Słownik pojęć The Red Pill (bez tego ani rusz!)

Słownik pojęć The Red Pill i najważniejsze definicje, które przed przejrzeniem bloga należy sobie przyswoić, aby lepiej rozumieć o czym czasem piszę. W miarę możliwości będzie uzupełniany.

Słownik pojęć The Red Pill

 • Samiec Alfa – Osobnik dominujący społecznie, posiadający wysoki status, czyli posiadający cechy pożądane przez kobiety. Można określać tak pojedyncze zachowania lub człowieka który ma więcej cech alfa niż beta.
 • Alfa Widow (wdowa po alfie) – Kobieta która została porzucona przez mężczyznę typu Alfa. Termin tłumaczy, że taka kobieta dopóki nie spotka jeszcze większego alfy, to nie będzie umiała szczerze pokochać innego mężczyzny niezależnie od tego jak mocno będzie wypruwał dla niej żyły. Także tłumaczone to zachowanie jest to hipergamią. Napisałem o tym zjawisku co najmniej jeden tekst.
 • Unicorn (jednorożec) – Kobieta która nie istnieje, ale jest obiektem marzeń. Np. rozumie The Red Pill i stosuje w praktyce
 • Incel – mężczyzna nie mający absolutnie żadnego dostępu do seksu i ewentualnie upatrujący własnych problemów właśnie w tym aspekcie życia (pamiętając, że potrzeba bycia kochanym, szanowanym i pożądanym jest oczywiście składową potrzeb w Piramidzie Maslova). Czasami incel postuluje krzywdy wobec kobiet, ale nie dlatego, że jest incelem, a dlatego, że jest realnym mizoginem (i na to dostarczył dowodu, ta łatka nie jest więc tylko interpretacją). Nie można łączyć mizoginii z incelstwem, ponieważ nie jest to równoznaczne. Taki człowiek zazwyczaj posiada zaburzenia osobowości takie jak narcystyczne i ewentualnie psychopatyczne. Takich ludzi tutaj nie tolerujemy. Incel jest błędnie łączony (szczególnie w Polsce) ze środowiskiem Red Pill, co w samym założeniu (rozwój, świadomość, wiedza, prawa mężczyzn, poznanie odpowiednich strategii seksualnych dla obu płci) jest absolutnie przeciwstawne. Także nie każdy incel to morderca – to są wyjątki. Dlatego apel do dziennikarzy, by nie byli pseudodziennikarzami i zgłębili temat, a nie wrzucali wszystkich ludzi ze środowiska MRA do jednego, negatywnego worka. Obnażacie tym swój brak wiedzy, brak researchu, lenistwo, niechęć do poznania innego spojrzenia i tak mogę długo wymieniać.
 • NAWALT – “nie wszystkie kobiety są takie same”, “nie jestem, taka jak inne” – termin używany przez kobiety, by podkreślić swoją wyjątkowość, gdy de facto jest to tylko 1) reperowanie niskiej samooceny i tak naprawdę głębokiej przeciętności, 2) by schować złą część swojej natury, 3) by zniszczyć “generalizowanie” za jednym zamachem.
  Czytelnik Toma Leykisa wspomniał, że słyszał od swojej kobiety wielokrotnie, że “ona nie jest taką osobą”, “nie jest taka jak wszystkie” – tutaj chodziło akurat o to, że przy rozwodzie nie będzie wymagała od niego pieniędzy, nie narazi go na straty. Co się wydarzyło podczas rozwodu po 6 miesiącach od wypowiedzenia NAWALT? Małżonka doprowadziła go do bankructwa! Teraz wie, że każda kobieta która mówi z pełnym przekonaniem, że “nie jest taka jak wszystkie” – de facto jest DOKŁADNIE taka (AWALT). W jednej chwili kobiecy stan emocjonalny wierzył w to co mówi, bo kobieta była nastrojona pozytywnie, ale już przy rozwodzie była nastrojona negatywnie i złamała WSZYSTKIE SWOJE ZASADY I SŁOWA. Jeśli kobieta robi to nieświadomie, to jest tym większym zagrożeniem (często też mówi “nigdy nie zdradzę/nigdy nie przestanę cię kochać” – i dopóki jest tego pewna, tym bardziej jest na to podatna, ponieważ brak jej samoświadomości i inteligencji). Kobieta uciekająca się do “nie wszystkie są takie same”, tak naprawdę stara się tylko odwrócić Twoją uwagę od problemu. Od kobiecego sposobu funkcjonowania. Ona sprowadza to do najniższego wspólnego mianownika i oczekuje, że przyjmiesz jej stanowisko. Niestety nie robi NIC, by udowodnić, że NIE JEST TAKA JAK WSZYSTKIE. Wręcz przeciwnie, zacznie zachowywać się jak wszystkie, ale i może oznajmić, że robi w ten sposób z powodu Twojej winy. Żaden mężczyzna nie powinien być naiwny, podczas próby takiej dyskusji. Kobieta powinna dać dowód, a nie brak dowodu, na to, że realnie jest inna. Kobieta powinna dać czyny i zachowania świadczące o jej wyjątkowości, A NIE SŁOWA. Inne argumenty, które kobieta użyje:
  – musisz wybrać odpowiednią kobietę, na złe trafiasz, złe wybierasz
  – szukasz w złych miejscach

