Wpływ imigracji mężczyzn na rynek matrymonialny

Ostatnie lata w Europie, ale także w naszym kraju to przystosowywanie się do zmian kulturowych, które podyktowane są między innymi masową imigracją. Pytanie jak to wpływa na nas, Polaków, a szczególnie tych, którzy pragną znaleźć bliższą relacje z płcią przeciwną? Jak może wyglądać rynek matrymonialny uwzględniając imigrantów, czyli zaludniając państwa w zdecydowanej większości mężczyznami? Jak niedostatki kobiecego zainteresowania wpływają na mężczyzn? I dlaczego wszyscy, którzy są za równością nie uznają, by do kraju także sprowadzać kobiety?

Artykuł jest przepełniony źródłami, zatem można sobie podzielić czytanie na kilka razy – sporo zawarliśmy ciekawostek, ale i poruszamy jednak bardzo ważny temat nie tylko dla ludzi mieszkających w Polsce, ale tak naprawdę dla obu płci. Trzeba znać konsekwencje tego co się dzieje.

UWAGA: Jeśli nie chcesz, by strona zniknęła z internetu, a twórcy mieli motywację do jej comiesięcznego prowadzenia, czy może chcesz podziękować za włożoną pracę, zapoznaj się z tematem:

Wsparcie strony i autoraMożesz zostać dobrowolnym darczyńcą - kliknij, by dowiedzieć się więcej

 

Wpływ imigracji obcokrajowców na rynek matrymonialny w Polsce

Według danych dostępnych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do Polski imigruje znacznie więcej mężczyzn niż kobiet. Może to negatywnie wpłynąć na rynek matrymonialny w Polsce i utrudnić polskim mężczyznom znalezienie partnerki. W pierwszym półroczu 2018 roku, powiatowe urzędy pracy wpisały do ewidencji 756 812 wniosków pracodawców o zatrudnienie cudzoziemców. Zaledwie 31 procent oświadczeń dotyczyło sprowadzenia i zatrudnienia w Polsce kobiet z zagranicy.

Cudzoziemcy pracujący w Polsce. Statystyki.

Podane dane dotyczą imigrantów z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Armenii i Gruzji. Liczba wniosków o zatrudnienie cudzoziemców nie jest tożsama z liczbą obcokrajowców zatrudnionych w Polsce jednak jest dobrym źródłem na temat proporcji płci imigrantów przyjeżdżających do Polski. Proporcje płci dotyczące imigracji z krajów egzotycznych są jeszcze bardziej niekorzystne dla polskich mężczyzn. Na 2928 wniosków o pracę w Polsce dla obywateli Bangladeszu tylko 58 wniosków stanowiły wnioski o pracę dla kobiet. Dla obywateli Nepalu na 9234 zezwolenia tylko 959 dotyczyło kobiet, wśród Pakistańczyków na 420 zezwoleń tylko 14 wydano kobietom. Na 570 obywateli Turcji zezwolenia dostało tylko 50 Turczynek.

Polki lubią wychodzić za egzotycznych mężczyzn

Małżeństwa Polek z cudzoziemcami stanowią aż 74 proc. ogółu małżeństw mieszanych – wynika z danych podanych przez GUS za lata 2006-2012. Obecnie sytuacja może się pogarszać ze względu na większą imigrację mężczyzn do Polski. Niewielka liczba kobiet przyjeżdżających do Polski z egzotycznych krajów jak Pakistan może nie przynieść polskim mężczyznom żadnych korzyści, ponieważ islam wyznawany przez imigrantki z krajów muzułmańskich zakazuje związku muzułmanki z niemuzułmaninem.

Małżeństwa Polek z cudzoziemcami (infografika).

Negatywne skutki społeczne i gospodarcze imigracji zdominowanej przez mężczyzn

Nadwyżka mężczyzn to wzrost przestępczości

Portal politico przestrzega przed nadmierną imigracją mężczyzn i zaleca uwzględnienie płci imigrantów w polityce imigracyjnej. Politico przytacza badania z których wynika, że znaczna nadwyżka mężczyzn przyczynia się do wzrostu przestępczości i destabilizacji społeczeństwa. Z powodu błędnej polityki imigracyjnej w Szwecji przypada według szacunków 123 mężczyzn na 100 kobiet w wieku 16-17 lat. Wielu ekspertów wiąże wzrost liczby przestępstw w tym kraju z nadwyżką mężczyzn w społeczeństwie. Antropolog Barbara Miller przekonuje w rozmowie z politico, że właściwe proporcje płci są dobrem publicznym które należy chronić. Zaburzona równowaga płci jest złą wiadomością dla europejskich mężczyzn którzy będą mieli trudności ze znalezieniem partnerki, ale jest też złą wiadomością dla europejskich kobiet które cierpią z powodu wzrostu przestępczości na tle seksualnym.

Europejscy mężczyźni mają problem.

