Wpływ imigracji mężczyzn na rynek matrymonialny

Ostatnie lata w Europie, ale także w naszym kraju to przystosowywanie się do zmian kulturowych, które podyktowane są między innymi masową imigracją. Pytanie jak to wpływa na nas, Polaków, a szczególnie tych, którzy pragną znaleźć bliższą relacje z płcią przeciwną? Jak może wyglądać rynek matrymonialny uwzględniając imigrantów, czyli zaludniając państwa w zdecydowanej większości mężczyznami? Jak niedostatki kobiecego zainteresowania wpływają na mężczyzn? I dlaczego wszyscy, którzy są za równością nie uznają, by do kraju także sprowadzać kobiety?

Artykuł jest przepełniony źródłami, zatem można sobie podzielić czytanie na kilka razy – sporo zawarliśmy ciekawostek, ale i poruszamy jednak bardzo ważny temat nie tylko dla ludzi mieszkających w Polsce, ale tak naprawdę dla obu płci. Trzeba znać konsekwencje tego co się dzieje.

UWAGA: Jeśli nie chcesz, by strona zniknęła z internetu, a twórcy mieli motywację do jej comiesięcznego prowadzenia, czy może chcesz podziękować za włożoną pracę, zapoznaj się z tematem:

[su_button url=”http://swiadomosc-zwiazkow.pl/wsparcie-naszej-dzialalnosci-i-publikacji/” target=”blank” background=”#56080a” size=”11″ desc=”Możesz zostać dobrowolnym darczyńcą – kliknij, by dowiedzieć się więcej”]Wsparcie strony i autora[/su_button]

 

Wpływ imigracji obcokrajowców na rynek matrymonialny w Polsce

Według danych dostępnych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do Polski imigruje znacznie więcej mężczyzn niż kobiet. Może to negatywnie wpłynąć na rynek matrymonialny w Polsce i utrudnić polskim mężczyznom znalezienie partnerki. W pierwszym półroczu 2018 roku, powiatowe urzędy pracy wpisały do ewidencji 756 812 wniosków pracodawców o zatrudnienie cudzoziemców. Zaledwie 31 procent oświadczeń dotyczyło sprowadzenia i zatrudnienia w Polsce kobiet z zagranicy.

Cudzoziemcy pracujący w Polsce. Statystyki.

Wpływ imigracji mężczyzn na rynek matrymonialny 3

Podane dane dotyczą imigrantów z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Armenii i Gruzji. Liczba wniosków o zatrudnienie cudzoziemców nie jest tożsama z liczbą obcokrajowców zatrudnionych w Polsce jednak jest dobrym źródłem na temat proporcji płci imigrantów przyjeżdżających do Polski. Proporcje płci dotyczące imigracji z krajów egzotycznych są jeszcze bardziej niekorzystne dla polskich mężczyzn. Na 2928 wniosków o pracę w Polsce dla obywateli Bangladeszu tylko 58 wniosków stanowiły wnioski o pracę dla kobiet. Dla obywateli Nepalu na 9234 zezwolenia tylko 959 dotyczyło kobiet, wśród Pakistańczyków na 420 zezwoleń tylko 14 wydano kobietom. Na 570 obywateli Turcji zezwolenia dostało tylko 50 Turczynek.

Wpływ imigracji mężczyzn na rynek matrymonialny 4

Polki lubią wychodzić za egzotycznych mężczyzn

Małżeństwa Polek z cudzoziemcami stanowią aż 74 proc. ogółu małżeństw mieszanych – wynika z danych podanych przez GUS za lata 2006-2012. Obecnie sytuacja może się pogarszać ze względu na większą imigrację mężczyzn do Polski. Niewielka liczba kobiet przyjeżdżających do Polski z egzotycznych krajów jak Pakistan może nie przynieść polskim mężczyznom żadnych korzyści, ponieważ islam wyznawany przez imigrantki z krajów muzułmańskich zakazuje związku muzułmanki z niemuzułmaninem.

Małżeństwa Polek z cudzoziemcami (infografika).

Negatywne skutki społeczne i gospodarcze imigracji zdominowanej przez mężczyzn

Nadwyżka mężczyzn to wzrost przestępczości

Portal politico przestrzega przed nadmierną imigracją mężczyzn i zaleca uwzględnienie płci imigrantów w polityce imigracyjnej. Politico przytacza badania z których wynika, że znaczna nadwyżka mężczyzn przyczynia się do wzrostu przestępczości i destabilizacji społeczeństwa. Z powodu błędnej polityki imigracyjnej w Szwecji przypada według szacunków 123 mężczyzn na 100 kobiet w wieku 16-17 lat. Wielu ekspertów wiąże wzrost liczby przestępstw w tym kraju z nadwyżką mężczyzn w społeczeństwie. Antropolog Barbara Miller przekonuje w rozmowie z politico, że właściwe proporcje płci są dobrem publicznym które należy chronić. Zaburzona równowaga płci jest złą wiadomością dla europejskich mężczyzn którzy będą mieli trudności ze znalezieniem partnerki, ale jest też złą wiadomością dla europejskich kobiet które cierpią z powodu wzrostu przestępczości na tle seksualnym.

