Wesprzyj Świadomość Związków w czerwcu. Dzięki darczyńcom moja działalność jest możliwa

Jeśli uważasz, że moja działalność, czy artykuły są wartościowe to możesz wesprzeć mnie darowizną jednorazową, lub comiesięczną. Twój wkład daje mi motywację do pracy i pokazuje, że to co robię ma sens 🙂 Kliknij i zobacz jakie formy wsparcia są dostępne.

Niestety moja strona nie jest popularna, wspierających nie jest dużo, nie jest to regularne i to się nie zwraca w stosunku do włożonej przeze mnie pracy, czy poczynionych inwestycji (bo choćby serwer, reklamę, czy domenę trzeba opłacać samemu). Na stronie nie zarabiam w żaden sposób, dlatego za każdy „donejt” dziękuję.

Wsparcie mnie uznaję w stylu „dobrze, że robisz to co robisz”, lub „tak, jest to ciekawe lub potrzebne”. Jeśli nie znasz jeszcze mojej działalności to spokojnie się z nią zapoznaj, poczytaj materiały w menu, czy inne artykuły (a są ich setki).

Jeśli nie jesteś pewny/pewna czy chcesz mnie wspierać, ale masz jakąś radę dla mnie co mógłbym zmienić, by takie wsparcie otrzymywać od Ciebie to daj znać (matrixpoland@o2.pl).

Numer konta i formy wpłaty

Przelew manualny na konto

W tytule przelewu należy wpisać: Bezinteresowna darowizna – to jest bardzo ważne.

Nazwy odbiorcy i adresu nie trzeba wpisywać w 99% przypadków (ewentualnie „SW” czy „SZ”). Być może nawet w okienku na poczcie czy w banku można podać taką, skróconą nazwę.

Nr konta:

20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Będę wdzięczny za chęć wspierania mnie regularnie i ustawienie comiesięcznego przelewu (zlecenie stałe/cykliczne – można to ustawić w banku). Ja działam systematycznie, comiesięcznie, zatem miło, by było gdybyś o mnie pamiętał(a) także co jakiś czas 🙂

Automatyczne, szybkie przelewy: BLIK, przelewy na konto, przelewy zagraniczne (SEPA), przelewy anonimowe

Można skorzystać z portalu BuyCoffee uruchomionego dla twórców. Jest to podobne do Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kliknij w przycisk i zobacz jakie to jest proste w obsłudze. Prawdopodobnie można nawet zrobić przelew anonimowo, ponieważ nie sprawdzają wpisanych danych.

Paypal

Darowiznę można wysłać na adres kontaktowy: matrixpoland@o2.pl manualnie, lub klikając poniższe przyciski i wypełniając pola:

Paypal – darowizna jednorazowa

Kliknij w obrazek, by zobaczyć:

Wesprzyj Świadomość Związków w czerwcu. Dzięki darczyńcom moja działalność jest możliwa 1

Paypal – darowizna cykliczna (comiesięczna)

Kliknij w obrazek, by zobaczyć:

Wesprzyj Świadomość Związków w czerwcu. Dzięki darczyńcom moja działalność jest możliwa 2

Czym są darowizny?

Darowizny nie podlegają zwrotom, nie są pożyczkami.

Wpłaty darowizn nie są nikomu podawane (Twoje dane są chronione) i przede wszystkim nie są usługą: darczyńcom nie oferuje się w zamian konkretnych usług. Jest to regulowane prawnie i całkowicie bezpieczne. Darowizną jest wsparcie autora bez określonego celu i bez oczekiwania na świadczenie dla darczyńcy. Czyli jeśli chcesz wesprzeć to wspierasz. Coś jak prezent, podziękowanie, dodanie otuchy, uszanowanie.

Jeśli są problemy z realizacją przelewu, lub jeśli pragniesz darczyńco, by Ci podziękować indywidualnie za wsparcie, możesz się skontaktować ze mną.

Więcej informacji o działaniach na stronie można znaleźć tutaj.

Takie inicjatywy jak moja trwają tylko dzięki wsparciu darczyńców i samozaparciu autora w swojej pracy

Treści, które publikuję są unikatowe w Polskim internecie (i nie tylko) – a przynajmniej były na czas ich tworzenia. Staram się, by problem poruszony w tekście był rozłożony na czynniki pierwsze, niżeli podając uproszczone dane. Strona funkcjonuje od 2017 roku i byłem jednym z pierwszych, lub nawet pierwszym, który przekazywał takie treści w takiej formie. Same artykuły miałem już rozpisane w 2015 roku, mimo, że blog jeszcze nie był aktywny publicznie.

I faktycznie wielu ludzi dziękuje mi, że otworzyłem im oczy na wiele sytuacji, że zmienili się na lepsze dzięki temu co robię. Że zmienili perspektywę, którą mieli błędną. Poprawiają oni swoje interpretacje zdarzeń, wychodzą jak mówią nawet z problemów emocjonalnych, czy złych relacji. Zaczynają rozumieć co jest toksyczne, a co nie. Uczą się i przekazują wiedzę dalej o tym z jakimi problemami boryka się społeczeństwo, rodziny, związki czy też płcie. Ci ludzie piszą, że czują się lepiej dzięki mnie i uważają, że rozumieją więcej dzięki mnie – to ogromne wyróżnienie. Jednak komplementami nie nakarmi się i rachunków nie zapłaci, więc docenię każde wsparcie mnie właśnie darowizną finansową.