Zaburzona równowaga płci i nadwyżka mężczyzn, którzy nie mają szans na znalezienie partnerki jest przyczyną wzrostu przestępczości w Indiach i Chinach. Z powodu selektywnej aborcji w Indiach jest 37 mln więcej mężczyzn niż kobiet, a w grupie wiekowej która popełnia najwięcej przestępstw jest 17 mln więcej mężczyzn, niż kobiet. Liczba brutalnych przestępstw w Indiach wzrosła w latach 2007-2011 o 19 proc. a liczba porwań kobiet wzrosła w tym okresie aż o 74 proc.
Problem mężczyzn z Indii

“The Washington Post” zauważa że w Indiach i Chinach może brakować łącznie nawet 70 mln kobiet a sprowadzanie kobiet z innych krajów może zaburzyć równowagę płci w krajach sąsiednich. W związku z szerszym otwarciem polskich granic na imigrację należy się zastanowić czy Polska nadal powinna pozwalać krajom takim jak Indie na eksportowanie swojej nierównowagi płci do naszego kraju.

Kanada zauważyła problem związany z nadwyżka mężczyzn imigrujących do krajów zachodnich. W 2015 roku Kanada ogłosiła, że przyjmie 25 tys. azylantów z Syrii, ale wykluczyła możliwość przyznania azylu dla samotnych mężczyzn. Azyl był przyznany tylko samotnym kobietom, dzieciom, lub rodzinom.

Mężczyźni zadłużają się (i wyrywają sobie flaki), by zaimponować kobietom – w tym finansowo. Rywalizacja jest okrutna

Kolejnym mało znanym skutkiem zaburzenia równowagi płci jest wzrost zadłużenia mężczyzn i ryzyko kryzysu gospodarczego. Z badań przeprowadzonych w USA jasno wynika, że im więcej mężczyzn musi konkurować o kobiety na rynku matrymonialnym, tym bardziej mężczyźni zadłużają się aby zaimponować kobietom. Naukowcy udowodnili, że wzrost wydatków i ostentacyjne bogactwo pomaga mężczyznom w znalezieniu partnerki. We Francji zatrudniono sześciu atrakcyjnych 20-latków, którzy próbowali uzyskać numer telefonu od przypadkowo spotkanych młodych kobiet. Mężczyźni podjeżdżali trzema różnymi modelami samochodów które sugerowały ich stan majątkowy. Aktor w najdroższym aucie uzyskał numer telefonu od 23,3 proc. podrywanych kobiet a w najtańszym w 7,8 proc. przypadków.

Sugerowanie zamożności prawie trzykrotnie zwiększyło szansę na uzyskanie numeru telefonu i randkę.

Reszta mężczyzn zaczyna odpuszczać – stają się bierni, ponieważ nie mają żadnej gwarancji wygrania rywalizacji (przypomnijmy, że zarobki są dzielone na obie płcie, wspomaga się jedynie kobiety, które pragną wyższego statusu mężczyzny dzięki hipergamii). Mężczyźni nie mają gwarancji wychowywania swojego potomstwa, a nawet nie mają gwarancji wierności partnerki (brak seksualnej wyłączności). Małżeństwo dla mężczyzny staje się powoli karą (tak samo jak konsekwencje po rozwodzie, nawet gdy to kobieta niszczy związek i zdradza), a nagrodą jedynie dla kobiety.

Kobieta zdradza, rozwodzi się i żąda 15 tysięcy alimentów

Kobiety rozwodzą się bardzo chętnie w szczególności w latach życia kiedy są najbardziej płodne i atrakcyjne, czyli w momencie gdy jest zdecydowana nadwyżka mężczyzn. Także same kobiety wikłają się w tym czasie w luźne relacje seksualne z wybraną grupą mężczyzn, która najczęściej jest dla nich podniecająca seksualnie, ale nie nadaje się na partnera, ani na rodzica (zostają samotnymi matkami na coraz większą skalę – i kto za to płaci? cała reszta mężczyzn – cała reszta mężczyzn jest też zrównywana w mediach z patologicznymi mężczyznami, których kobiety wybierają jako najbardziej atrakcyjnych seksualnie).

Czego to jest dowód? Oczywiście tylko tego, że te kobiety nie potrafią wybierać i decydować, ale nadal próbują stanowić wzór.

Lokalni mężczyźni skazani na brak potomstwa

Hipergamia kobiet. Wolność seksualna

Badania DNA pokazują, że masowa imigracja mężczyzn lub inwazja powoduje, że lokalni mężczyźni mają trudności ze znalezieniem partnerki i nie mają potomstwa. Naukowcy udowodnili, że podczas kolonizacji Ameryki Południowej mężczyźni z Europy mieli dzieci z lokalnymi kobietami, a lokalni mężczyźni zginęli lub nie mieli dzieci.

