Specyficzne zagadnienia związków damsko-męskich TRP cz.1

Zostań darczyńcą/podziękuj autorowiJeśli doceniasz stronę i nie chcesz, by zniknęła z internetu kliknij, by wybrać sposób wsparcia 🙂

W tej serii będę opisywał zagadnienia związków damsko-męskich, których nie możemy zakwalifikować do innych grup z zakresu The Red Pill. Wiedza ta będzie punktowana od spraw zapoczątkowania relacji, po okresy przemian w nich, po rozstania i konsekwencje z nimi związane. Dyskutujemy tutaj o dość często spotykanych problemach w relacjach damsko-męskich. Nie ma co przedłużać, zaczynajmy.

Kończą się motylki, kończą się związki

kończąsię motylki kończą związki

Średni czas trwania związków według badań populacji USA to 2.8 roku. To kobiety kończą około 80% związków, przy czym 2/3 to aplikowanie pozwów rozwodowych. Według różnych statystyk kobiety kończą nawet do 90% związków na danych obszarach USA. Kobiety długi czas do związków podchodzą jak do uzależnienia od narkotyków – będzie przyjemnie, będzie mrowienie w brzuchu, to będzie przyciąganie i satysfakcja ze związku. Kiedy kobiety się starzeją zauważają, że nie przynosi to sukcesów, co skutkuje uzewnętrznieniem w nich cech pragmatycznych i wyrachowanych – jeśli mężczyzna nie zapewni odpowiedniej ilości korzyści kobiecie, ten nie będzie jej potrzebny. To kobiety w naszej kulturze wyznaczają czy związki będą trwać i na jakich warunkach będą się odbywać – o tym mówi Prawo Briffaulta.

To kobiety kończą większość związków i to kobiety są dzisiaj mniej odpowiedzialne, mimo, że słyszysz inaczej. To kobiety w większości wychowują dzieci, więc to one są odpowiedzialne za to jakie są przyszłe pokolenia. Zobacz, że kobiety są zachęcane do rozstań: albo mówi się im, że zasługują na lepszych mężczyzn, wyolbrzymiają małe problemy do rangi wielkich problemów, czy korzystają z karty ofiary. Kobiety w przypadku rozstań także korzystają np. finansowo na rozwodach, czy też tym, że mogą dokopać ojcu utrudnieniem kontaktu z jego dzieckiem. Narcystyczne kobiety traktują własne dzieci jako własność, zabawkę do walki damsko-męskiej w związku, zamiast chcieć zapewnić mu jak najlepiej, czyli tworzyć dobrą relację z ojcem. To nie są wcale tak rzadkie problemy.

To nie zawsze mężczyzna jest winny rozpadowi związku

Nie idealizuj kobiety po rozstaniu, nie myśl, że mogłeś zrobić wiele więcej, jeśli nie zostały podane Ci konkretne fakty o Twoim szkodzącym związkowi zachowaniu. Nie rozmyślaj co to znaczy, że się wypaliło uczucie, gdy kobieta tydzień wcześniej zapewniała o miłości. Nie rozmyślaj, że twierdziła jak bardzo nie lubi „dupków”, a teraz się za takim ugania. Kobiety robią wiele rzeczy na odwrót, niż mówią i są mało samoświadome. Nikt z nas też nie ma większego wpływu na to jak długo będzie w miłości hormonalnie uzależniony. Oczywiście, jeśli masz wyższą samoocenę i wybór w partnerkach, które o Ciebie zabiegają, tym będzie Ci łatwiej sobie z tym stanem poradzić, niż jak ci, którzy muszą sobie zasłużyć na to by byli zaakceptowani. Tych należy uczyć, by o akceptację nie walczyli.

