Zapraszam kobiety do proponowania tematów

Zostań darczyńcą/podziękuj autorowiJeśli doceniasz stronę i nie chcesz, by zniknęła z internetu kliknij, by wybrać sposób wsparcia 🙂

Zapraszam kobiety do proponowania tematów dla nich istotnych. Są kobiety, które twierdzą iż zbyt dużo czasu poświęcamy powiedzmy toksycznym kobietom na stronie, czy zagadnieniom pisanym od męskiej strony, dla mężczyzn.

Nie ma co się dziwić. Stronę prowadzi mężczyzna, większość wchodzących na stronę to mężczyźni, a jej założeniem było przede wszystkim skupić się na męskich problemach, ponieważ żeńskich stron i for jest ogromna liczba. Chciałbym kontry na feminizm i programowanie społeczne, które zmienia charakter obu płci, ale także czasami ślepo broni kobiet, jakoby tworząc w nich syndrom jedynej możliwej ofiary (dlatego źle jest odbieranym, gdy mężczyzna podnosi temat męskiego problemu, czy słabości). Jedni się umieją do tego przyznać, innym ciężko spojrzeć w lustro. I ja się zmieniłem – bo pamiętam kim byłem jeszcze za czasów, gdy nie było internetu. Widzę jak świat się zmienia. Na pewno jeszcze będę się zmieniał, bo rozwój nie jest mi obcy. Za to obce mi są przepychanki dla przepychanek. Nic to nie wnosi, choć widzę, że taka „kultura” dyskusji jest częsta.

 

Przypomnę, że temat dla kobiet został stworzony wcześniej:

Kobiety Świadomości Związków, czyli intelekt ponad kompleksy

 

Kobiety te mają otwarty umysł i także chcą się wyłamać z systemu, a nie chcą słuchać bredni, tylko o tym jak to za każdym razem tylko ich mężczyźni powinni się dla nich zmieniać, bo mizoandria weszła już wszystkim w nawyk. Wszędzie tylko ci źli mężczyźni wokół, słabi, nieudolni, w kryzysie, a kobiety idealne. Roszczeniowo-nieempatycznych kobiet bez introspekcji nie tolerujemy. Basta. Która z kobiet chce odkrywać także i swoją naturę, lub ograniczyć pewne nieprzyjemne zachowania, to na pewno znajdzie tu ciekawość. Tu jednak na pewno kobieta nie dostanie rad jak manipulować mężczyzną, by go zmuszać do zaangażowania. Nie chcemy powielać toksycznych wzorców, gdyż dobrych nikt nas nie uczy, bo nie ma „szkół relacji”. Za to w szkołach uczy się nas często durnych formułek nieprzydatnych w „życiowym życiu”. Czyli jak na lekcjach biologii uczymy się czym jest pantofelek, a u nas kim jest pantofel, czyli jedna z form samca beta, który osiąga mały poziom pożądania u kobiet.

Jeśli kobieta się irytuje na dane tematy, najwyraźniej oczekiwała czegoś od innego od strony. Niestety oczekiwania trzeba weryfikować między innymi przez własny wkład i własne zaangażowanie. Z nieba nic nie spada, a trzeba coś od siebie dać. Ja od siebie daję, bo dużo pracuję nad tym. Czasem popełniam też błędy i to jest normalne.

Czytanie strony jest celem głównym zaangażowania – przede wszystkim stron podstawowych. Czym jest The Red Pill (3 tematy), ideę bloga, FAQ itd.

To tak jak z instrukcją obsługi danego urządzenia. Chcesz wiedzieć co robić, przestrzec się przed zniszczeniem urządzenia, chcesz by działało jak najlepiej? Czytasz. Ze zrozumieniem. Poznajesz urządzenie wzdłuż i wszerz. Nie jesteś bananowym dzieckiem, które chce by działało wszystko jak tupnie nogą. Chcesz nie zabłądzić gdy podpisujesz umowę? Czytasz kruczki i to co napisane małymi literami, a nie idziesz na ślepo. Bo jesteś zaangażowany i myślisz. Bo blog jest kierowany do inteligentnych i refleksyjnych osób, które staną z boku – i pomyślą nawet kim są w centrum świata. Filozofia ktoś zarzucił – być może. To łatwo odpowiem, że badania wykazują, że filozofię studiują osoby z IQ 130-140, które badają ludzkie zależności. I jak podała mi niedawno dość ciekawa kobieta, która próbowała ją studiować: rektor uczelni powiedział do studentów tak.

Jeśli sądzicie, że po skończeniu tego kierunku będziecie mieli odpowiedzi na wszystkie pytania, to się mylicie. Pytań będzie jeszcze więcej. I o to chodzi. Kto pyta nie błądzi.

Polecam też kilka analiz związków czytelników, gdzie też pomagałem kobietom:

Analizy związków czytelników

Także przy wątku narcyzów (ale oczywiście, nie tylko):

https://swiadomosc-zwiazkow.pl/narcyz-dogadza-zuzywa-niszczy/

Jeśli dla kogoś to nadal mało, MUSI być zaangażowanym w budowę strony. Chcieć coś zrobić, chcieć być, mieć pytania, wspierać rozwój i proponować tematy.

