Apel kobiety do brzydkich mężczyzn

Przetłumaczyłem dla Was apel kobiety do brzydkich mężczyzn, który21 wystosowała w internecie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby takie sytuacje nie pojawiały się coraz częściej w życiu rzeczywistym (zobaczycie, że będzie silne powiązanie z akcją #MeToo i niechęci kobiet do wychodzenia przez mężczyzn z inicjatywą w celu zapoznania). Nie byłoby w tym też nic dziwnego, gdyby kobiety nie uznawały większość mężczyzn za nieprzystojnych, jeśli tylko nie kwalifikują się do top 20% mężczyzn na świecie (większości mężczyznom zaniżana jest wartość, gdy kobietom podwyższana). Zróbcie sobie eksperyment zdjęciowy: przeciętny mężczyzna dostanie ocenę 3 zamiast 5-6 od kobiet, gdy tak samo przeciętna kobieta dziś uważać się będzie za mocną 7-8mkę. Jak mnie regularnie czytacie, to doskonale wiecie, że za taki stan rzeczy odpowiada rosnący narcyzm kobiet (niezadowolenie z przeciętności, roszczeniowość, płytkość i powierzchowność, plus kilka innych problematycznych cech charakteru, które opisuję w kategorii NPD). W połączeniu tej cechy z hipergamią i uprzywilejowaniem kulturowym (a to już nasza wina), objawia się w taki właśnie sposób i zbiera żniwo. A pamiętacie jak było kiedyś? Mężczyzna nie musi wyglądać jak model, a wystarczy, by zarobił. Taką rzeczywistość kreowano, by większość LUDZI miała szanse na uzyskanie szczęśliwego, spokojnego życia – uznając głębsze wartości. Ale teraz jest inaczej. Nasi dziadkowie (a i nawet ojcowie) w dzisiejszych czasach nie mieliby kompletnie powodzenia, kiedy wcześniej było to dla nich o wiele prostsze do uzyskania.

W środku tekstu jest ankieta.

UWAGA: Jeśli nie chcesz, by strona zniknęła z internetu, a twórcy mieli motywację do jej comiesięcznego prowadzenia, czy może chcesz podziękować za włożoną pracę, zapoznaj się z tematem:

[su_button url=”http://swiadomosc-zwiazkow.pl/wsparcie-naszej-dzialalnosci-i-publikacji/” target=”blank” background=”#56080a” size=”11″ desc=”Możesz zostać dobrowolnym darczyńcą – kliknij, by dowiedzieć się więcej”]Wsparcie FINANSOWE strony i autora[/su_button]

 

Teraz wymagania wobec płci zmieniają się w kierunku, który nie jest dla wszystkich akceptowalnym. I nawet nie chodzi tutaj o użalanie się tych najmniej atrakcyjnych mężczyzn, ponieważ kobiety łatwo powiedzą – brzydkie kobiety też mają trudno! Owszem, te kobiety mają tak samo trudno jak mężczyźni spoza top 20%. Od bycia mężczyzną wymagana się zdecydowanie więcej niż bycia miłym i ładnego wyglądania, czy też nie toleruje się takich samych zachowań u mężczyzn, jak u kobiet – które nierzadko przypominają próżne, dziecinne, egocentryczne. Sami wiecie co nam przekazuje mainstream – mężczyźni są za mało męscy, zbyt mało prawdziwi, a jednocześnie zbyt toksyczni (i ogólnie mają za mało odpowiednich cech, gdyż pogarda do mężczyzn rośnie na sile), ale jednocześnie to kobietom wmawia się, że powinny przejmować męskie role, dominować, rządzić, decydować, bo są równe. To przecież kobiety wiodą prym w wychowywaniu chłopców, a więc kształtują obecną męskość. Czy ktoś zapomniał czym jest odpowiedzialność, mówiąc o tak ważnej sferze jak kształtowanie pokoleń?