Spójrz co się dzisiaj dzieje z kobietami. Ile jest roszczeniowych księżniczek? Myślisz, że one się zakochują? Może być im przyjemnie, dobrze jakiś czas, ale nie są zakochane, ponieważ nie ryzykowałyby swoimi wrednymi zachowaniami opuszczenia przez danego mężczyznę. One doskonale wiedzą, że nie możesz wiele zrobić, nie możesz atakującej kobiety odpowiednio ukarać, nie możesz na nią wpłynąć, a jeśli coś pójdzie nie tak, to będziesz obarczony winą. Dzisiaj mężczyzna odchodzi, bo był zły i kobieta odchodzi, bo mężczyzna był zły. Dzisiaj kobieta zdradza, bo mężczyzna był zły i kobieta zdradza, bo mężczyzna był zły.

Tylko najgorszy sort mężczyzn korzysta z The Red Pill?

Zagadnienia relacji damsko męskich i związków

Retoryka społeczna The Blue Pill jest następująca:

Gdyby mężczyzna był dobry, atrakcyjny, normalny, umiał kobiety szanować, kochał je i wielbił, to nie miałby ŻADNYCH problemów z nimi. Otóż nie. Po pierwsze nie tylko mężczyzna uczestniczy w danym związku, więc odpowiedzialność za związek nie stoi tylko na nim. Po drugie wiele atrakcyjnych mężczyzn także było zdradzanych, wykorzystywanych finansowo, a także mieli w swoim życiu kłótliwe kobiety, które także ich nie pożądały i manipulowały z użyciem seksu, czy docinek wobec męskości. Po trzecie jeśli rozpieszczanie i idealizowanie kobiet, by działało, to żaden full-opcja-romantyk nie miałby problemów z kobietami.

Jeśli kobiety uważają, że tylko najgorsi mężczyźni korzystają z The Red Pill, ponieważ są całkowicie winni tego, że spotkały ich niefortunne zdarzenia związane z kobietami, to tak samo nie powinny bronić kobiet, które przeżywały problemy w związkach z mężczyznami. Powinniśmy mówić, że wszystko co złe bierze się z naszej winy, niezależnie od płci. Napadną nas? Nasza wina. Okradną? Nasza wina. Zdradzą? Nasza wina. Nikomu nie współczujmy, nikogo nie uczmy o poprawnych zachowaniach – wszystkich traktujmy jednakowo surowo. Jest jednak inaczej. Tylko jednej z płci dajemy przyzwolenie na bycie ustawową ofiarą.

Dlatego z The Red Pill korzystają najbardziej wnikliwe osoby obu płci – dostrzegają problem, szukają wiedzy i rozwiązań. Nikt nigdy nie trafiłby na The Red Pill, gdyby uznawał, że wszystko jest jakie być powinno.

Unikaj kobiet egocentrycznych

Czy znasz kobiety, które rozmyślają jakie powinny być dla mężczyzn, aby uczynić ich żywot lepszym? Czy kobiety rozmyślają co się dzieje w męskim mózgu, czy przeżywa jakieś zdarzenia, czy ma jakieś potrzeby? Czy znasz kobiety, które na Twoje słowa czy opowiadania odpowiadają jednym słowem, gdy chcą byś barwnie interesował się tym co mają same do powiedzenia? Czy znasz kobiety, które jedyne o czym potrafią pomyśleć to czy ten mężczyzna ich kocha? Czy temu mężczyźnie na nich zależy? Czy ten mężczyzna zapewni kobiecie jak najwięcej atrakcji, emocji i zasobów? To odróżnia egocentryczkę od kobiety nauczonej wzajemności, bo potrafi zrzucić swoje potrzeby na rzecz kogoś innego. Pytaj kobiety w rozmowach z nimi jakie powinny być dla mężczyzn. Nie pytaj ich jacy powinni być mężczyźni dla kobiet, bo tutaj lista będzie zawsze długa.