Rozumiem również, że niektórzy wspierają różne kanały, ale proszę sprawdzić, czy czasem nie mają one po kilkaset, albo tysięcy subskrybentów? Oni sobie poradzą bez jednego-dwóch wspierających. Małe strony takie jak moja – nie.

Ciężko jest czasem słuchać osób które mówią, że powinienem być jak instytucja charytatywna, pracować i wspierać ludzi całkiem za darmo, albo mówią, że to jest żebranie. Żebranie jest wtedy jak nie daje się od siebie niczego, a czegoś wymaga, a ja jednak daję od siebie sporą dawkę wiedzy, pomocy, ciekawostek, badań, lub czasem nawet przyjemnych tekstów do poczytania (a które nie pisze się w 5 minut, a czasem miesiące wraz z poprawkami i znajdywaniem źródeł).

Z mojej perspektywy zebrze to menel spod żabki, który nie oferuje nic, a i tak dostanie często po 5zł czy więcej. Patostreamerzy też są wspierani „donejtowani” i to ogromnymi pieniędzmi, a są szkodliwi. Jeśli uważasz, że to co robię jest mniej warte, niż to co oferują oni to raczej na tym etapie kliknąłeś/aś już X, uznałeś(aś), że nie doceniasz tego co robię i po prostu się pożegnaliśmy.

Poświęcam nawet kilka godzin dziennie, by dbać o stronę, odpisywać ludziom i poprawiam artykuły starając się, by przekaz był dobrze wyjaśniony i żeby nawet nie generował dodatkowych zapytań, tylko aby każdy aspekt był rozbudowany. Warto spróbować zrobić coś takiego samemu, jeśli twierdzi się, że jest to „nic”.

Dlatego bez wsparcia portal z pewnością zniknie z internetu. Każdy racjonalny człowiek rozumie, że nie chce tracić i dokładać do tego co robi. Jest to dość wyczerpujące czasowo, intelektualnie i emocjonalnie. Pytanie czy chcesz, by ten głos dotarł dalej, by rozbudowywał naszą społeczność, a nie żeby np. zmanipulowane, czy radykalne treści opanowały mainstream?

Twoja wpłata to moja motywacja do pracy, szukania źródeł, badań i do pisania kolejnych artykułów (choć nie tylko, bo to co robię nie zamyka się na samym blogu, bo i na facebooku, czy w kontakcie mailowym).

Regularne wsparcie najbardziej jest w stanie pokazać czy to co robię jest wartościowe, ponieważ moja praca też jest regularna. Nie kończy się ona na napisaniu jednej rzeczy, by potem nie robić niczego.

Zdrowe relacje to wymiana – Ja Tobie, Ty mnie. Wzajemność to podstawa 🙂 Dlatego nie będziemy tu negować na żadnym szczeblu, ani w relacjach, ani na stronie, ani w biznesie. Dziękuję za zrozumienie.

wpłaty darowizny

Zapraszam też do składania propozycji i pomysłów na rozbudowę portalu, jego reklamy, współpracy, zwiększenia zasięgu (SEO?), czy sposobów na możliwość zarabiania na nim, ponieważ jak wspomniałem portal na siebie nie zarabia.

Każda pomoc w funkcjonowaniu strony, a nawet rady to też wsparcie.

Warto wspomnieć, że na takich stronach jak moja jest wiele osób tzw. „szkodników”, które agresywnie, często podstępnie próbują zwalczyć co robię (hakerzy, najazdy z innych części internetu, żądania banów i usunięcia strony), więc sam przyjmuję na klatę ten cały ściek, zgłoszenia, wyzwiska i walkę z toksycznymi ludźmi.

A jednak robię to za darmo i miło mi jest, gdy ktoś dostrzega moje starania.

Porady dla czytelników, analizy ich związków, ale też innych problemów

Dodatkowo na stronie istnieje sekcja pomagania (analiz) w problemach wszelakich w tym miejscu, więc warto się skontaktować (nie zawsze jednak mogę odpowiedzieć od razu – zależy jak trudny jest problem, czy czasochłonny itd.). Potem te rzeczy są ewentualnie umieszczane na stronie za zgodą, co pozwala większej ilości ludzi poznawać różne problemy, różne ich interpretacje – może jakoś sobie pomóc z nimi.

W miejscu poniżej można zobaczyć niektóre przykłady analiz publicznych (czyli, gdy czytelnicy chcieli się nimi podzielić z innymi, ale też gdy uznałem, że problem jest warty uwagi):

Analizy dla czytelników i pytania do administratora

Jednak są to dość stare tematy, ponieważ ludzie mówią, że wstydzą się dzielić problemami i w większości sytuacji nie chcą publikowania. Ja to szanuję.

Pozdrawiam, dziękuję i życzę miłego dnia!

Wiadomości proszę kierować na matrixpoland@o2.pl

Proszę regularnie zaglądać do folderu SPAM na swojej skrzynce mailowej, jeśli chodzi o odbiór wiadomości ode mnie, ponieważ skrzynki pocztowe czasami błędnie rozpoznają nadawcę i wrzucają maile gdzie popadnie.