kontuzjami), Frantisek Rajtoral (cierpiał na chroniczne zmęczenie).

Jest człowiek, a za chwilę go nie ma. I to dlatego, że nie zauważa się tego co go trapi. Może nawet powoduje się u niego takie sany. I on często zostaje z tym sam.

Zauważmy jak wielu wrażliwych mężczyzn jest naprawdę wartościowymi ludźmi, jak potrafią „czarować”, tak jak robią to niektórzy piłkarze, jak wiele wnosić dla świata. Ale wiele lat wrażliwość mężczyzn jest uważana za słabość którą należy temperować i wyszydzać. Wielu wartościowych mężczyzn w ten sposób zostało pogrzebanych za życia.

Zresztą Josipa też w szatni przezywano „babcia”, bo często się na coś uskarżał (a czemu nie dziadek, tylko musieli zmienić mu płeć?). Miło mu na pewno nie było, ale zagryzł zęby, przyjął sztuczny uśmiech i grał dalej – do czasu.

Ja np. podziwiam takiego Cristiano Ronaldo. Gość tak hejtowany, tak wygwizdywany, tak nielubiany w sumie za często nieznaczące rzeczy, za okazywanie emocji, w tym łez w ważnych momentach, tak wmawia mu się nawet inną orientację, tak mu mówią, że nie jest tym „prawdziwym” Ronaldo, a on dalej na samym szczycie. Top siła i odporność. Maszyna. Wielu z tych samych hejterów po poczuciu choć 1% takiego samego hejtu co przeżył on nie dałoby rady.

Wracając. Po sezonie Ilicić będzie miał zapewne kilka propozycji od pań, które pojawią się aby go „pocieszyć”, tak jak robią to kobiety wysyłające anonsy do Tomasza Komendy (źródło), ale tak naprawdę po to, by położyć łapy na jego majątku. Ciekawe czy Słoweniec wyciągnie wnioski na temat i przestanie traktować kobiety tak poważnie jak traktował do tej pory. Bo nie warto. Żaden mężczyzna dobrze na tym nie wyszedł, jeśli ze swojej przyszłej, lub niedoszłej kobiety zrobił centrum swojego życia, uwierzył w piękne słówka, w stałość ich poglądów, czy słów i nie był przygotowany na najgorsze w ich wykonaniu.

Psychopaci, czy narcyzi którzy mają najwięcej partnerek seksualnych, kobietami absolutnie wcale się nie przejmują, a prowadzą bogate życie romantyczno-seksualne. Romantycy, na odwrót. Czy nikt nie chce zadawać pytań dlaczego tak jest?

Proszę nie brać tego cytatu dosłownie, ale skupić się na tym co pogrubiłem:

Tylko ty myślisz, że z kobietą można być sobą, i w tym mylisz się bardzo. Kobieta potrzebuje, żeby ją okłamywać. Jedna chce tego w formie bardzo wyrafinowanej, inne, z typu kokot, potrzebują tego w formie jak najbardziej brutalnej. Jest inny typ mężczyzn, którzy nigdy nie robią z kobiet problemów istotnych. Ci kłamać nie potrzebują. Ale jeżeli ktoś z naszego gatunku chce mieć kobietę, prawdziwą kobietę, a nie nienormalną, skłamaną, jak mówisz, z samego początku histeryczkę, musi kłamać. Bo takim, jakim jest naprawdę, prawdziwa kobieta będzie zawsze pogardzać, zgubi go i uczyni nieszczęśliwym na całe życie.Stanisław Ignacy Witkiewicz.

(podpowiedź: Witkiewicz był wrażliwym mężczyzną).

Zresztą dzisiaj mężczyzna planujący ślub już musi planować rozwód, bo prawie każda kobieta bardzo chętnie wnioskuje o rozwód obwiniając mężczyznę – swój własny wybór, swoje, choć częściowe stworzenie go takim jakim jest dziś. Wierność? Nie ma kar za niewierność, więc ludzie nie widzą problemu, by tę zasadę łamać. Pełna rodzina? Dawno temu, wraz z emancypacją kobiety porzuciły swoje role wyznaczone przez patriarchat, by o rodzinę dbać jak najwyższym wysiłkiem. Popierają też aborcje, zamiast odpowiedzialności obu rodziców za nowe życie. Dlatego też m.in. dzisiaj tych rozbitych, lub rodzin dysfunkcyjnych jest bardzo dużo i to nie wróży dobrze na przyszłość.

Jeśli to fake news – będę się cieszył, choć może nie do końca dowierzał. Najważniejsze, by Słoweniec wrócił na boisko i wrócił do psychicznej sprawności. A my wiedzmy po prostu co robić, co uważać i co… czuć. Bo tak, świadomość daje zmianę szkodliwych i bolesnych wzorców.

 

Profil strony na Facebooku: https://www.facebook.com/swiadomosczwiazkow

Spodobał Ci się mój artykuł i moja praca tutaj? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz podziękować! Dzięki regularnemu wsparciu mogę ocenić, czy moja praca się przydaje. We wszystko co tutaj widzisz inwestuję samodzielnie (również finansowo) i nie chciałbym by skończyło się to zniknięciem strony z internetu 🙂

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Będę wdzięczny za ustawienie comiesięcznego, automatycznego zlecenia wpłaty, ponieważ moja praca również jest regularna. Preferuję wpłatę na konto, ponieważ cała kwota dociera do mnie bez prowizji.

BLIK, przelewy automatyczne (szybkie), Google/Apple PAY i zagraniczne (SEPA) - BuyCoffee

Kliknij, by - kliknij w obrazek

Nie trzeba mieć konta na tym portalu i jest wybór przelewów anonimowych (np. BLIK). Nie trzeba podać prawdziwych danych. Niestety prowizja to 10%.

Paypal - kliknij w obrazek

darowizna paypal

Dla darowizny comiesięcznej zaznacz "Make this a monthly donation." Tutaj też są prowizje, ale można wspierać comiesięcznie w prostszy sposób, niż ustawia się to w banku. Coś za coś.

Tutaj przeczytasz więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

PS. Potrzebuję też pomocy z SEO, optymalizacją WordPress i reklamą (strona nie dociera do wielu ludzi). Szukam też kogoś z dobrym głosem do czytania tekstów.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, nie "leczy", a jest pasjonatem takich treści, który przekazuje je, lub interpretuje po swojemu. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Autor nie daje gwarancji, że jego rady się sprawdzą i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane praktykowaniem jego wizji danego tematu. Autor nie diagnozuje nikogo, a jedynie opisuje tematy z własnej perspektywy. Artykuły na stronie nie powinny zastępować leczenia, czy wizyt u specjalistów (chyba, że czytelnik ceni mnie bardziej, ale to jego osobista decyzja) i najlepiej jakby moje teksty były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa ich na własną odpowiedzialność.