Podejście nowoczesnej kobiety do związku, czyli plaga egoistek

Nie wiem jakie jest podejście nowoczesnej kobiety do związku, ale się domyślam! Jedno mówić, drugie robić, trzecie myśleć, czwarte czuć. Mieć ciastko i zjeść ciastko! Nie być feministką, ale wyznawać bardzo zbliżone poglądy, aby tylko uniknąć wykluczenia i nie mieć przypisanej takiej łatki. Obecne normy obowiązków i ról płci stoją w konflikcie do naszej domyślnej natury, przez co mamy chaos w związkach i wiele nieporozumień. Egoizm, nieodpowiedzialność i konsumpcjonizm wysuwa się przed szereg, który jest modny, a przecież kobiety to płeć kolektywistyczna, podążająca za tym co narzucone, modne i co daje bezpieczeństwo, a nie wykluczenie i ostracyzm. Czyli robić to co wszystkie, a uważać się za wyjątkowe. Gdy się czegoś nie potrafi, nie uznać swojego błędu, nie poprawić się, a zrobić z siebie ofiarę patriarchatu i tych wszystkich wiecznie złych mężczyzn (fachowo to się nazywa mizoandrią). Tylko teoretyczna równość płci doprowadziła do tego, że ludzie mówią “sprawdzam” – czy wnosimy te same wartości i cechy. Próbowałem dyskutować i dopytywać same kobiety, kogo one uważają za nowoczesnych, jeśli chodzi o obie płcie. Czego się dowiedziałem o związkach od kobiet, jak wiele jest zagadnień, jakie są wzorce płci i jak je możemy interpretować? Jak bardzo kobietom zależy na opinii społecznej, a nie czynieniu zgodnie z tą opinią? To wszystko moje rozmowy z kilkudziesięcioma kobietami.

Oczywiście, żeby mi się jakaś “nowoczesna” nie obraziła – to definicja nowoczesności zbudowana na podstawie zmian społecznych, tego co obecnie uczy się płcie. Masz cechy wykazane poniżej? Jesteś nowoczesna. Nie masz? Tym lepiej dla Twojego mężczyzny. What’s the problem?

UWAGA: Jeśli nie chcesz, by strona zniknęła z internetu, a twórcy mieli motywację do jej comiesięcznego prowadzenia, czy może chcesz podziękować za włożoną pracę, zapoznaj się z tematem:

Wsparcie strony i autoraMożesz zostać dobrowolnym darczyńcą - kliknij, by dowiedzieć się więcej

 

Kobiety szukają wrażliwego i miłego romantyka, dopóki takiego nie spotkają

Podejście nowoczesnej kobiety do związku
pixabay.com

Zapewne każdy z nas zna chociaż jednego romantyka, który był typowym wrażliwcem, pisał wiersze, listy, przejmował się wszystkim co dotyczy jego związku, dawał serce na dłoni, szanował bezgranicznie, brzydził się krytyką kobiet i zrobiłby dla swojej kobiety wszystko. Człowiek ten powinien być ideałem kobiet, ponieważ podobne zachowania zauważyć można w filmach romantycznych, ale i matki tak wychowują synów. Jednak taki mężczyzna jest tym, który osiąga najmniejsze powodzenie u kobiet, a często jest nawet wyszydzany.

Tutaj badacze udowodnili, że kobiety jedynie mówią, że szukają romantyków, lecz zawsze wybierają bardziej macho mężczyzn – LINK.

Surowe, bezwzględne podejście nowoczesnej kobiety do męskich uczuć i słabości, to nie tylko twarda nauka życia, ale i tego, by zrezygnować z naiwności. Nie ma miłości w takiej sytuacji, nie ma romantycznego i szlachetnego “na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie” – jest tylko chłodna, egoistyczna kalkulacja: mężczyzna wnosi wartość i korzyść. Jeśli tego nie robi, jeśli kobieta nie korzysta znacznie na tym co wnosi mężczyzna, to jak mówią statystyki rozwodowe (2/3 pozwów składają kobiety) – mówi się mu do widzenia we wszystkich odmianach językowych. I to jest dopiero romantyzm kobiet.

Podejście nowoczesnej kobiety do związku
Kochaj mnie, staraj się dla mnie i o mnie – mawia kobieta

Gdy mężczyzna jest otwarty, także emocjonalnie – wypadałoby mieć empatię wobec niego, coś dać od siebie, by jemu pomóc, jego uszczęśliwić, jego zrozumieć, docenić to, że zaufał, a to kobietom pasuje dopiero po 90 roku życia. Z drugiej strony czemu człowiek musi naprawiać błędy innych, jak błędy wychowawcze kierując w romantyczne, miłe, dobre postawy zamiast od początku wychowywać go w prawdzie? Najbardziej boli zawód ideałów, życie w kłamstwie, a nie same fakty porażek. Wiemy jednak, że to co się mówi społecznie i jest społecznie akceptowalne, nie znaczy, że jest praktykowane przez te same osoby.

Romantyzm najskuteczniejszy jest w filmach, które trwają godzinę, do dwóch. Nie w życiu. Nie w męskim wydaniu.

Kobiety patrzą na wygląd bardziej niż mężczyźni

Badanie m.in OCKupid podaje, że kobiety są płcią zdecydowanie bardziej wybredną, jeśli chodzi o dobór partnera pod względem fizycznym, a także seksualnym. Kobiety zdecydowanie bardziej szczegółowo oceniają wygląd mężczyzn. Kobietom podoba się maksymalnie dwóch na dziesięciu mijanych mężczyzn na ulicy w podobnym wieku. Mężczyznom do 6 kobiet na 10. Na portalach randkowych z kolei kobiety potrafią latami czekać na tzw. księcia z bajki, który rozbudzi ich emocje już w momencie, gdy na niego spojrzą. Nowoczesne kobiety często celują w niemożliwe, sprzeczne i żyją jedynie wymaganiami wobec innych. Dojrzałość to jednak wymaganie więcej od siebie, niż od innych. A kto uczy tego te nowoczesne kobiety? Ci mężczyźni wychowani przez te kobiety w kulcie usługiwania, przywilejów i uważania siebie za złą płeć?

Brak “odpowiednich kandydatów” może wiązać się ze sprzecznymi i wysokimi wymaganiami stawianymi przez kobiety. Z badań Paprzyckiej (2006) wynika, że kobiety żyjące w pojedynkę mają sprzeczne oczekiwania od potencjalnego partnera, najczęściej preferują typ „tradycyjnie” męski w odniesieniu do świata zewnętrznego, ale prezentującego cechy tradycyjnie uznawane za „kobiece” w relacji intymnej. Mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem „smyczy kulturowej” (Szlendak, 2005), którą kobiety same sobie zarzucają. Mimo świadomości irracjonalnego charakteru swoich oczekiwań, marzą o mężczyźnie, którego opis charakterologiczny czyni nierealnym.

Mężczyźni z kolei odpowiadają praktycznie każdej kobiecie, która do nich napisze (ok. 75% przypadków) i dla większości mężczyzn większość kobiet jest fizycznie akceptowalna.