Kobieta, która jest przekonana, że jej mężczyzna jest zawsze z nią szczęśliwy jest ignorantką. Kobieta która uważa, że mężczyzna dzięki niej jest szczęśliwy jest narcyzem. To też oddalenie problemu: JA KOBIETA NIE MUSZĘ NIC W SOBIE ZMIENIAĆ, NIC NIE MUSZĘ WIĘCEJ OD SIEBIE DAWAĆ, NIE MAM WAD, KTÓRE KOMUKOLWIEK PRZESZKADZAJĄ, PRZY MNIE KAŻDY JEST ZADOWOLONY. MÓJ MĘŻCZYZNA MNIE KOCHA, BO MI NIC INNEGO O TYM NIE MÓWI.

Ale może zapomniałaś kobieto, że przestał to robić, odkąd zauważył, że z Tobą nie da się prowadzić dyskusji, zawsze musisz mieć rację i nie znosisz najmniejszej krytyki?

Potrzebujemy przerwy w związku

Nie uznawaj żadnych przerw w związku. To nie istnieje i jest oszustwem. Tylko jeśli ktoś ma Cię dość, to musi mieć przerwy. Będziesz płakał i prosił, aby ktoś chcący uciec od Ciebie tego nie robił? Czy tak wygląda według Ciebie miłość? Kochasz, to jesteś.

Tworzenie przerw w związku to forma łagodząca rozstania. Niekiedy spotkasz kobiety na tyle aroganckie, że powiedzą Ci, że muszą się wyszaleć, sprawdzić czego chcą w życiu i po tym wszystkim MOŻE z łaską do Ciebie wrócą. Pozwolisz na to? Uwierzysz, że naprawdę im na Tobie jeszcze zależy?

Kobiety pragną tylko najlepszych dostępnych mężczyzn

Co można rozumieć jako to, że kobieta nie zadowala się półśrodkami i nie będzie z Tobą, kiedy uznała, że ma szansę na bycie z kimś lepszym, czy bardziej perspektywicznym. W związku nie ma czasu na męskie słabości i problemy. Albo jesteś wartością, albo nią nie jesteś dla kobiety. Przyzwolenie na kobiecą hipergamię doprowadza do tego, że kobiety świetnie potrafią się usprawiedliwić, kiedy zdradzają, zmieniają gałąź, odchodzą, czy są w związku wredne. Kobieta ma w głowie wyidealizowany wzór prawdziwej męskości, do którego będzie Ciebie równać. Ciebie nie ma, jest tylko jej wyobraźnia i doświadczenia. Jeśli miała je z tzw. samcami alfa, to nie myśl, że jeśli nie masz tych cech, to będzie w Tobie zakochana. Kobieta może z Tobą być, ale nie będzie Cię szanowała i wymieni na lepszy model, gdy tylko taka okazja się natrafi. Oczywiście usłyszysz, że to Twoja wina, a nie tego, że wybrała Cię tylko, by wykorzystać, na przeczekanie, czy traktowała jako lek na samotność.

Bądź świadomy co robiłeś źle i poprawiaj to

Kobiety czasami naprawdę mają solidne powody by Cię rzucić. Nie zgrywaj kozaka i nie mów, że jesteś ideałem, kiedy ostro balangowałeś, zaniedbywałeś to o co zostałeś grzecznie poproszony i zgodziłeś się, by słowa dotrzymać. Nie myśl, że jesteś bogiem seksu jeśli jedyne co umiesz zrobić to złapać za cycki i zacząć właściwą robotę.

Zdarza się, że kobieta pięć razy mówi Ci o danej rzeczy, a Ty ją uchybiasz. Zamiast zmienić ją, bo wiesz, że jest szkodliwa, to ją lekceważysz. Czas mija powoli, Tobie jej uwaga z głowy ucieka, a kobieta podejmuje decyzję ostateczną.

Jeśli z kolei uważasz, że kobieta ma pretensje niesłuszne, to musisz je ukrócić. Zamiast zamiatać pod dywan reaguj od razu. Albo zmieniasz to co negatywne w Tobie, albo wiedz, że opieszałość szkodzi najbardziej Tobie samemu.

