Różnice między Samcami Alfa, a Samcami Beta cz1.

Dzisiaj zajmiemy się konkretnymi cechami dwóch typów mężczyzn, którzy posiadają różne cechy, różne zachowania i różne role społeczne, a także są zupełnie inaczej traktowani przez kobiety. Różnice między Samcami Alfa, a Samcami Beta uwydatnione zostaną przez teorie The Red Pill, więc możecie zauważyć, że są inne niż podawane na portalach propagandowych. Każdy z typów mężczyzn kategoryzowany jest na poczuciu dominacji lub uległości wobec innej grupy – wyższości lub niższości. W pierwszej części tekstu zajmiemy się zarysem ogólnym typów mężczyzn, a następnie skupimy na dwóch podtypach samca alfa. W drugiej zajmiemy się mężczyznami beta. Jeśli nie rozumiesz o czym mówimy zajrzyj do obu części słownika The Red Pill (zakładka menu).

Zazwyczaj rozróżniamy dwa podtypy jednego typu mężczyzny, czyli pozytywny i negatywny, mimo że należy do tej samej grupy. Jeden typ od drugiego różni się genetyką, ale i sposobem jego wychowania, czyli także weryfikuje w jakim środowisku należało mu żyć. Większość ludzi posiada cechy mieszane, aczkolwiek jedne przeważają nad drugimi i dlatego możemy zastosować taką uproszczoną klasyfikację. Także trzeba pamiętać, że ludzie spędzają swój czas i swoje życie zazwyczaj w różnych grupach ludzi, gdzie mogą być poddani innej ocenie i będą pełnić inne, niższe lub wyższe role niż w grupie poprzedniej. Mogą też swoje cechy zmieniać, ulepszać, ale i pewne cechy tracić (np. siłę w wyniku wypadku, czy choroby jako alfa, lub beta może nauczyć się uwodzenia, co stanowić będzie o jego alfa predyspozycjach). Najwięcej w społeczeństwie jest samców beta, szczególnie, że dzisiaj wychowują nas kobiety, które mają obraz synów jako grzecznych, miłych, romantycznych, uczynnych, dających zaangażowanie, czy unikających ryzyka. Stanowi to duży problem w męskim dorastaniu, ponieważ młodsze dziewczyny nie darzą sympatią i szacunkiem tak wychowywanych chłopców, a więc ci przyjmują postawy służalcze wobec kobiet tym samym rozwijając dalej swoje beta cechy. Efektem jest najwięcej porażek męskich w wieku kiedy są młodzi.

Dużo mężczyzn ma dziś kompletnie zagubiony wzorzec męskości, ponieważ słuchają, że postawy twarde, zimne, wywyższające nad kobiety są archaiczne i złe, ale też słuchają, że bycie ciepłym wrażliwcem też jest złe. Mężczyźni stają się mężczyznami według The Red Pill, dopiero kiedy stają się alfa – nie podporządkowują się społecznym normom i nie obchodzi ich opinia innych. Czyli robią swoje i wyłamują się z systemu, tak jak The Red Pill. Pożądanymi zawsze są samcy alfa i czego by się nie mówiło są częściej wybierani i mają więcej partnerek seksualnych. Trzeba też wiedzieć, że raczej każdy mężczyzna chce być lub dąży do modelu alfa, lub chce się za takiego uważać, więc każdy z nas może mieć lub wykształcić cechy podobne. Im więcej posiadamy cech z niżej wymienionych list, tym bardziej pasujemy do danego typu mężczyzny. Świadomość naszych cech pozwala je zmienić, zaakceptować lub rozwinąć. Inne typy mężczyzn niż alfa i beta są schowane w cieniu więc im nie poświęcę im tyle uwagi. Uwaga: cechy beta nie są zawsze i jednomyślnie negatywne! Czytajcie dalej, to się dowiecie czemu tak jest.

UWAGA: Jeśli nie chcesz, by strona zniknęła z internetu, a twórcy mieli motywację do jej comiesięcznego prowadzenia, czy może chcesz podziękować za włożoną pracę, zapoznaj się z tematem:

Wsparcie strony i autoraMożesz zostać dobrowolnym darczyńcą - kliknij, by dowiedzieć się więcej

 

Skrócone różnice między Samcami Alfa, a Samcami Beta według The Red Pill

Dla tych, którzy nie mają czasu czytać całości, lub sądzą, że takie klasyfikacje typów mężczyzn nie mają sensu podaje skrócony opis czego można się spodziewać w dalszej części tekstu. Pamiętajcie, można mieć dany procent cech alfa i dany procent zachowań beta. Nie ma tu błędu.