Takie argumenty służą do wmanipulowania Cię, że to jest Twój problem, Twoja wina i musisz uczestniczyć w tej głupiej gierce. Użyjmy analogii z granatem. Powiedz jej niech sobie wyobrazi pudełko z granatami ręcznymi. Powiedz “nie martw się, nie wszystkie granaty eksplodują w twarz, niektóre to niewypały”. Powiedz, by wybrała jeden i wyciągnęła zawleczkę. Kiedy się waha mówisz: “śmiało, śmiało, nie wszystkie granaty są takie same. Trzeba wybrać tylko odpowiedni!” Tak, masz w to uwierzyć i zrobić na chybił trafił, gdy wiemy, że jest dokładnie na odwrót. Żadna rozsądna osoba nie pociągnęłaby zawleczki, ponieważ analizuje straty/korzyści/ryzyko i prowadzi selekcję, myśli, rozważa. Nawet jeśli granat nie eksploduje to najlepszą rzeczą jaką otrzymasz to: nie umrzesz. To żaden pozytyw, korzyść. Brak śmierci nie jest powodem do chęci bawienia się własnym życiem. To pokazuje, że NAWALT – jest śmiesznym argumentem i niczym więcej niż tanią manipulacyjną zagrywką. Żeby sięgnąć po granat po samej wierze, że nie wszystkie wybuchają – musiałabyś być bardzo głupi. Nie ma żadnej nagrody, czy korzyści w uwierzeniu w “nie wszystkie granaty są takie same”.

Kobieta załatwia Cię jedną sentencją i na tym jej wkład się kończy. Ty zostałeś zaatakowany jako ktoś kto generalizuje, więc Twoje wypowiedzi nie mają sensu, ale chodzi tu o to, by kobieta nie musiała udowadniać, że jest inna i to z Tobą jest problem (lub granatami). Same kobiety z kolei częściej są mało ufne, więc będą od Ciebie na pewno wymagały czynów.

Kobieca logika. Isnt’ it?

 • AWALT – Skrót od “all woman are like that”, przeciwieństwo do NAWALT. Tłumaczy, że pewnymi cechami i zachowaniami są obdarzone wszystkie kobiety, czyli, że w rdzeniu osobowości (kobiecości) są takie same. Najczęściej podaje się, że jeśli kobieta będzie miała okazje i nie będą wyciągnięte konsekwencje (wychowanie rozpieszczające) to będzie manipulowała, stosowała przemoc psychiczną, będzie wykazywała się przywarami socjopaty i kłamcy poszukującego dramy (sztucznych emocji). W mniej niepoprawnych politycznie przypadkach mowa jest o hipergamii i zmianach gałęzi.

Każda kobieta, która twierdzi “nie jestem taka jak inne”, dokładnie jest taka sama – to trzeba wiedzieć. Teksty, które wypowiada nie muszą być dokładnie takie, ale chodzi o podkreślenie swojej wyjątkowości u kobiety. Jest to narcystyczne. Narcystycznych kobiet unikamy, bo niszczą życie, mimo kreowania się na inne. Zwykle te kobiety, słownie i donośnie brzydzą się kłamstwem i zdradą, ale nie mają problemów, by popełniać te czyny. Żadna normalna osoba nie musi podkreślać swoich cech pozytywnych. To wszystko fałsz. Żadna świadoma osoba z kolei nie czuje się jakoś wyjątkowa, bo doskonale widzi, że nawet najbardziej wyjątkowi ludzie mają powszechne, przyziemne problemy. Nienarcystyczne kobiety są skromniejsze, nieroszczeniowe, są szczere, wnoszą wartość i chcą ją wnosić – są godniejszymi partnerkami.