Nie wiń siebie, że miałeś zmienić coś co nie było jasno powiedziane

Specyficzne zagadnienia związków damsko-męskich TRP cz.1 2

Z kobietami jest taki problem, że rzadko mówią wprost o co im chodzi. Kobiety często są jak dzieci i strzelają fochy, albo próbują tworzyć testy, abyś się domyślił co zrobiłeś nie tak. Kobiety wolą komunikować się postawami, a ich słowa przeczą tym postawom. To jest destruktywne i należy to zmieniać. Kobieta potrafi z Tobą być długi czas w poczuciu, że jest wszystko dobrze, by nagle zerwać i powiedzieć Ci, że miałeś być inny, albo, że obiecywałeś się zmienić. O co chodzi, co konkretnie zmienić, dlaczego Ty miałeś to zmienić? Skąd wzięła termin do wykonania danej zmiany? Nie wiesz tego, bo kobieta często jest słabym kierownikiem, który ma wymagania, ale nie wie do końca jak ma je wcielić w życie. Nie rozumiesz tego i nie zrozumiesz, póki kobiety będą roszczeniowe i niedojrzałe. Chcesz czegoś to to przekazuj, bądź konkretna. Jeśli nie jesteś, miej pretensje tylko do siebie. Nikt z góry nie musi Cię traktować tak jak sobie wymarzysz i nie odczyta w myślach czego pragniesz.

Kobieta zrywa z takiego powodu? Wiedz, że ma coś do przepracowania z samą sobą, z jasnym wyrażaniem swoich potrzeb i wiedz, że w kolejnym związku też będzie miała podobne problemy. Kobiety należy uczyć bezpośredniego i asertywnego wyrażania siebie. Odrzucaj te, które nie umieją stwierdzić, co dokładnie je krzywdzi i jakie znajdują na to rozwiązanie (oprócz wiecznych roszczeń byś Ty się zmieniał). Odrzucaj kobiety, które nie umieją wyrazić dlaczego potrzebują danego zachowania. Unikaj kobiet, które nie umieją przyznać racji, przeprosić i zmieniać swoich zachowań. Unikaj kobiet, które są zadufane: „jestem jaka jestem i się nie zmienię”.

Te kobiety uprawiają tzw. gierki psychiczne, które wykończą nawet dobry związek.

Rozstania przyjmuj z godnością

Specyficzne zagadnienia związków damsko-męskich TRP cz.1 3

Trudne dla wielu, ale nie niemożliwe. Kobieta zrywa z Tobą? Przyjmujesz jej decyzję. Twoja twarz i Twój głos pozostają niewzruszone. Wiedziałeś o tym wcześniej, że takie rzeczy się zdarzają i każdy ma prawo odejść. Nie płaczesz, nie błagasz o powroty, nie każesz wyjaśniać kobiecie dlaczego to zrobiła, nie tłumaczysz się, że byłeś przecież dobry i było między wami dobrze. Kobieta podejmuje decyzje, więc niech bierze za nią odpowiedzialność jak dorosły człowiek. To jest postawa alfa, bo szanujesz swoje potrzeby i potrzeby innych.

Kobiety nierzadko używają jak narcyzi szantażów emocjonalnych, czyli mówią, że chcą zerwać tylko po to, by zmusić Cię do jakichś zmian na ich korzyść. Kobiety straszą zerwaniem, ale tego nie robią, mówią byś znalazł sobie lepszą, ale też chcą pokazać jak bardzo zmarnowały na Ciebie czas, abyś czuł się winny. Kobiety szantażują Cię też, by sprawdzać czy Ci na nich zależy. Ucinaj takie rzeczy alfa zachowaniem, ponieważ manipulatorki powinny być eliminowane z rynku matrymonialnego. Narcystyczne kobiety to zakała dzisiejszych związków, które będą ranić wszystkich dookoła, łącznie ze swoimi dziećmi. I nawet jak te kobiety mają dobre ciało i wdzięk, ponieważ umieją się dobrze wykreować to nie możesz być idiotą i wchodzić w nimi w związek. Chyba, że jesteś masochistą, to się przyznaj sam przed sobą, że guza szukasz na własne życzenie.

