Alienacja rodzicielska i prawa mężczyzn. Czas na zmiany w sądach rodzinnych

W naszym społeczeństwie matki uznajemy za świętość. Nie uznajemy, że matki mogą krzywdzić dzieci, że matki mogą źle życzyć dzieciom. Przypisuje się dobre rzeczy i niewinność temu co kobiece, mimo, że nie ma na to dowodów. Mało się mówi o alienacji rodzicielskiej, która z wielu powodów tyczy najczęściej ojców, a stosowana jest przez toksyczne matki. Mało się mówi o matkach narcystycznych dla których dziecko to tylko narzędzie, przedmiot, często używany w sporze z mężczyzną, od którego chcą uzyskać dane dobra, lub się przy jego pomocy mścić. Społeczeństwo utrwala stereotyp, że to ojciec zwykle porzuca rodzinę, rozbija ją, zdradza, stosuje przemoc, że wszystko co złe to jego wina.

Wmawia się, że ojcowie z lenistwa, egoizmu lub nieudolności nie uczestniczą w procesie wychowywania dzieci. Jednocześnie zapomina się, że matki potrafią odcinać ojców od wychowywania, alienują ich (poza prawem, w tym przemocą psychiczną, pasywno-agresywną, złośliwościami), bo uważają, że znają się na tym lepiej, że te predyspozycje wysysają z mlekiem matki, że rodzenie dzieci świadczy automatycznie o lepszych umiejętnościach wychowawczych. Sprzeciw nie jest tolerowany, bo rodzi przemoc, rodzi dramat, rodzi groźbę obarczenia wysokimi alimentami, zabraniem dzieci przez matkę i rozstaniem. Albowiem mężczyźni zajmujący się domem i dziećmi są najczęściej zostawianymi przez kobiety. Do dziś są uznawani często za niemęskich. Żaden z mężczyzn nie widzi niczego pozytywnego w utrwalaniu tego wzorca, bo już się na nim sparzył. Mężczyzna zatem w wielu przypadkach wycofuje się pod presją i realizuje konsekwentnie to co z zewnątrz widzimy jako faktyczny stereotyp o tym, że ojcowie nie są zbyt chętni do wychowywania. Tyle, że to nie świadczy źle o mężczyźnie, a o jego braku możliwości (prawnych, finansowych i psychicznych), by walczyć o dzieci. Niestety, ale brak jednego z rodziców bardzo źle wpływa na zdrowie, czy też osiągnięcia dzieci (a już w szczególności synów), więc trzeba zapobiec temu problemowi.

Zebrałem dla Was dużo źródeł w tym temacie, w tym źródeł wideo. Jeden film przetłumaczyłem i wstawiłem na nasz kanał Youtube (film z rozprawy dotyczącej alienacji rodzicielskiej).

Warto udostępniać i przekazywać dalej. Ojcowie też kochają swoje dzieci.

Alienacja rodzicielska w wykonaniu matek

Spójrzcie na dosyć krótki, ale wymowny film, który przetłumaczyłem dla Was z rozprawy nt. alienacji rodzicielskiej:

Toksyczna matka z filmu uważa, że odcinając dziecko od ojca jest w porządku. Że ona broni dziecko przed wpływem ojca. W ten sposób matka usprawiedliwia swoje zachowanie alienacyjne, swoją przemoc. Tak więc żeby taka łamigłówka w głowie takiej kobiety powstała najpierw musi wykreować partnera na „tego złego”. Najpierw musi zebrać o nim wszelakie dane, szukać w nim win, wad, słabości (najbliższej osobie najłatwiej zrobić takie świństwo, bo się ją najlepiej zna). Do tego zazwyczaj taka matka alienująca nastawia dziecko przeciw drugiemu rodzicowi, mówi o nim negatywne rzeczy, a siebie pokazuje w dobrym świetle. Taka kobieta musi być wyrachowana. Musi myśleć jak może się wzbogacić kosztem kogoś innego, musi myśleć jak wygrać sprawę rozwodową, wykreować się na lepszą i bardziej niewinną na tle takiego mężczyzny (a choćby z niebieskiej karty i wielokrotnych zgłoszeń zrobić podkładkę, mimo braku dowodów na przemoc jednostronną). Niekoniecznie będzie to prawda, ale taki system i takie prawo uczy kobiety przebiegłych zdolności. Taki system uczy nagród za toksyczne zachowania.