Samiec alfa: dominujący, władczy, niezależny, egoistyczny, ekstrawertyczny, surowy, zdyscyplinowany, mało sympatyczny, kontrolujący, posiada cechy narcyza, lidera, brakuje mu empatii, często “zimny drań”, cieszy się na myśl o rywalizacji, jest negujący innych, nie siebie, ma cechy makiawelisty, psychopaty lub socjopaty, więc posiada więcej cząstki złej cząstki osobowości, posiada cechy sadystyczne, więc częściej widnieje jako agresywny, koncentruje się na sobie, jest świadomy, manipulatywny, wykorzystuje innych, mściwy, nie boi się odrzucenia, dla niego nie istnieje coś takiego jak strefa komfortu, ponieważ jest odważny, co czasami wpędza go w kłopoty i częściej ginie, lub uczestniczy w wypadkach, albo łamie prawo, jest nieskłonny do okazywania emocji, to dobry kochanek, często kierownik w firmie, ponieważ nie zadowala go bylejakość, ale też dąży do władzy. Wybiera kobiety uległe, przez co wchodzi w rolę “pana i władcy” w związku. Samiec alfa zawsze dobrze kalkuluje co mu się opłaca robić, a co nie.

Samiec beta: uległy, zależny, wycofany, zwykle introwertyczny, akceptujący, romantyczny, zaangażowany, wyrozumiały, empatyczny, wybaczający, naiwny, mało wytrwały, posiada więcej cech masochistycznych, więc częściej widnieje jako miły i dobry współpracownik, niż agresywny i podejmujący jednoznaczne decyzje, koncentruje się na innych, spełnia przysługi przez co jest często wykorzystywany, stara się o kobiety i seks, nie manipuluje tylko wyraża się zawsze wprost, honorowy, woli by to inni kierowali nim niż on innymi, boi się wyjść ze swojej strefy komfortu i odrzucenia, przez co jest bardziej ostrożny i odpowiedzialny, ale nie osiąga tak dużo jak ryzykujący samiec alfa, skłonny do okazywania emocji, często podwładny, rozpieszczający, minimalistyczny, bylejakość mu odpowiada, a nawet jak nie odpowiada to nie zmienia jej przez swoje świadome lub nieświadome lęki. Samiec beta oczekuje aprobaty innych. Wybiera kobiety dominujące, przez co najczęściej wchodzi w rolę pantofla. Mężczyźni w fazie bycia betami zwykle są porzucani czy zdradzani, gdy kobiety szukają możliwości posiadania większej cech samca alfa przy sobie (zmiana gałęzi). Samce beta zwykle są słabsi fizycznie niż samce alfa, ale kluczowym jest nastawienie psychiczne.

Samiec beta jest kochany tylko WARUNKOWO i kobiety go nie szanują.

Samiec alfa pozytywny – prawdziwy mężczyzna?

Różnice między Samcami Alfa, a Samcami Beta

Samiec alfa pozytywny to mężczyzna, który w teorii powinien być prawdziwym mężczyzną, czyli marzeniem kobiet. Trzeba od razu zaznaczyć, że nim nie jest, ponieważ ideały nie istnieją i nie istnieje ktoś taki jak prawdziwy mężczyzna. Każdy z nas jest tym prawdziwym mężczyzną, tylko nie każdy ma odpowiednio wiele cech przyciągających duże ilości kobiet, aby mieć wybór z którą z nich spędzić życie. Dużo częściej wybierany przez kobiety to mężczyzna, który posiada cechy sprzeczne, czyli raz potrafi być twardy, raz wrażliwy, co wpływa na psychikę i pożądanie kobiet, a więc bardziej samiec alfa negatywny (o nim później), a gdy chcą już poczucia bezpieczeństwa i zakładania rodzin wybierają lubujących się oddawać ideom i innym ludziom samców beta. Wniosek? Kobiety szukają połączenia cech samca alfa z samcem beta. Udowodniono, że ludzie o zrównoważonych cechach damsko-męskich osiągają lepsze relacje, niż ci skrajnie obdarzeni. Tą dwojakość widzimy w twierdzeniach typu: miły mężczyzna jako mąż, chłodny, zły chłopiec tylko do łóżka. Kobiety zawsze będą szukały dwóch, różnych mężczyzn w jednym, między innymi z powodu cyklu menstruacyjnego, który steruje ich pożądaniem.

