Facebook sobie grabi i cenzuruje z powodu widzimisię

Facebook sobie grabi i cenzuruje z powodu widzimisię 1

Wsparcie w celu utrzymania strony i podziękowanie za pracę autoraStrona przestanie istnieć bez regularnego wsparcia, więc kliknij, by dać coś od siebie 🙂

Drodzy czytelnicy! A szczególnie, ci którzy często zaglądali na nasz fanpage na facebooku – Wczoraj profil strony został… sam nie wiem co z nim zrobiono dokładnie i z jakiego powodu. Mniejsza o to, bo dobrze wiemy, że od jakiegoś czasu na strony mówiące prawdę i obnażające hipokryzję pewnych środowisk, jest mała nagonka. Dobrze wiemy o co im chodzi. Niby wolność słowa, ale tylko dla nich – dla nas cenzura. Przypominają wam te metody coś i kogoś? Bo mi owszem. Facebook zresztą jest pod ostrzałem od jakiegoś czasu, ale my musimy sprostować co się dzieje w naszych, skromnych progach.

Wpis będzie przyklejony do momentu powrotu fanpage. Proszę też zajrzeć na dół tekstu, ponieważ poszukujemy chociaż amatorskiego grafika (nic wielkiego) i kogoś ze znajomością PHP.

Breaking News. Facebook cenzuruje treści

facebook cenzuruje

Co najważniejsze – nie mogę NIKOMU odpisać na portalu facebook, więc proszę kierować wiadomości do mnie w inny sposób.

Do sedna. Komunikaty, które dostaliśmy:

Publikacja Twojej strony została cofnięta. Wygląda na to, że ostatnia aktywność na Twojej stronie jest niezgodna z Regulaminem usługi Strony na Facebooku.

Kompletny brak wiadomości, która aktywność jest niezgodna z regulaminem i który punkt regulaminu jest łamany. Informuję jednak, że jeśli ktoś nie wie jaki popełnił błąd, to ciężko mu będzie go poprawić, stąd ważna jest ŚWIADOMOŚĆ. No k…a się nie domyślę przecież.

Świadomość to takie często powtarzające się słowo na naszej stronie, aczkolwiek jedno z najważniejszych w życiu. Idea jest słuszna, prawda? Tylko jest uciszana. Ale nie z takimi rzeczami sobie radzono.

Przypomnę, że rozmawialiśmy ostatnio, UWAGA, o definicji miłości. Całkiem przyzwoity temat i jak w 99,9% przypadków kulturalna dyskusja.

Facebook sobie grabi i cenzuruje z powodu widzimisię

Nie robimy tragedii z tego bana i mamy w planach kilka nowych działań na przyszłość. Zachowamy jednak je dla siebie póki co. W tym momencie jesteśmy na etapie rozmów o serwer i domenę, więc zbiegło to się trochę w czasie.

Najważniejsze jest to, że zostajemy TUTAJ. Zostajemy także na innych portalach, które pozwalają na dyskusję.

Facebook sobie grabi i cenzuruje z powodu widzimisię

Oczywiście dobrze wiemy, że to się nie skończy, ponieważ powodujemy u tych osób masakryczny ból czterech liter, a jak wiemy, są to mściwe, narcystyczne środowiska, które uważają, że im się coś należy, a wytknięcie im najmniejszego błędu powoduje potężną nienawiść.

Tylko prawda obraża. – Napoleon Bonaparte.

Wiedzmy jedno – jeśli nie uznawaliby, że mamy jakąś szansę dotrzeć do ludzi, że mówimy prawdę, że możemy być wpływowi, to by nas nie atakowali. I to w sumie pociskami najniższych lotów.

Jeśli śledzicie co się dzieje w internecie, doskonale wiecie, że chce się cenzurować internet. Choćby nie będzie można linkować, nie będzie można też tworzyć memów.

HALO, DODZWONIŁEŚ SIĘ DO MODERACJI FEJSZBUKA, W CZYM MOGIEM POMÓC?

Historia banów na facebooku

Przypomnę jeszcze historię banów, ponieważ były JUŻ dwa. Jak sądzicie, słuszne, czy nie? Mogę być w końcu nieobiektywny.

Pierwszy ban. Wdałem się w rozmowę z ludźmi poniżej 20 lat. Obrażali, wyzywali, hejtowali – to było okej dla facebooka. Zgłosisz, to mówią „nie widzimy, by post naruszał standardy społeczności, ale dziękujemy za zgłoszenie”. Jednak, gdy odpisałem powiedzmy sobie szczerze, w dużo lżejszym tonie niż oni, to moje konto zostało zablokowane:

Facebook sobie grabi i cenzuruje z powodu widzimisię 2

Ale może rzeczywiście było to zbyt mocne.

Drugi raz dostałem bana za niby nawoływanie do przemocy. Przypomnę temat:

Kobiet się nie bije!

Temat oczywiście wyjaśnia, że potępiać powinno się przemoc samą w sobie, a nie tylko jednej płci. Oczywiście jest też ankieta. Ktoś tam uważa, że badanie społeczne, czyli pytanie ludzi o opinie jest nawoływaniem do przemocy. Płytkie to myślenie, płaskie jak deska. Najwyraźniej są to ich przekonania, ale już nie fakty. O walki logiki z przekonaniami pisałem w innym temacie – polecam.

