Samobójstwa mężczyzn. Rośnie zainteresowanie męskimi problemami

Samobójstwa mężczyzn. Rośnie zainteresowanie męskimi problemami 1Samobójstwa mężczyzn. Rośnie zainteresowanie męskimi problemami 2

Samobójstwa mężczyzn, to temat coraz bardziej powszechnie badany przez psychiatrów i suicydologów. Problem samobójstw, tak jak i zresztą męskich depresji, które są często bezpośrednią przyczyną samobójstw jest lekceważony. Powiedzmy sobie szczerze – wielu ludzi nie wie jak reagować, kiedy ktoś powie im, że jest źle z danym człowiekiem, albo że chce się zabić. Jest wielu ludzi, którzy uznają to za fanaberię, np. mówią, że jakby taki człowiek chciał się zabić, to by dawno to zrobił. Jest wielu, którzy mówią, że wystarczy iść do pracy, a problemy same znikną. Wystarczy zacząć uprawiać sport, by problemy zniknęły, a przecież wielu sportowców też popełniało samobójstwa. Niestety w ten sposób kreujemy trochę fałszywy świat, fałszywą empatię i fałszywą troskę. Jeśli spytamy człowieka: Jak samopoczucie? Jak się czujesz? Co słychać? Wolimy, by ktoś odpowiedział: jest w porządku! I wielu ludzi rzeczywiście udaje i zakłada maski, aby tylko nie narazić się na wykluczenie, wyśmiewanie, czy krytykę, tym bardziej, że choroba psychiczna jest w wielu kręgach nadal uważana za bycie typowym wariatem. Znieczulica to nie jest jakiś mały problem społeczny, bo przestaliśmy skupiać się na ważnych wartościach ludzkich.


UWAGA: Jeśli nie chcesz, by strona zniknęła z internetu, a twórcy mieli motywację do jej comiesięcznego prowadzenia, czy może chcesz podziękować za włożoną pracę, zapoznaj się z tematem:

[su_button url=”http://swiadomosc-zwiazkow.pl/wsparcie-naszej-dzialalnosci-i-publikacji/” target=”blank” background=”#56080a” size=”11″ desc=”Możesz zostać dobrowolnym darczyńcą – kliknij, by dowiedzieć się więcej”]Wsparcie strony i autora[/su_button]

 


Statystyki samobójstw

W 2014 r. samobójstwo popełniło prawie 2,2 tys. młodych Polaków między 15. a 44. rokiem życia, a w wyniku wypadku komunikacyjnego zginęło ich o jedną trzecią mniej – prawie 1,5 tys.

W 2016 r. samobójstwa popełniło ponad 5 tys. osób – wynika ze statystyk przedstawionych przez Komendę Główną Policji. Polska pod tym względem zajmowała trzecie miejsce w Unii Europejskiej.

Samych prób samobójczych jest przynajmniej kilka razy więcej, ale trudno to oszacować, dlatego, że nie każda osoba jest odnotowana przy takiej próbie.

Jeśli chodzi o podział na płeć.

Według danych na 5 405 osób, które targnęły się na swoje życie 4 638 to byli mężczyźni, 767 kobiety.

Jeśli chodzi o grupy wiekowe, problem samobójstw dotyka ludzi młodych w wieku 25 – 29 lat i 30 – 34.

Co do depresji, mówi się, że kobiety częściej zapadają na takie choroby, ale prawda jest taka, że mężczyzna rzadziej zgłasza się po pomoc i depresja zostaje zamaskowana. Uczy się nas, by czuć się niekomfortowo, gdy drugi mężczyzna okazuje emocje, że jeśli je okazuje, to znaczy, że traci męskość (czyli podwalinę bycia sobą), a to często prowadzi nawet do eskalacji agresji. Mówienie o problemach jest często trudniejsze, niż sam problem!