Ale i tak z tym nie jest najgorzej, bo przecież jaki byłby problem, gdyby płcie miały cechy mieszane, czy mieszane role, ale w połączeniu z odnoszeniem sukcesów? Problemem jest to, że nie rodzi to sukcesu. Problemem jest też charakter narcystycznych kobiet. Choć może wypadałoby mówić, że wcale nie kobiet i zacząć przyjmować ich taktykę: Gdzie te kobiety? Gdzie się podziały? Prawdziwie takie? A może w końcu dowiadujemy się całej prawdy i to co widzimy teraz jest prawdziwe, a wcześniej było kontrolowane przez restrykcyjne normy?

Zapraszam do poczytania apelu kobiety, który według niej miałby być odzwierciedleniem myśli kobiet, o których nie mówią otwarcie. I może warto przyjąć to do wiadomości, odróżniając szczere kobiety, od tych nieuczciwych?

Brzydcy faceci muszą zniknąć kobietom z oczu

czemu trafiam na brzydkich mężczyzn

Mężczyzna nie będzie mnie nigdy obrzydzał i odstraszał, jeśli jest przystojny. Mówię to jasno i wyraźnie. Jeśli atrakcyjny nieznajomy podchodzi do mnie i mówi, że jestem piękna, to co się może stać? Mój dzień staje się lepszy! Kiedy mężczyzna jest niski, łysy, czy pryszczaty to ciarki mi przechodzą po plecach, niezależnie jak taktowny by nie był. Po prostu chcę, by odszedł ode mnie jak najprędzej. Nie jestem odosobniona w tym myśleniu, tylko kobiety wam tego nie powiedzą wprost (z obaw przed reperkusjami i krytyką – mój dop.). Większość kobiet ukrywa swoje prawdziwe oblicze i szczególnie w towarzystwie mężczyzn nie mówią, to co sądzą naprawdę (zauważcie, że najbardziej fałszywi są właśnie narcyzi, a swój żywot opierają na manipulacjach i kłamstwie, kreowaniu swojej osobowości pod opinię społeczną – mój dop.).

Jeśli brzydki mężczyzna nie potrafi odbierać sygnałów społecznych, staje się w moich oczach jeszcze bardziej obrzydliwy. Samo przebywanie w jego towarzystwie stawia mnie w bardzo niekomfortowej sytuacji, ponieważ nie zrozumie jak negatywne odczucia we mnie powoduje. Niestety muszę się z tym mierzyć praktycznie codziennie, bo brzydcy faceci chcą mnie poznać. Faceci ZNAJCIE SWOJE MIEJSCE! Jesteśmy tak samo wybredne wizualnie, jak wy! (akurat to kłamstwo, dużo bardziej wybredne, co pokazują badania portali randkowych – mój dop.). Chcemy, by tylko dobrze wyglądający mężczyźni do nas podchodzili! Jeśli jesteś jakąś dziwną kombinacją niskiego, starego, czy łysego grubasa, to mówię szczerze – odpierdol się i nawet nie patrz na mnie!

Nie będę randkować z twoim gatunkiem. Tak, mówię o gatunku, bo dla mnie jesteś jakimś innym rodzajem bytu. Ja jestem człowiekiem i nie zamierzam się spotykać z brzydalem. Nie jestem seksualnie zainteresowana zwierzętami! Powinieneś być świadomy, gdy zostajesz społecznie odrzucony, kiedy robimy to prosto w Twoją zwyczajną mordę! Brzydcy faceci, którzy są pewni siebie nie zachowują się naturalnie i jest to dziwaczne. ZNAJ SWOJE MIEJSCE I DAJ NAM BYĆ PODRYWANYMI PRZEZ LEPSZYCH GENETYCZNIE MĘŻCZYZN! To bardzo proste. Nie podoba Ci się co mówię? Co mnie to obchodzi? Brzydkim mężczyznom nie należy się zaangażowanie, uczucia, szacunek, ani seks (co na to środowiska z lewej strony, które mówią o dyskryminacji tylko jednej płci? – mój. dop).