Europejscy mężczyźni mają problem.

Zaburzona równowaga płci i nadwyżka mężczyzn, którzy nie mają szans na znalezienie partnerki jest przyczyną wzrostu przestępczości w Indiach i Chinach. Z powodu selektywnej aborcji w Indiach jest 37 mln więcej mężczyzn niż kobiet, a w grupie wiekowej która popełnia najwięcej przestępstw jest 17 mln więcej mężczyzn, niż kobiet. Liczba brutalnych przestępstw w Indiach wzrosła w latach 2007-2011 o 19 proc. a liczba porwań kobiet wzrosła w tym okresie aż o 74 proc.
Problem mężczyzn z Indii

„The Washington Post” zauważa że w Indiach i Chinach może brakować łącznie nawet 70 mln kobiet a sprowadzanie kobiet z innych krajów może zaburzyć równowagę płci w krajach sąsiednich. W związku z szerszym otwarciem polskich granic na imigrację należy się zastanowić czy Polska nadal powinna pozwalać krajom takim jak Indie na eksportowanie swojej nierównowagi płci do naszego kraju.

Kanada zauważyła problem związany z nadwyżka mężczyzn imigrujących do krajów zachodnich. W 2015 roku Kanada ogłosiła, że przyjmie 25 tys. azylantów z Syrii, ale wykluczyła możliwość przyznania azylu dla samotnych mężczyzn. Azyl był przyznany tylko samotnym kobietom, dzieciom, lub rodzinom.

Mężczyźni zadłużają się (i wyrywają sobie flaki), by zaimponować kobietom – w tym finansowo. Rywalizacja jest okrutna

Kolejnym mało znanym skutkiem zaburzenia równowagi płci jest wzrost zadłużenia mężczyzn i ryzyko kryzysu gospodarczego. Z badań przeprowadzonych w USA jasno wynika, że im więcej mężczyzn musi konkurować o kobiety na rynku matrymonialnym, tym bardziej mężczyźni zadłużają się aby zaimponować kobietom. Naukowcy udowodnili, że wzrost wydatków i ostentacyjne bogactwo pomaga mężczyznom w znalezieniu partnerki. We Francji zatrudniono sześciu atrakcyjnych 20-latków, którzy próbowali uzyskać numer telefonu od przypadkowo spotkanych młodych kobiet. Mężczyźni podjeżdżali trzema różnymi modelami samochodów które sugerowały ich stan majątkowy. Aktor w najdroższym aucie uzyskał numer telefonu od 23,3 proc. podrywanych kobiet a w najtańszym w 7,8 proc. przypadków.

Sugerowanie zamożności prawie trzykrotnie zwiększyło szansę na uzyskanie numeru telefonu i randkę.

Reszta mężczyzn zaczyna odpuszczać – stają się bierni, ponieważ nie mają żadnej gwarancji wygrania rywalizacji (przypomnijmy, że zarobki są dzielone na obie płcie, wspomaga się jedynie kobiety, które pragną wyższego statusu mężczyzny dzięki hipergamii). Mężczyźni nie mają gwarancji wychowywania swojego potomstwa, a nawet nie mają gwarancji wierności partnerki (brak seksualnej wyłączności). Małżeństwo dla mężczyzny staje się powoli karą (tak samo jak konsekwencje po rozwodzie, nawet gdy to kobieta niszczy związek i zdradza), a nagrodą jedynie dla kobiety.

Kobieta zdradza, rozwodzi się i żąda 15 tysięcy alimentów

Kobiety rozwodzą się bardzo chętnie w szczególności w latach życia kiedy są najbardziej płodne i atrakcyjne, czyli w momencie gdy jest zdecydowana nadwyżka mężczyzn. Także same kobiety wikłają się w tym czasie w luźne relacje seksualne z wybraną grupą mężczyzn, która najczęściej jest dla nich podniecająca seksualnie, ale nie nadaje się na partnera, ani na rodzica (zostają samotnymi matkami na coraz większą skalę – i kto za to płaci? cała reszta mężczyzn – cała reszta mężczyzn jest też zrównywana w mediach z patologicznymi mężczyznami, których kobiety wybierają jako najbardziej atrakcyjnych seksualnie).

Czego to jest dowód? Oczywiście tylko tego, że te kobiety nie potrafią wybierać i decydować, ale nadal próbują stanowić wzór.

Lokalni mężczyźni skazani na brak potomstwa

Hipergamia kobiet. Wolność seksualna

Badania DNA pokazują, że masowa imigracja mężczyzn lub inwazja powoduje, że lokalni mężczyźni mają trudności ze znalezieniem partnerki i nie mają potomstwa. Naukowcy udowodnili, że podczas kolonizacji Ameryki Południowej mężczyźni z Europy mieli dzieci z lokalnymi kobietami, a lokalni mężczyźni zginęli lub nie mieli dzieci.