Jeśli ktoś nie jest obeznany z tematem, to warto zapoznać się z tymi mapkami (świetna robota Jakuba Mariana z Czech):

samobójstwa mężczyzn

Zauważyć można prostą tendencję, który blok państw ma najwyższe wskaźniki samobójstw. Polska plasuje się niestety na wysokiej pozycji samobójstw mężczyzn, co pokazuje, że tak naprawdę wielu z nas nie ma tutaj dobrego życia.

samobójstwa mężczyzn

Różnice w samobójstwach kobiet i mężczyzn

Polska przoduje w stosunku samobójstw mężczyzn do kobiet, czyli można wywnioskować, że albo kobietom się jednak dobrze żyje u nas, albo są najsilniejsze z wszystkich kobiet w Europie. Może nie słyszą w problemach, czy gdy płaczą, czy się użalają, że muszą zmężnieć? Kobiety chcą się uwolnić i uwalniają od ośmieszania bycia łatwą, rozwiązłą, posiadania wielu partnerów, bycia prawdziwa kobietą, ale ośmieszanie niemęskości, narzekanie na brak prawdziwych mężczyzn, czy powszechna mizoandria, jest stałym repertuarem naszej kultury. Może też kobiety nie ponoszą takiej odpowiedzialności, nie mają tylu obowiązków (nie muszą nawet gotować, ani rodzić) i ryzyka (np. w pracy, jak budowlanka i innych?). Może nie muszą przełamywać tak stref komfortu, chociażby dlatego, że są zwolnione z inicjatywy, a jedyne co robią to selekcjonują w doborze związku? Może kobiety mają łatwiej o związki, seks, pracę, mogą być utrzymankami, mogą być bierne zawodowo, może łatwiej nawiązują przyjaźnie, otwierają się, pomiędzy kobietami dozwolone są wyrzucanie emocji, dotyk, który pozwala im zachować dobry poziom zadowolenia? Może po prostu – nie karze się przemocy psychicznej, a która jest częsta w ich wykonaniu i uważa się, że mężczyzna ma umieć sobie z nią poradzić, z kolei kobiety należy traktować delikatnie? Może tak natura to stworzyła, że kobiety z reguły są silniejsze psychicznie, a mężczyźni z reguły silniejsi fizycznie? Może kobiece problemy są często rozwiązywane przez mężczyzn, a męskie problemy spoczywają na barkach własnych? Może mężczyzna chce się czuć potrzebny, a nasza rola jest coraz bardziej marginalna? Więcej grzechów, znaczy się potencjalnych przyczyn takiego stanu rzeczy nie jestem w stanie na teraz sobie wyobrazić.

Czterech na pięciu samobójców wysyła jakieś sygnały, że albo chcą popełnić samobójstwo, albo, że potrzebują pomocy. Dotyczy to również dzieci. Opuszczają się w nauce, odsuwają od znajomych, zamykają w sobie, mają zmienny nastrój, samookaleczają się, popadają w nałogi. Rodzice nie chcą tego zauważać, otoczenie zamyka oczy, odsuwa się od takich osób, zapominając, że to właśnie wsparcie otoczenia często jest motywatorem do tego, by człowiek z depresją mógł z niej wyjść. Osoby zdrowe często uważają, że to osoby chore im szkodzą, więc nie oferują wsparcia, a dodatkową krytykę. To jest odwrócenie ról. Silny pomaga słabemu, rodzic dziecku, zdrowy choremu. Nigdy na odwrót.

Trzeba też pamiętać, że kobiety nie są uczone wspierania mężczyzn, a odrzucać i odchodzić od mężczyzn dla nich “słabych”, chorych, z problemami (także seksualnymi), czy też o niskim statusie społecznym (czyli gdy mężczyzna ma niższe wykształcenie niż kobieta, czy problemy finansowe). Empatia kobiet jest coraz na niższym poziomie. Często jeśli im powiesz o problemie, to jeszcze powiedzą Ci, że one sobie lepiej radzą niż Ty, mają gorzej niż Ty, więc to z Tobą jest problem i to tylko Twój problem.

Potencjalne przyczyny samobójstw

Problematyczna jest pomoc choremu, ponieważ są długie kolejki do lekarzy, często nie ma funduszy na lekarstwa, a samo leczenie przypomina schemat: bierz tabletkę, sprawdź czy działa, radź sobie z negatywnymi objawami. Nie działa? Zmień lek. I tak często trwa to spory okres czasu. Sama opieka szpitalna jest często na marnym poziomie, nie ma terapii, nie ma zainteresowania pacjentem. Jest tylko procedura, a także widok zamkniętych czterech ścian i tak mijają kolejne, szare dni.

Ciekawe, co by było jeśli badacze weszliby na moją stronę i zauważyli ile tak realnie jest problemów, o których się nie mówi, bo i nas mężczyzn rzadko się pyta o problemy? Wcale się nimi nie chwalimy na lewo i prawo, albo robimy to tylko w ścisłych społecznościach, gdzie robimy to też dla innych.