Jak to rozumieć? Większa wybredność kobiet oznacza większe wymagania wobec mężczyzn. I znowu. CO W ZAMIAN KRÓLEWNO? 🙂

Jeśli kobieta was nie kocha, to możecie zapomnieć o seksie (tyczy tylko związków)

Podejście nowoczesnej kobiety do związku

Kobiety zazwyczaj łączą seks z miłością i nie chcą wychodzić na łatwe. Na portalach randkowych wiele kobiet ma opisy typu: jeśli chcesz seksu, to zamknij okienko z rozmową. Oczywiście nie bierzcie tego na poważnie, bo wielokrotnie jest tak, że kobieta zapiera się, że seks uprawia tylko z miłości, a jak ją nakręcisz i dobrze wyglądasz, to seks będzie na 1-3 spotkaniu. Ryzyk-fizyk: trzeba inicjować.

Dlaczego tak jest? Po pierwsze dlatego, że kobiety chcą wierzyć, że są bardziej cnotliwe, niż są w rzeczywistości. Po drugie trzeba wiedzieć co jest największym prawidłem kobiecej seksualności. Aby kobieta chciała uprawiać seks, musi być emocjonalnie zaangażowana (wbrew temu co mówią, nie chodzi o miłość, bo takich trwałych, szczęśliwych związków mamy bardzo mało). Nieważne w jaki sposób kobieta będzie emocjonalnie zaangażowana. Może to być zaufanie, może to być bezpieczeństwo, może to być właśnie miłość, może to być zachwyt umięśnieniem, pozostałymi cechami atrakcyjności i umiejętnością uwodzenia. Czasem kobiety mówią, że chodzą do łóżka z intelektem, ale powiedzmy sobie szczerze – te wszelkie sapioseksualistki jakoś nie widać, by uganiały się za Azjatami, którzy są najbardziej inteligentną rasą – i ogólnie za realnie inteligentnymi mężczyznami. To opisywałem tutaj:

Czy kobiety szukają NAPRAWDĘ inteligentnych mężczyzn?

Dziś nowoczesna kobieta ma pełnię praw do tego, by uznawać się za inteligentniejszą: gdy ma wyższe wykształcenie, gdy umie “przegadywać” mężczyznę potokiem nielogicznych argumentów używając większej ilości słów (manipulując, stosując sztuczki erystyczne, a także przemoc psychiczną – w tym umiejętnością obwiniania – jak na sali sądowej). Dzięki propagandzie feministek kobiety uznają, że są we wszystkim lepsze od mężczyzn, może wykluczając siłę fizyczną. Nowocześni mężczyźni z kolei tak są negatywnie opisywani (w mediach albo jako źli, przygłupi, albo nieudolni), że nie umieją już wymienić swoich zalet (albo się boją z uwagi na opresyjną poprawność polityczną i coraz mniejszą wolność słowa). Do tego idealizują kobiety, stawiają na piedestale i uganiają się, tak naprawdę potwierdzając ich wartość – tyle, że absolutnie ZŁUDNĄ, zbudowaną na kłamstwach o płciach! I jak tu kobiety mają być zadowolone z mężczyzn, gdy wpoiło im się że są cudem świata? Jak mają ich szanować, a następnie kochać? To nie istnieje. Istnieje tylko egoizm, arogancja i bezpodstawne, narcystyczne przekonanie o swojej wyjątkowości.

Wracając do seksu, składnika miłości romantycznej…

Emocje kobiety w 99% przypadków muszą być pozytywne, by chciała uprawiać seks (wyjątkiem jest seks z nienawiści, dla rozładowania, ale to są mocno zaburzone kobiety). Dlatego często się mówi, że mężczyźnie wystarczy tylko odpowiedni czas i miejsce, a kobiety potrzebują odpowiedniego nastrojenia. Samiec alfa wie jak nastroić kobietę, wie w jakie struny uderzyć, beta nie, dlatego często są odrzucani jako aseksualni przyjaciele. Ale nie ma to wcale związku z uprawianiem seksu z miłości, gry hormonów, a nie oddania i czynów kobiet do mężczyzn.

To też częste zachowanie u ludzi z osobowością zależną. Daj coś, ja ewentualnie dam Tobiejak dasz mi tyle, to żeby mnie nastroić będziesz musiał wnosić systematycznie więcej, bo poprzednie dary stały się Twoim obowiązkiem.

Jeśli kobieta nie uprawia z wami seksu, grymasi, odmawia, to znaczy, że na pewno nie ma w tym związku miłości, mężczyzna nie jest atrakcyjny dla kobiety, a jeśli tresuje seksem (metoda nagród i kar) to jest zaburzona osobowościowo (toksyczna).

Niektóre kobiety upierają się zawsze, że jeśli nie chcą seksu (czy nawet gdy odchodzą lub zdradzają), to zawsze jest to wina mężczyzny. To bardzo wygodne uproszczenie zwalniające kobiety z odpowiedzialności za własny związek, czy też dawanie własnej miłości, czy troski mężczyźnie. Aktualnie nowoczesne kobiety uczy się niedojrzałych postaw i braku odpowiedzialności, bo wymagać to łatwo, oferować i dać więcej trudno. Widzieć problem w innych łatwo, w sobie trudno.

Nowoczesna kobieta nie ma sobie nic do zarzucenia… może nie licząc tego, że była za dobra 🙂

Kobiety szukają kogoś lepszego i silniejszego od siebie samych, ale mówią coś kompletnie odwrotnego

Jest to związane z punktem pierwszym, czyli kłamstwem o szukaniu romantyka, który kobietę idealizuje (a nawet kocha nad życie i jest jego oczkiem w głowie), lub o szukaniu kogoś “równego”. Mówienie niewygodnej prawdy boli, więc wiele kobiet woli żyć w kłamstwie na swój temat, na temat uczuć, które czują, na temat powodów dlaczego weszły w związek, na temat intencji, na temat nawet własnego mężczyzny.

Przykład? Same kobiety potrafią o sobie mówić:

Mamy dużą zdolność do oszukiwania siebie. Wierzymy, że nasz partner się zmieni. Wierzymy, że robimy to z dobroci serca, a nie dlatego, że boimy się zostać same.

My wiemy, że hipergamia nakazuje kobietom szukać partnera o wyższym statusie niż własny. W jaki sposób podnosi się status i jakie cechy trzeba mieć, by podnieść status? Podnoszenie kwalifikacji, zarobków, popularności, atrakcyjności fizycznej, a także rozwój cech męskich – dążenie do dominacji i władzy. Im lepszy mężczyzna, im wyżej postawiony, tym więcej kobiet będzie go pożądać.

Problem w tym, że nowoczesna kobieta chce być równa i zarabiać równo, a na dodatek być adorowana i by o nią zabiegać. To nowoczesna kobieta chce być lepsza z powodu wmówionej jej propagandy, czuje się ofiarą (patriarchatu, szklanych sufitów itd.) gdy tylko COKOLWIEK się od niej wymaga, ale jej natura biologiczna gardzi mężczyznami od których się lepsza czuje!
To nowoczesna kobieta ma wymagania, mówi co lubi u mężczyzn, chce być rozumiana przez mężczyzn, chce być wspierana, nietraktowana materialistycznie, seksualnie – i tak mógłbym do rana. Ale ile nowoczesnych kobiet myśli: ile zaoferuję, jak uszczęśliwię, jak wesprę, jak sprawię mu przyjemność, jak pomogę mężczyźnie, jak bardzo muszę go rozumieć? To wszystko staje się jednostronne. Nie bez powodu kobietom nie przypisywało się łatek, tak jak mężczyznom, czyli “provider”, bo nie musiały wnosić zasobów, starań, etecera – więc dziś nie tylko postępują podobnie, ale na dodatek zrezygnowały z dawnych, kobiecych obowiązków.