O kolonizacji poczytacie tutaj

Podobna sytuacja wystąpiła u Maorysów. Z badań DNA wynika, że 96 proc. maoryskich kobiet pochodzi z regionu Tajwanu ale 2/3 mężczyzn pochodzi z Nowej Gwinei. Jedynie jedna trzecia maoryskich mężczyzn ma rdzenne pochodzenie z Tajwanu.

Populacja Maori

Hiszpania nie jest zamieszkana przez rdzennych mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. Dowodzą temu najnowsze badania DNA. Około 4500 lat temu Hiszpania została zajęta przez lud z Azji, a lokalni mężczyźni nie mogli mieć dzieci lub zostali wymordowani.

Rdzenni Hiszpani wyginęli 4500 lat temu

Konkurencja na rynku matrymonialnym ze strony imigrantów z krajów muzułmańskich

Większość imigrantów z krajów muzułmańskich w Europie to mężczyźni. Według danych zamieszczonych na rządowej stronie migracje.gov.pl jedynie 10 proc. obywateli Egiptu przebywających na terytorium Polski to kobiety. Podobnie proporcje wyglądają dla imigrantów z pozostałych krajów Afryki Północnej. Nawet niewielka liczba kobiet z muzułmańskich krajów nie przyniesie korzyści samotnym polskim mężczyznom ponieważ islam zakazuje małżeństw pomiędzy muzułmanką i niemuzułmaninem, ale zezwala na związki muzułmanina z chrześcijanką, lub żydówką. Większość krajów muzułmańskich wpisało do swoich systemów prawnych zakaz małżeństw muzułmanek z niemuzułmaninem. Oznacza to, że polski mężczyzna nie może ożenić się w Maroku z muzułmanką, nawet jeżeli złamie ona zasady islamu i wyrazi zgodę na małżeństwo z polskim niemuzułmaninem.

W związkach muzułmańskich zwykle dominują mężczyźni, a dzieci będą się identyfikowały z kulturą i religią ojca, a nie matki dlatego niektóre kultury i religie pozwalają na małżeństwa mieszane swoich mężczyzn, ale nie pozwalają na małżeństwa mieszane swoich kobiet. Takie zasady skutecznie pozwalają islamowi na zwiększenie liczby wyznawców.

Raport na temat życia egipskich Koptów ujawnia, że 80 proc. Chrześcijan którzy przeszli w Egipcie na islam to młode kobiety. Przyczyną większości konwersji na islam jest małżeństwo koptyjskiej chrześcijanki z muzułmaninem. Konwersja religijna młodych koptyjskich kobiet zakłóca równowagę płci w społeczności Koptów i powoduje, że część koptyjskich mężczyzn nigdy nie znajdzie partnerki.

Tutaj RAPORT.

Podobnie sytuacja wygląda w Europie. 100 tys. ludzi w Wielkiej Brytanii przeszło na islam, większość z tych osób to młode, białe kobiety a to oznacza, że kilkadziesiąt tysięcy młodych Brytyjczyków straciło potencjalne partnerki ponieważ kobiety które przeszły na islam nie będą mogły wchodzić w związek małżeński z niemuzułmaninem.

Liczne konwersje młodych brytyjskich kobiet na islam zwiększają przyrost naturalny brytyjskich muzułmanów i zmniejszają przyrost naturalny ludności niewyznającej islam.

Brytyjki przechodzą na Islam.

Konwersje religijne młodych kobiet zdarzają się również w Polsce. Znany jest przypadek młodej Ukrainki która w wieku 14 lat została przekonwertowana w Warszawie na islam wbrew woli rodziców, dziewczyna zerwała kontakt z rodzicami i została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym. Młoda dziewczyna obecnie ma 16 lat. Ogłosiła, że chce wyjść za 20-letniego muzułmanina i urodzić mu dzieci. Rodzice twierdzą, że konwersja została dokonana w Warszawskiej szkole w której było wielu muzułmańskich uczniów i jeden nauczyciel muzułmanin.

Nasza córka została Islamistką.

Zaburzenie równowagi płci utrudnia znalezienie partnerki

Imigracja mężczyzn do krajów zachodnich zwiększa wymagania kobiet i pogarsza sytuacje lokalnych mężczyzn na stronach i aplikacjach randkowych. Badanie aktywności użytkowników popularnej aplikacji Tinder przeprowadzone przez Garetha Tysona i opisane w artykule „A First Look at User Activity on Tinder” pokazuje, że 35 proc. mężczyzn lubi prawie wszystkie profile kobiet na Tinderze. Badania ujawniły, że nie było żadnych kobiet które zaznaczałyby wszystkie męskie profile w aplikacji Tinder.

Jak płcie dobierają się na portalach randkowych

Wysokie wymagania kobiet widać w badaniach na temat związków małżeńskich. W USA zapytano mężczyzn w wieku 25-35 lat czy lepiej byłoby im w związku małżeńskim – aż 65 proc. samotnych mężczyzn odpowiedziało że chcieliby mieć żonę. Podobne pytanie zadano młodym kobietom w tej samej grupie wiekowej. Jedynie 49 proc. ankietowanych kobiet chciałaby wyjść za mąż.