Wielu z was pomyśli, że jestem zwykłą dziwką i pierdolę głupoty. Wielu z was pomyśli, że nie należę do większości, tylko jestem kimś kogo i tak nigdy nie spotkacie na swojej drodze. Wielu z was pomyśli, że to jakaś satyra, albo trolling. Nie, nie jest. To są moje szczere uczucia i powtarzam, że nie jestem sama w tych poglądach. Większość kobiet SKRYCIE CZUJE TO CO JA. Jak myślicie dlaczego mamy tak restrykcyjne prawo o molestowaniu seksualnym i zazwyczaj godzi w mężczyzn? Dlaczego dzisiaj każda próba podrywania, flirtu i zagadania do kobiety może być uznana za molestowanie? Zbyt wielu was, brzydkich mężczyzn sądzi, że ma tyle samo praw co przystojni mężczyźni. Potrzebujemy tych wszystkich praw, by trzymać was z daleka od nas. Macie mały wybór. Albo zaczniecie się zachowywać tak, jakbyście byli kimś niższej klasy, albo będzie to zawsze molestowanie seksualne. I co z tego, że przystojniak klepnął mnie w tyłek i nie powiedziałam, że to molestowanie? On może, Ty nie.

przystojni mężczyźni nie molestują

Jeśli nie jesteś przystojny, to my kobiety doskonale wiemy, że w środku jesteś słaby. Grając pewnego siebie jesteś śmieszny. Wy idioci nadal sądzicie, że kobiety patrzą na wnętrze, że jesteśmy tak romantyczne, jak wam siebie opisujemy (nie są – mój artykuł o tym). Jesteście szurnięci i naiwni. Waszym problemem jest to, że nie wiecie w której lidze jesteście i nie wiecie, że nie macie żadnych szans na kogoś z wyższej ligi.

Wiadomość z pierwszej ręki: piękne kobiety umawiające się z brzydkimi mężczyznami robią to dla jakiejś korzyści. A wy ślepi nie chcecie tego zauważyć. Wy naprawdę sądzicie, że to miłość? I to dlatego wy głupcy tak często zostajecie z pustymi kieszeniami po rozwodzie. To dlatego tak często kobiety od was odchodzą po tym, jak już nie jesteście przydatni. To dlatego nie uprawiają z wami seksu, jak np. tylko urodzi się dziecko. Potem gadacie te bzdury o tym, że wszystkie z nas to gold diggerki, albo, że wykorzystujemy mężczyzn i uznajemy za środki do naszych celów. Heloł! Uczciwe kobiety umawiają się jedynie z przystojnymi mężczyznami i czują do nich chemię, a gdy takiego nie spotkają dla siebie to nie boją się być same!

I to normalne, że spotkasz w swoim życiu dużo nieuczciwych ludzi, ale szczególnie wtedy, gdy nie celujesz w swoją ligę!

CHCESZ, BY KOBIETA NIE WYKORZYSTYWAŁA CIĘ, A KOCHAŁA? TRZYMAJ SIĘ SWOJEJ LIGI! Nie podobają Ci się kobiety w Twojej lidze? Musisz jakoś poprawić swój wygląd zewnętrzny! To jest to czego chcemy! Możesz nawet zrobić operację plastyczną, bo nikt się nie skapnie. My kobiety poprawiamy swój wygląd w przeróżny sposób! Bez dobrego wyglądu, nawet gdy jesteś super z charakteru, to jesteś bezużyteczny! Ewentualnie nadajesz się do przyjaźni platonicznej! Twoje zarobki, samochód, mieszkanie, pomoc, remonty, znajomości i inne tego typu rzeczy są dobre, ale dla materialistek! Normalna kobieta nie żąda tego od Ciebie, a nawet sama przyłoży rękę, decyzję, czy pieniądze, by wam w związku pomóc!