Spójrzmy na komentarz młodego człowieka o samobójstwach, ale i o tym jak wyglądają rodziny:

Mój brat powiesił się. Dobrze się uczył, był lubiany jak przez rodziców, tak i otoczenie wokół nas. Odkąd poznał dziewczynę i zakochał się, to najpierw dopadały go zmiany nastrojów i agresja, a jak rodzice zabronili pojechać do dziewczyny na drugi koniec Polski – powiesił się. Miał 15lat. Gdyby mama nie załatwiła nam psychologów i rozmowy z księdzem, nie wiem, czy poradzilibyśmy sobie. Społeczeństwo ma nas w d….., ludzie? No cóż, pożegnali brata wielką rzeszą, a chwilę później niektórzy zakładali się kto bardziej cierpi mama, czy tata. Na zakończenie roku szkolnego przestrzegają nas przed alkoholem, agresywnymi grami i paleniem papierosów, ale że może nas dopaść depresja NIE! Ten świat za bardzo goni, a my nie nadążamy i przestaliśmy normalnie rozmawiać ze sobą nawet przy stole…rodzice wciąż gonią za kasą, żeby nam nic nie zabrakło, a nam tak naprawdę brak ich uwagi, wysłuchania, nie prezentów, a przytulenia i ciepłego słowa na dobranoc. Zatrzymajcie się i usłyszcie nas!!!!

Presja ekonomiczna też jest coraz większa, bo zarobki nie są wysokie, ale i od nas zaczęto wymagać też świetnego wyglądu, co nie wymagało się wcześniej, niebagatelnej sprawności seksualnej, kiedy to wcześniej kobietom nawet na orgazmy nie pozwalano. Wyznacznikiem statusu ma być też duża ilość znajomych, a nikt nie wie, że mężczyźni są dużo częściej introwertykami nastawionymi raczej na indywidualność, niż tworzący wiele kontaktów. Mężczyźni coraz częściej nie chcą uczestniczyć w wyścigu szczurów. Wielu z nas często się wykańcza, nierzadko też przez alkoholizm, który jest często maskowaną depresją i zrezygnowaniem, chęcią znieczulenia się na narastające problemy, z których nie ma wyjścia.

W pracy – źle, nie lubisz swojej pracy. Zarobki – słabe, małe perspektywy awansu, nie każdy wyposażony jest w wielkie zdrowie, siłę, intelekt. Mieszkania drogie. W domu – źle, bo kobieta nie dba już o więzi rodzinne, a często rywalizuje z mężczyzną, wygarnia mu, rości coraz więcej, wywyższa się, wyładowuje się na nim. Z dziećmi – słaby kontakt, nie szanują. Jest ryzyko rozwodu, na którym mężczyzna wiele traci, a rozwodzi się przecież praktycznie co druga para. Często utrudniane są kontakty z dziećmi przez byłą partnerkę. Męskie znajomości – nierzadko są płytkie, bez wywlekania problemów. Dookoła jest wiele możliwości, ale i presja, że z nich nie korzystasz. Dzisiejsze społeczeństwo stawia na pierwszym miejscu materializm, na drugim skupienie na sobie, egoizm.

samobójstwa mężczyzn

Źródło: Pixabay

Wielu z nas albo kompletnie lekceważy jak to działa, zostaje wyprutym z emocji, albo gdzieś wewnętrznie to przeżywa. Jak dojdą do tego jakieś problemy zdrowotne, przewlekły ból, bezradność, to mamy obraz człowieka zniszczonego.

Oczywiście trzeba wspomnieć, że z tej grupy pewnie sporo homoseksualistów popełnia samobójstwa, którzy nie mają u nas dobrej opinii, ale nie powinno to też wpłynąć na całokształt oceny przyczyn.

Wcześniej samobójstwa popełniane były nawet wcześniej, bo w wojsku. Fala, presja, nauczenie chamstwa i poniżania innych, lub posłuszeństwa wobec kogoś, kto autorytet wymusza sadyzmem. PRL zresztą też słynął z tego, że samobójstwo prawie, że zostało pewną tradycją. Dzisiaj żyjemy w bardziej bezpiecznym otoczeniu, więc nie potrzeba nam wychowywania nas tylko na bojowników i na maszynki do zabijania na wojnach.

Trzeba też pamiętać, że większość bezdomnych to mężczyźni.