Małżeństwa staną się tymczasowym kontraktem

Struktura demograficzna Polski

Młodzi mężczyźni w Polsce nie mają łatwej sytuacji na rynku matrymonialnym. W Polsce rodzi się więcej mężczyzn niż kobiet. Wśród osób w wieku 20-29 lat mamy nadwyżkę mężczyzn licząca 94 tys. osób. Jest to naturalna różnica wynikająca z większej liczby narodzin chłopców, niż dziewczynek. Podane dane nie obejmują setek tysięcy imigrantów którzy przyjechali do Polski w ostatnich latach.

Sytuację pogarsza emigracja ponieważ Polki emigrują za granicę nieznacznie częściej niż mężczyźni. W 2013 roku, kobiety stanowiły 52 proc. osób które wyemigrowały za granicę. Polki częściej niż Polacy wchodzą w związki z obywatelami krajów zachodnich. Masowa imigracja afrykańskich i azjatyckich mężczyzn do Niemiec sprawiła, że Niemcy szukają partnerek w Europie Wschodniej, ale pomaga im w tym dobra sytuacja materialna. W 2013 roku mężczyźni z Turcji wzięli za żony 4325 kobiet z Niemiec. Niemieccy mężczyźni wyrównali zaburzoną równowagę płci w Niemczech małżeństwami z kobietami z biedniejszych krajów Europy Wschodniej. Niemcy poślubili 2533 Polki, a Polacy ożenili się z jedynie z 393 Niemkami.

Wielka emigracja Polaków. Wyjeżdża coraz więcej kobiet

Niemcy preferują Polki jako żony. Polacy rzadko żenią się z Niemkami.

Trudna sytuacja Polaków na rynku matrymonialnym jest wynikiem sumy kilku negatywnych czynników do których zaliczamy: małżeństwa Polek z mężczyznami z bogatych krajów zachodnich, a obecnie najważniejszym negatywnym czynnikiem jest imigracja setek tysięcy mężczyzn do Polski którzy zaburzają równowagę płci w Polsce. Polacy nie są tak zamożni jak Niemcy dlatego trudniej im będzie wyrównać zaburzoną równowagę płci przez małżeństwa z kobietami z biedniejszych krajów.

Samotność, samobójstwa, brak wsparcia aparatu państwowego i trudna sytuacja polskich mężczyzn

Dyskryminacja mężczyzn w Polsce przyjęła charakter systemowy. Mężczyźni mają wyższy wiek emerytalny pomimo, że żyją krócej niż kobiety. Kolejnym przejawem dyskryminacji polskich mężczyzn jest sprowadzanie do Polski setek tysięcy mężczyzn którzy utrudniają Polakom znalezienie partnerki i założenie rodziny. Imigranci nie tylko będą konkurują z Polakami na rynku matrymonialnym ale, zyskali możliwość otrzymywania polskich świadczeń socjalnych finansowanych przez polskich mężczyzn.

Ustawa „Mieszkanie na Start” umożliwia cudzoziemcom ubieganie się o dopłaty do czynszu przez okres 15 lat.

Dla kogo Mieszkanie na Start?

Korzyści odnoszą również zagraniczni studenci którym Polska dopłaca do studiów 13 tys. zł dzięki czemu mają

więcej pieniędzy na imprezowanie z polskimi studentkami.

Uczelnie walczą o zagranicznych studentów

Dyskryminacja i samotność sprawiła, że wskaźnik samobójstw wśród polskich mężczyzn należy do najwyższych na świecie. Rocznie samobójstwa popełnia 32.7 na 100 tys. żyjących w Polsce mężczyzn. W znanej z dużej skali samobójstw Japonii ten wskaźnik wynosi 21,7  na 100 tys. żyjących w Japonii mężczyzn.

Statystyka samobójstw według państw

O samobójstwach więcej pisałem tutaj: Rośnie zainteresowanie męskimi problemami.

A co ty możesz zrobić dla poprawy sytuacji?

Większość problemów opisanych w artykule wynika z braku świadomości naszego społeczeństwa. Najlepszą metodą na zmianę tej sytuacji jest edukowanie go. Wystarczy zrozumieć jak ważnym aspektem dla obu płci jest znalezienie miłości, w czym pomaga przytaczana przez nas wielokrotnie – optymalna dla społeczeństw monogamia, a nie poligamia, a tym bardziej nie kobieca hipergamia. Mężczyźni kochani, a także pożądani – są produktywniejsi, łagodnieją, zmniejsza się poziom agresji, uzależnień i przestępstw. Z ciekawostek: nadwyżka mężczyzn, a więc niespełnienie w sferze relacji zawsze powodowała wojny (a więc rósł poziom agresji). Mężczyźni, którzy mają pewność wychowania swoich dzieci, są szanowani, a także mają pewność, że niewierność jest karana – utożsamiają się z danym państwem i chcą zakładać rodziny. Z kolei kobiety są szczęśliwsze, pewniejsze siebie i zabezpieczone. Oczywiście odbywa się to kosztem ograniczania swobód: nierzadko rozwiązłości i hulaszczego, egoistycznego trybu życia, na który pozwala hedonistyczna kultura. Wystarczy, że pokażecie artykuł znajomym albo napiszecie kilka komentarzy z wykorzystaniem informacji i statystyk podanych w tym artykule.