W rozmowach kobiety pisały mi tak:

Jak mężczyzna nie wywiąże się z obowiązków, to dostane ode mnie kopa, bo nie potrzebuje kogoś na kim nie mogę polegać. Mężczyzna musi być silny.

Odpowiedziałem: W tej równości płci, w jaki sposób mężczyzna może na Tobie polegać, jeśli w chwili słabości dajesz mu kopa? Czytając Twoje wypowiedzi dochodzę do wniosku, że nie chciałbym być na miejscu Twojego męża, bo nakreślanie facetowi, że to on zawsze ma być tym silnym, tym opiekuńczym, tym co daje pieniądze jest przynajmniej niesprawiedliwe. Co jakby miał gorsze dni w pracy, w której tak ma ciężko pracować na to utrzymanie, czy miał problemy zdrowotne? Co gdy byłby załamany po jakiejś porażce? Nie ma prawa uzewnętrznić się tego przy Tobie, bo wtedy jest jak dziecko, albo słabeusz? Dasz mu kopa i do roboty, a jak się rozejdziecie to on ma się z Waszego domu wyprowadzać, nie Ty, bo Ty jesteś kobietą? Ty dostaniesz dzieci, bo jesteś kobietą? I tak dalej…

Pod moją odpowiedzią kobieta odpisała:

Nie może być sytuacji, że kobieta wychowuje, a facet się bawi i dzieci mu się same wychowują.

Czyli zamiast odnieść się do moich pytań, to dodała kolejne roszczenie względem mężczyzn. Dzisiaj kobieta jest uczona, by myśleć co mężczyzna powinien robić i jaki być. Nie uczy się kobiet co mają robić i ile od siebie dawać mężczyznom. Cały czas tylko – mi się należy, mam gorzej i “daj”. To buduje egoizm.

Za jakiś czas dostałem odpowiedź:

Ale facet nie ma być silniejszy, tylko równy.

Czy taki równy, to czytajcie dalej…

Kobiety nie chcą być odbierane jako materialistki, mimo, że nie widujesz modelek z bezdomnymi mężczyznami

Dobrze wiemy, że dzisiejszym światem rządzi pieniądz, a nie jakieś idealistyczne, głębokie wartości (choć są potrzebne, bo widać w tym płytkim świecie jak wiele jest depresji i nieszczęść). Negowanie tego jest głupotą. Jeszcze większą głupotą jest mówienie, że kobiety mają ciężej, gdy są płcią uprzywilejowaną, także jeśli chodzi o pieniądze – ponieważ to one decydują w 80% przypadków o wydatkach społeczno-rodzinnych (a więc wydają też nieswoje pieniądze – krótko mówiąc nierzadko są sponsorowane). Kobieta powiedziała:

Gdybym nie miała własnych dochodów lub je straciła, to mąż musiałby mi zapewnić dobry standard życia. O dzieciach nawet nie będę mówić, bo jest ojcem.

Pytam: Ile jest kobiet, które w razie bezrobocia mężczyzn utrzymuje ich i rodziny? Ile jest kobiet płacących alimenty? Ile kobiet zostawia, czy zdradza, mężczyzn w złej sytuacji finansowej i zdrowotnej? Ile kobiet zapewnia dobry standard życia? Ile kobiet wiąże się z mężczyznami zdecydowanie gorzej od nich zarabiającymi? Ile kobiet płaci za mężczyzn? Ile rozmyśla nad tym, by być pasjonującą dla mężczyzny i zaoferować mu ciekawe rozmowy ,ciekawe tematy, zarażać swoją ciekawą osobowością?

My tu cały czas rozmawiamy o równości płci, ale trudniejsze obowiązki do spełnienia ma mężczyzna. Roszczeniem nowoczesnej kobiety jest mężnienie mężczyzny, bo to jest wygodne dla kobiety, a gdy zmieni zdanie i pragnie czułości, to trzeba jej cech kobiecych u partnera. W mig, na zawołanie, bo ona żąda. Same kobiety w tej równości nie muszą wnosić równych obowiązków i zasobów, a kobietami się rodzą i umierają. Nigdy nie mają ciężkich barier do pokonania, by być kobiecymi, bo uwolniły się ze swoich ról, ale mężczyźni nadal nie.

Podejście nowoczesnej kobiety do związku to niestety coraz częstsza roszczeniowość, a małe wymagania od siebie samej (efekt wychowania na “księżniczkę” i rozpieszczania). I ta roszczeniowość kobiet wielu z nas odpycha. Wcale nie odpycha to, że kobieta pozuje na silną, która niewiele od siebie nie daje, a empatia do męskich słabości u niej nie istnieje. Cóż, my też jesteśmy ludźmi i wcale nie boimy się inteligentnych kobiet, tylko uciekamy od fatalnego charakteru.

Kobiety często kłamią o ilości partnerów seksualnych

Jest to związane z punktem powyższym i makiawelistyczną postawą: cel uświęca środki. Najważniejsze w kłamstwie jest to, by było skuteczne i nie wyszło na jaw. Dobrze wiemy, że kobiety mogą z łatwością ukryć ilość partnerów, skłamać na ten temat i to pomimo jednoczesnego wymagania zaufania w związku.

Kobiety makiaweliczne potrafią stosować “swoją logikę”, do odpowiadania na takie takie zagadnienia. Mianowicie kobieta może uznać, że partnerem seksualnym jest tylko ktoś, kogo kochała. Jeśli uzna, że nikogo z 10 partnerów seksualnych nie kochała, to odpowie, że miała 0 partnerów seksualnych. I będzie sądziła, że jest to prawda. Ty nie znasz jaka jest jej definicja partnera seksualnego i aktu seksualnego, więc nie jesteś w stanie zweryfikować jej twierdzeń: MUSISZ DRĄŻYĆ.

Pytanie do tych kobiet. Po co? Czy to tak dobrze jest żyć w zakłamanym związku i dziwić się w trakcie jego trwania, że coś idzie nie tak? Że nie ma zaufania? Czy to tak dobrze nie dać podjąć decyzji mężczyźnie na podstawie tego z kim naprawdę ma do czynienia? Przeszłość się nie liczy, jedna z drugą powie. A ja spytam wtedy tak. Chciałabyś być z byłym mordercą i pedofilem, który ukryje swój życiorys przed Tobą? Oczywiście wiele kobiet odpowie, że dałoby takiemu szansę, bo przecież wiele kobiet lubi psychopatów i drani, ale jestem na tyle (jeszcze) naiwny, że wierzę, że przekaz będzie zrozumiany.

Ja tam jestem za prawdą. Chcesz kobieto seksu, to bierz. Byle ze mną 😉

Kobiety są solipstyczne, więc wszelkie twierdzenia odnoszą do siebie samych (i przez to często się denerwują na autora bloga he he)

To punkt zrozumienia kobiecej logiki. Jeśli kobieta nie jest solipstyczna, a racjonalna i logiczna, to doskonale wie które cechy z wymienionych reprezentuje, a które nie. Solipstyczne kobiety z kolei nie umieją wyjść poza własne ramy poglądów, przez co personalizują każde twierdzenie je opisujące. Te kobiety czytają teksty, tylko aby potwierdzić sobie, że “tak, to jest o mnie”, lub “nie, to dobrze, że jestem inna niż wszystkie”. By pomyśleć “tego nie widziałam u mnie, więc tego nie ma”, albo “ja tyle mogę zrobić, to wszyscy mogą”.