Wszystkie oczy są kierowane jednak na pomoc kobietom, na kobiece problemy, na tworzenie domów samotnych matek, a mężczyzn którzy nie dali sobie rady nazywa nieudacznikami i mówi, że to ich własna wina, że znaleźli się w takim miejscu. Może jest w tym trochę prawdy, ale tylko trochę i takie zdanie to czysta ignorancja. Oczywiście nie ma też co robić z siebie jedynych ofiar, bo to jest bardzo proste, by pokazać, że dana grupa społeczna ma swoje problemy. Po prostu trzeba je zacząć zauważać, a nie lekceważyć.

Ostatnio wprowadzono nawet dodatkowego mediatora do spraw rozwodowych. Jeśli tak bardzo chcemy współpracować, mediować, utrzymywać związki, dlaczego nie uczy się tego od młodych lat? Dlaczego nie tworzy się środowiska przyjaznego dla kobiet i mężczyzn, a skupia tylko na jednej płci?

Dzisiaj samobójstw jest więcej niż wypadków drogowych, czy zabójstw. Topniejemy w oczach i mówimy “mam swoje problemy”. Pomyślimy dopiero, gdyby miało nas to spotkać, albo naszego syna, wnuka, ojca, brata, czy nawet przyjaciela. Będąc optymistą tego nie zakładasz, ale życie jest przewrotne. Czasem w mig traci się wszystko i zderzasz się z twardą rzeczywistością. Bólu nie widać, więc nie jeden człowiek, którego spotykasz, może być w takim stanie. Potem zdziwienie po samobójstwie, bo przecież nie było sygnałów, bo mężczyzna nie pokazywał po sobie emocji, ani nawet się do nich nie przyznał. Społeczeństwo musi zacząć spoglądać na męskie problemy. To, że jeden mężczyzna nie ma problemu, nie znaczy, że wszyscy nie mają. To, że jeden mężczyzna nie ma TERAZ problemów, nie znaczy, że nie mogą go spotkać. To, że jeden podniesie 250 kg, nie znaczy, że każdy może. Należy więc wyjść poza własne schematy myślowe, by zauważyć co się dzieje dookoła i jak wpływa to tak naprawdę na nas samych, na nasze związki, rodziny, relacje z innymi ludźmi obu płci, a nawet jeśli spojrzeć na nasze zdrowie i wyczerpanie.

Powodów samobójstw mężczyzn jest dużo, ale sądzę, że narastający matriarchat i dominacja kobiet, stawianie ich w centrum, jest jednym z powodów. Na przestrzeni lat mężczyźni popełniali wiele samobójstw z powodu nieszczęśliwej miłości, zdrad kobiet, czy kiedy kobiety odchodziły. Dodać do tego problemy rodzinne, finansowe i zdrowotne, to mamy niezbyt ciekawy obraz realiów.

Dodajmy do tego emerytów, którzy nie mają z czego wyżyć i mieć na leki. Znam historię, gdzie para popełniła samobójstwo, bo nie dali rady żyć.

Coraz więcej emerytów popełnia samobójstwo

Dodajmy do tego, że mężczyźni ogólnie żyją krócej, bo jesteśmy przeciążani, a mimo to wiek emerytalny jest dla nas wyższy.

Pamiętajmy, że mniej środków państwo wykłada na leczenie męskich chorób, niżeli żeńskich, jak chociażby rak prostaty vs rak piersi. Samobójstwa mężczyzn, to także częstsze przypadki niż zawały serca, a nawet rak płuc.

Znamy też historie opowiadane przez prostytutki, że wielu mężczyzn przychodzi do nich, nie po seks, a po rozmowę, by mogli się otworzyć emocjonalnie, opowiedzieć o problemach, bo nie mają przyjaciela, ani w osobie kobiety, ani nie mają męskiej przyjaźni.

Niedobór seksu także szkodzi zdrowiu, a robi się wszystko, by kobiety w pełni kontrolowały także tą sferę życia. W wielu krajach korzystanie z prostytucji jest zakazywane, więc nawet ci nieatrakcyjni dla kobiet nie będą mogli uzyskać takich czułości w ten sposób. Jak to napisał trafnie jeden z komentujących moje teksty: żona jest zawsze droższa. Cóż – Prawo Briffaulta.

Nie zanudzając więcej, oto artykuł, który zwraca problem samobójstw mężczyzn.