Polscy mężczyźni nie są świadomi jak wielki wpływ na rynek matrymonialny ma imigracja do Polski setek tysięcy mężczyzn z zagranicy. Musimy nagłośnić temat aby zmusić władze do zmiany polityki imigracyjnej i wprowadzenia parytetów płci dla imigrantów.

Jeśli podobają Ci się nasze teksty, są w jakiś sposób przydatne i chcesz być powiadamiany o kolejnych, to polub nasz profil na facebooku, twitterze, czy google+.

Będziemy też wdzięczni za udostępnienia naszej strony na Twojej tablicy fb, czy innych portalach, ponieważ nie dość, że pozwolą rozwinąć naszą społeczność, to dają też nam motywację do pracy, w którą wkładamy sporo wysiłku, do szukania ciekawych tematów i źródeł. Możecie też założyć u nas konto, pisać komentarze pod tekstami (na facebooku zwiększają zasięg strony), pytać, chwalić, ganić, opisywać swoje problemy, spostrzeżenia, czy podsuwać pomysły na tematy (zakładka kontakt). Do następnego! 🙂

Obserwuj też nas na nowym portalu społecznościowym MINDS.COM, który nie cenzuruje treści:

https://www.minds.com/swiadomosczwiazkow

76
Dodaj komentarz

avatar
9 Zestawy komentarzy
67 Zestawy odpowiedzi
11 Followersi
 
Najwięcej reakcji na komentarz
Najwięcej odpowedzi na komentarz
11 Autorzy komentarzy
tau35FanatykMGTOWMajaRedPillerPLiksigrekzet Ostatnie odpowiedzi autora
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LastTimeLooser
Gość
LastTimeLooser

Ale my Polacy mamy wyższy status niż Ukraińczycy. Szczerze to widzę, że nasze kobiety nimi gardzą. Nie pokonają Nas w tej “bitwie”. Brytole to masowo tu przyjeżdzają kozaczyć, bo na swoim podwórku nie mają już nic do powiedzenia ^^ temat interesujący. A tak poza tym, to Europa zostanie zislamizowana niestety ;( Na tym polu wszyscy Europejczycy i Europejki przegrają.

iksigrekzet
Gość
iksigrekzet

Uwierz mi, że młode, chętne bolca studentki wcale nie gardzą tak mocno Ukraińcami.
Mam do granicy Ukraińskiej nieco ponad 100 km, jest w moim okolicznym mieście ich sporo i sam “status obcokrajowca”, posługiwanie się innym niż polskim językiem w weekendowy wieczór wystarcza, by bardzo mocno zaplusować u kobiety, zainteresować ją sobą i mówiąc dosadnie ZALICZYĆ.

Jeśli chodzi o tych z zachodu – to się dopiero dzieje! Turcy, Grecy, Włosi, czy inni z Erazmusa mogą sobie bezkarnie obmacywać na imprezkach, czy przy barze jakie chcą nie odzywając się wcześniej do nich ani słowa (byłem kilkukrotnie świadkiem takich sytuacji) za co Polak byłby już zlinczowany nie tylko przez nie same, ale i białych rycerzyków, którzy bardzo często miękną w obliczu egzotycznego samca podobnie jak nogi Polek.

Lionheart1986
Gość
Lionheart1986

Kraje islamskie, chiny, Indie powinny teraz wziąć odpowiedzialność za “chłopiec czy aborcja”. Won od naszych Kobiet 😀 Na szczęście nie znam Kobiet a ni Mężczyzn dla których Bangladesz(male,female) był by jakoś szczególnie atrakcyjny 😛

LastTimeLooser
Gość
LastTimeLooser

Bardzo mnie to boli, to co teraz się dzieje. Gdzie nie spojrzeć anglicy, hiszpanie, arabusy czy jakieś inne egzotyki przyjeżdzają do Polski zaliczać, znaleźć żonę, a co gorsza nasze kobiety ich wolą od Nas. Anglicy nawet wypuszczają filmiki w których radzą sobie jak pozbyć się polskiego rywala i drwią z Nas w żywe oczy:/ że niby tacy beznadziejni jesteśmy, że sami popychamy Polki w ramiona obcokrajowców.