O kolonizacji poczytacie tutaj

Podobna sytuacja wystąpiła u Maorysów. Z badań DNA wynika, że 96 proc. maoryskich kobiet pochodzi z regionu Tajwanu ale 2/3 mężczyzn pochodzi z Nowej Gwinei. Jedynie jedna trzecia maoryskich mężczyzn ma rdzenne pochodzenie z Tajwanu.

Populacja Maori

Hiszpania nie jest zamieszkana przez rdzennych mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. Dowodzą temu najnowsze badania DNA. Około 4500 lat temu Hiszpania została zajęta przez lud z Azji, a lokalni mężczyźni nie mogli mieć dzieci lub zostali wymordowani.

Rdzenni Hiszpani wyginęli 4500 lat temu

Konkurencja na rynku matrymonialnym ze strony imigrantów z krajów muzułmańskich

Większość imigrantów z krajów muzułmańskich w Europie to mężczyźni. Według danych zamieszczonych na rządowej stronie migracje.gov.pl jedynie 10 proc. obywateli Egiptu przebywających na terytorium Polski to kobiety. Podobnie proporcje wyglądają dla imigrantów z pozostałych krajów Afryki Północnej. Nawet niewielka liczba kobiet z muzułmańskich krajów nie przyniesie korzyści samotnym polskim mężczyznom ponieważ islam zakazuje małżeństw pomiędzy muzułmanką i niemuzułmaninem, ale zezwala na związki muzułmanina z chrześcijanką, lub żydówką. Większość krajów muzułmańskich wpisało do swoich systemów prawnych zakaz małżeństw muzułmanek z niemuzułmaninem. Oznacza to, że polski mężczyzna nie może ożenić się w Maroku z muzułmanką, nawet jeżeli złamie ona zasady islamu i wyrazi zgodę na małżeństwo z polskim niemuzułmaninem.

W związkach muzułmańskich zwykle dominują mężczyźni, a dzieci będą się identyfikowały z kulturą i religią ojca, a nie matki dlatego niektóre kultury i religie pozwalają na małżeństwa mieszane swoich mężczyzn, ale nie pozwalają na małżeństwa mieszane swoich kobiet. Takie zasady skutecznie pozwalają islamowi na zwiększenie liczby wyznawców.

Raport na temat życia egipskich Koptów ujawnia, że 80 proc. Chrześcijan którzy przeszli w Egipcie na islam to młode kobiety. Przyczyną większości konwersji na islam jest małżeństwo koptyjskiej chrześcijanki z muzułmaninem. Konwersja religijna młodych koptyjskich kobiet zakłóca równowagę płci w społeczności Koptów i powoduje, że część koptyjskich mężczyzn nigdy nie znajdzie partnerki.

Tutaj RAPORT.

Podobnie sytuacja wygląda w Europie. 100 tys. ludzi w Wielkiej Brytanii przeszło na islam, większość z tych osób to młode, białe kobiety a to oznacza, że kilkadziesiąt tysięcy młodych Brytyjczyków straciło potencjalne partnerki ponieważ kobiety które przeszły na islam nie będą mogły wchodzić w związek małżeński z niemuzułmaninem.

Liczne konwersje młodych brytyjskich kobiet na islam zwiększają przyrost naturalny brytyjskich muzułmanów i zmniejszają przyrost naturalny ludności niewyznającej islam.

Brytyjki przechodzą na Islam.

Konwersje religijne młodych kobiet zdarzają się również w Polsce. Znany jest przypadek młodej Ukrainki która w wieku 14 lat została przekonwertowana w Warszawie na islam wbrew woli rodziców, dziewczyna zerwała kontakt z rodzicami i została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym. Młoda dziewczyna obecnie ma 16 lat. Ogłosiła, że chce wyjść za 20-letniego muzułmanina i urodzić mu dzieci. Rodzice twierdzą, że konwersja została dokonana w Warszawskiej szkole w której było wielu muzułmańskich uczniów i jeden nauczyciel muzułmanin.

Nasza córka została Islamistką.

Zaburzenie równowagi płci utrudnia znalezienie partnerki

Imigracja mężczyzn do krajów zachodnich zwiększa wymagania kobiet i pogarsza sytuacje lokalnych mężczyzn na stronach i aplikacjach randkowych. Badanie aktywności użytkowników popularnej aplikacji Tinder przeprowadzone przez Garetha Tysona i opisane w artykule „A First Look at User Activity on Tinder” pokazuje, że 35 proc. mężczyzn lubi prawie wszystkie profile kobiet na Tinderze. Badania ujawniły, że nie było żadnych kobiet które zaznaczałyby wszystkie męskie profile w aplikacji Tinder.

