Facebook cenzuruje i banuje z powodu widzimisię

Zostań darczyńcą/podziękuj autorowiJeśli doceniasz stronę i nie chcesz, by zniknęła z internetu kliknij, by wybrać sposób wsparcia 🙂

Drodzy czytelnicy! Facebook cenzuruje i banuje. Wczoraj profil mojej strony został usunięty bez powodu. Dobrze wiemy, że na strony mówiące prawdę i obnażające hipokryzję pewnych środowisk jest mała nagonka. Facebook jest pod ostrzałem od jakiegoś czasu, ale my musimy sprostować co się dzieje w naszych, skromnych progach.

Breaking News. Facebook banuje i cenzuruje treści

facebook cenzuruje

Co najważniejsze – nie mogę NIKOMU odpisać na portalu facebook, więc proszę kierować wiadomości do mnie w inny sposób.

Do sedna. Komunikaty, które dostaliśmy:

Publikacja Twojej strony została cofnięta. Wygląda na to, że ostatnia aktywność na Twojej stronie jest niezgodna z Regulaminem usługi Strony na Facebooku.

Kompletny brak wiadomości, która aktywność jest niezgodna z regulaminem i który punkt regulaminu jest łamany. Informuję jednak, że jeśli ktoś nie wie jaki popełnił błąd, to ciężko mu będzie go poprawić, stąd ważna jest ŚWIADOMOŚĆ. No k…a się nie domyślę przecież.

Świadomość to takie często powtarzające się słowo na naszej stronie, aczkolwiek jedno z najważniejszych w życiu. Idea jest słuszna, prawda? Tylko jest uciszana. Ale nie z takimi rzeczami sobie radzono.

Przypomnę, że rozmawialiśmy ostatnio, UWAGA, o definicji miłości. Całkiem przyzwoity temat i jak w 99,9% przypadków kulturalna dyskusja.

Facebook sobie grabi i cenzuruje z powodu widzimisię

Nie robimy tragedii z tego bana i mamy w planach kilka nowych działań na przyszłość. Zachowamy jednak je dla siebie póki co. W tym momencie jesteśmy na etapie rozmów o serwer i domenę, więc zbiegło to się trochę w czasie.

Najważniejsze jest to, że zostajemy TUTAJ. Zostajemy także na innych portalach, które pozwalają na dyskusję.

Facebook sobie grabi i cenzuruje z powodu widzimisię

Oczywiście dobrze wiemy, że to się nie skończy, ponieważ powodujemy u tych osób masakryczny ból czterech liter, a jak wiemy, są to mściwe, narcystyczne środowiska, które uważają, że im się coś należy, a wytknięcie im najmniejszego błędu powoduje potężną nienawiść.

Tylko prawda obraża. – Napoleon Bonaparte.

Wiedzmy jedno – jeśli nie uznawaliby, że mamy jakąś szansę dotrzeć do ludzi, że mówimy prawdę, że możemy być wpływowi, to by nas nie atakowali. I to w sumie pociskami najniższych lotów.

Jeśli śledzicie co się dzieje w internecie, doskonale wiecie, że chce się cenzurować internet. Choćby nie będzie można linkować, nie będzie można też tworzyć memów.

HALO, DODZWONIŁEŚ SIĘ DO MODERACJI FEJSZBUKA, W CZYM MOGIEM POMÓC?

Historia banów na facebooku

Przypomnę jeszcze historię banów, ponieważ były JUŻ dwa. Jak sądzicie, słuszne, czy nie? Mogę być w końcu nieobiektywny.

Pierwszy ban. Wdałem się w rozmowę z ludźmi poniżej 20 lat. Obrażali, wyzywali, hejtowali – to było okej dla facebooka. Zgłosisz, to mówią „nie widzimy, by post naruszał standardy społeczności, ale dziękujemy za zgłoszenie”. Jednak, gdy odpisałem powiedzmy sobie szczerze, w dużo lżejszym tonie niż oni, to moje konto zostało zablokowane:

Facebook cenzuruje i banuje z powodu widzimisię 2

Ale może rzeczywiście było to zbyt mocne.