Te najbardziej zakompleksione i najmniej inteligentne kobiety mają zerową introspekcję. Gdy się napisze o jakichś kobietach negatywne zdanie – te odbiorą to do siebie i najzwyczajniej będą złe. A przecież to nie o nich, nie o wszystkich.

Przykład: Kobieta mówi, że mężczyzna jest miły, jak czegoś chce.

Odpowiadam: Mężczyzna może być miły, bo jest po prostu miły.

Odpowiedź 2: Możesz stosować projekcję, czyli sama być miłą, tylko gdy czegoś chcesz, ale próbujesz mechanizmem obronnym przenieść własne cechy na kogoś innego.

Co według nas powinno być obowiązkiem? Uczenie kobiet zrozumienia mężczyzn, a nie tylko mężczyzn zrozumienia kobiet. Niestety tego nie ma, więc musimy sami tworzyć swoje grupy i dzielić się historiami, czy wnioskami.

Jedna uwaga: często kobiety, które miały ze mną jakieś relacje – też denerwują się na taki tekst, pomimo tego, że zachowywały się tak samo, jak tutaj opisane. Dlatego podchodzę z dystansem do krytyki, bo wiem, że ona jest spowodowana bardzo często uderzeniem w prawdę o nich samych, więc pozostaje im odwrócenie kota ogonem. Tak samo uznają, że wydźwięk artykułu może być negatywny, ale NIGDY nie bronią mężczyzn, gdy wydźwięk artykułów na temat mężczyzn jest negatywny. Dlatego proszę nie zwracać uwagi na te hipokrytki, których baza tkwi – a jakże, w egoizmie i egocentryzmie.

Kobiety uczone są od narodzin bycia feministkami, mimo, że nie chcą się z nimi identyfikować

Mianowicie podejście nowoczesnej kobiety do związku jest feministyczne. Nawet jeśli wiele kobiet powie Ci, że nie są feministkami (bo nie jest to zawsze komplementowane i akceptowane społecznie), to będą wyznawać wiele zbieżnych poglądów z feminizmem. Tak jak feminizm wgryzł się w kulturę, tak wgryzła się mizoandria. Tylko mężczyzn można szkalować, wyszydzać i tylko od mężczyzn wymagać. Także winić należy tylko mężczyzn.

Tylko 5% kobiet uważa się za feministki.

Zadanie dla kobiety: czym się różnisz od feministki? Wypisz to, wypisz listę. Nie licząc tego, że przyjmiesz łaskawie otwieranie sobie drzwi, czy też plujesz na wszystkich samców, innych niż alfa (czyli większość jest dla Ciebie niewystarczająca, zbyt uległa, zniewieściała, nieatrakcyjna, niewychowana i nieciekawa)? Tak się rodzi mizoandria, tak się rodzi narcyzm.

Kobieta będzie mówiła jaki powinien być prawdziwy mężczyzna z klasą, jak to ma zarabiać, być silny, decydować, wykazywać się inicjatywą, jak nie mieć słabości – ma zapracować na uznanie i dopiero wtedy nowoczesna kobieta MOŻE będzie go dobrze traktować.

Jednocześnie ta sama kobieta będzie chciała mieć decydujący głos w związku (być ważniejszą), chciałaby by mężczyzna robił to co ona zapragnie (decydował korzystnie dla niej – i często kobieta będzie mówić, że to “wspólne decyzje”), miała prawo być dominującą, arogancką, nie musieć gotować, sprzątać, rodzić dzieci, być miłą, nie przeklinać, nie pić, nie palić, ani wspierać mężczyzny – czyli nie musieć być prawdziwą kobietą z klasą.

Bo od jednej płci się ma wymagać, od drugiej już nie – i to jest ta cała “równość”. Słyszymy, że podział ról w związku może być partnerski, ale jednocześnie cały czas nowoczesne kobiety dążą do tego, by być bardziej bierne, a mężczyzna robił to co męskie, trudne, niewygodne, ryzykowne i ciężkie.

Prawdziwe kobiece cechy to choćby ciepło, dobroć i opiekuńczość, które są potrzebne, by dać balans w relacji. Jeśli tych cech kobiety nie mają, to mężczyźni mieć zaczynają. Natura nie znosi próżni.

Reasumując. Wiele kobiet chciałaby być nowoczesną (mieć dodatkowe przywileje), jednocześnie tradycyjną (zachować dawne przywileje), a zrzucić z siebie obowiązki, porzucić “uciemiężające” role, tak jak feministki tego zapragnęły i jaka jest propaganda. Tak samo kobiety chciałyby tradycyjnego mężczyznę w sytuacjach gdzie taki jest potrzebny, ale też nowoczesnego mężczyznę, w innych sytuacjach. Chaos. Ciastka zjedzonego już nie ma.

Nowoczesne kobiety nie chcą mężczyzny, który zachowuje się dziecinnie, nawet gdy same zachowują się dziecinnie

Wiele kobiet chce być jak dzieci i oczekiwać od mężczyzny obrony, zasobów, adoracji, inicjatywy i spełniania ich zachcianek, jednocześnie nie chce słyszeć o obowiązkach wobec mężczyzny, czy rodziny. Wiele kobiet stosuje tzw. ciche dni, co jest pasywno-agresywną formą manipulacji, zaczerpniętą od płaczącego dziecka, które chce wymuszać decyzje na drugim. Jest to też postawa absolutnie antypartnerska. Obie strony mają dbać o siebie, obie strony mają dać sobie wsparcie, gdy drugie spada na dno. Jednak ile jest kobiet, które podnoszą “słabych” mężczyzn, a ile kobiet uważa się za słabe ofiary, którym należy podnosić i im pomagać? Ile kobiet umie przyznawać się do błędów, przepraszać, a ile jest tych wrednych, co złapią za słówko i powiedzą, że u was murzynów biją?

Słyszę od kobiet: Facet musi być facetem, a nie kolejnym dzieckiem dla kobiety. Dzieci potrzebują sporego nakładu na wychowanie, więc to mężczyzna powinien zapewnić.

Moja interpretacja: Kobieta sądzi, że mężczyzna musi być odpowiedzialny, zapewniać wartość i zasoby, ale kobieta, jak dziecko, jest zwolniona z tego.

Odpowiadam jej: Kobieta nie powinna być kolejnym dzieckiem dla mężczyzny. Powinna w równym stopniu wnosić wartość i zasoby w wychowywanie. Nie może być tak, że mężczyzna musi brać nadgodziny albo brać dodatkową pracę, a kobieta jedyne co robi, to dysponuje tym co wypracuje mężczyzna. Łatwo wydawać nieswoje pieniądze, ale i łatwo dyrygować innymi, nie czując się w odpowiedzialności za przyszłość.

Bo przecież jak związek nie wyjdzie, a kobieta wniesie pozew o rozwód, to zwykle z winy mężczyzny, prawda? Do 80% kobiet składa pozwy rozwodowe, a wina kobiety zasądzana jest tylko w małym procencie przypadków. Prawo działa wybitnie na niekorzyść mężczyzn, przez co nam wszystkim wmawia się, że my naprawdę jesteśmy jednostronnie złą płcią. Ten kto nie wnika, ten w te kłamstwa wierzy.

Pytanie kto w czasie związku decydował, kto stosował presję i dlaczego teraz ma prawo się od tego wymigać?