Co to oznacza, że jeśli ktoś ma pretensje o brak jakichś tematów, to ma PEŁNE PRAWO z kulturą i szacunkiem zaproponować inne i postaram się wziąć pod uwagę jego zdanie. Jeśli podchodzisz do mnie jak człowiek, bez epitetów, insynuacji, emocjonalnych manipulacji i prowokacji, to jestem gotowy na dialog. Wyjątkiem są okresy, gdy mam problemy zdrowotne i czasem strona stoi w miejscu. Ale ona sama się nie nakręci, samo się nic nie zrobi, sama się nie utrzyma w internecie, bo to jest też praca. Jeśli ktoś nazywa się społecznością, to są to LUDZIE – w tym także kobiety, które chcą myśleć i nie tylko zajmują się malowaniem paznokci (nie krytykuję, też lubię jak to robicie).

Nie zostawiam ludzi, gdy czegoś potrzebują, zawsze odpisuję, zawsze pochylę się nad ich problemem. Ale wie ten, kto jest zaangażowany i kto nie ocenia, zanim nie dojdzie do źródła celu strony. I tak samo nie chciałbym, by ktoś zostawił mnie i naszą ideę. Jeśli tematy kogoś bolą, a ten ktoś nie potrafi merytorycznie podyskutować co można zmieniać, jak można to zmienić, jak usprawnić, jak rozwinąć…

Z tego miejsca też duża pochwała dla E., która zadała aż 3-4 obszerne pytania, którym poświęcę uwagę. Zaskakujące to było dla mnie i gratuluję.

Ważna sprawa, interaktywna, bo i muzyczna:

Tekst takiej muzyki powinien dawać do myślenia. Bo Maria Magdalena nie chce udawać, nie chce gierek, nie chce błagać o akceptację, miłość, nie chce nikogo do siebie przekonywać (to zupełnie jak sytuacja we friendzone, gdzie naiwni liczą na pojawienie się czegoś, czego nie będzie). To samo z odpowiedzialnością za swoje wybory. I dla obu płci jest to ważne, by nie wikłać się w trudne relacje, gdzie ktoś każe nam się zmienić, a my nie mamy żadnego zamiaru, lub po prostu już nie potrafimy (ba, często rodzice chcą dzieci tak samo wytresować pod swój własny obraz). Podobnie nie tolerujmy ludzi, którzy chcą nas zmienić na siłę. Czasem banał, a często pomoże w trudnej chwili. Tylko dialog!

Kobiety pytają mnie o naprawdę przeróżne sprawy. Od tego dlaczego starsze kobiety podobają się młodszym, jak to zmienia skalę SMV, po nawet kompleksy wielu części ciała i czy warto robić operacje. Pytam wtedy, czy kobieta robi to dla kogoś, czy dla siebie i skąd ten problem się pojawił. Być może już w życiu rodzinnym? I znowu – prawda może zaboleć, bo wielu nigdy się nie przyzna, że miało błędny wzorzec w rodzinie, który następnie predysponuje do szukania partnera o tym samym wzorcu. Kobiety pytają także o brak pożądania z męskiej strony… i tu już jest szerokie pole do popisu dla sprawdzenia co wyłącza męskie pożądanie.

Zapraszam kobiety do proponowania tematów, bo wiem, że też mają swoje problemy i częściej potrafią się nawet na nie otworzyć (co dowodzi częstszym uczęszczaniem do psychologów, nie żyją na wyparciu, nie stosują niecodziennych metod „radzenia” sobie z tym). Tylko tak jak mówię, nie zawsze odpowiedź będzie zgodna z oczekiwaniami. Jeśli ktoś chce się rozwijać, czyli uzyskiwać lepsze rezultaty – musi znać prawdę.

Profil strony na Facebooku: https://www.facebook.com/swiadomosczwiazkow

Spodobał Ci się mój artykuł i moja praca tutaj? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz podziękować! Dzięki regularnemu wsparciu mogę ocenić, czy moja praca się przydaje. We wszystko co tutaj widzisz inwestuję samodzielnie (również finansowo) i nie chciałbym by skończyło się to zniknięciem strony z internetu 🙂

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Będę wdzięczny za ustawienie comiesięcznego, automatycznego zlecenia wpłaty, ponieważ moja praca również jest regularna. Preferuję wpłatę na konto, ponieważ cała kwota dociera do mnie bez prowizji.

BLIK, przelewy automatyczne (szybkie), Google/Apple PAY i zagraniczne (SEPA) - BuyCoffee

Kliknij, by - kliknij w obrazek

Nie trzeba mieć konta na tym portalu i jest wybór przelewów anonimowych (np. BLIK). Nie trzeba podać prawdziwych danych. Niestety prowizja to 10%.

Paypal - kliknij w obrazek

darowizna paypal

Dla darowizny comiesięcznej zaznacz "Make this a monthly donation." Tutaj też są prowizje, ale można wspierać comiesięcznie w prostszy sposób, niż ustawia się to w banku. Coś za coś.

Tutaj przeczytasz więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

PS. Potrzebuję też pomocy z SEO, optymalizacją WordPress i reklamą (strona nie dociera do wielu ludzi). Szukam też kogoś z dobrym głosem do czytania tekstów.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, nie "leczy", a jest pasjonatem takich treści, który przekazuje je, lub interpretuje po swojemu. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Autor nie daje gwarancji, że jego rady się sprawdzą i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane praktykowaniem jego wizji danego tematu. Autor nie diagnozuje nikogo, a jedynie opisuje tematy z własnej perspektywy. Artykuły na stronie nie powinny zastępować leczenia, czy wizyt u specjalistów (chyba, że czytelnik ceni mnie bardziej, ale to jego osobista decyzja) i najlepiej jakby moje teksty były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa ich na własną odpowiedzialność.