Jeśli chcesz szczerej chemii z kobietą, jej miłości i pożądania, ona musi myśleć o seksie z Tobą! Musi być podniecona! Prawdziwe uczucie jest wtedy, gdy się sobie wzajemnie podobacie fizycznie! Nie ma innej opcji! To jest genetyka! Jeśli sądzisz, że można tą regułę w drastyczny sposób ominąć, to jest pewnym, że sądzisz, że seks Ci się należy. Nie należy.

Mam wyższe wykształcenie, sama zarabiam, mam własne mieszkanie. Naprawdę myślisz, że potrzebuję Twoich prezentów? Że musisz być hojny? Mam też bardzo dużo platonicznych przyjaciół, więc nie potrzebuje Cię do tego. Jedyne czego potrzebuję od mężczyzny, a czego sama nie mogę zrobić, to seks i reprodukcja. Tyle, że ja mogę z łatwością mieć przystojniaka, więc nie muszę być prostytutką dla przęciętniaka, byle tylko mieć kogokolwiek, czy urodzić dzieci, tak jak „inni każą”!

Czy mam tym wszystkim na myśli, żeby brzydcy faceci się zabunkrowali? Nie, po prostu mam coś do powiedzenia, co nie powiedzą wam kobiety prosto w oczy. I wiem, że tego nie przyjmiecie – szczególnie ci słabi mężczyźni, ci którzy lubią jak im się mami oczy. Rzeczywiście jest dużo takich kobiet, które umawiają się z przystojniakami, mają namiętny seks, chemię, a potem ustawiają się z przeciętniakami, którzy dadzą im małżeństwo – bo tamci nie chcą i nie muszą. Ale takich kobiet nie chcecie, bo będziecie nieszczęśliwi, bo to nie będzie miłość. Naprawdę nie rozumiecie czemu jesteśmy tak przeciw patriarchatowi, że ciągle gadamy o tej kulturze gwałtu, o wszystkim co z seksem związane? My nie chcemy uprawiać seksu z brzydalami i to nasza ochrona! Ochrona genów!

Lepszy związek i miłość zbudujesz na bazie:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Baza patriarchatu, to wiara w to, że kobiety mniej patrzą na wygląd. Wy naprawdę nie znacie kobiecej natury! Społeczeństwo każe nam kobietom tak myśleć o samych sobie i niektóre nawet próbują sobie to jakoś zracjonalizować. Ta cała desperacja na małżeństwo, czy dzieci także fałszywie jest nazywana miłością, a wy w to wierzycie. Mówi się, że dojrzałe kobiety to robią. Dla was to zbyt bolesne, by przyznać, że to jest prostytucja, zwykły barter.

Mężczyźni sądzą, że jeśli mamy dziecko, czy małżeństwo z jakimś brzydkim, że „lubimy bezpieczeństwo”, oznacza to, że nie patrzymy na wygląd, że jesteśmy mniej „wizualne”. I oni nie zastanowią się dlaczego mają tak mało seksu w związku. Wytłumaczą to sobie jakkolwiek, ale nie tym, że nie są atrakcyjni i że ich kobiety, czy ich żony prawdziwie ich nie kochają. REGULARNY SEKS INICJOWANY PRZEZ KOBIETĘ TO WYZNACZNIK MIŁOŚCI!

Ale nie tylko patriarchat kłamie o tym, że wygląd nie ma znaczenia. Największymi zdrajczyniami są te kobiety, które poszukują „zwykle” wyglądających mężczyzn, których mogą wykorzystywać na zasoby. Zauważcie, że mało która się zwiąże z kimś kto zarabia od niej mniej, trzeba mu pomagać, czy ma mniej sukcesów. To te kobiety dają nam wstyd, kobietom uczciwym, które chcą kochać prawdziwie i mówić szczerze o sobie. Tamte kobiety sprzedają się, kurwią za wasze zasoby i traktujecie je jako lepsze, niż szczere kobiety. Tamte potrafią kłamać, a my tego nie chcemy. I za szczerość obrywamy.

