Wesprzyj moją pracę we wrześniu gdyż istnienie portalu zależy od Ciebie

Wsparcie darowizną za pracę autoraJeśli doceniasz i nie chcesz, by strona zniknęła z internetu kliknij, by poznać szczegóły 🙂

Na stronie nie zarabiam w żaden sposób, a wkładam w jej prowadzenie sporo wysiłku, więc jeśli uważasz, że moja działalność i artykuły są wartościowe to wesprzyj mnie darowizną 🙂 Twoja wdzięczność daje mi motywację do dalszej pracy i pokazuje, że to co robię ma sens.

Niestety wspierających jest mało, więc te sumy nie są duże, nieregularne i to się nie zwraca w stosunku do włożonej przeze mnie pracy, ale i poczynionych inwestycji (bo choćby serwer, czy domenę trzeba opłacać), więc jest to naprawdę potrzebne. Rozumiem też, że niektórzy wspierają różne kanały, ale proszę sprawdzić, czy czasem nie mają one po kilkaset, albo tysięcy subskrybentów? Oni sobie poradzą bez jednego-dwóch wspierających. Małe strony takie jak moja – nie.

Numer konta i formy wpłaty (także dla ludzi spoza Polski)

W tytule przelewu należy wpisać: Bezinteresowna darowizna – to jest bardzo ważne.

Nazwy odbiorcy i adresu nie trzeba wpisywać w 99% przypadków (jest dowolna, ewentualnie „SW” czy „SZ” – skrót od Świadomość Związków). Wyjątkiem jest wpłata w okienku w banku lub na poczcie gdzie trzeba jakąś nazwę wpisać.

Nr konta:

Będę wdzięczny za chęć wspierania mnie regularnie i ustawienie comiesięcznego przelewu (zlecenie stałe/cykliczne – każdy bank ma taką możliwość).

Dla ludzi czytających mnie zza granicy

Interesuje nas przelew SEPA – SHA (gwarantuje to małą prowizję dzieloną na dwie strony ok. 5zł). Do jego zrealizowania z jak najmniejszymi prowizjami potrzeba kilku danych:

  • kod BIC/SWIFT: NESBPLPW
  • IBAN: PL20 1870 1045 2078 1033 2145 0001
    (możliwe, że bez spacji/odstępów, z przodu jest PL łączne z 20)

Można też samemu dokonać wymiany walut i wpłacić przelewem tradycyjnym, ale opcja SHA jest przyjazna w krajach Unii Europejskiej.

Paypal

Jeśli chodzi o PayPal, to darowiznę można wysłać na adres kontaktowy: matrixpoland@o2.pl

Paypal – darowizna jednorazowa
Kliknij w obrazek:

Wesprzyj moją pracę we wrześniu gdyż istnienie portalu zależy od Ciebie 2

Paypal – darowizna cykliczna (comiesięczna)
Kliknij w obrazek:

Wesprzyj moją pracę we wrześniu gdyż istnienie portalu zależy od Ciebie 3

Darowizny nie podlegają zwrotom, nie są pożyczkami.

Wpłaty darowizn nie są nikomu podawane (Twoje dane są chronione) i przede wszystkim nie są usługą: darczyńcom nie oferuje się w zamian konkretnych usług. Jest to regulowane prawnie i całkowicie bezpieczne. Darowizną jest wsparcie autora bez określonego celu i bez oczekiwania na świadczenie dla darczyńcy. Czyli jeśli chcesz wesprzeć to wspierasz. Coś jak prezent.

Jeśli są problemy z realizacją przelewu, lub jeśli pragniesz darczyńco, by Ci podziękować indywidualnie za wsparcie, możesz się skontaktować ze mną.

Więcej informacji o działaniach na stronie można znaleźć tutaj.

Bez wsparcia takie inicjatywy nie przetrwają

Treści, które publikuję są unikatowe w Polskim internecie (i nie tylko) – a przynajmniej były na czas ich tworzenia. Staram się, by problem poruszony w tekście był rozłożony na czynniki pierwsze, niżeli podając uproszczone dane. Strona funkcjonuje od 2017 roku i byłem jednym z pierwszych, lub nawet pierwszym, który przekazywał takie treści w takiej formie. Same artykuły miałem już rozpisane w 2015 roku, mimo, że blog jeszcze nie był aktywny publicznie.