Jak myślisz, który typ mężczyzny wywoła większe wrażenie wśród kobiet? Ten, który po rozstaniu skamlał, czy ten dziękujący za wspólnie spędzony czas i krótko kończący kontakt z byłą kobietą? Kobiety zdecydowanie częściej o takich mężczyznach będą myśleć w przyszłości, ponieważ ich narcystyczne ego zostaje zranione. Gdy zachowujesz się jak niewzruszony, jakby Tobie nie zależało, gdy kobieta zrywa, to kobieta może uznać w swoim myśleniu, że tak naprawdę to TY ZRYWASZ. Kobieta oczekiwała w swojej głowie, że będziesz cierpiał, a tego nie robisz, więc uderzy to w jej ego – jemu nigdy nie zależało na mnie, a powinno.  To wzbudza dysonans poznawczy, kiedy kobieta ma wyższe mniemanie o sobie niż jest naprawdę. Nie minie kilka dni, albo miesięcy i kobieta będzie próbowała sprawdzać jak sobie radzisz bez niej. Jej idealne ego cierpi, które miało przecież dać Ci kuksańca podczas zrywania, a Ty się jej nieistnieniem nie przejąłeś. Ból trzyma narcystyczną kobietę w myśleniu o Tobie, póki nie okażesz słabości.

Bycie podlizującym się do kobiety, okazującym uczucia i rozpieszczającym pokazuje kobiecej podświadomości, że uważasz, że masz niską wartość i musisz sobie zasłużyć na aprobatę. To działa tylko w filmach romantycznych. W życiu jest hipergamia, wartość i dominacja. Jeśli wiesz, że Twoja kobieta ma cechy narcystyczne, to wiedz też, że będzie pragnęła to czego nie ma (czyli nad czym nie ma władzy). Wniosek jest prosty – mimo zerwania i tak będzie o Tobie myśleć, prędzej czy później.

Rozstania traktuj jako naukę

Każda z kobiet, z którą byłeś i której nie ma w Twoim życiu czegoś Cię nauczyła. Jeśli jesteś wnikliwym obserwatorem, to sam zauważysz, że w Twoim zachowaniu zaszły zmiany. Być może przestałeś rozrzucać skarpet po pokoju, pić do lustra, a może nie pozwalasz sobie wchodzić na głowę. Być może nauczyłeś się, by nie bać się samotności i rozstań, ponieważ to się zdarza nawet najbardziej atrakcyjnym mężczyznom. Z kobietami zwykle jest tak, że przez ich hiperemocjonalność uczysz się tego, aby nie dawać się prowokować, ani sobą manipulować. Im więcej interakcji posiadasz z kobietami, tym bardziej rozumiesz na czym polega ich gra o psychologiczną władzę. Im więcej przebywasz z kobietami, tym bardziej możesz stawać się opanowanym, gdy wcześniej reagowałeś na najmniejszy płacz i wyrzuty robione przez kobiety. Doświadczenie to jest to co Ciebie buduje. Pytanie tylko czy zauważasz jakie zmiany w Tobie zachodzą i czy na pewno te pozytywne? Są kobiety, które wykorzystają Twoją wrażliwość i obniżą samoocenę, ale to też będzie dobre doświadczenie. Nie teraz gdy boli, a gdy ból minie. Następnym razem nie dasz siebie tak traktować i takiej kobiety nie wybierzesz na stałą partnerkę. Z wiedzą kto jest w porządku, a kto nie jest nie rodzimy się. Nie słuchaj wrednych kobiet, które mówią, że prawdziwy mężczyzna by to wszystko wiedział, bo urodził się mądry i męski. To wszystko jest procesem. Każdy buduje siebie wyciągając wnioski z poprzednich doświadczeń. Jedni robią to świadomie, inni nie, a jeszcze inni popełniają cały czas te same błędy.