Suicydolodzy: z powodu samobójstw ginie w Polsce więcej ludzi niż w wypadkach

Z powodu samobójstw ginie w Polsce więcej ludzi niż w wypadkach drogowych – alarmują eksperci, którzy w czwartek spotkali się w Łodzi na I Kongresie Suicydologicznym. W obradach wzięło udział ok. 800 specjalistów z kraju i zagranicy, zajmujących się problematyką samobójstw.

Suicydologia to nauka o samobójstwie; zajmuje się głównie analizą motywów zamachów samobójczych, a głównym celem jej badań jest prewencja. Z policyjnych danych, przytoczonych przez organizatorów Kongresu wynika, że w Polsce z powodu samobójstw ginie obecnie więcej ludzi niż w wypadkach drogowych; w ubiegłym roku było to ponad 5,2 tys. osób, z czego 80 proc. stanowili mężczyźni. Co piąty zgon nastolatka w Polsce spowodowany był samobójstwem. Według Komendy Głównej Policji (KGP), do zamachu samobójczego dochodzi co 47 minut.

Nieustannie zajmujemy się ofiarami wypadków drogowych – słusznie, ale jednocześnie nie poświęcamy dostatecznej uwagi ofiarom zamachów samobójczych. To problem polityki społecznej państwa. Przy wypadkach drogowych mówimy, że winni są kierowcy, infrastruktura dróg, pijaństwo. Jest na kogo zrzucić odpowiedzialność. A kogo obciążyć winą przy samobójstwie? – mówił na konferencji prasowej prezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego prof. Brunon Hołyst.

Zdaniem prof. Łukasza Święcickiego z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, liczba samobójstw w Polsce prawdopodobnie jest wyższa niż w policyjnych statystykach, ponieważ wiele z incydentów w ogóle nie zostaje odnotowanych. Dopiero od 2018 roku wprowadzono obowiązek rejestrowania prób samobójczych w kartach leczenia szpitalnego; wcześniej nie było obowiązku sprawozdawania zamierzonych samouszkodzeń z intencją odebrania sobie życia, informacje o osobach po próbach samobójczych pozostających pod opieką placówek medycznych nie były też przekazywane do KGP.

Danych ogólnych jest mało i są one niejasne – GUS podaje inną liczbę samobójstw niż policja, a różnica między nimi sięga nawet 30 proc. Chcielibyśmy poznać strukturę samobójstw, ich najczęstsze przyczyny, ale nie mamy potrzebnych danych. Każdy ze specjalistów orientuje się np. jak to jest w jego klinice, ale jak jest w całej Polsce – nie wiemy – zaznaczył.

Szacuje się, że 60-90 proc. osób z zachowaniami samobójczymi (zależnie od grupy wiekowej) przejawia różne zaburzenia psychiczne, m.in. depresję.

Z badań prowadzonych wśród osób, które przeżyły próbę samobójczą wynika, że większość z nich w okresie przed tym incydentem miała różne formy depresji. W jednym z wykładów Kongresu specjalista z Holandii przytoczył analizy, na podstawie których można stwierdzić, że tam, gdzie stosuje się dobre metody leczenia i zapobiegania depresji, spada współczynnik samobójstw – dodał prof. Święcicki.

Suicydolodzy podkreślali, że przyczyną samobójstwa jest zawsze splot wielu czynników, natomiast w zapobieganiu tragediom najważniejszą rolę odgrywa wsparcie udzielone osobie w kryzysie. Według prof. Hołysta, warto interesować się ludźmi, którzy są w potrzebie. Słowo leczy, ale też zabija. Wybierzmy tę pozytywną wersję – zaznaczył.

Pomoc można znaleźć m.in. w Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego Fundacji ITAKA, które pod numerem 800 70 22 22 prowadzi całodobową, bezpłatną linię czynną przez siedem dni w tygodniu, a także w internecie na stronie www.liniawsparcia.pl. Całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numerem 116 111 ma Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Suicydolodzy podpisali deklarację, w której domagają się m.in. podjęcia działań zapobiegających zachowaniom samobójczym i wykluczeniu społecznemu, poprawy dostępu osób cierpiących na depresję i inne zaburzenia psychiczne do bezpłatnej, kompleksowej pomocy, a także prowadzenia skutecznej polityki państwa w zakresie profilaktyki uzależnień i leczenia osób uzależnionych. Postulują również o uwzględnienie grup ryzyka samobójczego podczas planowania i realizacji Polskiej Strategii Prewencji Samobójstw, przy czym zwracają uwagę na konieczność zapewnienia finansowania strategii i koordynacji jej realizacji.