Ktoś powie, że mężczyzna mógł sobie nie pozwalać i mógł sam decydować. Tak, ale wtedy presji byłoby jeszcze więcej, że nie jest kochającym mężczyzną, jest tyranem i że nie traktuje kobiety “równo”. Albo w ogóle związku, by nie miał, bo jest wiele kobiet, które uciekają od wymagań, albo w momencie, gdy usłyszą “ślubu nie będzie”. I jeden naiwny z drugim robią od początku to co kobieta nakaże. Myślą, że to oni decydują, ale są tylko kukiełkami, prowadzonymi na niewidzialnych sznurkach.

Równe traktowanie jest tylko wtedy, gdy kobieta robi to samo co robi mężczyzna, wkłada w związek tyle samo, jest tak samo oceniana za te same działania i jest za te same rzeczy odpowiedzialna. Równe traktowanie jest wtedy, gdy kobieta wnosi czyny, poświęca się, a nie tylko żąda. Jeśli kobieta nie uważa, że może dać tyle samo, niech nie walczy o pseudorówność płci. To jest tylko i wyłącznie uprzywilejowanie. Zarzuty uprzywilejowanych kobiet o byciu dziecinnym w takim wypadku są śmieszne, bo nie ma bardziej dziecinnej osoby, która jedynie wymaga. Łatwo przerzucać swoje wady na kogoś innego, a w lustro nie spojrzeć.

To jest prosta logika. Uprzywilejowana płeć ma władzę. Ten co ma władzę jest bardziej poważany i dominuje. Jeśli kobiety dominują, to mężczyźni ulegają. Jeśli kobiety są hipergamiczne, potrzebują męskiej dominacji.

Nie chcecie uległych mężczyzn? Nie chcecie pantofli? Nie chcecie zniewieścienia? Nie dajmy więc dominować kobietom, tylko wspierajmy mężczyzn, by dominować mogli, by zarobili odpowiednio i decydowali. Nie może w domu być dwóch głównodowodzących, bo się pozabijają. Zakładana ideologicznie równość nie istnieje – a jeśli próbujemy ją wprowadzać, to skutkiem jest egoizm, rozbicie rodzin i niechęć płci do siebie.

A wy, jak sądzicie, kim jest nowoczesna, lub jaka powinna być taka kobieta?

Jeśli podobają Ci się nasze teksty, są w jakiś sposób przydatne i chcesz być powiadamiany o kolejnych, to polub nasz profil na facebooku, twitterze, czy google+.

Będziemy też wdzięczni za udostępnienia naszej strony na Twojej tablicy fb, czy innych portalach, ponieważ nie dość, że pozwolą rozwinąć naszą społeczność, to dają też nam motywację do pracy, w którą wkładamy sporo wysiłku, do szukania ciekawych tematów i źródeł. Możecie też założyć u nas konto, pisać komentarze pod tekstami (na facebooku zwiększają zasięg strony), pytać, chwalić, ganić, opisywać swoje problemy, spostrzeżenia, czy podsuwać pomysły na tematy (zakładka kontakt). Do następnego! 🙂

Obserwuj też nas na nowym portalu społecznościowym MINDS.COM, który nie cenzuruje treści:

https://www.minds.com/swiadomosczwiazkow

 

39
Dodaj komentarz

avatar
15 Zestawy komentarzy
24 Zestawy odpowiedzi
11 Followersi
 
Najwięcej reakcji na komentarz
Najwięcej odpowedzi na komentarz
20 Autorzy komentarzy
erwinRedPillerPLMagdaNieMaMocyNaTeBabyJanek Ostatnie odpowiedzi autora
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Życie jest krótkie
Gość
Życie jest krótkie

Sama prawda. 8/10 kobiet się tak zachowuje

Nowurka
Gość
Nowurka

Mnie razi w oczy jawna dyskryminacja mężczyzn na rynku pracy. Mam 21 lat i studiuję dziennie. Chcę sobie jakoś dorobić, by mieć na własne wydatki. Ale wszędzie mnie zbywają. W podobnym położeniu znajduje się mój kolega. Rzucił studia i szuka pracy. Lecz niczego nie może znaleźć. Za to koleżanki ze studiów na przerwach przechwalają się “pracuję w kawiarni”, “w sklepie odzieżowym” itp.
Wiadomo jeśli w poniedziałek zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8 i trwają do 13, resztę dnia można poświęcić pracy. Podobnie we wtorek gdzie zaczynamy o 8 a kończymy o 11. Za to w środę przychodzimy na 16, więc rano można zapukać do drzwi szefowej.
Wystarczy dopasować plan studiów do grafiku pracy. Sęk w tym, że dziewczyny jakoś pracę znajdują, a ja nie. W niczym nie jestem gorszy. Oceny mam lepsze, a to one znajdują zatrudnienie. W zeszłe wakacje nie mogłem niczego znaleźć, a koleżanki jeszcze przed końcem roku mówiły otwarcie, że od lipca zaczynają pracę. Skąd u nich była pewność, że sobie coś znajdą? Nie wiem, ale zastanawiające że w galeriach pracują wyłącznie dziewczyny i to w sklepach odzieżowych, kosmetycznych itp. Nie uwierzę, że żaden facet nie składał nigdzie cv

kinga
Gość
kinga

przecież to dyskryminacja kobiet, że traktowane są przedmiotowo jak ładne rzeczy, żeby klienta przyciągnąć. Bardziej poważane oferty pracy są również do mężczyzn kierowane

zipov
Gość
zipov

Ziomiksie nie przyjmują cię bo wiedzą że im spierdzielisz bo zaraz twoje możliwości na rynku pracy urosną a te koleżanki mogą tylko do kelnerowania aspirować i większe prawdopodobieństwo że zostaną w dead end job.

ARP
Gość
ARP

Heh chciałem na fejsie wkleić historię mojej znajomości z pewną dziewczyną (określiłbym ją mianem nowoczesnej katolickiej feministki). No ale dali mi bana za użycie słowa homoś i się wkurwiłem i drugi raz nie chce mi się pisać. W każdym razie jest tak jak piszesz. Na obronę kobiet powiem, że wcale nie są złe po prostu faceci nie wiedzą, że mają prawo cokolwiek od kobiety wymagać. Nowoczesna kobieta daje z siebie tylko tyle na ile ma ochotę.

Adi
Gość
Adi

Dobrze piszesz Kolego! Tez jestem po pewnych przejściach ale to może jak chcesz to Ci opowiem na żywo! Znajdz mnie Proszę na Face “Adas Boldt” Sie rozmowimy! Blogoslawionego Popoludnia Życzę !!! 🙂

Nienawistnyfacet
Użytkownik
nienawistnyfacet

Obłuda i zakłamanie kobiet nie zna granic. Wprawdzie nie od dziś to wiemy, lecz pragnę przyjrzeć się pewnemu zagadnieniu z bliska.

Kilka lat temu do naszego nieszczęśliwego kraju przyszła moda z Ameryki na bycie fit. Ma to swoje korzyści. W końcu zdrowy tryb życia jest dla wszystkich wskazany. Ale zdaje się, że nasze ukochanie polskie dziewczyny po raz kolejny ukazały głupotę i brak spójności 🙂

Zacznijmy od tego, że obecnie kobiety oczekują od mężczyzny bycia wysportowanym. Kilka lat temu było to nie do pomyślenia i zwykli, szczupli mężczyźni często chodzili na randki. Teraz jednak co raz więcej dziewczyn z góry odrzuca zaloty “niewysportowanego” amanta, z prozaicznego powodu, jakim niewątpliwie jest brak widocznej rzeźby i muskulatury.