Drugi raz dostałem bana za niby nawoływanie do przemocy. Przypomnę temat:

Kobiet się nie bije!

Temat oczywiście wyjaśnia, że potępiać powinno się przemoc samą w sobie, a nie tylko jednej płci. Oczywiście jest też ankieta. Ktoś tam uważa, że badanie społeczne, czyli pytanie ludzi o opinie jest nawoływaniem do przemocy. Płytkie to myślenie, płaskie jak deska. Najwyraźniej są to ich przekonania, ale już nie fakty. O walki logiki z przekonaniami pisałem w innym temacie – polecam.

Co jest najbardziej zabawne z tego wszystkiego, przewidziałem ich ruch i ich logikę, ponieważ napisałem na początku tekstu:

Pomijając to, że zapewne zostanie mi zasugerowane że nawołuje do przemocy przez jednostki z IQ poniżej 90, to chciałbym, byśmy przemyśleli (…)

I tak się właśnie stało. Znam ich logikę na wylot, umiem ją rozpoznać, opisać, znam te mechanizmy, radziłem sobie z takimi w moich niektórych relacjach – więc macie przynajmniej jakiś mały dowód na moją wiedzę o ich psychice (naturze), jeśli inne obserwacje wam nie odpowiadają i się z nimi nie zgadzacie.

Za trzecim razem (03.06.2018 – obecny ban), jak widać, kompletnie nie zostałem poinformowany za co jest blokada. Prawdopodobnie jest na 30 dni, jeśli oczywiście nie zmienią zasad gry w trakcie jej trwania, co mnie nie zdziwi.

Odwołałem się przyciskiem „odwołaj się”, co daje tyle, co nic. Jednak facebookowi możnowładcy po dwóch zgłoszeniach zablokowali mi kolejne konto pod takim pretekstem.

Twoje konto zostało tymczasowo zablokowane.
Wykryliśmy podejrzaną aktywność związaną z Twoim kontem na Facebooku i ze względów bezpieczeństwa tymczasowo je zablokowaliśmy.
Prawdopodobnie konto zostało narażone na niebezpieczeństwo w wyniku wprowadzenia hasła na stronie zaprojektowanej tak, aby wyglądać jak Facebook. Ten typ ataku znany jest jako wyłudzenie (phishing). Dowiedz się więcej w Centrum pomocy.
W kilku następnych krokach zaprezentujemy test bezpieczeństwa, który pomoże zabezpieczyć konto i pozwoli ponownie się zalogować.
Podejrzaną aktywność? Ciekawe jaką? Ciekawe, że akurat w tym samym dniu, co ban na profil fanpage? Taki komunikat można wysłać każdemu, nic nie mówi, niczego nie udowadnia.

Prawda jest taka, że na facebooku pracują osoby o takiej samej, problematycznej logice, które dzisiaj fałszywie oskarżają o molestowanie i gwałty, są profesjonalnymi ofiarami, a jednocześnie uznają, że można skazać (najczęściej mężczyznę) bez dowodów. Ot tak, ponieważ dana osoba coś POCZUŁA. Fakty się nie liczą, dowody się nie liczą. Najważniejsze są więc pomówienia. Nie masz też prawa im nie uwierzyć, a więc mogą bezkarnie oskarżać kogo tylko chcą bez dowodów. Przecież to destabilizacja wszelkich wartości i praw jakie budowaliśmy.