Jak płcie dobierają się na portalach randkowych

Wysokie wymagania kobiet widać w badaniach na temat związków małżeńskich. W USA zapytano mężczyzn w wieku 25-35 lat czy lepiej byłoby im w związku małżeńskim – aż 65 proc. samotnych mężczyzn odpowiedziało że chcieliby mieć żonę. Podobne pytanie zadano młodym kobietom w tej samej grupie wiekowej. Jedynie 49 proc. ankietowanych kobiet chciałaby wyjść za mąż.

Małżeństwa staną się tymczasowym kontraktem

Struktura demograficzna Polski

Młodzi mężczyźni w Polsce nie mają łatwej sytuacji na rynku matrymonialnym. W Polsce rodzi się więcej mężczyzn niż kobiet. Wśród osób w wieku 20-29 lat mamy nadwyżkę mężczyzn licząca 94 tys. osób. Jest to naturalna różnica wynikająca z większej liczby narodzin chłopców, niż dziewczynek. Podane dane nie obejmują setek tysięcy imigrantów którzy przyjechali do Polski w ostatnich latach.

Wpływ imigracji mężczyzn na rynek matrymonialny 5

Sytuację pogarsza emigracja ponieważ Polki emigrują za granicę nieznacznie częściej niż mężczyźni. W 2013 roku, kobiety stanowiły 52 proc. osób które wyemigrowały za granicę. Polki częściej niż Polacy wchodzą w związki z obywatelami krajów zachodnich. Masowa imigracja afrykańskich i azjatyckich mężczyzn do Niemiec sprawiła, że Niemcy szukają partnerek w Europie Wschodniej, ale pomaga im w tym dobra sytuacja materialna. W 2013 roku mężczyźni z Turcji wzięli za żony 4325 kobiet z Niemiec. Niemieccy mężczyźni wyrównali zaburzoną równowagę płci w Niemczech małżeństwami z kobietami z biedniejszych krajów Europy Wschodniej. Niemcy poślubili 2533 Polki, a Polacy ożenili się z jedynie z 393 Niemkami.

Wielka emigracja Polaków. Wyjeżdża coraz więcej kobiet

Niemcy preferują Polki jako żony. Polacy rzadko żenią się z Niemkami.

Trudna sytuacja Polaków na rynku matrymonialnym jest wynikiem sumy kilku negatywnych czynników do których zaliczamy: małżeństwa Polek z mężczyznami z bogatych krajów zachodnich, a obecnie najważniejszym negatywnym czynnikiem jest imigracja setek tysięcy mężczyzn do Polski którzy zaburzają równowagę płci w Polsce. Polacy nie są tak zamożni jak Niemcy dlatego trudniej im będzie wyrównać zaburzoną równowagę płci przez małżeństwa z kobietami z biedniejszych krajów.

Samotność, samobójstwa, brak wsparcia aparatu państwowego i trudna sytuacja polskich mężczyzn

Dyskryminacja mężczyzn w Polsce przyjęła charakter systemowy. Mężczyźni mają wyższy wiek emerytalny pomimo, że żyją krócej niż kobiety. Kolejnym przejawem dyskryminacji polskich mężczyzn jest sprowadzanie do Polski setek tysięcy mężczyzn którzy utrudniają Polakom znalezienie partnerki i założenie rodziny. Imigranci nie tylko będą konkurują z Polakami na rynku matrymonialnym ale, zyskali możliwość otrzymywania polskich świadczeń socjalnych finansowanych przez polskich mężczyzn.

Ustawa „Mieszkanie na Start” umożliwia cudzoziemcom ubieganie się o dopłaty do czynszu przez okres 15 lat.

Dla kogo Mieszkanie na Start?

Korzyści odnoszą również zagraniczni studenci którym Polska dopłaca do studiów 13 tys. zł dzięki czemu mają

więcej pieniędzy na imprezowanie z polskimi studentkami.

Uczelnie walczą o zagranicznych studentów

Dyskryminacja i samotność sprawiła, że wskaźnik samobójstw wśród polskich mężczyzn należy do najwyższych na świecie. Rocznie samobójstwa popełnia 32.7 na 100 tys. żyjących w Polsce mężczyzn. W znanej z dużej skali samobójstw Japonii ten wskaźnik wynosi 21,7  na 100 tys. żyjących w Japonii mężczyzn.

Statystyka samobójstw według państw

O samobójstwach więcej pisałem tutaj: Rośnie zainteresowanie męskimi problemami.

A co ty możesz zrobić dla poprawy sytuacji?