Co wspólnego ma wysportowanie z dużymi mięśniami? Zdaniem naszych polskich kobiet ma i to wiele!

Dziewczyny nie dostrzegają różnicy między mężczyzną uprawiającym sport, a pompującym sztucznie mięśnie na siłowni. Dla nich ten drugi jest wysportowany.

Mam znajomego, który od lat gra w piłkę. Sporo czasu spędza na boisku. Gra sprawia mu przyjemność. Nigdy nie był na siłowni. Nie ma problemu z nadwagą, nie jest przesadnie chudy, jest po prostu szczupły, ale i wysportowany. Niemniej kobiety go nie uważają za atrakcyjnego i wysportowanego, a jego kolegę spędzającego mnóstwo czasu na siłowni, owszem.

Żeby było jeszcze śmieszniej kobietki piszą że charakter jest najważniejszy i decydujący. Jednak co z tego skoro już na wstępnie potrafią odrzucić interesującego faceta, tylko z powodu braku odpowiedniej sylwetki.

Mówi się że mężczyźni patrzą bardziej od kobiet na wygląd. To nonsens. Wystarczy założyć konto na portalu społecznościowym by zobaczyć kto cieszy się większym powodzeniem.

Zwykła dziewczyna, która nigdy nie była na siłowni, jest w miarę szczupła, przyciągnie mężczyzn. A facet, który jest szczupły i niczego nie ćwiczył, nie osiągnie takiego zainteresowania.

Mężczyźni zainteresują się kobietą o średnio atrakcyjnym ciele – tj takim zwykłym bez treningu na siłowni. Natomiast kobieta nie będzie śliniła się na widok zwykłego szczupłego mężczyzny, który nigdy niczego nie ćwiczył. Dopiero mocno wyrzeźbione mięśnie przyciągną wzrok dziewczyny. Dowodzi do tego, że laski mają o wiele większe wymagania. My mężczyźni obejrzymy się za zwyczajną dziewczyną, lecz ta zwyczajna kobietka, nie będzie zainteresowana zwyczajnym chłopakiem, bo żeby jego ciało było dla niej atrakcyjne, musi być dobrze przypakowane.

Problem staje się tym większy, że nie wszyscy faceci mają ciało podatne na trening i robienie masy. Jedni za sprawą ćwiczeń rosną w oczach, a inni chociaż wylewają z siebie pot, odżywiają się, wolno nabierają masy, przez co pierwsi mają znaczną przewagę w relacjach z dziewczynami. Kiedy siłownia nie była w modzie jak teraz, takiej różnicy nie było. Wszyscy byli mniej więcej na jednym poziomie. O sukcesie decydowało podejście i charakter, wygląd zaś odgrywał rolę w mniejszym stopniu.

Zjawa
Gość
Zjawa

Na tym polega ewolucja 🙁

Łełę
Gość
Łełę

jaka ewolucja 😛 dobór naturalny 😉

Rodzynskier
Gość
Rodzynskier

Kiedyś też tak było. Na moim przykładzie ci powiem że to od dawna jest.( a od zawsze bylem wysokim 180 cm facetem z nadwaga. I za diabła nie jestem w stanie zgubić, plus łupież no i trądzik. Teraz choć trądziku nie mam )
Kiedyś jak byłem 18 latkiem to nie umawiały się ze mną dziewczyny 15-18 letnie umawiały się z przystojnymi facetami, co kurwa jako przecinek, a tu handel trawką i pobicie kogoś. Mało tego taki śliczny gej był w okolicy. I do niego wszystkie laski.
Nie powiem ze laski były dla mnie miłe ale młodość spędziłem na komputerze i telewizji. Bo na czym miałem spędzić na dragach? Wszystkie laski mnie odrzucać. Zdałem maturę znalazłem sobie pracę i na politechnikę marsz.
Mija kilka lat. Wracam do domku na mały urlop bo zawsze w wakacje sobie pracować. A tu nagle kiedy umówisz się z moją córką? Wybraście sobie minę tej niedoszłej teściowej jak jej tłumaczę że już jej córkę zaprosiłem na randkę jak miała 15 lat. Wtedy usłyszałem że spadaj nie myślę o tobie w ten sposób. Moja nie doszła teściowa z mina taka jak bym zesłał na nią 10 plag egipskich, próbuje mnie przekonać ze to dobra dziewczyna itd. Ja jej w końcu mówię że teraz jako inżynier który bierze średnią krajowa na 3 roku studiów i po magisterce pewnie będę miał 2 tyle. Mam wybór. Pani córka miała wybór sympatyczny pulpecik z trądzikiem który wiadomo było ze za lata będzie miał kasę dom po ojcu i pewnie się wyleczę z trądziku, a przystojniak co będzie zarabiał fizycznie na budowie puki mu zdrowie nie padnie i potem emeryturka i browarek od rana do wieczora. Wybrała przystojniaka. To niech Pani wsiada to ja Panią zawiąże do tego co go wybrała i niech on się z Pani córką ożeni. A jak on nie to ja za darmo Panią zawiozę do jeszcze 3 innych których wiem ze z nimi była i może oni. Ona nie dziękuje. Ok to do widzenia.
Podeszła do mnie jeszcze moja miłość z liceum z 2 ślicznych córek które zmajstrował taki wojskowy( tutaj go wojsko pilnowało by nie zwiał z własnego wesela) bym jej bachory chował. standard nie jest ojcem ten co zrobił tylko ten co wychował, a ja się ją tylko grzecznie spytałem:
Skarbie, skoro tak ci leży na losie nie winnych dzieci to ile dzieci wzięłaś z sierocińca? Laska nokaut uciekła a facet na przystanku obok śmiech i mnie zgarną do knajpy i ale miałem po tym kaca. Gdyż cała knajpa pełna facetów mi stawiała po kolei.
Ile to lasek ślicznych z dziećmi tak załatwić. A ile pięknych kobiet mnie nie chciało bo woleli pakera z siłowni. A potem do mnie podchodzą. Ja mam taki uraz ze nie chce laski na związku i ślubu jak laska nie jest ze mną gdy jest młoda i seksowna. Potem jak mnie chce to gonie. Jak się uda to przelecę i wynocha.
A wystarczyło by tylko by kobieta mnie nie odrzuciła i wybrała za młodu jak byłem mniej atrakcyjny ale z perspektywą na przyszłość. A tak ona się wybawić i trafia na ścianę a ja jej nie chcę jak ja śmiem? XD
Pewnie takich facetów są pewnie setki. Tylko by był efekt to muszą dziesiątki tysięcy takich facetów mówić wyraźnie kobietą, nie byłaś moja jak byłaś młoda i piękna to teraz spadaj. Ja się biorę za 18-tki. Jak my skrzyżujemy palec do ślubu na jakiś czas to nowe pokolenie momentalnie zaważy że jak teraz nie będzie dawała swojemu przyszłemu mężowi to potem będzie miała taki problem jak starsze koleżanki.

erwin
Gość
erwin

Kolgo widać że jestes betą. Przerżnąłeś lata liceum, lata studiów, teraz jesteś o krok od przerżnięcia lat przed 30, a po 30 zaczniesz tracić jako partner seksualny i zostanie ci tylko rola utrzymanka.