 • CHAD – Mistyczny mężczyzna typu ALFA w wersji Bad boy. Szeroka szczęka, 3 dniowy, twardy zarost, muskulatura, wzrost od 185cm wzwyż, stanowczy, zdecydowany, dominujący i tak dalej. Gdy rzuca sucharami kobiety się cieszą jakby to były najlepsze żarty pod słońcem.
 • Biały rycerz – Mężczyzna, który chce się przypodobać kobietom zawsze walcząc za dobro w ich sprawie i który ślepo im pomaga. Zwykle ignorant, mało inteligentny, naiwny, kierowany impulsami i nie rozumiejący kobiecej natury. Widzi płaczącą kobietę? Nie analizuje, tylko idzie jej na ratunek zaciskając pięść by pobić tego, który według niej ją skrzywdził. Naiwniak i łatwy cel dla kobiecych sztuczek. Ślepo podążający za systemem – odmiana samca beta.
 • Samiec Beta – mężczyzna nie obdarzony większością cech Alfa. Narzędzie. Nieszanowany przez kobiety, wykorzystywany, nazywany nieprawdziwym mężczyzną. By mieć seks musi “płacić” zobowiązaniami np. związkiem, wysoką pozycją społeczną, prezentami, staraniem się. Musi sobie zasłużyć u kobiety na imitację miłości, bo innej kobiety nie są w stanie mu dać. Samiec beta nigdy nie ma wiele seksu w życiu. Rozszerzona definicja to beta provider czyli mężczyzna, który dostarcza zasoby (w tym materialne i bezpieczeństwo) lub walidację dla innych (kobiet i mężczyzn). Zwykle mało pewny siebie, miły, unikający ryzyka i agresji. Większość mężczyzn jest uznawana przez hipergamię kobiet za samców beta.
 • Beta Bankomat – Odmiana mężczyzny typu beta, który jest wykorzystywany przez kobietę finansowo, materialnie i nawet tego nie dostrzega, że jest traktowany przez kobietę przedmiotowo.
 • Nice Guy – “miły facet”. Męski ideał z romantycznych filmów. Ma niską samoocenę, próbuje się podlizywać kobietom, przynosi kwiatki, troszczy, zabiega, dopytuje o wszystko, całe swoje życie poświęca temu by było dobrze kobiecie. Jak wiadomo w życiu to nie działa. Nierzadko z powodu braku pewności siebie i porażek używa żeńskich metod działania, np. pasywno-agresywnych zachowań.
 • Alfa fucks beta bucks – termin skrótowy pokazujący jak dwojako kobiety oceniają mężczyzn. Jedni uprawiają z nimi dziki seks, kobiety im wybaczają wszelkie świństwa, drudzy muszą czymś płacić i się zobowiązywać, ale tych mężczyzn kobiety traktują surowo.
 • Samiec Gamma – indywidualista posiadający więcej cech samca beta, ale bardzo inteligentny. Nie osiąga jednak dużych sukcesów z płcią przeciwną, ponieważ jest traktowany jako outsider, głupi, dziwak, albo hipster. Mało atrakcyjny fizycznie. Różnie jest z pewnością siebie, ale raczej też nie jest typowym agresorem.
 • Samiec Omega – Mężczyzna którzy jest na dole drabiny społecznej z powodu bardzo słabej psychiki, niskiego intelektu i bardzo niskiej atrakcyjności fizycznej. Nie ma pasji. Zwykle przesiaduje na forach internetowych śmiejąc się z głupot.
 • Prawo Briffaulta – Samica, nie samiec, ustala wszelkie zasady rodziny zwierząt. Kiedy samica nie osiąga jakichkolwiek korzyści ze związku z samcem, jakiekolwiek ich stowarzyszenie traci rację bytu. Z czasem Robert Briffault dodał 3 poniższe komentarze, odnosząc je już bezpośrednio do kobiet: 1. Nawet jeśli kobieta osiągnęła w przeszłości korzyści ze związku z danym mężczyzną, nie jest to gwarancją kontynuowania z nim związku (jak tłumaczy to profesor Dale Hartley, “A co ty zrobiłeś dla mnie ostatnio?”). 2. Jeśli kobieta przyrzeka mężczyźnie kontynuowanie związku z nim w przyszłości w zamian za korzyści uzyskiwane od niego dziś, jej obietnica staje się nieważna wraz z przekazaniem obiecanej korzyści (jak tłumaczy to profesor Dale Hartley, “Chętnie zapłacę ci w następny wtorek za dzisiejszego hamburgera”). 3. Męska obietnica dostarczenia świadczeń w przyszłości ma ograniczoną zdolność do zapewnienia ciągłości relacji z kobietą oraz wiąże kobietę tylko o ile czas oczekiwania na jej spełnienie jest krótki oraz do stopnia, w jakim kobieta ufa mężczyźnie, że ten obietnicy dotrzyma (Jak ja bym to przetłumaczył, inspirując się lekko trylogią Kutza i badaniami nad śląskimi rodzinami, “Jeszcze raz chochole nie przyniesiesz całej wypłaty, to zabieram dzieci do matki, a ty tu zdychaj sam!”).