Przykładowy dialog z dzieckiem.

Ojciec ma zasądzone widzenie raz na tydzień.

Matka pierze dziecku głowę w ten sposób:

„Widzisz, tata cię zaniedbuje, nie ma go przy tobie, a mama jest codziennie. Mama zrobi dla ciebie wszystko, a tato jest niedojrzały, skrzywdził mamę i krzywdzi ciebie”.

Ojciec ma związane ręce i może się w nim gotować tylko frustracja i głęboki smutek.

To system wykreował aktualną moralność płci, w tym kobiet i matek! On zachęca do kłamania. System, który wykorzystał pewne naturalne cechy płci i pozwolił uwypuklić te negatywne. Jeśli chcemy być świadomymi, musimy to przyjąć, musimy porzucić to co zostało nam zaprogramowane. Kobiety chcąc się czuć bezpiecznie wykształcają owe cechy, co jest bardzo sprytne, ale niekoniecznie pożyteczne dla społeczeństwa. I potem słyszy się: zmarnowałeś mi życie, uwiodłeś, poderwałeś, naobiecywałeś, oszukałeś, nie zapewniłeś. Zapomina się o obowiązkach i roli kobiety w każdym takim zdarzeniu! Cała odpowiedzialność za niepowodzenia spada na mężczyznę, a toksyczna kobieta racjonalizuje swoją mściwość, brak szacunku i brak empatii do mężczyzny, którego jednak sama wybrała. Niestety, aby w pełni być dojrzałą osobą należy brać odpowiedzialność za podejmowane decyzje, umieć funkcjonować samotnie (kobiety często skaczą ze związku w związek, więc tak naprawdę nigdy nie mają czasu, by pobyć same). Przy ewentualnych rozstaniach należy umieć dobrze życzyć komuś komu świadczyło się miłość. Z tym jest problem, bo rozwodów jest coraz więcej, a trwające związki wcale nie zaliczamy do zawsze dobrych.

Więcej informacji o alienacji rodzicielskiej: Matkom wolno więcej.

Historia oskarżanego ojca z pozytywnym zakończeniem. Matka-kłamczucha uznana za groźną dla dziecka

Prawniczka w wielkim mieście. Czy ojciec po rozwodzie ma szansę opiekować się dzieckiem?

Kilka podstawowych faktów o mężczyznach i ojcach w ginocentrycznym systemie w którym żyjemy