Oba typy samców alfa są drapieżnikami w porównaniu do samców beta. Samcy alfa są agresywni życiowo i podejmują rywalizację, czym podnoszą swój status społeczny, niezależność, ilość zasobów i możliwości uzyskiwania władzy. Czasami tracąc zdrowie, a nawet życie. Samiec alfa zatem jest mężczyzną pewnym siebie i zdecydowanym ponieważ nie jest neurotykiem, operuje lewą półkulą mózgu, która słabiej komunikuje się z emocjami (często asperger), a także przejawia cechy narcystyczne. Samiec alfa zawsze dąży do bycia ważnym. Samców alfa inne osoby nie obchodzą tak jak on obchodzi sam siebie. Samcy alfa żyją “swoim życiem”, które ma za zadanie IM sprawiać radość. Samcom alfa nie sposób zaburzyć samooceny. Samce alfa z reguły są niezadowoleni z innych, a nie z siebie jak samcy beta. Samiec alfa pozytywny nie ma problemów emocjonalnych, może nie licząc impulsywności i agresji, nie szuka miłości ponieważ jest niezależny emocjonalnie, a emocje mają dla niego nikłe znaczenie lub żadne. W królestwie samca alfa dużą wagę przyjmuje seks i jego możliwość zapładniania wielu partnerek. Samiec alfa nie szuka wsparcia, opieki, bezpieczeństwa, dowartościowania, ponieważ potrafi to wszystko zapewnić sobie sam. Kobieta przy pozytywnym samcu alfa pozytywnym czuje się “dopełniona”, choć próbuje w nim zauważać romantyczne, czy wrażliwe zachowania, to jest to tylko jej oszukiwanie samej siebie. Długoterminowe, monogamiczne związki nie są dla samców alfa, tak jak i życie rodzinne.

Samce alfa są dominujący, przewodzą, chcą być i są autorytetami w wielu dziedzinach, mają własne, dobrze sprecyzowane zasady, wiedzą czego chcą przez co łatwo jest im znaleźć swoje miejsce na świecie. Kobietom potrafi to imponować przez co czują się jak małe dziewczynki przy nich. Zakładając, że kobiety mają niedojrzałą psychikę, to nie będzie to nic dziwnego – duże dzieci w skórach dorosłych kobiet szukają opiekuna “imitację seksualizowanego ojca”, przy którym będą się czuć bezpieczne.

Samiec alfa pozytywny rzadko kiedy ląduje w więzieniu, ponieważ raz, że potrafi bardziej siebie kontrolować niż samiec alfa negatywny, ale też zdecydowanie lepiej kreuje się na niewinnego.

Samiec alfa odrzuca, a nie zabiega jak samce beta. Samca alfa nie obchodzą fochy kobiety, jej urażenie, płacz. Samiec alfa ma swoją wartość i wie, że kobiety są łatwo zastępowalne, a sam ma na tyle opracowany swój świat, że kobieta nie jest jego szczęściem. Samce alfa nie spełniają przysług, jak samcy beta, ponieważ nie uważają, by spełnione zadania ich określały, ale ich “ja”.

Samce alfa dzięki swojej agresji, sile i pędowi do zdobywania zasobów wygrywają rywalizacje o kobiety, ponieważ umieją swoich rywali eliminować. Kobiety zawsze pożądają siłę i wartość, którą samcy alfa ukazują. Jako egoiści samcy alfa nie wyrażają chęci współpracy z innymi mężczyznami.
Kobiety robią to samo ustalając własne hierarchie, tyle ze stosują intrygi, plotki, manipulują, stosują przemoc psychiczna, ośmieszają, wpędzają w kompleksy, oszukują, zazdroszczą i kreują siebie często kłamiąc, choć przede wszystkim ulepszają wygląd, czy umiejętność manipulowania mężczyznami, by wykonywali ich polecenia.

Samiec alfa pozytywny jest nieprzewidywalny, ponieważ ma dużo pomysłów, co dodaje mu tajemniczości i zainteresowania. Kobietom wrażliwym bardzo ciężko jest żyć z samcami alfa, ponieważ nie mogą ich kontrolować, by się czuć bezpiecznie. Co ciekawe to właśnie samcy alfa są najbardziej poddawani shit-testom kobiet i tylko jeśli mają silną psychikę będą je przechodzili. Alfa pozytywni nie dadzą rady zrobić z siebie samców beta.

Samce alfa pozytywni i negatywni traktują świat dużo sprawniej jako obiekt, w którym należy przetrwać.

Człowiek bez strategii, który lekceważy sobie przeciwnika, nieuchronnie skończy jako jeniec” – Sun Tzu, “Sztuka wojny”.