 • Orbiter – Mężczyzna, lub kobieta (rzadziej) który krąży wokół obiektu swojego zainteresowania, ale nie wyraża bezpośrednio swoich miłosnych lub seksualnych intencji. Nierzadko gra najlepszego przyjaciela licząc na coś więcej, ale nie podejmując kroków.
 • Friendzone – Stan w którym zwykle mężczyzna zgadza się na platoniczną relację z kobietą, mimo posiadania w stosunku do niej większych zamiarów. Żyjący w nadziei, że kobieta kiedyś się w nim zakocha, do czego nigdy nie dochodzi (ale on o tym nie wie). Kobieta używa mężczyznę wrzuconego do friendzone do uzyskiwania walidacji, podwożenia, płacenia za jedzenie, pomocy, czy wyżalania się mu. Zwykle znany jako emocjonalny tampon. U kobiet friendzone głównie polega na tym, że kobieta wchodzi tak naprawdę w relacje Fuck Friends i liczy, że seksem przekona w końcu mężczyznę do pokochania jej osobowości. Obie postawy są niedojrzałe.
 • Comfort Test – test sprawdzający ile masz cech samca beta. Głównie czy będziesz zapewniał bezpieczeństwo.
 • Cock Carousel – okres w życiu kobiety, w którym uprawia seks z różnymi alfa mężczyznami, by zmaksymalizować umiejętności potrzebne do uwiedzenia jednego z tych mężczyzn, ale i by się dowartościować. Zwykle przypada na okres do 27 roku życia, aż kobieta trafia na “ścianę” (The Wall).
 • Dark Triad – “Ciemna Triada”. Zestaw cech które maksymalizują szansę na rozkochiwanie kobiet. Można je mieć naturalnie, a można trochę się ich nauczyć i imitować. Tymi samymi cechami wykazują się kobiety narcystyczne, histrioniczne i socjopatyczne: zakłamane manipulatorki i perfekcyjne aktorki.
 • Hipergamia – termin oznaczający szukanie przez kobiety jak najbardziej genetycznie dopasowanego mężczyzny z przywarami cech Alfa, z jak najwyższym statusem społecznym na jaki stać kobietę w danym okresie życia. W związku: manipulowanie wybrankiem, poddawanie go testom i prowokacjom, aby oczyścić się z przyszłego odejścia do innego samca alfa – jeśli się taki pojawi w życiu kobiety. Poszukiwanie coraz lepszego alfy kończy się dopiero gdy kobieta traci urodę, by przyciągnąć jakiegokolwiek alfę (zwykle przełom 30 roku życia, ponieważ w późniejszym wieku kobiety są traktowane bardziej jak kochanki dla samców alfa i nikt więcej).
 • Chomik lub chomiczek racjonalizujący – Termin używany, by opisać w jaki sposób kobiety używają racjonalizacji by rozwikłać jakiś psychiczny konflikt, a więc, by uniknąć dysonansu poznawczego. Zazwyczaj tyczy się moralności, która przy użyciu chomiczka jest płynna i nie ma stałych zasad (zależnie od uzyskanych korzyści). Jest to mechanizm odpowiedzialny za to, że kobiety potrafią jedno mówić, drugie robić, trzecie myśleć, czwarte czuć, winić za własne błędy innych i wierzyć, że postępują słusznie. Prawdopodobnie to jest mechanizm narcystyczny. Najprościej mówiąc objawia się hipokryzją, obłudą, fałszywością, ale i zbyt wysokim mniemaniem o sobie takich kobiet.
 • Gaslighting – forma przemocy psychicznej w której ofiara przestaje wiedzieć, że jest ofiarą, a nazywana jest sprawcą nieszczęść.
 • Feminizm – ideologia, która aktualnie podszyta jest mizoandrią i głębokim egoizmem, ale ukazana tak, by widzieć w niej dobre intencje dla społeczeństwa. Aktualnie walcząca o to, by mężczyźni mieli jak najwięcej obowiązków, jak najmniej przywilejów i bali się kobiet (vide masowe oskarżenia o gwałt, molestowanie i przemoc domową, nawet gdy nie jest to prawdą).