Zaburzone kobiety stosują projekcje i insynuacje

Czy czasami słuchałeś od kobiety w czasie związku takie terminy jak: Tobie na mnie nie zależy, Ty mnie nie kochasz, pewnie mnie zdradzasz, nie umiesz mnie zaspokoić w łóżku, mimo że starałeś się dawać od siebie 100%? Kobieta, która insynuuje Ci nieprawdę tak naprawdę mówi o swoich własnych uczuciach. Atakująca kobieta sama nie kocha Ciebie, sama albo Cię zdradza, albo szykuje do zdrady, albo chce sprowokować w Tobie winę, aby móc ze spokojem od Ciebie odejść. To że byłbyś pokiereszowany emocjonalnie nic dla niej nie znaczy, bo Cię nie kocha, więc będzie twierdzić, że jesteś chodzącym błędem. Z seksem to dobry przykład, bo jeśli kobieta nie umie z Tobą osiągać radości seksualnej i to ona Cię obwinia o jej brak satysfakcji, to możesz ze spokojem założyć, że szykuje się do rozstania i spróbowania darów z innej gałęzi. Przemyśl, czy Twoja krytykująca kobieta sama z siebie przychodzi i chce Ci sprawić przyjemność? Przemyśl, czy Ty miałeś jakiekolwiek prawo jej zwrócić uwagę, że Ciebie nie zaspokaja i nawet się do tego nie zabiera? Przemyśl, czy zmieniałeś zachowania, o które Cię prosiła, czy wiecznie narzeka i musi sobie znaleźć ku temu powód, a Ty jesteś najbliższym na kim można się wyżyć.

Jeśli kobieta wciska Ci słowa, których nie powiedziałeś i stosuje do nich oderwane od rzeczywistości znaczenie, albo wciska Ci myśli, których nie masz, to wiesz, że masz do czynienia z manipulatorką. Przykład takiego zdarzenia: mówisz do kobiety, że średni jesteś w wymyślaniu prezentów. Kobieta zaczyna dorabiać do tego ideologie, że jesteś egoistą i że nie można na Ciebie liczyć. Jeśli zadasz pytanie kobiecie w którym momencie powiedziałeś o tym, to odpowie Ci, że to widać i jeśli tego nie widzisz, to albo masz problem z myśleniem, albo jesteś kłamcą. Na jedno Twoje zdanie, które nie ma żadnego podtekstu taka kobieta dorobi wielką nierealną historię, w której będziesz oceniony negatywnie.

Z zaburzoną kobietą (np. socjopatką) się nie dogadasz, ponieważ w kłótni z nią nie chodzi o stworzenie rozwiązania dla was obojgu, o logiczne argumenty, a chodzi jej o wygranie przez nią dyskusji. Chodzi o to, by Ci dopiec. Wygrana jest przyjemna i władza jest przyjemna dla wszystkich, ale kobieta nie szanuje mężczyzny, który da się jej posiąść. Nie uganiaj się za kobietami, które chcą mieć zawsze racje i nie widzą w sobie konkretnych wad, albo przelewają własne wady i winy na innych.

Kobiety prowokują emocje, którymi chcą uzyskać władzę

kobiety prowokują kłótnie

Zobacz ile jest kobiet, które nienawidzą prozy życia. Nuda, obowiązki, problemy, choroby, po co to wszystko? Lepiej marzyć, bujać w obłokach, jak przystojny Grey z nimi randkuje na Bahamach. Podróże po świecie, seks w windzie? To jest to! Nie dasz tego i wszystkich pobocznych życzeń? Będziesz słyszał zarzuty i pretensje. Będziesz się kłócił, by następnie pogodzić się na przykład w łóżku.