Większość problemów opisanych w artykule wynika z braku świadomości naszego społeczeństwa. Najlepszą metodą na zmianę tej sytuacji jest edukowanie go. Wystarczy zrozumieć jak ważnym aspektem dla obu płci jest znalezienie miłości, w czym pomaga przytaczana przez nas wielokrotnie – optymalna dla społeczeństw monogamia, a nie poligamia, a tym bardziej nie kobieca hipergamia. Mężczyźni kochani, a także pożądani – są produktywniejsi, łagodnieją, zmniejsza się poziom agresji, uzależnień i przestępstw. Z ciekawostek: nadwyżka mężczyzn, a więc niespełnienie w sferze relacji zawsze powodowała wojny (a więc rósł poziom agresji). Mężczyźni, którzy mają pewność wychowania swoich dzieci, są szanowani, a także mają pewność, że niewierność jest karana – utożsamiają się z danym państwem i chcą zakładać rodziny. Z kolei kobiety są szczęśliwsze, pewniejsze siebie i zabezpieczone. Oczywiście odbywa się to kosztem ograniczania swobód: nierzadko rozwiązłości i hulaszczego, egoistycznego trybu życia, na który pozwala hedonistyczna kultura. Wystarczy, że pokażecie artykuł znajomym albo napiszecie kilka komentarzy z wykorzystaniem informacji i statystyk podanych w tym artykule.

Polscy mężczyźni nie są świadomi jak wielki wpływ na rynek matrymonialny ma imigracja do Polski setek tysięcy mężczyzn z zagranicy. Musimy nagłośnić temat aby zmusić władze do zmiany polityki imigracyjnej i wprowadzenia parytetów płci dla imigrantów.

Jeśli podobają Ci się nasze teksty, są w jakiś sposób przydatne i chcesz być powiadamiany o kolejnych, to polub nasz profil na facebooku, twitterze, czy google+.

[efb_likebox fanpage_url=”swiadomosczwiazkow” box_width=”900″ box_height=”1111″ locale=”pl_PL” responsive=”0″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”flash” ]

Będziemy też wdzięczni za udostępnienia naszej strony na Twojej tablicy fb, czy innych portalach, ponieważ nie dość, że pozwolą rozwinąć naszą społeczność, to dają też nam motywację do pracy, w którą wkładamy sporo wysiłku, do szukania ciekawych tematów i źródeł. Możecie też założyć u nas konto, pisać komentarze pod tekstami (na facebooku zwiększają zasięg strony), pytać, chwalić, ganić, opisywać swoje problemy, spostrzeżenia, czy podsuwać pomysły na tematy (zakładka kontakt). Do następnego! 🙂

Obserwuj też nas na nowym portalu społecznościowym MINDS.COM, który nie cenzuruje treści:

https://www.minds.com/swiadomosczwiazkow

Spodobał Ci się artykuł? Spójrz w jaki sposób możesz wesprzeć stronę i pracę autora. To wszystko co zostało zbudowane bez regularnej pomocy czytelników się nie utrzyma!

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

wpłata bitcoin

Adres portfela: 1HafHC6jDxxZpgSq6oZ1EVVM8ZC9HbqMxd

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach.

95
Dodaj komentarz

Proszę Zaloguj się, by komentować przy pomocy własnego konta
avatar
10 Zestawy komentarzy
85 Zestawy odpowiedzi
15 Followersi tematu
 
Najwięcej reakcji na komentarz
Najwięcej odpowedzi na komentarz
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RGRG
Gość
RGRG

Nikt chyba nie poruszył jednak tematu ogólnej atrakcyjności mężczyzn w różnych krajach. Statystycznie Słowianie są mało atrakcyjni w porównaniu do np. mężczyzn z krajów śródziemnomorskich i tak dla odmiany przeciętna Białorusinka czy Rosjanka wygląda znacznie lepiej niż większość Angielek albo Niemek.