alienacja rodzicielska matek

 • Dyskryminacja ojców w sądach rodzinnych, to fakt
 • Ojcowie są dyskryminowani w walce o dzieci (dobry artykuł!) – link
 • Porzucamy domniemanie niewinności mężczyzny, gdy oceniamy spór kobiety z mężczyzną i stajemy po stronie kobiet z niewiadomych względów (idealizacja kulturowa, która przyczynia się do fałszywych stereotypów?)
 • Kobiety coraz częściej traktują mężczyzn instrumentalnie (ojciec uciekł, bo go mama przegoniła)
 • Ciąg dalszy traktowania przedmiotowego mężczyzn przez kobiety
 • Degraduje się role ojców, mężczyzn i mężów w społeczeństwie (efektem jest rosnąca mizoandria, niezadowolenie kobiet, pomimo uprzywilejowania) – tekst pt. „rodzic drugoplanowy” adwokatki Agnieszki Swaczyny
 • Nie tylko w mediach i filmach mężczyzna kreowany jest już teraz jako idiota, palant, sprawca przemocy, prymityw, zboczeniec, nieudacznik i słabeusz, ale też pisane są książki typu „jak zniszczyć mężczyznę„. Pozytywne cechy mężczyzn według mediów? Nie ma.
 • Coraz częściej dzięki poprawności politycznej zakazywane są rozmowy: w czym mężczyzna może być lepszy od kobiety (nie licząc siły fizycznej), ale też kompletnie nie można mówić w czym kobiety mogą być gorsze, bo to z automatu miałoby oznaczać nienawiść i dyskryminację
 • Przyzwala się na przemoc wobec mężczyzn (mężczyzna nie może być ofiarą, z kolei kobiety zgłaszają jako przemoc najmniejsze oznaki sprzeciwu, odrzucenia, a coraz częściej nawet krytyki, przez co nie nakazuje się im dojrzewać emocjonalnie i radzić z tego typu problemami)
 • Im silniejszy wpływ feminizmu w danym państwie, tym więcej przemocy wobec mężczyzn i większa skala samobójstw mężczyzn (w Szwecji rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn)
 • Zbiór faktów o ofiarach przemocy domowej wobec mężczyzn – KLIK
 • Jak kobiety znęcają się nad mężczyznami – LINK
 • Co najmniej 20% mężczyzn jest ofiarami przemocy psychicznej ze strony kobiet – LINK
 • 97% matek dostaje dzieci pod opiekę po rozwodach, co oznacza, że uznajemy, że dziecko jest własnością kobiety, a to z kolei pozwala kobietom traktować dziecko jako kartę przetargową (podczas trwania związku i rozwodu – w tym używać szantaży wobec mężczyzn) – czy na pewno 97% kobiet jest lepszym rodzicem, niż mężczyźni? W jaki sposób mężczyzna ma wnosić o opiekę, jeśli wie, że przegra?
 • Nie uznajemy „Kultu Ojca Polaka”, ale mamy za to „Matkę Polkę”, co powoduje gloryfikację matek, nad ojcami, tylko z powodu płci (kolejny seksizm)
 • Internetowe społeczeństwo zauważa roszczeniowość i agresywność takich matek nazywanych tutaj „madkami” – ciekawostka.
 • Kobiety statystycznie mają wyższy intelekt emocjonalny, przez co są przebieglejsze od mężczyzn i zdecydowanie lepsze od mężczyzn w: relacjach społecznych, ale też kłamstwach, manipulacjach, aktorstwie (udawaniu) – w tym zrzucaniu z siebie odpowiedzialności (widzimy to na filmie z rozprawy, który przetłumaczyłem). Podobnymi cechami (nie wszystkimi) wykazują się psychopaci, narcyzi i socjopaci, ale społeczeństwo o tym nie powie głośno.
 • Matki pedofilki są chronione przez społeczeństwo z powodu wyżej wymienionych faktów (społeczeństwo nie wierzy w to, że kobieta może być „zła”) – o tym poczytacie tutaj. Z kolei kobiety coraz częściej fałszywie oskarżają mężczyzn podczas rozwodów o pedofilię, czy molestowanie, aby tylko wygrać spór.
 • Tylko 3% kobiet jest jednostronnie uznawana za winnych rozpadom małżeństw, co dobitnie pokazuje, że system oceniania „win” i odpowiedzialności jest niesprawiedliwy. To fizycznie niemożliwe, by tak mało kobiet było winnymi rozpadów związków. Przede wszystkim to kobiety składają 2/3 pozwów rozwodowych, więc potrafią się zawczasu wykreować jako niewinne i zaplanować przebieg wydarzeń na sali sądowej (włączając w tym prowokacje przeciw mężczyźnie, aby wyszedł na sprawcę nieszczęść, agresora, przemocowca – feminizm wspiera te zakłamane postawy mówiąc, że przemoc ma płeć męską, zapominając o mentalności ofiary, czy też przemocy psychicznej, która może prowokować inną przemoc).
 • Kobiety zdecydowanie częściej żyją nienawiścią do byłych, a nawet obecnych partnerów, niżeli mężczyźni do kobiet, ponieważ ich świat jest światem emocjonalnym. Pamiętliwe trzymanie urazów (często wyimaginowanych) to domena narcyzów. O tym w tej kategorii na mojej stronie. Takie podejście wyklucza sprawiedliwość i obiektywizm, pomimo tego, że jak pisałem sądy są sfeminizowane.