Jest wiele drapieżników wśród obu płci – a dobry drapieżnik jest lepszym drapieżnikiem niż ten, który lekceważy innego drapieżnika uważając go za przyjaciela, gdy nie dał na to dowodów.

Samiec alfa skoncentrowany jest na zadaniach, a nie emocjach, abstrakcji i wyobraźni. Samiec alfa z trudem wyraża emocje, nie mówi o strachu, lękach, przygnębieniu, czy smutku.

Samiec alfa ma manię kontroli i posiadania, znaczy swój teren, a kobieta jest traktowana jak jego zdobycz i trofeum. Kobiety czują się bardziej wyjątkowe, gdy są w posiadaniu “wartościowego samca”, póki nie zauważą, że samiec alfa nie daje bezpieczeństwa i zaangażowania, jakiego oczekują od samców beta. Zwykle okres do 27-30 roku życia to okres, kiedy kobiety próbują relacji z samcami alfa (jeśli są oczywiście odpowiednio wartościowe fizycznie dla nich), by później jako skrzywdzone przez nich (lub swoje wyobrażenia kim taki alfa może być) poszukują mężczyzn, których w młodości traktowały jako drugi sort, czyli samców beta.

Różnice między Samcami Alfa, a Samcami Beta

Dzięki narcyzmowi samiec alfa zwykle wygląda lepiej i ubiera się lepiej, ponieważ liczy się dla niego autoprezentacja. Sprawność ciała samca alfa ma dla niego nadrzędną rolę. Samiec alfa jest bardzo asertywny, widnieje jako dojrzały społecznie i emocjonalnie. Samiec alfa swoja siłę opiera na sile fizycznej i psychicznej, ponieważ często jest psychopatą bez skrupułów. Psychopatia u mężczyzn, tak jak i narcyzm odbierana jest przez kobiety jako pewność siebie i męskość.

Samiec alfa konfrontuje się z własnymi lękami i słabościami, jeśli je posiada i je pokonuje. Bardzo łatwo wychodzi ze strefy komfortu. Nie widzi przeszkód, problemów, a rozwiązania.

Samiec alfa jest ekstrawertyczny, przez co komunikuje się zazwyczaj łatwo, a więc ma też łatwość w uwodzeniu kobiet. Dodając zwykle jego nienaganną posturę i umięśnienie, ukazuje się jako człowiek pożądany i z perspektywami na sukces. Ma też co oczywiste wysokie mniemanie o sobie, a więc większe oczekiwania wobec ludzi w jego otoczeniu, co też nie do końca może uszczęśliwiać zakompleksione kobiety.

Seks dla samca alfa to zwykle potwierdzanie jego dominacji i męskości, więc kobiety muszą być wobec niego uległe.

Samiec alfa jest skupiony bardziej na sobie niż partnerce (także w seksie), jest egoistyczny i traktuje partnerki przedmiotowo. Stawia siebie przed innymi. Dużo częściej posiada agresywne, zimne, nieempatyczne zachowania. Samiec alfa jest poligamiczny i z trudem przywiązuje się do kobiet, ponieważ stałość go przytłacza. Samiec alfa posiada wiele partnerek seksualnych, jest doświadczony, zwleka z życiem rodzinnym i przyjacielskim, ponieważ ma wiele więcej własnych celów do zrealizowania. Samce alfa mogą założyć rodzinę, ale tylko pod pełnym posłuszeństwem kobiet i dzieci. Zwykle dzieje się to w późniejszym wieku, kiedy w ich ciele testosteron już tak nie buzuje.

Samiec alfa dominuje – nad innymi mężczyznami, ale też kobietami, przez co ukazuje się jako lider. Jest to lider, który potrafi wnosić tyle wartości, ponieważ rozwija swoją osobowość i umiejętności, że jego liderowanie jest bardziej naturalne. Ludziom jest zdecydowanie łatwiej ufać osobom, które są pewne siebie, wierzą w siebie i mają dobrą autoprezentację. Samiec alfa szczególnie nieźle lideruje jeśli nauczy się traktowania innych w przystępny sposób, nawet gdy jest psychopatą. Jest to oczywiście schemat, ponieważ nie wyczuwa emocjonalnie jak powinien się zachować. Jego postura, mowa ciała wzbudza respekt.

Samiec alfa ma własne zdanie i umie je obronić. Samiec alfa jest dobry w komunikowaniu się, potrafi wysłuchać, choć jego empatia raczej polega na dawaniu szybkich rozwiązań.

Samiec alfa wprowadza swoje myśli w czyny i nie odwleka ich w czasie, a jest to związane z jego impulsywnością i pewnością siebie. Chłodna, wyrachowana kalkulacja jest zostawiona do samca alfa negatywnego.