tau35
Gość
tau35

Poczytałem trochę komentarzy i powiem tak brawo dla autora bloga i innych w rozmowie z jedna dyskutantką. Nie chcę tu nikogo atakować, ale moim zdaniem, na podstawie tego co pisała dziewczyna, na dzień dzisiejszy nie jest ona w stanie stworzyć zdrowego związku. Pominę kwestię tego że jak jej coś nie pasuje u faceta to daje sobie prawo do narzekania (to już pierwszy sygnał ze może być źle). Ale jak już pojechała tymi wyliczeniami finansowymi to już upewniłem się że mam rację.Po pierwsze to ze ja mam więcej to nie znaczy że tak wygląda cała rzeczywistość. Trzeba zejść na ziemię i wiedzieć w jakim kraju się żyje. Po drugie i chyba ważniejsze. Jeśli kobieta już na starcie ocenia gościa pod względem zarobków to już sam ten fakt wyklucza jakiekolwiek uczucie, a na pewno zakochanie. Tam gdzie chodzi o pieniądze tam zawsze o nic innego nie chodzi, tylko o pieniądze. Czy taki związek może zaistnieć? Oczywiście że tak, ale to jest tzw. związek z rozsądku, a nie związek miłosny i trzeba to jasno powiedzieć. To są dwa zupełnie odrębne, budowane na innych zasadach związki. Ten model pierwszy dziś dominujący nawet nie można obecnie nazwać modelem biznesowym, bo biznes musi opłacać się obu partnerom, a w tej współczesnej wersji z reguły jest niekorzystny dla facetów niekiedy w postaci skrajnej A jeśli chodzi o model drugi raczej dzisiaj rzadkość to aby zaistniał to dla kobiety musiałaby liczyć się przede wszystkim osobowość faceta plus chemia. To jest punkt wyjścia A kwestie zarobków dzieci to kwestia dalsza o której można dopiero mówić jak te dwa kluczowe elementy zagrają.
Czy ten drugi model jest w ogóle możliwy? Jest możliwy. Najlepszym tego przykładem jest pokolenie naszych dziadków np okresu powojennego. Bardzo wiele par z tamtego czasu wiązało się i to w formie małżeństwa nie mając praktycznie nic. Wszystkiego dorabiali się wspólnie i mieli jeszcze dzieci często więcej niż tylko jedno i żeby było lepiej znajdowali czas żeby je wychowywać Dzisiejsza kobieta uznałaby taką sytuację za skrajną nieodpowiedzialność ze strony tej ówczesnej kobiety. Wiązać się z gościem który nie miał prawie nic? Dlaczego się więc wiązali w takiej sytuacji? Czy byli idiotami? Otóż nie Byli ze sobą bo naprawdę się kochali siebie a nie to co kto komu dał w sensie materialnym, a ich małżeństwa trwały nawet po 60 lat dlatego bo poznali wcześniej swoje osobowości i to w nich się zakochali.
No ale czy miłość wyklucza odpowiedzialność za byt rodziny? Nie wręcz przeciwnie.
Czy ten drugi model nie jest utopią dzisiaj? Utopią może nie ale jest bardzo trudny do realizacji, z uwagi na system lewacki który promuje hedonizm i konsumpcjonizm. no i jeszcze tę pogardę dla ludzi pracy fizycznej Magazynier? no nie stać mnie na „lepszego” powie współczesna księżniczka. Najpierw trzeba nauczyć się szanować ludzi (no chyba że zrobili coś złego), a dopiero ewentualnie później myśleć o związkach
Dla mnie kretynizmem jest ocenianie kogoś już na starcie negatywnie również w sensie związkowym tylko dlatego ze wykonuje pracę fizyczną czyli inną niż ja sam

FanatykMGTOW
Gość
FanatykMGTOW

Trochę idealizujesz te poprzednie pokolenia. Pokolenie moich dziadków (jeszcze przedwojenne) miało małżeństwa aranżowane. Pokolenie moich rodziców wybierało już samodzielnie, jednak w grę wchodzi nie tylko miłość, ale również presja społeczna, jak również biologiczny pociąg kobiety do posiadania dzieci. A jedną z głównych przyczyn małej liczby rozwodów była – znów – presja społeczna, bo rozwód nie był tak lekko przyjmowany jak obecnie.

tau35
Gość
tau35

Nie idealizuję w żadnej mierze poprzednich pokoleń. Te wszystkie elementy o których piszesz były bardzo ważnym elementem patriarchatu i powiedzmy szczerze bardzo słusznym z punktu widzenia budowania stabilnych związków, bowiem stwarzały dogodne warunki również do zaistnienia miłości, a tym samym realizowania szczęścia obu płci. Do tego co napisałeś dodałbym jeszcze brak promocji materializmu konsumpcjonizmu itd. Oczywiście reguły te niczego nie gwarantowały (w życiu pewne są tylko podatki i śmierć), ale stwarzały szanse do tworzenia związków miłosnych dla większości kobiet i facetów. Jasne że nie zawsze tak było, ale w porównaniu z ze stanem obecnym to niebo i ziemia.
Monogamia nie jest zgodna z naturą człowieka, a jej narzucanie było tworem kulturowym społecznym, ale służącym rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, ale także w sferze indywidualnej

Richard
Gość
Richard

Bo ja wiem, jednak przetestowalem dwa tryby zycia. Monogamiczny zwiazek i tryb ONS. Tego 2 w ogole nie potrzebuje do zycia. W stalym zwiazku nie myslalem w ogole o innych kobietach. Ponoc to one podczas seksu czesciej fantazjuja 😉

tau35
Gość
tau35

Myślę że wielu facetów w stałych związkach zakochanych rzeczywiście nie interesuje się innymi kobietami, ale to głównie wynika nie z natury męskiej tylko z tego że mają oni ograniczony dostęp do kobiet, bo kobietom większość facetów się nie podoba w sensie seksualnym Poza tym w grę wchodzi współczesne „wychowywanie” facetów jako uległych jako adoratorów idealizujących kobietę.

FanatykMGTOW
Gość
FanatykMGTOW

A ja myślę, że jest jeszcze inaczej. Że w męski instynkt wcale nie jest wpisane aktywne poszukiwanie kobiet do zapłodnienia. Męska seksualność jest reaktywna – dopiero znaki dawane przez kobietę wyzwalają pociąg seksualny. Jakby porównać gatunek ludzki do pawia, to w kwestii przebiegu zalotów, to kobieta byłaby odpowiednikiem samca pawia.