Alienacja rodzicielska i prawa mężczyzn. Czas na zmiany w sądach rodzinnych 3

Takich postaw, zaakceptowanych przez społeczeństwo jest o wiele więcej, a które jednak kreują obie płcie w niesłuszny sposób. W ten sposób rozbito rodziny, a także wprowadzono walkę płci, zamiast uczyć koegzystencji i uzupełniania się. W ten sposób też niszczy się mężczyzn, bo pomimo kulturowego nauczania męskiej uległości, kobiety marzą o dominujących mężczyznach (jak zwykle uprzedzam – nie mylić z mężczyzną despotycznym stosującym przemoc). Im kobiety bardziej wywyższone (uprzywilejowane), tym mniej szanują mężczyzn, rzadziej zawierają małżeństwa (a nawet związki z mężczyznami), rzadziej decydują się na dzieci, ale też rośnie mizoandria.

Film o przemocy domowej wobec mężczyzn:

Społeczeństwo musi się zmienić, ponieważ najwięcej problemów w życiu dorosłym mają właśnie dzieci:

  • z ojcem niedostępnym lub wycofanym (brak pełnoprawnego ojca rodzi przemoc u obu płci)
  • z rozbitych rodzin (gdy dziecko wychowuje się z jednym rodzicem)
  • z matką dominującą (zwykle posiadającą zaburzoną osobowość, kompletnie nienadającą się do zakładania rodziny, ale jest lepsza w pracy)
  • pomijam rodziców toksycznych samych w sobie, stosujących jawną, bezpośrednią przemoc (najtrudniej jest z przemocą psychiczną, która jest domeną kobiet, ale którą ciężko udowodnić).

Ale ojcom też zależy na dzieciach co pokazuje wiele inicjatyw jak choćby dzielnytata.pl, tyle, że utrudnia się ojcom wychowywanie dzieci po swojemu, utrudnia wywalczenie korzystnego dla siebie wyroku podczas sprawy rozwodowej. Ojcowie nie mają już tyle głosu w rodzinie, ile mieli wcześniej. Rola ojca nie jest poważana i wspierana. Społeczeństwo promuje postawy, by mężczyźni służyli jedynie do płacenia i brania na siebie każdego niepowodzenia. Dzisiejszemu społeczeństwu jest na rękę, by hodować bierne, manipulujące kobiety, samotne matki, by rozbijać rodziny i zachęcać do rozwodów, na których korzystają tylko coraz mniej dojrzałe emocjonalnie kobiety. By występował konflikt płci, ale obarczając winą tylko mężczyzn. To wszystko nie zmieni się, dopóty będziemy gloryfikować rolę matek, nad rolą ojców i mężczyzn w społeczeństwie. Czyli między innymi jeśli będziemy przyzwalać na budowanie w kobietach mentalności ofiar opresyjnego, złego, męskiego patriarchatu, zapominając, że mężczyźni też swoje wycierpieli na przestrzeni wieków (wojny, pobór wojskowy, niewolnictwo, brak prawa głosu, ciężka praca fizyczna, ryzykowna i w złych warunkach, przymus utrzymywania rodziny, czy chowania słabości, co w jest przyczyną przemocy i agresji). Nic dobrego nie wyniknie z motywowania kobiet do bycia „silnymi i niezależnymi”, a więc zazwyczaj egoistkami bez empatii pozbawionymi ciepłych cech kobiecych. Jeśli zaczyna brakować takich cech u kobiet, zaczynają wykształcać je mężczyźni, którzy ani nie są szanowani, ani atrakcyjni dla kobiet – Pętla dla macho.