Samiec alfa rzadko wini siebie, czym unika przykrych stanów emocjonalnych. W porównaniu do negatywnego samca alfa nie mści się, ponieważ nie musi walczyć o kontrolę, tylko ją posiada, dzięki chociażby odpowiedniemu doborowi uległych partnerek.

Samiec alfa ma wysoki poziom energii życiowej i seksualnej, przez co jest wymagającym partnerem, ale i sam potrafi zdziałać bardzo dużo bez pomocy innych.

Alfa pozytywny częściej jest moralny niż nie jest, w przeciwieństwie do samca alfa negatywnego. Samiec alfa toleruje dzieci, ale zajmuje się tylko niezbędnym minimum. Samiec alfa zawsze ma wbudowany schemat męskości, który będzie narzucał innym – przez co np. zniewieściali beta mężczyźni będą przez niego wyszydzani. Tylko beta tolerują beta, ponieważ mają postawy kompromisowe i nie są surowi wobec innych.

Samiec alfa negatywny – bad boy, zły chłopiec, drań

Różnice między Samcami Alfa, a Samcami Beta

O tych mężczyznach pisałem wielokrotnie w moich tekstach. Dwa najważniejsze:

Kobiety kochają drani, czyli Ciemna Triada w akcji

Kobiety, a źli mężczyźni – Ciemna Triada cz 2.

Samiec alfa negatywny prezentuje niedojrzałe sposoby radzenia sobie z rzeczywistością, a często jest “chodzącym problemem”. Drań to mężczyzna o którym kiedyś mówiło się, że pije, bije i zdradza kobiety. Drań to mężczyzna który posiada cechy które uzależniają kobiety od niego, ponieważ prezentuje podobne myślenie do myślenia kobiecego, ale jest w nim silniejszy i nie jawi cech bezpośrednio uległych jak kobiety. Drań ma zasoby pozytywnego samca alfa, więc ma walory przyciągające kobiety, ale ma też swoje negatywne cechy, które fałszują jego obraz. Drań ma cechy osobowości antyspołecznej: jest psychopatą, socjopatą, narcyzem i makiawelistą. Dobre serce u niego to tylko nikła część osobowości, czasami dlatego, że miał ciężkie przeżycia (socjopatia i narcyzm), a czasami wynika wyłącznie z dziedziczenia agresywnych genów. Drań potrafi być lepszy społecznie dzięki makiawelizmowi niż alfa pozytywny, ponieważ umie mówić to co ludzie chcą usłyszeć i zakładać wszelkie maski, by zdobywać uwagę innych, aczkolwiek w zamkniętych drzwiach może ukazywać prawdziwego siebie. Drań jest przebiegły i sprytny, ale jeśli jest zbyt impulsywny to będzie autodestruktywny i tak często bywa, dlatego trafia do więzień. Uzależnienia u drani też nie są niczym zaskakującym, rozboje, czy kłamstwa. Pamiętajmy, że drań jest świadomy tego co robi, a to bardzo trudno rozróżnić z tymi, którzy są wyuczeni takich postaw po sposobie wychowania.

Zdecydowanie częściej zobaczysz brutali, kłamców, pozerów, a nawet kryminalistów którzy posiadają zakochane w nich fanki, niżeli normalnego, miłego mężczyznę z sercem na dłoni, który posiada siatki adoratorek. Co odróżnia takiego samca od samca beta? Kobiety się go boją, więc rzadziej tworzą dramy i się awanturują.

Kobiety pociąga to co zakazane i złe, mimo, że mogą się tego obawiać i naturalnie odrzucać samą myśl, że mogłyby zainteresować się kimś kto zapewnia dreszcz emocji. Kobiecą ciekawość wobec zła widzimy w przypowiastce o zakazanym owocu z raju. Łamanie zasad i społecznych reguł jest socjopatią. Kobiety twierdzą, że najlepiej by było nawet, gdyby mężczyzna był zły dla całego świata, twardzielem wobec wszystkich, a dobry dla kobiety, czyli z jednej strony zapewniał zmienne emocje, z drugiej dawał poczucie bezpieczeństwa, na zmianę z niepewnością jego utraty. Drań potrafi manipulować obrazem samego siebie przez co ukazuje się jako ten, który potrafi zaspokoić obie części kobiecej osobowości. Oczywiście nie jest tak, że 100% kobiet będzie zainteresowanych draniem, ponieważ szybciej wyczują w nim fałsz – po to “natura” wbudowała w nie wysoki intelekt emocjonalny, by móc tego mężczyznę odpowiednio przetestować shit-testami. Drań-socjopata nie da sobie rady z inteligentną, pewną siebie kobietą i szybko zauważy jego przybierane maski.