Za każdym razem kiedy pokażesz, że emocje kobiety są ważniejsze, niż wzajemny szacunek i spokój, to kobieta będzie specjalnie tworzyła takie sytuacje, aby do kłótni dochodziło. Ona wie, że dostanie po nich nagrodę. Po pierwsze to co wspomniałem czyli seks na pogodzenie się – jesteś jej uległym psem i widzi, że ma nad Tobą kontrolę, bo seks jest wtedy kiedy ona chce. Nie kiedy jest nudno, a kiedy adrenalina sięga górę, kiedy pokazujesz, że jesteś drapieżnikiem żądnym dominacji i pożądania. Po drugie jeśli reagujesz w kłótni emocjonalnie, to znaczy, że kobieta potrafiła sprowokować Cię do bycia emocjonalnym. Manipulatorki często się szczycą, że umieją innych owijać wokół palca, albo umieją zrobić tak, by się ktoś zdenerwował, czy też testują innych, by sprawdzać jak zareagują. Kobiety narcystyczne kochają tą formę władzy. To kobieta wygrywa, jeśli się zaczniesz z nią ostro kłócić. Jeśli przyznasz jej racje – wygrała. Jeśli ją obrazisz, a może nawet uderzysz – wygrała, bo później dostarczysz dowodów na to , że jesteś agresywny i to Twoja wina, że związek się kończy. Z kobietami jedyna możliwość wygrania to ignorowanie, nie pokazywanie że jakoś bardzo na nich zależy i opanowanie. Stosujemy te same metody obrony przed kobiecymi manipulacjami jak te co przeciwko narcyzom.

Oczywiście kobieta podczas ignorowania też będzie Cię atakować, bo uzyska kolejny powód, że „nie zależy Ci na niej”, ale tylko od Ciebie zależy czy ulegniesz jej szantażowi i przyznasz tym samym rację, że warto Tobą manipulować. Najskuteczniejszy sposób opanowania narcyza, to obojętność.

Jak to działa? Najłatwiejszy przykład to szukanie atencji przez kobiety. Jeśli dajesz im uwagę nawet swoją krytyką, to one będą żywić się Twoim wkurzaniem się na nie. Reagujesz emocją, więc jesteś pod władzą kobiety. To uczy kobietę, by szukała atencji dalej, ponieważ nieważne jak się o niej mówi, ważne, że mówi i umie wzbudzać emocje w innych. Sadyści też tacy są i odczuwają satysfakcję, gdy inni się ich boją i proszą o łaskę. Sądzisz, że sadysta przestanie, gdy prosisz lub krytykujesz? Musisz pokazać, że absolutnie nic Ci nie może zrobić i jedyne co zrobisz to wzruszysz ramionami. Jeśli będziesz zimny i będziesz ignorował, to przekażesz, że nie dajesz nagrody za dane zachowanie. Tym samym to zachowanie się skończy.

Pamiętaj, że kłótnie o nic, czepialstwo o nic, to też próba uzyskania władzy. Takich kłótni nie da się wygrać, ponieważ ich prawdziwe powody są ukrywane. Ty słyszysz o tym, że np. nie odkurzasz, a tak naprawdę główny powód to nie odkurzanie, tylko to, że kobieta np. Cię zdradziła i chce uczynić Cię winnym rozpadowi związku.
To nic nie da, że wykonasz logiczny zarzut i zaczniesz odkurzać nawet 10 razy dziennie.

Nie musisz brać każdej krytyki do siebie, bo im bardziej ktoś pluje jadem, tym bardziej ma problem z samym sobą. Co innego rzeczowa dyskusja, co innego jad.

Związki na dobre i na złe?