Vladimir
Gość
Vladimir

Z drugiej strony, imigrujące tutaj kobiety też nie działają jakoś szczególnie fair. Jesteś samotną kobietą w obcym kraju, nie znasz za dobrze języka, pracę masz słabą, ledwo wiążesz koniec z końcem. Co robisz? Szukasz sobie jakiegoś w miarę nadzianego Janusza, robicie sobie dzieci, ty dostajesz obywatelstwo, świadczenia socjalne, wykopujesz Janusza i jesteś ustawiona.

tau35
Gość
tau35

Spokojnie panowie Nie chodzi przecież w większości o jakieś podchodzenie do kobiet, gadki z nimi czy nawet seks (no dobra w niektórych przypadkach chodzi też i o to). Większość tzw. zwykłych gości pragnie po prostu związku z kobietą i to z miłości choć zazwyczaj nie chcą się do tego przyznać, że o to idzie. I trzeba powiedzieć też im prawdę ze w obecnym systemie mają małe na to szanse. Takie szanse są możliwe tylko w systemie patriarchalnym którego dziś już nie ma i nie będzie przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości, ewentualnie przy wprowadzeniu realnego równouprawnienia
Owszem praca nad sobą samorozwój świadomość rzeczywistości itp itd mogą wiele poprawić, ale tez nie uczynią cudu. To tak jakby wierzyć że każdy może zostać milionerem (nie mówię o wygranej w totka). to piękny mit założycielski np usa, ale miejmy świadomość ze to mit
Redpill jest lepsze od PUA bo daje świadomość rzeczywistości w której się żyje. Pewnie że jeśli ktoś wykorzystuje Redpill, aby usprawiedliwiać się aby unikać kobiet to jasne nie zrozumiał sensu. Ale tez nieprawdą jest ze jak ktoś będzie pracował nad sobą wiedział jak prowadzić relację to zawsze znajdzie kobietę swego życia (z miłości), choć oczywiście lepiej to wiedzieć niż nie wiedzieć bo zwiększa się swoje szanse Generalnie rzecz ujmując mamy problem systemowy, a nie jest to tylko kwestia indywidualnych działań Większość ludzi jest przeciętna i przeciętnymi pozostanie tak to już jest

FanatykMGTOW
Gość
FanatykMGTOW

Czasami też mężczyznom chodzi o posiadanie dzieci… I tutaj “red pill” powinien być łatwiejszy do dostrzeżenia niż w kwestii kobiet – wystarczy samemu sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie emocje czujemy w stosunku do rodziców i uświadomić, że nasze potencjalne dzieci będą czuć analogiczne. I wtedy zastanowić się, jak dużo jesteśmy skłonni poświęcić, by w przyszłości stać się drugą stroną takiej relacji.

Piszę, że to łatwiejsze, bo w kwestii emocji kobiet skazani jesteśmy na pozyskiwanie wiedzy na podstawie poszlak, natomiast w przypadku relacji syn-ojciec, wystarczy że zaczniemy rzetelnie obserwować siebie, nie próbując samych siebie okłamać.

Oczywiście pewnie pojawi się pokusa, by wyszukiwać jakieś uchybienia po stronie rodziców i tym usprawiedliwiać sobie słabszą więź niż wydawałoby się nam, że być powinna… Jednak przecież nie ma żadnych szans, by przez całe lata być bez skazy, bez chwili słabości.

Maja
Gość
Maja

A co to jest ten patriarchat? W czym miałby pomóc mężczyznom (poza możliwością robienia z koobietami co im się podoba) i kobietom?

tau35
Gość
tau35

Patriarchat pozwalał realizować swą naturę zarówno kobietom jak i facetom w związkach. A z drugiej strony był oczywiście tworem kulturowym pozwalającym powściągać swe zwierzęce instynkty obu płciom bowiem narzucał monogamię (facetom poligamię i kobiecą hipergamię) To czyste stereotypy i propaganda lewacka że patriarchat pozwalał mężczyznom robić z kobietami co im się podobało. Próba zakrzyczenia rzeczywistości W każdym systemie zdarzają się nadużycia, ale nie można robić z tego reguły. Patriarchat to nie tylko relacje w samym związku ale szereg norm kulturowym społecznych politycznych i ekonomicznych, medialnych itp począwszy od samego wychowywania kobiet i facetów od dzieciństwa. Długo by gadać. Wbrew obecnej propagandzie kobiety żyjące w systemie patriarchalnym czuły się o wiele szczęśliwsze niż te dzisiejsze tzw. wyzwolone, wiecznie niezadowolone z tysiącami wymagań nie do spełnienia w realu., żyjące fantazjami i swoimi wyobrażeniami o sobie. Podważenie roli facetów sprowadziło wielu z nich do poziomu pantofli, co z kolei negatywnie jest odbierane przez kobiety. no i w efekcie nikomu to szczęścia nie daje.
Ale po co gadać o patriarchacie to pieśń przeszłości. Ideolodzy lewaccy go doszczętnie zniszczyli wprowadzając “lewacki raj na ziemi” no i żyjemy w tym raju

Maciek
Gość
Maciek

Ja bym tak powiedział że, kobiety 1 i 2 jak chcą to też znajdą

Lafar
Gość
Lafar

A jakie kraje mają dobrą strukturę domograficzną? Gdzie polscy mężczyźni mają sznasę na poznanie kobiety, która może byc dobrym materiałem na żonę? Ja słyszałem, że Irlandia ma nadwyżkę kobiet i tam mogłoby być łatwiej. Hiszpania? Biała twarz Polaka dla latynosek może być atrakcyjną egzotyką. Nie wiem co jeszcze.