Dzorek
Gość
Dzorek

Witam, bardzo podobają mi się Pana artykuły, mimo że chwilami trącą jednostronnością, zawierają to wszystko co zauważyłem w swoim trochę długim życiu. Praktycznie wszystko się potwierdza. Najgorsze jest również to, że kiedy o poruszanych przez Pana spawach mówi się oficjalnie, nawet męska cześć grona (nie wspominając o oburzonych kobietach) odbiera to negatywnie, panowie za wszelką cenę chcą wierzyć, ze ich partnerki nie są takie, a domowe problemy mają inne podłoże. I przecież prawdziwy facet (jakże często używane określenie przez same kobiety w zależności od sytuacji i ich celów) nigdy takich rzeczy by nie powiedział i ma być twardy:) . Również jestem pod wrażeniem klasy jaką zachowuje Pan w rozmowie w komentarzach.
Niemniej chciałem podziękować, za to ze ujął Pan to, co od wielu lat obserwuję. przez chwilę zastanawiałem się nawet czy tylko ja to widzę…na szczęście nie 🙂

Masia
Gość
Masia

Mam wrażenie, że wszystkie wylewane tutaj żale pokazują tylko tę stronę medalu, którą mężczyźni chcą dostrzec. drugiej strony medalu nawet nie poznali lub poprostu nie przytaczają tutaj bo uważają że tylko oni mają prawą wypłakać się bo są tacy biedni. Tak się składa, że troszeczke sobie poczytałam o tym co tu ów Pan zorintowany w psychice kobiet pisze i tooo prawda część tekstów jest prawdziwa ale wiele zdecydowanie nie słusznie szkaluje normalne kobiety a takie moi Panowie Istnieją – zapewniam. Poprostu jest ich zdecydowanie mniej. ale to tak jak z facetami – wyjątkowych facetów też jest niewielu 🙂

Masia
Gość
Masia

Panowie kiedyś usłyszłam taki tekst, który jest zabawny ale prawdziwy: “faceci myślą, że kobiety się nie zmienią po ślubie a kobiety myślą zupełnie odwrotnie” – znaczy się naiwnie myślą, że facet tak je koch że sie zmieni choć trochę i to jest okrutne ale prawdziwe. Każda płeć ma swoje inne wyobrażenie na temat tego jak powinien wyglądać związek. niestety dzisiejsze czasy zdecydowanie determinują mężczyżn do tego by wyzbywali się agresji dominacji czy hamstwa i aby zachowywali się zniewiściale. Jes to smutne bo przez takie wychowanie społeczne prawdziwych facetów jest jak na lekarstwo.

Masia
Gość
Masia

Pisze to wszystko ponieważ nie podoba mi się najeżdżanie na kobiety i kompletny brak obiektywizmu u Pana Prowadzącego 🙂

Otórz obalam pierwszy mit jakim karmi Was Pan Prowadzący: kobiety nie patrzą tylko na wygląd – a i owszem jest on ważny ale nie do przesady – mam męża który ma wadę kręgosłupa – skoliozę, której na razie nie widać zbyt mocno ale kiedy spotykaliśmy się to zapytał czy mi to nie przeszkadza- powiedziałam, że nie jest to problem ale mam nadzieję, że zadziała aby odmienić tą sytuację i za kilka może lat podda się operacji o której zreszta sam wspomniał uprzedzając moje słowa – powiedział, że tak tak On ma zamiar isc na operację – minęło 12lat i do tej pory czekam aż to zrobi, ale nie zapowiada się ze zrobi więc mam prawo czuć się oszukana czyż nie? podsumowując nie zależało mi na pieknym i idealnym pod względem wyglądu facecie tylko na normalnym szczerym i prawdomównym mężu – jaki wniosek Panowie z tego? też nie jeste,scie szczeży… czyż nie?

Inny przykład: napisane było ze kobieta nie sypia z Facetem bo musi mieć idealne warunki i być wszem i wobec na wszelakie sposoby uszczęsliwiana żeby mieć chęć na seks guzik prawda: jeśli tak podchodzimy do sprawy i wydaję się Wam Panowie tak jak i Panu Prowadzącemu że my takie straszne wymagania mamy to powiem tak: większość z Was niestety nie zwraca uwagę na całokształt sytuacji tylko na wybiórczy moment w którym Wam sie chce uprawiać seks a Nam nie, a może warto było by czasami zastanowić się nad tym że skoro jesteśmy różni to jest oczywiste i sami to podkreślacie że inaczej facet patrzy a inaczej kobieta to chyba dobrze bo gdybyśmy patrzyły podobnie jak Wy to ossssznaczało by, że też jesteśmy mężczyznami 🙂
A tak bardziej poważnie to jest duży problem, że kobiety czasami potrzebują aż tylu różnych bodźców by poczuć ochotę na seks ale skoro taka jest nasza natura to należało by nie jęczeć ale próbować sytuację rozwiązać bo od narzekania jeszcze nic samo się nie zrobiło na tym Świecie. Warto spotkać się gdzieś po środku raz kobieta ustępuje i spontanicznie reaguje na zachcianki faceta ale i facet powinien z chęcią szukać tego co ważne i co wpywa na chęć bliskości u kobiet lub poprostu zapytać kobietę jakie warunki musza być spełnione żyby taka ochota na seks była bardziej spontraniczna.
Przykro pisać ale niektórzy Panowie często nie dbają o siebie i nie zwracają uwagi na podstawowe zasady higieny , inni wkurzają swoje kobiety brakiem zainteresowania w sprawach dla nich ważnych a sami oczekują realizacji swoich kaprysów to raczej nie uczciwe,
Mój mąż np, kompletnie zie został nauczony dbania o siebie i o estetykę ubrania, kultury osobistej też mu brakuje wtedy gdy powinien ją okazać – nie sprzata po sobie a co gorsza jego lenistwo zmusza mnie do wykonywania rzeczy, które zdecydowanie powoinien wykonywać facet. Ja myje samochód aj czyszce syfony ja sprzatam i gotuje jak dźwigam zakupy bardzo często -choć czasami On mi pomaga to czuję się skrajnie zmęczona przez to że tyle robię a każda prośba by coś zrobił – kończy się tym że po wielokrotnym proszeniu i oczekiwaniu czasami nawet do miesiaca czasu aby sie ruszył powoduje zniechecenie i totalny brak chęci na jaki kolwiek seks .
Zatem drodzy Panowie – podsumowując wina leży zawsze gdzieś po środku – kiedy ani jedna ani druga strona nie chce znaleźć jaiegoś kompromisu to wtedy zaczynaja się kłótnie i takie problemy jakie opisałam pojawiają się w małżeństwach, a jeśli macie je już na samym początku w związkach to oznacza tylko jedno, że albo coś z kobietą albo coś z Wami jest nie tak i trzeba by było poszukać przyczyn takiego postępowania albo szukać w tym obszarze 2/10 kobiet które są w waszej ocenie normalne. Nik nit obiecywał nikomu że bycie w związku jest łatwe – przecież każdy z nas jest z innego domu i inaczej wychowany – czasami inna mentalność zostaje nam wpojona przez rodziców -ciężko to pogodzić naprawde ciężko a więc pozostaje szuka,ć kompromisów ale zawsze po obu stronach by tak kobieta jak i mężczyzna mieli radość z byćia razem a nie by to było robione tylko dla osobistych korzyści.