A współczesne wychowanie właśnie wzmaga poszukiwanie potencjalnych partnerek seksualnych, bo wychowywani jesteśmy w wierze w teorię ewolucji i wynikający z niej wniosek, że kopulacja jest jedynym sensem istnienia i czymś do czego niby to instynkt zdrowego człowieka każe dążyć za wszelką cenę. Mężczyzna nie chce mieć wizerunku mało męskiego, czyli mającego niski (dający się łatwo opanować) pociąg seksualny.

tau35
Gość
tau35

Myślę że większość facetów jeśli jest w towarzystwie atrakcyjnych kobiet to będzie odczuwało do nich pociąg seksualny przynajmniej na początku Oczywiście z tego nie musi nic wynikać i zazwyczaj nic nie wynika, ale jednak u większości facetów ta reakcja będzie. Cóż i tutaj kobiety maja przewagę nad facetami, bo u nich takich reakcji już na samym początku zazwyczaj nie ma chyba że mówimy o top 20 a wtedy to inna sprawa
Oczywiście obecny marksizm kulturowy wysunął seks na pierwszy plan uderzając w ten najbardziej zwierzęcy instynkt ludzi bo łatwiej wtedy ludźmi manipulować poprzez sprowadzenie do roli zwierząt pozbawiając innych wartości. To jest celowy zabieg. A dodatkowo w pierwszej kolejności uderzył w kobiety bo znacznie bardziej są podatne na manipulacje lubią podążać za trendami.

Ale wolność seksualna została przyznana tylko kobietom Perfidia tego systemu polega na tym że wiele obowiązków, norm dotyczących facetów z systemu patriarchalnego zostało zachowanych tylko zmieniono ich kontekst i tym samym je wypaczając. Presja społeczna na faceta jest taka że powinien szukać jednej kobiety a nie wielu, wziąć z nią ślub i tyrać na rodzinę spełniając jeszcze dodatkowo zachcianki swojej „wybranki” Jak zapytasz przeciętnej współczesnej kobiety to ci od razu powie co powinien tzw. „prawdziwy mężczyzna” Ale to jedna strona medalu. Jednocześnie natura kobiety sprawia że będzie ona takim facetem gardzić i podświadomie cenić tego wokół którego jest wianuszek kobiet przy czym nigdy nie powie tego wprost, a wręcz powie coś przeciwnego. Racjonalne to nie jest ale taka jest rzeczywistość z tym że wielu facetów o tym nie wiem bo wychowywano ich w kulcie kobiet

FanatykMGTOW
Gość
FanatykMGTOW

Myślę że większość facetów jeśli jest w towarzystwie atrakcyjnych kobiet to będzie odczuwało do nich pociąg seksualny przynajmniej na początku

Tylko że współcześnie kobiety są nauczone, by dawać – choćby i fałszywe – znaki zainteresowania seksualnego, bo dzięki pokazaniu tego zainteresowania mogą coś otrzymać.

Warto uwzględnić jeszcze jeden bardzo ważny element: skojarzenia. Tak jak jest znany i nauczany w szkołach wynik eksperymentu, w którym nauczono psa wydzielać ślinę na dźwięk dzwonka (pies Pawłowa), tak samo da się wywołać u człowieka pobudzenie seksualne pod wpływem nieseksualnych okoliczności. I takiego warunkowania wszyscy w naszej kulturze doświadczyliśmy. Na przykład zostaliśmy uwarunkowani, by odczuwać pobudzenie seksualne w wyniku dotykania się z drugą osobą, przytulania, głaskania,… pomimo, że czynności te same w sobie są nieseksualne – nikogo nie pobudza seksualnie przytulenie się do psa, pogłaskanie kota, czy wejście na grzbiet konia.

tau35
Gość
tau35

Oczywiście kobiety zawsze potrafiły i potrafią kokietować facetów, wykorzystując do tego swoje ciało, ubiór itp itd bo wiedzą że to działa na facetów seksualnie
Niezależnie od tego jeśli np idzie ulicą atrakcyjna kobieta to myślę że większość facetów się za nią obejrzy
Poza tym to faceci startują do kobiet a nie odwrotnie i często odczuwają później ten „ból odrzucenia”, bo nie rozumieją tego ze to kobiety wybierają a nie oni. Tylko ci którzy nie stawiają kobiet na piedestale potrafią sobie z tym radzić i zazwyczaj maja tez lepsze efekty z kobietami

partiamezczyzn
Gość
partiamezczyzn

Powinna powstać partia mężczyzn obojętna gospodarczo żeby nie kłócić socjalistów z kapitalistami tylko działająca społecznie. Można pieniądze które idą na zasiłki przekazać na darmowy transport i naukę polskiego dla imigrantek.