Bad boy zapewnia rollercoaster emocjonalny, kobieta nie jest go pewna, zręcznie manipuluje ludźmi w otoczeniu, by widzieli go lepszym niż jest. Bad boy ma skomplikowaną osobowość, więc narcystyczne kobiety widzą w nim swoje męskie odbicie o wyższym poziomie rozwoju. Drań potrafi zapewnić drogę od piekła do nieba, przez co wydaje się szalenie interesujący i przyspieszający bicie serca – tym bardziej gdy jest to połączone z dobrym wyglądem. Taki mężczyzna jednak ma o wiele większe problemy z kontrolą nad sobą, dlatego częściej może trafiać do więzień, wdawać się w bójki, nie jest tak opanowany jak samiec alfa pozytywny, a jego pewność siebie jest zmienna. Samiec alfa negatywny potrafi być czuły, ale i potrafi być niesamowicie zimny. To kobiety pociąga, ponieważ same są zmienne i nie umieją go zrozumieć, tak jak mężczyźni beta nie umieją zrozumieć kobiet. Drania bardzo trudno rozgryźć, jest świetny w uwodzeniu, świetny w wzbudzaniu pożądania u kobiet. Jeśli posiada wysokie walory fizyczne będzie też czasami mylony z pozytywnym samcem alfa, ponieważ posiadając sprawne ciało będzie mógł utrzymać pewność siebie na dłużej, a jego manipulacje mogą być schowane tylko dla swoich ofiar. Ten typ samca alfa też traktuje partnerki przedmiotowo, ale robi to bardziej bezpośrednio niż alfa pozytywny, ponieważ zwykle obniża wartość napotkanym kobietom. Ogólnie jest to mężczyzna który stosuje podobne techniki do kobiet, które spychają swoich beta mężczyzn pod pantofel.

Kobiety, które dowartościowują się pomocą innym pragną takiego mężczyzny, by móc go “zresocjalizować”. Oczywiście zwykle kobiety nie mają na tyle siły i wartości, by móc to zrobić, więc częściej cierpią, niż cokolwiek zmieniają. Samcy alfa negatywni także NIGDY nie proszą o pomoc kobiety w zmienieniu siebie na lepsze, ponieważ to już są cechy beta – poleganie na innych.

Drań wyznaje zasadę:

Nigdy nie traktuj kobiety zbyt dobrze. Kobiety trzymają się ochlaptusów, kurwiarzy, szulerów i brutali. Nie mogą wytrzymać ze słodziutkim, milusim facetem. A wiesz dlaczego? Nudzą się. Nie chcą być szczęśliwe. To nudne. – Mario Puzo (z książki Głupcy umierają)

Drań nie toleruje manipulowania nim, fochów, ale zwykle karze sprawcę silniej niż kiedy był ofiarą złego zachowania wobec siebie. W przeciwieństwie do samców beta, którzy unikają mszczenia się i bezpośredniego karania innych.

Alfa negatywny może być kłamliwym politykiem, mordercą na szczycie władzy, prowokatorem wojen, a także drobnym rzezimieszkiem trafiającym za kraty. Może też stosować przemoc domową. Impulsywny, cwany, często bezmyślny – jeśli zna swoje ograniczenia będzie bardziej przebiegły i będzie ukrywał swoją złą cząstkę, zupełnie tak jak fałszywe, zdradliwe, manipulujące kobiety.

Drań rzadko jest moralny lub udaje moralność. Drań to dobry kąsek dla kobiet które chcą zdradzić swoich miłych samców beta i poczuć dobry seks. Drań z łatwością uwodzi, więc nie ma większych problemów z reprodukcją. Drania nie obchodzą społeczne reguły, więc jako zły człowiek jawi się jako pociągający. Dobro jest standardem, jest miałkie, jest obowiązkiem. Zło nie. Drań korzysta z tej broni.

Samiec alfa negatywny częściej wini innych, ale tylko w wypadku nieposłuszeństwa. Jest to atak zemsty, co ma poniżyć innych i jest zazwyczaj jest tak samo skuteczny jak kobiety wzbudzające poczucie winy w samcach beta. Drań wie, że poczucie winy blokuje walkę o siebie.

Alfa negatywny nie ma współczucia i empatii wiec może nie mieć wielu znajomych i przyjaciół, ale też nie nadaje relacjom międzyludzkim dużego znaczenia, więc nie odczuwa krzywdy. Jego przyjaźnie i miłości opierane są na kalkulacji przydatności do jego celów.