Także na „górze” zapewne poczuli, że łamie regulamin, ale gdzie, kiedy, z jakiego powodu? Może z powodu niechęci, paranoi, a może bezmyślnego wyznawania swojego fanatyzmu? I jak z tym dyskutować przy pomocy logiki, rzeczowości, racjonalnością? Nie da się, ponieważ jest to operowanie na zupełnie innych poziomach. To zupełnie jak małpie tłumaczyć skomplikowane procesy – tyle, że małpa przynajmniej będzie banana chciała i będzie zadowolona po spektaklu. Z nimi nie ma dobrych rozwiązań, oprócz zgody z nimi na podstawie argumentu, BO TAK. Uczucia tych grup są ważniejsze, niż wszystko co inne. Nasze już nie.

Niech tylko nie zapomną napisać sobie na czole, że nie są uprzywilejowanymi grupami i nie dyskryminują innych, pod fałszywymi łatkami bycia jednostronnymi ofiarami.

Ale rozumiem też, facebook to prywatna działalność i ma prawo stosować idiotyczne zasady (a raczej brak zasad).
Pamiętajmy też, że miałem już zabawne naloty tych środowisk i ludzi, którzy recenzowali stronę na ocenę „1” z multikont. Dla facebooka także to ich zachowanie jest NORMALNE i dopuszczalne. Pomijam merytoryczne oceny typu „XD”.

Ostatnia informacja. Grafik i znajomość PHP mile widziana

Potrzebujemy kogoś kto choć trochę zna się na grafice. Nic to wielkiego, ale potrzeba kosmetycznych zmian. W planach może być też zmiana motywu, ale jeszcze konsultujemy to.
Jeśli ktoś się zna dobrze na PHP i backdoorach, także proszę o kontakt.
Strona od następnego tygodnia też powinna szybciej się wczytywać – jeśli oczywiście będzie dostępna, bo pewne prace techniczne będą prowadzone.
Jeszcze raz dziękuję czytelnikom i wspierającym. W każdym kolejnym miesiącu będziemy walczyć – oby jak najdłużej.
Do następnego!

Profil strony na Facebooku: https://www.facebook.com/swiadomosczwiazkow

Spodobał Ci się mój artykuł i moja praca tutaj? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz podziękować! Dzięki regularnemu wsparciu mogę ocenić, czy moja praca się przydaje. We wszystko co tutaj widzisz inwestuję samodzielnie (również finansowo) i nie chciałbym by skończyło się to zniknięciem strony z internetu 🙂

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Będę wdzięczny za ustawienie comiesięcznego, automatycznego zlecenia wpłaty, ponieważ moja praca również jest regularna. Preferuję wpłatę na konto, ponieważ cała kwota dociera do mnie bez prowizji.

BLIK, przelewy automatyczne (szybkie), Google/Apple PAY i zagraniczne (SEPA) - BuyCoffee

Kliknij, by - kliknij w obrazek

Nie trzeba mieć konta na tym portalu i jest wybór przelewów anonimowych (np. BLIK). Nie trzeba podać prawdziwych danych. Niestety prowizja to 10%.

Paypal - kliknij w obrazek

darowizna paypal

Dla darowizny comiesięcznej zaznacz "Make this a monthly donation." Tutaj też są prowizje, ale można wspierać comiesięcznie w prostszy sposób, niż ustawia się to w banku. Coś za coś.

Tutaj przeczytasz więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

PS. Potrzebuję też pomocy z SEO, optymalizacją WordPress i reklamą (strona nie dociera do wielu ludzi). Szukam też kogoś z dobrym głosem do czytania tekstów.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, nie "leczy", a jest pasjonatem takich treści, który przekazuje je, lub interpretuje po swojemu. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Autor nie daje gwarancji, że jego rady się sprawdzą i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane praktykowaniem jego wizji danego tematu. Autor nie diagnozuje nikogo, a jedynie opisuje tematy z własnej perspektywy. Artykuły na stronie nie powinny zastępować leczenia, czy wizyt u specjalistów (chyba, że czytelnik ceni mnie bardziej, ale to jego osobista decyzja) i najlepiej jakby moje teksty były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa ich na własną odpowiedzialność.