Co jest najbardziej zabawne z tego wszystkiego, przewidziałem ich ruch i ich logikę, ponieważ napisałem na początku tekstu:

Pomijając to, że zapewne zostanie mi zasugerowane że nawołuje do przemocy przez jednostki z IQ poniżej 90, to chciałbym, byśmy przemyśleli (…)

I tak się właśnie stało. Znam ich logikę na wylot, umiem ją rozpoznać, opisać, znam te mechanizmy, radziłem sobie z takimi w moich niektórych relacjach – więc macie przynajmniej jakiś mały dowód na moją wiedzę o ich psychice (naturze), jeśli inne obserwacje wam nie odpowiadają i się z nimi nie zgadzacie.

Za trzecim razem (03.06.2018 – obecny ban), jak widać, kompletnie nie zostałem poinformowany za co jest blokada. Prawdopodobnie jest na 30 dni, jeśli oczywiście nie zmienią zasad gry w trakcie jej trwania, co mnie nie zdziwi.

Odwołałem się przyciskiem „odwołaj się”, co daje tyle, co nic. Jednak facebookowi możnowładcy po dwóch zgłoszeniach zablokowali mi kolejne konto pod takim pretekstem.

Twoje konto zostało tymczasowo zablokowane.
Wykryliśmy podejrzaną aktywność związaną z Twoim kontem na Facebooku i ze względów bezpieczeństwa tymczasowo je zablokowaliśmy.
Prawdopodobnie konto zostało narażone na niebezpieczeństwo w wyniku wprowadzenia hasła na stronie zaprojektowanej tak, aby wyglądać jak Facebook. Ten typ ataku znany jest jako wyłudzenie (phishing). Dowiedz się więcej w Centrum pomocy.
W kilku następnych krokach zaprezentujemy test bezpieczeństwa, który pomoże zabezpieczyć konto i pozwoli ponownie się zalogować.
Podejrzaną aktywność? Ciekawe jaką? Ciekawe, że akurat w tym samym dniu, co ban na profil fanpage? Taki komunikat można wysłać każdemu, nic nie mówi, niczego nie udowadnia.

Prawda jest taka, że na facebooku pracują osoby o takiej samej, problematycznej logice, które dzisiaj fałszywie oskarżają o molestowanie i gwałty, są profesjonalnymi ofiarami, a jednocześnie uznają, że można skazać (najczęściej mężczyznę) bez dowodów. Ot tak, ponieważ dana osoba coś POCZUŁA. Fakty się nie liczą, dowody się nie liczą. Najważniejsze są więc pomówienia. Nie masz też prawa im nie uwierzyć, a więc mogą bezkarnie oskarżać kogo tylko chcą bez dowodów. Przecież to destabilizacja wszelkich wartości i praw jakie budowaliśmy.

Także na „górze” zapewne poczuli, że łamie regulamin, ale gdzie, kiedy, z jakiego powodu? Może z powodu niechęci, paranoi, a może bezmyślnego wyznawania swojego fanatyzmu? I jak z tym dyskutować przy pomocy logiki, rzeczowości, racjonalnością? Nie da się, ponieważ jest to operowanie na zupełnie innych poziomach. To zupełnie jak małpie tłumaczyć skomplikowane procesy – tyle, że małpa przynajmniej będzie banana chciała i będzie zadowolona po spektaklu. Z nimi nie ma dobrych rozwiązań, oprócz zgody z nimi na podstawie argumentu, BO TAK. Uczucia tych grup są ważniejsze, niż wszystko co inne. Nasze już nie.

Niech tylko nie zapomną napisać sobie na czole, że nie są uprzywilejowanymi grupami i nie dyskryminują innych, pod fałszywymi łatkami bycia jednostronnymi ofiarami.

Ale rozumiem też, facebook to prywatna działalność i ma prawo stosować idiotyczne zasady (a raczej brak zasad).
Pamiętajmy też, że miałem już zabawne naloty tych środowisk i ludzi, którzy recenzowali stronę na ocenę „1” z multikont. Dla facebooka także to ich zachowanie jest NORMALNE i dopuszczalne. Pomijam merytoryczne oceny typu „XD”.

Ostatnia informacja. Grafik i znajomość PHP mile widziana

Potrzebujemy kogoś kto choć trochę zna się na grafice. Nic to wielkiego, ale potrzeba kosmetycznych zmian. W planach może być też zmiana motywu, ale jeszcze konsultujemy to.
Jeśli ktoś się zna dobrze na PHP i backdoorach, także proszę o kontakt.
Strona od następnego tygodnia też powinna szybciej się wczytywać – jeśli oczywiście będzie dostępna, bo pewne prace techniczne będą prowadzone.
Jeszcze raz dziękuję czytelnikom i wspierającym. W każdym kolejnym miesiącu będziemy walczyć – oby jak najdłużej.
Do następnego!

Nowy profil na Facebooku

Spodobał Ci się mój artykuł, moja praca, może cała idea i działalność? Jesteś za tym, by strona nie zniknęła z internetu? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz pomóc i podziękować! Tylko dzięki wpłatom można ocenić, czy moja praca się przydaje i jest wartościowa. To wszystko co widzisz (ale i to co niewidoczne) jest pracą, poświęconym czasem i moimi inwestycjami. Nie zwlekaj z decyzją 🙂

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Nie są to pożyczki, nie są to usługi. Jest to bezzwrotne wsparcie bez określonego celu świadczenia, czy też podziękowanie.

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

wpłata bitcoin

Adres portfela: 1BTR3p6kxRd7LKLMGvsT78kYk5DpmgHu9E

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.