Różnice między Samcami Alfa, a Samcami Beta

Drań w życiu to często sadysta, dowódca w wojsku poniżający i kontrolujący innych, lub co ciekawe – kompulsywny uwodziciel. Drań lubi pokazywać wyższość nad innymi mężczyznami. Jego liderowanie jest jednak oparte bardziej na wywoływaniem strachu przed nim niż wnoszeniem wysokiej wartości. Drań kontroluje swoją mimikę, ale posiada szerszy zakres mimiczny niż alfa pozytywny przez co także przyciąga kobiety bardziej. Często jego mimika jest widziana jako arogancka. Zdecydowanie z tym typem mężczyzny żyć trudniej, ponieważ może być kapryśny i wybuchowy. Świetny kąsek dla kobiet potrzebujących adrenaliny, zdominowania i emocji w życiu. Jeśli nie są posłuszne ich kobiecość będzie stopniowo niszczona, by w czasie bycia lepszą będzie nagradzana i wzmacniana.

Alfa negatywny raczej ukrywa swoje intencje. Jeśli nie jest interesujący życiowo, to wchodzi w problemy z prawem, znika na dłuższy czas nie pozwalając siebie kontrolować. Drań pojawia się w towarzystwie kobiet, wie jak je traktować i co im mówić, więc jego umiejętność zapewniania przeróżnych emocji doprowadza do fascynacji jego osobą i chęci rywalizowania o niego przez kobiety. Drań często używa wobec kobiet praktyk sadomasochistycznych, przez co też przypomina mężczyznę z 50 twarzy Greya. Drań często perwersyjny, ma wiele pomysłów na seks przez posiadanie tej złej cząstki, która tak kobiety kręci.

Ten samiec umie słuchać, ale robi to dla swoich korzyści, a nie by wnieść wartość. Drań jest słaby w empatii jakiejkolwiek,czy to zadaniowej czy emocjonalnej, chociaż może ją udawać, by np. wyciągać tajemnice ludzi. Z draniem kobiety potrafią na pierwszej randce iść do łóżka, ufają jemu, jemu uczuciom i jego umiejętnościom, kiedy inni mężczyźni muszą z tym czekać. Drań nie daje się zdominować partnerce, przez co jeśli spotka kobietę nieuległą to będzie starał się odpierać jej shit-testy, by nie brała go pod włos. Drań lubi ryzyko, adrenalinę i dobrą zabawę. Rock, alkohol, narkotyki, motory, bójki, protesty, kibolstwo.

Drań zwykle nie lubi dzieci i nie nadaje się do opiekowania nad nimi. To człowiek który wydaje decyzje, a nie jest kimś rozczulającym się nad innymi.

Drań zwykle opiera osobowość na sile psychicznej, która jednak nie musi być zbyt trwała, jeśli jest socjopatą, a nie psychopatą. Jego lęki są maskowane, lub wyparte ze świadomości, w przeciwieństwie do psychopaty, który lęków rzeczywiście nie ma.

Samiec alfa negatywny nie wymaga wnoszenia wartości przez kobiety, ale posłuszeństwa, uległości i braku podkopywania jego wartości. Samiec beta jak się dowiecie będzie tolerował negatywne zachowania kobiet.

Alfa negatywny bardzo często jest traktowany jako “dobry kochanek”, dobry do zabawy, do luźnych relacji, ale już nie mąż , czy partner. Żadna z babć i mam nie powie “ten to dobry materiał na męża dla Ciebie córko”. Oczywiście zakładając, że drań nie będzie zakładać społecznej dobrotliwej maski samca beta, bo jako manipulator potrafi być dobrym aktorem. Dużo kobiet jednak twierdzi, że zawody pożądane przez nich to m.in mundurowi. To nie dziwi, jeśli nawet Hitler był spełnieniem ich mokrych snów.

Oba typy samców alfa szukają rywalizacji, więc zawsze będzie o nich głośno – czy to w aspekcie pozytywnym, jeśli osiągają wysoki status, czy w aspekcie negatywnym, gdy są “złymi ludźmi”. Oboje rzadko przepraszają i przyznają się do błędów – alfa negatywny przeprasza, tylko kiedy ma w tym korzyść. Samce alfa nie są wyrozumiałe, posiadają sztywne reguły.

Samce alfa nie uznają braku szacunku do siebie. Jeśli obiecujesz coś musisz to wykonać. Jeśli samiec alfa posiada zasadę braku spóźniania się, to nie możesz się spóźniać. Wiele kobiet jest strasznie niechlujna i niezdyscyplinowana, przez co okazują brak szacunku innym, ale samcy alfa tego nie tolerują. Kobiety będą krytykowane, przez co mogą uznawać siebie za ofiary w związkach z nimi.