 • Pussy Pass – przyzwolenie kobiecie na zachowanie niedozwolone, niemoralne, lub nieetyczne tylko dlatego że jest kobietą. Np. policjant który nie wystawia mandatu, bo kobieta się ładnie do niego uśmiechnie, albo gdy kobieta pobiła kogoś i dlatego że jest kobietą nikt jej fizycznie nie tknie.
 • Preselekcja – motyw w którym kobiety instynktownie podnoszą status mężczyźnie, który jest zajęty, albo posiada zainteresowanie innych kobiet.
 • Oneitis – stan w którym mężczyzna zakochał się w kobiecie bezinteresownie i bezwarunkowo, ale ona nie odpowiada na jego uczucie.
 • LTR – długi, stały związek.
 • Kino – eskalacja dotyku. Najlepszy i najszybszy test na to, czy kobieta mogłaby pożądać Cię seksualnie.
 • SMV – Sexual Market Value. Skala atrakcyjności na podstawie której oceniana jest jednostka danej płci. Inne są skale dla kobiet i mężczyzn.
 • Rama – kontekst w którym coś jest postrzegane. Trzymanie ramy jest jednym z najważniejszych zachowań samca alfa. Nie chcesz być zmiennym, a więc niegodnym zaufania.
 • Płatek śniegu – kobieta, która próbuje pokazać się mężczyźnie jako unikatowa, wyjątkowa i inna niż wszystkie. W negatywnej wersji roszczeniowa księżniczka wymagająca uwagi, obrażalska i niezważająca za bardzo na męskie potrzeby i uczucia.
 • Shit Test – Metody prowokacji i insynuacji kobiet sprawdzające, czy jesteś samcem alfa, czy rozumiesz kobiece gierki, czy jesteś inteligentny, bystry, szanujesz siebie, czy jesteś stabilny emocjonalnie, pewny siebie i czy traktujesz kobietę lepiej niż samego siebie. Shit-testy mogą być świadome, lub nieświadome (im bardziej inteligentna kobieta, tym posiada większe możliwości świadomego używania swoich biologicznych cech). Zwykle jest ich więcej na początku relacji, ale tak naprawdę nigdy się nie kończą, ponieważ kobiety całe życie potrzebują odpowiednich emocji. Bardzo mało mężczyzn zdaje testy, przez co kobiety są nieszczęśliwe i ich pożądanie zostaje w związkach przez to wyłączone, lub osłabione.
 • Solipsyzm – Jest to tendencja u kobiet do oceniania wszystkiego co je otacza personalnie, czyli np. (słowa kobiety): mnie to nie spotkało, to znaczy, że Twoje słowa są nieprawdziwe. Solipsyzm to uznawanie emocji, za ważniejsze, niż fakty. Solipsyzm odnosi się tylko do siebie samej i swoich doświadczeń, przy ocenie danego zagadnienia. Solipsyzm to brak umiejętności wyjścia poza własne “ja” u kobiet. Solipsyzm daje też kobietom słabą introspekcję, a dużą wiarę w cechy, które ma “idealna kobieta”. Przykłady: nie jestem materialistką, ALE facet powinien płacić na randkach. Nie jestem materialistką, ALE facet powinien zarabiać ode mnie więcej, bym się z nim związała. Nie liczy się dla mnie wygląd, ALE mam przystojnego/ponadprzeciętnego faceta.
 • The Wall (ściana) – moment w którym kobieta zdaje sobie sprawę, że przestała przyciągać samców alfa lub bad boyów i zainteresowanie nią drastycznie spada. Zwykle kobieta w takim momencie zaczyna panicznie szukać samca beta, z którym będzie mogła czuć się bezpiecznie, a którego odrzucała w latach młodości. Nierzadko kobieta nie przyjmuje do wiadomości, że doszła do “ściany” i próbuje jeszcze uwodzić samców alfa będąc ich kochanką, wikłając się w romanse, ale nic z tego nie wychodzi.
 • Zmiana gałęzi – Termin mówiący, że kobiety zawsze szukają lepszej gałęzi, nawet gdy zapewniają o miłości po grób (kobieta zmienną jest!), ale i termin pokazujący mechanizm, w którym kobieta aby zakończyć związek z jednym mężczyzną musi znaleźć sobie innego mężczyznę (de facto zdradzić pierwszego). Strategia minimalizująca ryzyko bycia samą, a więc wzmacniająca niedojrzałe postawy.

Część druga do znalezienia tutaj:

Słownik The Red Pill – część druga

W jaki sposób możesz wesprzeć stronę i autora?

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

[email protected]

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

Adres portfela: 1HafHC6jDxxZpgSq6oZ1EVVM8ZC9HbqMxd