Jak spojrzymy na ilość rozstań i rozwodów, które inicjują kobiety, to można z łatwością stwierdzić, że dzisiejsza forma małżeństwa jest nieakceptowalna dla mężczyzny. W małżeństwie ślubuje się na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie. Kobiety tego nie praktykują i uciekają od odpowiedzialności dużo częściej niż mężczyźni. Kobieta zrywa z Tobą, kiedy podupadłeś, kiedy masz problemy? Kobieta nie chce Cię znać, póki nie zarabiasz minimum dwóch średnich krajowych i nie nosisz markowych ubrań? Ta kobieta nie jest nikim wartościowym, tylko jest wewnętrznie pusta. Wartościowa kobieta jest w drodze do Twoich sukcesów i Cię wspiera. Po co się przejmujesz? Czujesz się gorszy? To że znajdziesz się w grupie patologii, nie znaczy, że masz brać za pewnik wobec tego co patologia mówi o Tobie. Patologia zawsze wartość Ci obniży, by siebie dowartościować. Zrozum to, że jeśli kobiety nie ma z Tobą, kiedy nie jesteś na szczycie, to nie warto dopuszczać do siebie kobiety, która chce być tylko wtedy gdy jest jej dobrze. Rozpieszczonym gówniarom mów stanowcze nie.

Druga część w drodze.

 

Profil strony na Facebooku: https://www.facebook.com/swiadomosczwiazkow

Spodobał Ci się mój artykuł i moja praca tutaj? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz podziękować! Dzięki regularnemu wsparciu mogę ocenić, czy moja praca się przydaje. We wszystko co tutaj widzisz inwestuję samodzielnie (również finansowo) i nie chciałbym by skończyło się to zniknięciem strony z internetu 🙂

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Będę wdzięczny za ustawienie comiesięcznego, automatycznego zlecenia wpłaty, ponieważ moja praca również jest regularna. Preferuję wpłatę na konto, ponieważ cała kwota dociera do mnie bez prowizji.

BLIK, przelewy automatyczne (szybkie), Google/Apple PAY i zagraniczne (SEPA) - BuyCoffee

Kliknij, by - kliknij w obrazek

Nie trzeba mieć konta na tym portalu i jest wybór przelewów anonimowych (np. BLIK). Nie trzeba podać prawdziwych danych. Niestety prowizja to 10%.

Paypal - kliknij w obrazek

darowizna paypal

Dla darowizny comiesięcznej zaznacz "Make this a monthly donation." Tutaj też są prowizje, ale można wspierać comiesięcznie w prostszy sposób, niż ustawia się to w banku. Coś za coś.

Tutaj przeczytasz więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.

PS. Potrzebuję też pomocy z SEO, optymalizacją WordPress i reklamą (strona nie dociera do wielu ludzi). Szukam też kogoś z dobrym głosem do czytania tekstów.

UWAGA: Teksty zawarte na stronie mają charakter informacyjny, lub są subiektywnym zdaniem autora, a nie poradą naukowo-medyczną (mimo, że wiele z informacji jest zaczerpniętych z badań). Autor nie jest psychologiem, nie "leczy", a jest pasjonatem takich treści, który przekazuje je, lub interpretuje po swojemu. Dlatego treści mogą być niedokładne (acz nie muszą). Dystans do nich jest wskazany. Autor nie daje gwarancji, że jego rady się sprawdzą i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane praktykowaniem jego wizji danego tematu. Autor nie diagnozuje nikogo, a jedynie opisuje tematy z własnej perspektywy. Artykuły na stronie nie powinny zastępować leczenia, czy wizyt u specjalistów (chyba, że czytelnik ceni mnie bardziej, ale to jego osobista decyzja) i najlepiej jakby moje teksty były traktowane jako materiał rozrywkowy, lub jako ciekawostki. Autor (czy też autorzy, bo artykuły pisało wiele osób) nie uznają, że ich recepty na życie są i będą idealne - każdy używa ich na własną odpowiedzialność.