Masia
Gość
Masia

Inne spojrzenie na materializm jaki zarzucacie kobietą:
Panowie wiedzcie, że wiele kobiet poprostu czuje się bezpieczniej kiedy nie ma na horyzoncie zagrożenia materialnego -biedy i to z tego względu niekiedy kobieta wybiera tak jak wybiera czasami decyduje się na Mężczyznę który da jej komfort materialny ponieważ tak juz ma w psychice że to daje jej poczucie większego komfortu i uwalnia od stresu więc czynienie zarzutu kobietom że są takie materialnie ukierunkowane jest troche nadwyrost bo to tak jakby Wam Panowie robić zarzut o to że macie taką naturę jaką macie i że potrzebujecie tyle seksuuuuuuu a kobieta nie ma tak silnej potrzeby jak Wy. Zdarzaja się kobiety, które kompletnie nie dbają o materialną sferę ale to raczej są kobiety które mają bardziej męski charakter i lubią podejmować ryzyko a takich jest zdecydowanie mało.
Inna kwestia:
dziś zauważa się brak ogólnie szacunku wobec drugiego człowieka wobec czyjejś własności wobec czyichś praw i generalnie jest cięzko z tym tematem tak u kobiet jak i u Panów. Ja już nie jednokrotnie miałam okazje doświadczyć jak i zaobserwować że kiedyś męski honor był świetością dziś sami mężczyźni pokazują często, że nie mają honoru i kultury wobec innego człowieka to rzeczty dziś bardzo potrzebne bo jesli Wy Panowie nie pokażecie młodszym od siebie chłopakom co to znaczy honor i kultura zachowania i dobre zasady w życiu to od nikogo innego się tego nie nauczą co to być prawdziwym Facetem kiedy i jak reagować. Powrót do korzeni i do wzorcy męskości jak i wzorcy kobiecości bardzo by się przydał w dzisiejszym pokręconym świecie gdzie już nic nie jest takie jak powinno i rola każdego mężczyzny jak i kobiety została tak drastycznie zaburzona że teraz mamy jeden wielki haos.

Hellen
Gość
Hellen

Jeśli czyta się ten artykuł z otwartym umysłem – a wydaje mi się, że to taki, który jest gotowy wchłonąć trochę nowej wiedzy – to jest tu bardzo dużo trafnych spostrzeżeń. Jest co prawda napisany tak, że my kobiety możemy się poczuć trochę oskarżane, ale to nie jest najistotniejsze. Chociaż znając naszą naturę – nie ważne co powiedział, ważne jak :), to będziemy się czepiać. Ale całość dotyczy tak samo facetów jak i nas, kobiet. Świat staje na głowie i każdy kto go obserwuje widzi, że coś jest mocno nie tak jak powinno. Mam się za silną kobietę, kieruję swoim życiem na tyle na ile potrafię, ale niestety rodziny nie mam. Tu się bardziej odzywa instynkt niż wzorce, bo te dalekie są od ideału, ale jednak myślę, że w kobiecych głowach jest ta silna potrzeba stabilizacji i budowania domu. Oczywiście są wyjątki, ale jak zostało już to powiedziane – potwierdzają tylko regułę. Uczę się siebie codziennie, swoich reakcji na otoczenie, na pracę, na związek i swojego partnera. Często nie wiem sama o co mi chodzi, ale staram się poznawać przyczyny wszystkiego: emocji, reakcji, uczuć, myśli zachowań swoich i otoczenia. Za bardzo rozbieram wszystko na czynniki pierwsze i zaczęłam to mieć za swoją negatywną cechę, ale mam taką potrzebę, żeby móc się zmieniać. Wyszłam z emocjonalnego uzależnienia, które objawiało się (określę to bardzo ogólnie) duszeniem partnera i kompletnym zatracaniem własnej tożsamości. Stąd ta potrzeba zrozumienia siebie. A na artykuł trafiłam szukając materiałów na temat kształtowania własnej kobiecości. Zawsze czułam się lepiej w męskim towarzystwie, a mnie komfortowo w kobiecym. Uważałam, że mam dość męski charakter i pod wieloma względami tak jest co bywa i dobre i złe w życiu. Ale bywam też dzieckiem – dokładnie takim rozkapryszonym jak opisano w tym artykule. W życiu spotykam facetów, którzy zachowują się jak kobiety, są mało męscy, mało zdecydowani itp. I nie wiem czy mam taki zestaw cech, że przyciągam takich facetów czy oni zmieniają się w takich pod wpływem moich świadomych i nieświadomych nacisków. W każdym razie nie jest dobrze. Zazdroszczę koleżankom, które są takie kruche i kobiece i uległe, ale wiem, że ja taka nie będę, a jednak przydałoby się zmiękczyć trochę charakter.

lolek
Gość
lolek
Janek
Gość
Janek

Do autora – masz rację i dlatego arabowie pasują europejkom. Są jednocześnie macho i w teorii romantycznej miękcy + są egzotyczni

NieMaMocyNaTeBaby
Gość
NieMaMocyNaTeBaby

Gratuluję artykułu !! Wszystko w punkt. Przed przeczytaniem tego tekstu zacząłem się zastanawiać czy faktycznie problem nie tkwi we mnie. Zapier… nieraz po 3 doby ciągiem prawie bez snu . Wracam po takim tripie wyj… , a tu afera o wszystko i o nic. Kiedyś należałem do samców beta , teraz po różnych doświadczeniach stałem się alfą. Co mnie do tego doprowadziło ?? Właśnie Kobiety!! Nie można nic uzewnętrznić bo stajesz się słaby , jak zaczniesz wymagać jesteś zasypywany gradem bezsensownych argumentów . Jak zauważy że Twoje pretensje są słuszne , szuka dziury w innej swerze. Najlepiej uderzają w czule punkty. Wtedy zostaje wku…nie , niesmak i straszna niemoc. Do tego stopnia już mam dość , że chyba się rozwiodę.. Niestety drogie Panie. Albo rybki albo akwarium.

Magda
Gość
Magda

Odnosząc się do pytań:
“Ile jest kobiet, które w razie bezrobocia mężczyzn utrzymuje ich i rodziny? Ile jest kobiet płacących alimenty? Ile kobiet zostawia, czy zdradza, mężczyzn w złej sytuacji finansowej i zdrowotnej? Ile kobiet zapewnia dobry standard życia? Ile kobiet wiąże się z mężczyznami zdecydowanie gorzej od nich zarabiającymi? Ile kobiet płaci za mężczyzn? Ile rozmyśla nad tym, by być pasjonującą dla mężczyzny i zaoferować mu ciekawe rozmowy ,ciekawe tematy, zarażać swoją ciekawą osobowością?”
Mój mąż zarabia dwa razy mniej niż ja, a mimo to uważam, że jest męski i zaradny. Niezależnie od zarobków wiem, że mogę na niego liczyć w każdej sytuacji. Dlatego nie chodzi o status materialny, a o zaradność życiową i to jakim człowiekiem się jest. Faceci wolą sobie tłumaczyć to, że kobiety na lecą na kasę, bo łatwiej im w ten sposób zarówno dowartościować się jak i wytłumaczyć swoje niepowodzenia. Zawsze śmieszy mnie, kiedy moi koledzy próbują imponować kasą, a później dziwią się, że znajdują kobiety, które właśnie na kasę lecą 😀 Sami nie jesteście lepsi i leczycie sowje kompleksy nowymi samochodami i innymi gadżetami 😀 😀 😀
Ogólnie artykuł bardzo generalizuje, bo znam też wielu mężczyn, którzy zostawiają partnerkę, bo zachorowała, bo zaszła w ciążę (a oni oczywiście nie są gotowi,gotowi za to byli na seks bez zabezpieczenia) itp. Także taki artykuł można łatwo nasmarować o drugiej stronie.