Maja
Gość
Maja

Nadwyżka liczby mężczyzn nad liczbą kobiet? Mam gotowe rozwiązanie. Wystarczy, że jedna kobiet zwiąże się z więcej niż jednym mężczyzną (jak w islamie, ale na odwrót) :>
Z tym się nie zgodzę:

Wysokie wymagania kobiet widać w badaniach na temat związków małżeńskich. W USA zapytano mężczyzn w wieku 25-35 lat czy lepiej byłoby im w związku małżeńskim – aż 65 proc. samotnych mężczyzn odpowiedziało że chcieliby mieć żonę. Podobne pytanie zadano młodym kobietom w tej samej grupie wiekowej. Jedynie 49 proc. ankietowanych kobiet chciałaby wyjść za mąż.

Nie jest to żaden dowód na to, że kobiety mają wysokie wymagania, a wynika z przekonań. Mężczyźni myślą, że po ślubie zyskają szacunek, miłość, ciepły dom i seks na zawołanie. Kobiety z kolei obawiają się, że po ślubie zostaną „kurami domowymi”, będą zmuszone tyrać od rana do nocy (poza etatem doszedłby etat na zajmowanie się domem+mężem), podczas gdy mężczyzna będzie pierdział w fotel.

Z kolei fajnie, że poruszyłeś problem nadwyżki mężczyzn jako przyczyna zwiększonej przestępczości. Do tej pory było to spychane po prostu na muzułmańskich imigrantów i islam sam w sobie.

Rozczuliło mnie też to zdanie:

Mężczyźni kochani, a także pożądani – są produktywniejsi, łagodnieją, zmniejsza się poziom agresji, uzależnień i przestępstw.

Pozdrawiam!

FanatykMGTOW
Gość
FanatykMGTOW

Nie jest to żaden dowód na to, że kobiety mają wysokie wymagania, a wynika z przekonań. Mężczyźni myślą, że po ślubie zyskają szacunek, miłość, ciepły dom i seks na zawołanie. Kobiety z kolei obawiają się, że po ślubie zostaną “kurami domowymi”, będą zmuszone tyrać od rana do nocy (poza etatem doszedłby etat na zajmowanie się domem+mężem), podczas gdy mężczyzna będzie pierdział w fotel.

Tak, to wynika z przekonań. Tylko zastanów się, skąd biorą się te przekonania? Jako ciekawostkę dodam, że przekonania o których piszesz są powszechne u osób bardzo MŁODYCH, natomiast osoby starsze już takich nie mają. Może to z tego powodu, że starsze bazują na WŁASNYM DOŚWIADCZENIU, a młodsze mają opinie w tym temacie pochodzące wprost z antymęskiej PROPAGANDY?

Pamiętam, że jak miałem dwadzieścia kilka lat, to gdy słyszałem od starszych w pracy wypowiedzi o kobietach i związkach, to myślałem że mają jakieś bezpodstawne uprzedzenia, natomiast ja taki wyedukowany i mądry wiem lepiej… Teraz sam jestem już w wieku średnim i rozczula mnie jakie nierealistyczne, hiper-entuzjastyczne wizje związków mają tacy na przykład dwudziestolatkowie. Z kolei dwudziestolatki, które jeszcze nie zdążyły zaznać takiej „krzywdy” jaką dla kobiety jest małżeństwo, już „wiedzą” jak to bardzo źle jest kobiecie a dobrze mężczyźnie w takiej relacji.

Maja
Gość
Maja

Właśnie o tym pisałam kilka komentarzy wyżej. Po prostu stwierdzenie, że kobiety mają wygórowane oczekiwanie, bo tylko 49% chce wychodzić za mąż, jest nieprawdziwe.

FanatykMGTOW
Gość
FanatykMGTOW

To że kobiety mają wygórowane oczekiwania jest prawdziwe i jednocześnie prawdziwe jest, że mają je (może między innymi, może tylko) dzięki propagandzie.

Richard
Gość
Richard

Moim zdaniem rozchodzi sie tu tylko o ilosc danej płci w spoleczenstwie. Gdyby o Ciebie zabiegalo kilka naraz, to też bys sobie wybieral

Richard
Gość
Richard

Tylko jest jeszcze kwestia tego czym dla danej kobiety jest ten top 20%. Moim zdaniem dalej to wynika z ilosci. Jednak kobiety, ktore spotykalem zazwyczaj mialy juz tylu facetow za soba, ze ciezko je nazwac mega wybrednymi. Chociaz wiadomo, facet na 10 wezmie z. 7, a kobieta ze 2-3, ale zamiast 10 bedzie miala do wyboru 100 i robi sie 20-30. To dosc skomplikowany temat. Grunt to sie czyms wyroznic w danym środowisku…

Lafar
Gość
Lafar

A jakie kraje mają dobrą strukturę domograficzną? Gdzie polscy mężczyźni mają sznasę na poznanie kobiety, która może byc dobrym materiałem na żonę? Ja słyszałem, że Irlandia ma nadwyżkę kobiet i tam mogłoby być łatwiej. Hiszpania? Biała twarz Polaka dla latynosek może być atrakcyjną egzotyką. Nie wiem co jeszcze.

Maciek
Gość
Maciek

Ja bym tak powiedział że, kobiety 1 i 2 jak chcą to też znajdą