I faktycznie wielu ludzi dziękuje mi, że otworzyłem im oczy na wiele sytuacji, że zmienili się na lepsze dzięki temu co robię. Że zmienili perspektywę, którą mieli błędną. Poprawiają oni swoje interpretacje zdarzeń, wychodzą jak mówią nawet z problemów emocjonalnych. Zaczynają rozumieć co jest toksyczne, a co nie. Uczą się i przekazują wiedzę dalej o tym z jakimi problemami boryka się społeczeństwo, rodziny, związki czy też płcie. Jednak słowem się nie nakarmi i rachunków nie zapłaci, więc docenię każde wsparcie mnie właśnie darowizną finansową.

Ciężko jest czasem słuchać osób które mówią, że powinienem być jak instytucja charytatywna, pracować i wspierać ludzi całkiem za darmo, albo mówią, że to jest żebranie. Żebranie jest wtedy jak nie daje się od siebie niczego, a czegoś wymaga, a ja jednak daję od siebie sporą dawkę wiedzy, pomocy, ciekawostek, badań, lub czasem nawet przyjemnych tekstów do poczytania (a które nie pisze się w 5 minut, a czasem miesiące wraz z poprawkami i znajdywaniem źródeł).

Codziennie na dbanie o stronę poświęcam nawet kilka godzin dziennie i poprawiam artykuły długo starając się, by przekaz był dobrze wyjaśniony i żeby nawet nie generował dodatkowych zapytań, tylko aby każdy aspekt był rozbudowany. Warto spróbować zrobić coś takiego samemu, jeśli twierdzi się, że jest to „nic”.

Dlatego bez Twojego wsparcia portal z pewnością zniknie z internetu, ponieważ niewielu ludzi wspiera to co robię. Pytanie czy chcesz, by ten głos dotarł dalej, by rozbudowywał naszą społeczność, a nie żeby np. zmanipulowane, czy radykalne treści opanowały mainstream.

Twoja wpłata to moja motywacja do pracy, szukania źródeł, badań i do pisania kolejnych artykułów (choć nie tylko, bo to co robię nie zamyka się na samym blogu, bo i na facebooku, czy w kontakcie mailowym).

Ale tylko regularne wsparcie jest w stanie pokazać czy to co robię jest wartościowe, ponieważ moja praca też jest regularna. Nie kończy się ona na napisaniu jednej rzeczy, by potem nie robić niczego cały miesiąc.

Zdrowe relacje to wymiana – Ja Tobie, Ty mnie. Wzajemność to podstawa 🙂 Dlatego nie będziemy tu negować na żadnym szczeblu, ani w relacjach, ani na stronie, ani w biznesie. Dziękuję za zrozumienie.

wpłaty darowizny

Zapraszam też do składania propozycji i pomysłów na rozbudowę portalu, jego reklamy, współpracy, zwiększenia zasięgu (SEO?), czy sposobów na możliwość zarabiania na nim, ponieważ jak wspomniałem portal na siebie nie zarabia.

To Ty Drogi Czytelniku, czy Czytelniczko decydujesz, czy strona będzie uświadamiać, pomagać i mówić jak jest, bez owijania w bawełnę, bez szczucia mainstreamowymi danymi, statystykami i tematami, które nie są tak łatwo przyjmowane.

Warto wspomnieć, że na takich stronach jak moja jest wiele osób tzw. „szkodników”, które agresywnie, często podstępnie próbują zwalczyć co robię (hakerzy, najazdy z innych części internetu, żądania banów i usunięcia strony), więc sam przyjmuję na klatę ten cały ściek, zgłoszenia, wyzwiska i walkę z toksycznymi ludźmi. A jednak robię to za darmo.

Pytanie czy na darmo?

Porady dla czytelników, analizy ich związków, ale też innych problemów

Dodatkowo na stronie jest sekcja pomagania (analiz) w problemach wszelakich w tym miejscu, więc warto się skontaktować. Potem te rzeczy są ewentualnie umieszczane na stronie za zgodą, co pozwala większej ilości ludzi poznawać różne problemy, różne ich interpretacje – może jakoś sobie pomóc z nimi.

W miejscu poniżej można zobaczyć niektóre przykłady analiz publicznych (czyli, gdy czytelnicy chcieli się nimi podzielić z innymi, ale też gdy uznałem, że problem jest warty uwagi):

Analizy dla czytelników i pytania do administratora

Pozdrawiam, dziękuję i życzę miłego dnia!

Wiadomości proszę kierować na matrixpoland@o2.pl

Proszę regularnie zaglądać do folderu SPAM na swojej skrzynce mailowej, jeśli chodzi o odbiór wiadomości ode mnie, ponieważ skrzynki pocztowe czasami błędnie rozpoznają nadawcę i wrzucają maile gdzie popadnie.