I Kongres Suicydologiczny był objęty patronatem medialnym przez Polską Agencję Prasową i Serwis Zdrowie finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

PAP – Nauka w Polsce

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

A wy jak sądzicie, skąd tyle samobójstw mężczyzn? Zapraszam do dyskusji.

Jeśli podobają Ci się nasze teksty, są w jakiś sposób przydatne i chcesz być powiadamiany o kolejnych, to polub nasz profil na facebooku, twitterze, czy google+.

Będziemy też wdzięczni za udostępnienia naszej strony na Twojej tablicy fb, czy innych portalach, ponieważ nie dość, że pozwolą rozwinąć naszą społeczność, to dają też nam motywację do pracy, w którą wkładamy sporo wysiłku, do szukania ciekawych tematów i źródeł. Możecie też założyć u nas konto, pisać komentarze pod tekstami (na facebooku zwiększają zasięg strony), pytać, chwalić, ganić, opisywać swoje problemy, spostrzeżenia, czy podsuwać pomysły na tematy (zakładka kontakt). Do następnego! 🙂

Obserwuj też nas na nowym portalu społecznościowym MINDS.COM, który nie cenzuruje treści:

https://www.minds.com/swiadomosczwiazkow

 

Spodobał Ci się artykuł? Spójrz w jaki sposób możesz wesprzeć stronę i pracę autora. To wszystko co zostało zbudowane bez regularnej pomocy czytelników się nie utrzyma!

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

wpłata bitcoin

Adres portfela: 1HafHC6jDxxZpgSq6oZ1EVVM8ZC9HbqMxd

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach.

28
Dodaj komentarz

Proszę Zaloguj się, by komentować przy pomocy własnego konta
avatar
5 Zestawy komentarzy
23 Zestawy odpowiedzi
1 Followersi tematu
 
Najwięcej reakcji na komentarz
Najwięcej odpowedzi na komentarz
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lionheart1986
Gość
Lionheart1986

Problemem jest to że nikogo to nie obchodzi… Jesteśmy bydłem dlatego wykonujemy najbrudniejsze, najniebezpieczniejsze prace o wysokim prawdopodobieństwie śmiertelności. Dlatego też jesteśmy ewakuowani ostatni w razie kataklizmu i robimy za mięso armatnie na wojnach. Gdzieś w afryce był jakiś konflikt między rdzenną nawróconą ludnością katolicką a ludnością niekatolicką. Podczas kilkukrotnych rajdów na wioskę wymordowano brutalnie wielu chłopców i każdy miał to w dupie. Była tylko wspomniane w gazecie o incydencie… Dopiero jak porwano dziewczynki z tej wioski świat oszalał i zażądano zbrojnej interwencji w celu uwolnienia dziewczynek. Wybuchły protesty na całym świecie pod hasłem :” oddajcie nasze dziewczynki” Męskie instynkty nakazują nam bronić naszych Kobiet i dzieci nawet kosztem życia. W dzisiejszych czasach jednak jest to gówno warte w oczach Kobiet.
Nico więcej o konflikcie w Boko Haram:
https://www.youtube.com/watch?v=cHhVyeHRxWk

Feminizm kończy się tam gdzie wybucha wojna lub tonie statek…

Lionheart1986
Gość
Lionheart1986

http://swiadomosc-zwiazkow.pl/samobojstwa-mezczyzn-rosnie-zainteresowanie-meskimi-problemami/
Proszę cisną po chłopaku samobójcy że niedojrzały i słaby…

lamikouna
Gość
lamikouna

Kobiety mają zawyżone oczekiwania. Zauważcie, że wymagania nie są związane z charakterem, a wyglądem. Dziewczyny nie mówią, że facet musi być opiekuńczy, szanować je, wspierać itp. One skupiają się na szacie zewnętrznej.

Oczywiście jeśli wytknie się dziewczynom ich wymagania, to się śmieją pytając, czy to źle że nie bierze 1 lepszego i że szanuje siebie.
Ale one nie wybiorą takiego, który będzie najlepszy z charakteru, a wyglądu. Nie skupiają się na tym, jak się dogadują z facetem, ani czy są wspierane, tylko ich wymagania są związane z wyglądem.

