Dzień mężczyzn jest lekceważony

Zostań darczyńcą/podziękuj autorowiJeśli doceniasz stronę i nie chcesz, by zniknęła z internetu kliknij, by wybrać sposób wsparcia 🙂

Dzień mężczyzn należy obchodzić, jeśli dbamy o równość płci. Postawienie kobiet na piedestale i mówienie, że jest to równość, albo coś dobrego jest szkodliwe nie tylko dla umysłu, bo przestajemy rozumieć co jest logiczne, ale i jest to emocjonalnie błędne, ponieważ rozpuszczamy kobiety. Mężczyzn z kolei uczymy zakompleksienia, czy agresywnego wyładowywania się na sobie, lub na innych za urazy które się piętrzą.

Pamiętajmy, że mężczyźni aby móc się zaakceptować, czy polubić nie mogą być wiecznie potępiani za słabości. Za to, że nie spełniają standardów samca alfa. Jest to bardzo trudne i niewielu mężczyzn jest w stanie całe życie spinać się, by tego dokonać w każdej sferze życia. Niezależnie czy chodzi o emocje, status, zarobki, zaradność, zdrowie, pewność siebie, wiedzę, sprawność seksualną. Obszarów w których od mężczyzn wymaga się bycia tytanicznie sprawnym i dominującym jest dużo, a jednocześnie nie ma za bardzo tego wsparcia dla mężczyzn, by mężczyźni mogli się takimi stać.

To znaczy niektórzy uznają, że zakazanie słabości i poniżanie mężczyzn jest wspieraniem, ale nie wiedzą co czynią i trzeba ich traktować jako ofiary toksycznego wychowania (trzeba życzyć, by zrozumieli, że nie ma z tego pożytku, a ci wszyscy samobójcy i uzależnieni to często ci wiecznie poniżani, wiecznie słyszący, że są nie tacy jak trzeba). Nie bez powodu mężczyźni górują w wielu niechlubnych statystykach. Urazy, poczucie wstydu, poniżenia, niedostosowania, deficyt dobroci – nie ma szans, by taki człowiek osiągnął zdrowie psychiczne, ale i fizyczne, bo to są sfery połączone.

Życzę też społeczeństwu zrozumienia, że wielu mężczyzn nawet przy pomocy wsparcia nie osiągnie pułapu samca alfa. Trzeba zrozumieć, że tacy się rodzą i niezależnie od podejmowanego wysiłku pewnych cech nie przeskoczą. Takich ludzi trzeba zostawić w spokoju, dawać im co najwyżej życzliwe rady, zamiast wiecznie potępiać. W ten sposób prędzej będą prowadzić szczęśliwe życie, niżeli wiecznie uważając, że muszą się zmienić, próbują i się nie udaje. To może sprać głowę do końca życia.

Ojcom z kolei należy życzyć wytrwałości, ale i poszerzania wiedzy na temat wychowywania ogółem, ale i na temat swoich dzieci, by nie obudzili się z ręką w nocniku w razie rozwodu i braku praw do dziecka. Udział mężczyzn w wychowywaniu musi być większy i tego życzę, by społeczeństwo to zrozumiało na każdym szczeblu.

Trzeba naprawdę zdrowia życzyć mężczyznom, ponieważ żyjemy krócej, niż kobiety, a nagromadzony stres który nie ma ujścia przyczynia się do na przykład zawałów, czy udarów. Mężczyznom trzeba wiary w nich, a nie wmawiania, że wokół są sami albo agresorzy, albo niemęscy, czyli dwie strony skrajności które lubi się krytykować i przypisywać.

Mężczyznom trzeba życzyć siły, bo świat dla mężczyzn jest surowy i obie płcie dokładają do tego cegiełkę. Niestety. Gadanie, że jedna płeć tylko odpowiada za jakieś „zło” nie ma prawa przejść tam, gdzie nie ma zaślepienia i fanatyzmu. I porzucenia takich mechanizmów również życzę, by dojść do takiego celu.

dzień mężczyzn

Krótsza wersja audio: https://youtu.be/p-NrGBXTaZ4

Profil strony na Facebooku: https://www.facebook.com/swiadomosczwiazkow

Spodobał Ci się mój artykuł i moja praca tutaj? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz podziękować! Dzięki regularnemu wsparciu mogę ocenić, czy moja praca się przydaje. We wszystko co tutaj widzisz inwestuję samodzielnie (również finansowo) i nie chciałbym by skończyło się to zniknięciem strony z internetu 🙂

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Będę wdzięczny za ustawienie comiesięcznego, automatycznego zlecenia wpłaty, ponieważ moja praca również jest regularna. Preferuję wpłatę na konto, ponieważ cała kwota dociera do mnie bez prowizji.

BLIK, przelewy automatyczne (szybkie), Google/Apple PAY i zagraniczne (SEPA) - BuyCoffee

Kliknij, by - kliknij w obrazek

Nie trzeba mieć konta na tym portalu i jest wybór przelewów anonimowych (np. BLIK). Nie trzeba podać prawdziwych danych. Niestety prowizja to 10%.

Paypal - kliknij w obrazek

darowizna paypal

Dla darowizny comiesięcznej zaznacz "Make this a monthly donation." Tutaj też są prowizje, ale można wspierać comiesięcznie w prostszy sposób, niż ustawia się to w banku. Coś za coś.

Tutaj przeczytasz więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

PS. Potrzebuję też pomocy z SEO, optymalizacją WordPress i reklamą (strona nie dociera do wielu ludzi). Szukam też kogoś z dobrym głosem do czytania tekstów.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, nie "leczy", a jest pasjonatem takich treści, który przekazuje je, lub interpretuje po swojemu. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Autor nie daje gwarancji, że jego rady się sprawdzą i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane praktykowaniem jego wizji danego tematu. Autor nie diagnozuje nikogo, a jedynie opisuje tematy z własnej perspektywy. Artykuły na stronie nie powinny zastępować leczenia, czy wizyt u specjalistów (chyba, że czytelnik ceni mnie bardziej, ale to jego osobista decyzja) i najlepiej jakby moje teksty były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa ich na własną odpowiedzialność.