W jaki sposób rozmawiać w komentarzach merytorycznie? Ważne!

Ten wpis będzie przyklejony do menu. Nie będzie jednak tłumaczył wszelkich sposobów na merytoryczną dyskusję. Na to poświęcę osobny wpis. Tutaj krótka rada jak ulepszyć nasz sposób rozmów.

————-

Jeśli chcemy rozmawiać w sposób trochę bardziej merytoryczny, niż robi to większość ludzi to polecam cytować słowa danego człowieka z którym rozmawiamy.

Na komputerach jest to proste bo można kopiować to co ktoś napisał (np. ja w artykule, lub ktoś w innym komentarzu) w ten sposób:

Zaznaczyć lewym przyciskiem myszy (trzymając go) dany tekst, później nacisnąć lewy CTRL + C na klawiaturze (najlepiej najpierw wcisnąć CTRL, trzymać go cały czas i jednocześnie dołączyć przycisk C), lub prawym przyciskiem myszki i kliknąć w strefę zaznaczoną „kopiuj” , a później możemy to wkleić w nasz komentarz przy pomocy CTRL +V lub tak samo klikając prawym przyciskiem myszki i klikając „wklej”.

Później ponownie w komentarzu na dole strony zaznaczamy nasz skopiowany już tekst lewym przyciskiem myszki i klikamy ten oto przycisk cytowania:

komentarz

Następnie, po kliknięciu myszką w obszar komentarza naciskamy ENTER, by zrobić spację (przestrzeń) pomiędzy tym co piszemy, a cytatem.

I wtedy odnosimy się KONKRETNIE do słów, które ktoś powiedział.

To wszystko po czasie wejdzie nam w nawyk i stanie się bardzo prostym działaniem, a do tego zamiast odpowiadać w komentarzu na naszą interpretację artykułu, czy komentarza całościowego, to możemy podyskutować z danymi tezami, które zacytujemy. To jest naprawdę fajne i polecam! Wszyscy na tym skorzystamy.

Spodobał Ci się mój artykuł, moja praca, może cała idea i działalność? Jesteś za tym, by strona nie zniknęła z internetu? Spójrz poniżej w jaki sposób możesz pomóc i podziękować! Tylko dzięki wpłatom można ocenić, czy moja praca się przydaje i jest wartościowa. To wszystko co widzisz (ale i to co niewidoczne) jest pracą, poświęconym czasem i moimi inwestycjami. Nie zwlekaj z decyzją 🙂

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Nie są to pożyczki, nie są to usługi. Jest to bezzwrotne wsparcie bez określonego celu świadczenia, czy też podziękowanie.

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

wpłata bitcoin

Adres portfela: 1BTR3p6kxRd7LKLMGvsT78kYk5DpmgHu9E

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach i o samych darowiznach.