Zobaczcie. Mam przystojnego znajomego, z twarzy typowy przystojniak, 190, świetnie zrobione ciało. Jego laska skarży się, że ten bywa chamski, nie do końca o nią zabiega, rucha ją w usta na chama, czego nie lubi, a ten to ignoruje. Dziewczyna powinna od niego odejść, a jednak z nim jest. A gdyby przeciętny facet w połowie był taki jak on to by nawet się nie zastanawiała czy od niego odejść.

Poza tym dziewczyny traktują siłownię jako salon piękności. Chodzą tam by udoskonalić sylwetkę. Problem w tym, że średnia laska po 3-5 msc wizyt na siłowni będzie miała atrakcyjną sylwetkę i jej wymagania wzrosną. Jasne, laska powie to ty też ćwicz, kto ci broni.
Jednak w przypadku mężczyzn 3-5 msc trening na siłowni nie przyniesie takich wyników jak trening dziewczyny.
Poza tym bez odpowiedniej diety trening mało co da. Kobieta wystarczy że się nie przejada i unika pewnych rzeczy, a facet musi wydać mnóstwo pieniędzy na jedzenie. Niesprawiedliwe, że dziewczyna w krótkim czasie może mieć fajną sylwetkę, a facet w tym samym czasie już nie i bez diety wyników nie będzie.

Poza tym średnia laska walnie makijaż i już jest atrakcyjna, a średni facet co ma zrobić?

szczuru
Gość
szczuru

Średni facet ma walnąć laskę. Proste,nie?!

lamikouna
Gość
lamikouna

Problem jest taki że dziewczyny mają za wysokie wymagania.

Zauważcie, że one nie tyle skupiają się na charakterze faceta, co jego wyglądzie.

FanatykMGTOW
Gość
FanatykMGTOW

Według mnie, podstawowa przyczyna jest taka, że mężczyźni wskutek nieustannej indoktrynacji wierzą, że ich własne naturalne zachowania są nieprawidłowe. Czyli przykładowo: mężczyzna czuje bardzo silną więź emocjonalną z kolegą, ale nie ma prawa jej w żaden sposób wyrazić, ze strachu jak będzie to ocenione przez otoczenie. Drugi przypadek: lubi żyć minimalistycznie, mało uwagi poświęcać wyglądowi mieszkania, nie wyjeżdżać na wakacje, nie chodzić do restauracji, na żadne (dla wielu mężczyzn potwornie nudne) imprezy taneczne – i jest przekonywany, że coś z nim jest nie tak – a argumentem na to, że coś jest nie tak, jest ideologia wmawiająca nam, że praktycznie każdy element życia powinien być krokiem do nadrzędnego celu prokreacji, a po drodze – spędzania czasu z kobietą – a kobiety lubią spędzać czas inaczej niż minimalistycznie.

Kobiety, niestety także matki dorastających synów, nie mają kompletnie pojęcia, jak wygląda prawdziwa natura mężczyzn, bo znają tylko jej karykaturę z telewizji czy gazet. I tak realnie mężczyzna musi wybrać: ALBO bycie sobą, ALBO związki z kobietami, bo kobiety chcą mieć mężczyznę fikcyjnego. A jest potwornie silna presja na to, by być w związku z kobietą, bo jest to jedna z niewielu form potwierdzania swojej męskości w oczach innych ludzi. Ideologia mówi: prokreacja to jedyny cel życia, jeśli mężczyzna do niej nie dąży, to coś z nim nie tak.

marc
Gość
marc

Problemem są wymagania kobiet w stosunku do mężczyzn. A oto przykłady:
Ona wyższe studia 2 k na rękę bez perspektyw, on bez studiów ma własną firmę/świetny fach i 7-10 k no ale nadal bez studiów – wstyd przed koleżankami.
Ona 28 lat zegar zaczyna tykać coraz głośniej, on ma mieszkanie bez kredytu – dostałeś mieszkanie, nie zapracowałeś na nie, nic nie osiągnąłeś – sprzedaj i będziemy podróżować.
Opera, teatr, kluby, wycieczki, podróże, miejsca, nowi poznani ludzie, fajne życie na fb bo … koleżanki muszą widzieć; ty stawiasz, ja się bawię.

Ona – brak zainteresowań, tv i siłownia; dlaczego nie masz czasu nigdy, ja potrafię go znaleźć.
Bierność w rozmowie, w seksie, w życiu
chaotycznie ale to tak w skrócie z życia przykłady