Maja
Gość
Maja

Nadwyżka liczby mężczyzn nad liczbą kobiet? Mam gotowe rozwiązanie. Wystarczy, że jedna kobiet zwiąże się z więcej niż jednym mężczyzną (jak w islamie, ale na odwrót) :>
Z tym się nie zgodzę:

Wysokie wymagania kobiet widać w badaniach na temat związków małżeńskich. W USA zapytano mężczyzn w wieku 25-35 lat czy lepiej byłoby im w związku małżeńskim – aż 65 proc. samotnych mężczyzn odpowiedziało że chcieliby mieć żonę. Podobne pytanie zadano młodym kobietom w tej samej grupie wiekowej. Jedynie 49 proc. ankietowanych kobiet chciałaby wyjść za mąż.

Nie jest to żaden dowód na to, że kobiety mają wysokie wymagania, a wynika z przekonań. Mężczyźni myślą, że po ślubie zyskają szacunek, miłość, ciepły dom i seks na zawołanie. Kobiety z kolei obawiają się, że po ślubie zostaną “kurami domowymi”, będą zmuszone tyrać od rana do nocy (poza etatem doszedłby etat na zajmowanie się domem+mężem), podczas gdy mężczyzna będzie pierdział w fotel.

Z kolei fajnie, że poruszyłeś problem nadwyżki mężczyzn jako przyczyna zwiększonej przestępczości. Do tej pory było to spychane po prostu na muzułmańskich imigrantów i islam sam w sobie.

Rozczuliło mnie też to zdanie:

Mężczyźni kochani, a także pożądani – są produktywniejsi, łagodnieją, zmniejsza się poziom agresji, uzależnień i przestępstw.

Pozdrawiam!

FanatykMGTOW
Gość
FanatykMGTOW

Nie jest to żaden dowód na to, że kobiety mają wysokie wymagania, a wynika z przekonań. Mężczyźni myślą, że po ślubie zyskają szacunek, miłość, ciepły dom i seks na zawołanie. Kobiety z kolei obawiają się, że po ślubie zostaną “kurami domowymi”, będą zmuszone tyrać od rana do nocy (poza etatem doszedłby etat na zajmowanie się domem+mężem), podczas gdy mężczyzna będzie pierdział w fotel.

Tak, to wynika z przekonań. Tylko zastanów się, skąd biorą się te przekonania? Jako ciekawostkę dodam, że przekonania o których piszesz są powszechne u osób bardzo MŁODYCH, natomiast osoby starsze już takich nie mają. Może to z tego powodu, że starsze bazują na WŁASNYM DOŚWIADCZENIU, a młodsze mają opinie w tym temacie pochodzące wprost z antymęskiej PROPAGANDY?

Pamiętam, że jak miałem dwadzieścia kilka lat, to gdy słyszałem od starszych w pracy wypowiedzi o kobietach i związkach, to myślałem że mają jakieś bezpodstawne uprzedzenia, natomiast ja taki wyedukowany i mądry wiem lepiej… Teraz sam jestem już w wieku średnim i rozczula mnie jakie nierealistyczne, hiper-entuzjastyczne wizje związków mają tacy na przykład dwudziestolatkowie. Z kolei dwudziestolatki, które jeszcze nie zdążyły zaznać takiej “krzywdy” jaką dla kobiety jest małżeństwo, już “wiedzą” jak to bardzo źle jest kobiecie a dobrze mężczyźnie w takiej relacji.

Maja
Gość
Maja

Właśnie o tym pisałam kilka komentarzy wyżej. Po prostu stwierdzenie, że kobiety mają wygórowane oczekiwanie, bo tylko 49% chce wychodzić za mąż, jest nieprawdziwe.

FanatykMGTOW
Gość
FanatykMGTOW

To że kobiety mają wygórowane oczekiwania jest prawdziwe i jednocześnie prawdziwe jest, że mają je (może między innymi, może tylko) dzięki propagandzie.

partiamezczyzn
Gość
partiamezczyzn

Powinna powstać partia mężczyzn obojętna gospodarczo żeby nie kłócić socjalistów z kapitalistami tylko działająca społecznie. Można pieniądze które idą na zasiłki przekazać na darmowy transport i naukę polskiego dla imigrantek.