Samiec alfa negatywny przyciąga i odrzuca, zabiega i odrzuca, stosuje metody przyciągania i odpychania, przez co uzależnia kobietę od siebie i myślenia o nim. To technika push and pull, także używana przez toksyczne kobiety by manipulować swoimi naiwnymi beta mężczyznami.

Samiec alfa negatywny ma taki potencjał, że mógłby polegać na sobie, ale potrafi manipulować innymi, by inni wykonywali za niego pracę.

Kobiety z samcami alfa negatywnymi także uznają się za szczęściary, ale bardziej dlatego ze ich wartość jest tak niska, ze nie wierzą ze mogłyby spotkać lepszego. I nawet jak lepszego spotkają, to będą tęsknić do tego, który umiał wpływać na ich masochistyczną część osobowości. “Nienawidzę go, ale go kocham” – usłyszysz od kobiety.

Co ważne, kobiety mogą samców alfa się bać. Alfa pozytywny raczej nie będzie manipulował, więc zwiąże się z pewną siebie kobietą. Alfa negatywny może udawać miłego, aby mieć dostęp do kobiety która może się go bać. Maska ta zostaje ściągnięta, gdy partnerzy są już wobec siebie zaangażowani i trudniej jest rozbić ten obraz. Samców beta kobiety się nie boją, ponieważ są godni zaufania, stabilni, mili i nieagresywni, aczkolwiek między innymi takie cechy nie zapewniają im szacunku.

Trzeba dodać, że samce alfa negatywne nie muszą być szalenie inteligentne, by być pożądanymi. Dla kobiet ważna jest pewność siebie, a pamiętajmy, że wielu głupich ludzi jest pewnych siebie, ponieważ nie przewidują konsekwencji, myślą jedno a nie wielokierunkowo. Są zdecydowani i stanowczy, ponieważ często bezmyślni i nie zastanawiający się.

Samce alfa chcą być uszczęśliwiani, ale przede wszystkim koncentrują się na własnym szczęściu. Alfa pozytywny uczy się, by osiągnąć szczyt, alfa negatywny ma problem z przyswajaniem nowych postaw przez co często ląduje w więzieniu za dokładnie te same przewinienia.

Podawałem już wcześniej badania, że niskie IQ mężczyzn ma korelację z wysoką ilością męskiego testosteronu.

Spójrzmy na Azjatów, którzy są najbardziej inteligentną rasą, a którzy z samcami alfa nie będą kojarzeni przez kobiecą podświadomość. Oczywiście to nie jest tak, że każdy “nie alfa” będzie inteligentny, ale na pewno samiec alfa najbardziej przyciąga kobiety innymi cechami niż intelekt. Zaradność społeczna, dominacja, przebiegłość, spryt, wyrachowanie, kalkulacja, umiejętność kreowania się, wzbudzania emocji, agresja życiowa. Dzięki sile fizycznej i sile psychicznej (pewności siebie), czy narcyzmowi (nie da się go urazić i nie boi się odrzucenia) jest dla kobiet towarem pożądanym, co będą kojarzyć z męskością, a ich apetyt na seks nie będzie wyciszany.

Zauważacie w sobie jakieś cechy samca alfa pozytywnego lub negatywnego (drania)? Znacie takie jednostki?

Jeśli podobają Ci się nasze teksty, są w jakiś sposób przydatne i chcesz być powiadamiany o kolejnych, to polub nasz profil na facebooku, twitterze, czy google+.

Będziemy też wdzięczni za udostępnienia naszej strony na Twojej tablicy fb, czy innych portalach, ponieważ nie dość, że pozwolą rozwinąć naszą społeczność, to dają też nam motywację do pracy, w którą wkładamy sporo wysiłku, do szukania ciekawych tematów i źródeł. Możecie też założyć u nas konto, pisać komentarze pod tekstami (na facebooku zwiększają zasięg strony), pytać, chwalić, ganić, opisywać swoje problemy, spostrzeżenia, czy podsuwać pomysły na tematy (zakładka kontakt). Do następnego! 🙂

Obserwuj też nas na nowym portalu społecznościowym MINDS.COM, który nie cenzuruje treści:

https://www.minds.com/swiadomosczwiazkow

 

 

W jaki sposób możesz wesprzeć stronę i autora?

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

[email protected]

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

Adres portfela: 1HafHC6jDxxZpgSq6oZ1EVVM8ZC9HbqMxd