A to spot promujący zainteresowanie alienacją rodzicielską:

Realizacja: Studio filmowe 1up www.1-up.pl

Jako rozwiązanie tego problemu (przynajmniej częściowe) podaje się:

 • model opieki naprzemiennej (taki projekt wystosowała partia Kukiz 15′)
 • systemowe zachęcanie ojców do wychowywania dzieci
 • parytety, jeśli chodzi o pracę w sądach rodzinnych dla mężczyzn (aktualnie są sfeminizowane)
 • świadomość umiejętności manipulacji i kłamania wśród kobiet, aby z większą uwagą i ostrożnością sprawdzać ich zeznania – LINK (cytuję: „badania wykazały ponadto, że kobiety mają większą tendencję do rozmijania się z prawdą niż mężczyźni”)
 • zmiany mające na celu uszanowanie roli ojca w społeczeństwie i profity z tego tytułu (kiedyś była to głowa rodziny, decyzyjność, wsparcie i wierność kobiety, dziś wyłącznie odpowiedzialność, nawet za nieswoje błędy – czyli kara)
 • parytety wyrównujące szanse opieki nad dziećmi po rozwodzie dla ojców
 • brak zachęcania do rozwodów
 • nauczanie przede wszystkim rozwiązywania konfliktów, a nie ich wzmacniania
 • usunięcie możliwości rozwodu z powodu konfliktu charakterów – musi być zdecydowanie poważniejszy powód, by się rozejść
 • zmiana przydzielania dziecka pod opiekę po rozwodzie patrząc na możliwości sprawowania opieki, w tym finansowe
 • zmiana przepisów dot. alimentacji, w tym usunięcie alimentów na byłą małżonkę (to kobiety zdecydowanie częściej korzystają z zapisu pogorszenia warunków bytowych po rozwodzie)
 • aby do tego wszystkiego doszło należałoby też promować możliwość przyznawania się mężczyzn do bycia ofiarami, a więc okazywania słabości, zamiast wypierania ich istnienia ze świadomości, czy też wiktymizacji męskich ofiar. To się wydarzy dopiero, gdy społeczeństwo zacznie uświadamiać obie płcie o każdym rodzaju przemocy i zlikwiduje lukę empatii. Lukę wykorzystywaną przez feministki do degradowania roli mężczyzn w społeczeństwie za całkowitym naszym przyzwoleniem (jak do tej pory!). Przemoc nie ma płci, tylko o przemocy kobiet nie mówi się za wiele:

Inne pomysły, by rozwiązać problem alienacji rodzicielskiej:

   • Surowe kary za utrudnianie kontaktów z dzieckiem – link
   • Sądy mają dbać o prawa obojga rodziców – link
   • List otwarty rodziców w sprawie planowanej reformy prawa rodzinnego – LINK
   • Jak ojcowie walczą o swoje prawa w Polsce – LINK

Pytanie czy macie jakieś swoje pomysły, swoje przemyślenia na ten temat, a może jeszcze dosadniejsze źródła?

Spodobał Ci się mój artykuł, moja praca, może cała idea i działalność? Jesteś za tym, by strona nie zniknęła z internetu? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz pomóc i podziękować! Tylko dzięki wpłatom można ocenić, czy moja praca się przydaje i jest wartościowa. To wszystko co widzisz (ale i to co niewidoczne) jest pracą, poświęconym czasem i moimi inwestycjami. Nie zwlekaj z decyzją 🙂

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Nie są to pożyczki, nie są to usługi. Jest to bezzwrotne wsparcie bez określonego celu świadczenia, czy też podziękowanie.

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

wpłata bitcoin

Adres portfela: 1BTR3p6kxRd7LKLMGvsT78kYk5DpmgHu9E

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.