tau35
Gość
tau35

Poczytałem trochę komentarzy i powiem tak brawo dla autora bloga i innych w rozmowie z jedna dyskutantką. Nie chcę tu nikogo atakować, ale moim zdaniem, na podstawie tego co pisała dziewczyna, na dzień dzisiejszy nie jest ona w stanie stworzyć zdrowego związku. Pominę kwestię tego że jak jej coś nie pasuje u faceta to daje sobie prawo do narzekania (to już pierwszy sygnał ze może być źle). Ale jak już pojechała tymi wyliczeniami finansowymi to już upewniłem się że mam rację.Po pierwsze to ze ja mam więcej to nie znaczy że tak wygląda cała rzeczywistość. Trzeba zejść na ziemię i wiedzieć w jakim kraju się żyje. Po drugie i chyba ważniejsze. Jeśli kobieta już na starcie ocenia gościa pod względem zarobków to już sam ten fakt wyklucza jakiekolwiek uczucie, a na pewno zakochanie. Tam gdzie chodzi o pieniądze tam zawsze o nic innego nie chodzi, tylko o pieniądze. Czy taki związek może zaistnieć? Oczywiście że tak, ale to jest tzw. związek z rozsądku, a nie związek miłosny i trzeba to jasno powiedzieć. To są dwa zupełnie odrębne, budowane na innych zasadach związki. Ten model pierwszy dziś dominujący nawet nie można obecnie nazwać modelem biznesowym, bo biznes musi opłacać się obu partnerom, a w tej współczesnej wersji z reguły jest niekorzystny dla facetów niekiedy w postaci skrajnej A jeśli chodzi o model drugi raczej dzisiaj rzadkość to aby zaistniał to dla kobiety musiałaby liczyć się przede wszystkim osobowość faceta plus chemia. To jest punkt wyjścia A kwestie zarobków dzieci to kwestia dalsza o której można dopiero mówić jak te dwa kluczowe elementy zagrają.
Czy ten drugi model jest w ogóle możliwy? Jest możliwy. Najlepszym tego przykładem jest pokolenie naszych dziadków np okresu powojennego. Bardzo wiele par z tamtego czasu wiązało się i to w formie małżeństwa nie mając praktycznie nic. Wszystkiego dorabiali się wspólnie i mieli jeszcze dzieci często więcej niż tylko jedno i żeby było lepiej znajdowali czas żeby je wychowywać Dzisiejsza kobieta uznałaby taką sytuację za skrajną nieodpowiedzialność ze strony tej ówczesnej kobiety. Wiązać się z gościem który nie miał prawie nic? Dlaczego się więc wiązali w takiej sytuacji? Czy byli idiotami? Otóż nie Byli ze sobą bo naprawdę się kochali siebie a nie to co kto komu dał w sensie materialnym, a ich małżeństwa trwały nawet po 60 lat dlatego bo poznali wcześniej swoje osobowości i to w nich się zakochali.
No ale czy miłość wyklucza odpowiedzialność za byt rodziny? Nie wręcz przeciwnie.
Czy ten drugi model nie jest utopią dzisiaj? Utopią może nie ale jest bardzo trudny do realizacji, z uwagi na system lewacki który promuje hedonizm i konsumpcjonizm. no i jeszcze tę pogardę dla ludzi pracy fizycznej Magazynier? no nie stać mnie na “lepszego” powie współczesna księżniczka. Najpierw trzeba nauczyć się szanować ludzi (no chyba że zrobili coś złego), a dopiero ewentualnie później myśleć o związkach
Dla mnie kretynizmem jest ocenianie kogoś już na starcie negatywnie również w sensie związkowym tylko dlatego ze wykonuje pracę fizyczną czyli inną niż ja sam

FanatykMGTOW
Gość
FanatykMGTOW

Trochę idealizujesz te poprzednie pokolenia. Pokolenie moich dziadków (jeszcze przedwojenne) miało małżeństwa aranżowane. Pokolenie moich rodziców wybierało już samodzielnie, jednak w grę wchodzi nie tylko miłość, ale również presja społeczna, jak również biologiczny pociąg kobiety do posiadania dzieci. A jedną z głównych przyczyn małej liczby rozwodów była – znów – presja społeczna, bo rozwód nie był tak lekko przyjmowany jak obecnie.

tau35
Gość
tau35

Nie idealizuję w żadnej mierze poprzednich pokoleń. Te wszystkie elementy o których piszesz były bardzo ważnym elementem patriarchatu i powiedzmy szczerze bardzo słusznym z punktu widzenia budowania stabilnych związków, bowiem stwarzały dogodne warunki również do zaistnienia miłości, a tym samym realizowania szczęścia obu płci. Do tego co napisałeś dodałbym jeszcze brak promocji materializmu konsumpcjonizmu itd. Oczywiście reguły te niczego nie gwarantowały (w życiu pewne są tylko podatki i śmierć), ale stwarzały szanse do tworzenia związków miłosnych dla większości kobiet i facetów. Jasne że nie zawsze tak było, ale w porównaniu z ze stanem obecnym to niebo i ziemia.
Monogamia nie jest zgodna z naturą człowieka, a jej narzucanie było tworem kulturowym społecznym, ale służącym rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, ale także w sferze indywidualnej