Życzenia świąteczne

Zostań darczyńcą/podziękuj autorowiJeśli doceniasz stronę i nie chcesz, by zniknęła z internetu kliknij, by wybrać sposób wsparcia 🙂

I nadszedł świąteczny czas. Zatem życzę byś w święta podtrzymał(a) klimat, który coraz mniej osób umie podtrzymać w domu, a który często znika na fali zgorzknienia tym co się dzieje w pozostałe dni w roku. Bo dom to twierdza w której powinno być lepiej, niż poza nią, choć niestety nie zawsze tak jest. Rodzina to ważny fundament społeczeństwa (ale nie budowana na siłę, nie dla słupków statystycznych, nie bo „co ludzie powiedzą”, bo wtedy dochodzi często do tragedii).

Niech rodzina, tak jak każdy związek będzie budowana z miłości, która jest poprawnie i dojrzale rozumiana przez każdą osobę w tej wspólnocie. Dobra rodzina bazuje na współpracy, wsparciu, empatii, nauce wartości, odpowiedzialności, trosce i życzliwości o każdego domownika. Dobra rodzina chce, by każdy czuł się w niej dobrze, by się czegoś wartościowego uczył, ale i by otrzymywał pozytywny przekaz. Bez dobrych rodzin ani dobrych związków w których jest miłość mamy potem falę agresji, nienawiści, fałszu, zdrad, przemocy, manipulacji, ogłupiania, wykorzystywania i tyle krzywd z których ogromna część świata nie umie wyrosnąć, pójść w ewolucji do przodu, uduchowić się i zintelektualizować.

Ale może dom nie będzie Twoim miejscem w następnych dniach? Jeśli gdzieś indziej spędzisz święta, to oby to było dobre miejsce, z dobrymi ludźmi, których jednak brakuje, a czasem wręcz ośmiesza i to wzorzec z którym trzeba zerwać może już od dzisiaj?

Życzenia świąteczne 2

Zdrowie jest bardzo ważne, bo bez zdrowia nie ma niczego, więc życzę jego. Niestety z tym też są związane zachorowania na covid, więc oby to wszystko zniknęło jak najprędzej, bo potrzeba nam normalności.

Szczęścia, spokoju, stabilizacji, bo w wyścigu szczurów potrzeba nam odpoczynku.
Sukcesów i pieniędzy, które dają możliwości, a nie są celem samym w sobie. Nawet w trudnym momencie.

Rozwiązania wszelkich problemów.

Rozwijania swoich pasji, które dają często sens w życiu.

Jeśli ktoś jest w związku – podtrzymania miłości i dalszego, wzajemnego docierania się.
Jeśli ktoś jest w związku z kimś, kto nie do końca Wam odpowiada – jak najszybszego zakończenia takiego związku i spotkania kogoś o kim marzycie.
Jeśli nie jesteście w związku, a chcielibyście być, to dużo siły, by w tym wytrwać, ale i by pojawił się ktoś z kim będziecie chcieli budować coś fajnego i trwałego.
Jeśli nie chcesz być w związku, to oby to było szczęśliwe singielstwo.

Kobietom należy życzyć, by wytrzymały z tymi mężczyznami, co klapy nie opuszczają, a one muszą się awanturować o to. By wytrzymały z tymi, którzy wolą mecz obejrzeć, niż wziąć kobietę na kolana i zabierają się do wymiany żarówki przez pół roku.

Mężczyznom, by kobiety im nie odmawiały tego co dobre, a wręcz delikatności, której często brakuje gdy życie goni, gdy problemy się toczą swoim obrotem. Życzę, by mężczyźni wytrzymali z tymi kobietami, które są bardziej wredne, a podczas okresu rzucają widelcami (oby nie wypadł im na święta).

No cóż, miłość to nie prezent pod choinkę, którą św. Mikołaj przyniesie, więc jeśli ktoś jest na nią zamknięty, życzę, by się otworzył, tak jak otwiera się głowę na nowe poglądy, a nawet nowe emocje. Jeśli już się taki człowiek otworzy – życzę, by pracował nad swoimi relacjami. By zdobywał wiedzę.

Ostatecznie życzę Tobie spełnienia wszystkich marzeń, wewnętrznych pragnień, nawet tych, o których nikt nie wie z Twojego otoczenia. Które trzymasz tylko dla siebie.

Co do strony – sam sobie życzę tego, bym umiał przekazywać coraz lepiej to co jest moim celem, a więc poprawa obecnych relacji, poprawa lub utrzymanie ważnych wartości i pokazanie co jest toksyczne, czego należy się wystrzegać.

Życzę nam wszystkim coraz więcej merytoryki i dyskusji z faktami, dyskusji z przedmiotem dyskusji, niżeli personalnych utarczek, czy wyzwisk, które powodują zbyt dużo negatywnych emocji i doprowadzają do osłabienia grup. Bo czy w tym ostatnio mocno konfliktowym, podzielonym, skrajnym świecie trzeba tego nam więcej?

Życzę nam, by świat coraz szybciej rozwijał się w kontekście medycyny, technologii, nauki, ale i prowadzenia polityki.

Oby też na świecie nie stało się nic czego wszyscy będą żałować, a co pochłonie miliony istnień tylko dlatego, że pewni ludzie nie potrafili współpracować w cywilizowany, właśnie merytoryczny sposób.

Pewnie czegoś ważnego w moich życzeniach brakuje… ale pewnie tego też Tobie, Wam, życzę 🙂

Wesołych Świąt.