Jednak to, że spotykam się z przystojniakami nie oznacza, że jestem od razu rozwiązła. Po prostu nie spotykam się z nieatrakcyjnymi dla mnie mężczyznami, którym nie umiem sprzedać bajki o prawdziwej miłości, tak jak robią to inne, fałszywe kobiety. A wy naiwniacy im wierzycie. Wielu z was robi to samo i mówi o miłości do kobiet, byle dostać tylko seks. Sztuką jest to, by takich ludzi obu płci odsiać i jednak zastąpić tymi szczerymi. Z tymi związki zawsze będą udane.

Zrozumcie też, że to co mnie podnieca seksualnie nie pokazuje do końca jakim jestem człowiekiem. Nie będę przepraszać, że potrzebuję podniecającego mnie ciacha! Że pragnę emocji, że chce więzi z nim, a nie tylko miłej przyjaźni, czy też traktowania się jak lokatorzy, byle z kimś być i przeżyć. I mogę być wybredna, bo widzę, że mam wybór! Przynajmniej nie jestem kurwą, która kłamie Cię o uczuciu i rozporządza seksem, tylko gdy coś jej zapewnisz, gdy coś dasz, gdy coś kupisz, gdy gdzieś zabierzesz ją, gdy będziesz zachowywał się jak ona nakaże. Wolę być sama, niż z kimś kto nie potrafi mnie podniecić!

I to koniec jej apelu. Co Wy sądzicie o jej szczerości?
Źródło: LINK

Jeśli podobają Ci się nasze teksty, są w jakiś sposób przydatne i chcesz być powiadamiany o kolejnych, to polub nasz profil na facebooku, twitterze, czy google+.

[efb_likebox fanpage_url=”swiadomosczwiazkow” box_width=”900″ box_height=”1111″ locale=”pl_PL” responsive=”0″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ animate_effect=”flash” ]

Będziemy też wdzięczni za udostępnienia naszej strony na Twojej tablicy fb, czy innych portalach, ponieważ nie dość, że pozwolą rozwinąć naszą społeczność, to dają też nam motywację do pracy, w którą wkładamy sporo wysiłku, do szukania ciekawych tematów i źródeł. Możecie też założyć u nas konto, pisać komentarze pod tekstami (na facebooku zwiększają zasięg strony), pytać, chwalić, ganić, opisywać swoje problemy, spostrzeżenia, czy podsuwać pomysły na tematy (zakładka kontakt). Do następnego! 🙂

Obserwuj też nas na nowym portalu społecznościowym MINDS.COM, który nie cenzuruje treści:

https://www.minds.com/swiadomosczwiazkow

Spodobał Ci się artykuł? Spójrz w jaki sposób możesz wesprzeć stronę i pracę autora. To wszystko co zostało zbudowane bez regularnej pomocy czytelników się nie utrzyma!

Karta płatnicza - konto bankowe. Warto ustawić comiesięczne zlecenie wpłaty.

wpłata na konto bankowe

Nr konta: 20 1870 1045 2078 1033 2145 0001

Tytułem (wymagane!): Bezinteresowna darowizna

Odbiorca: SW

Paypal - darowizna jednorazowa (kliknij w dany obrazek)

paypal wpłata

matrixpoland@o2.pl

Paypal - darowizna cykliczna (comiesięczna)

darowizna paypal

wpłata bitcoin

Adres portfela: 1HafHC6jDxxZpgSq6oZ1EVVM8ZC9HbqMxd

Czytaj więcej o podejmowanych działaniach.

206
Dodaj komentarz

Proszę Zaloguj się, by komentować przy pomocy własnego konta
avatar
34 Zestawy komentarzy
172 Zestawy odpowiedzi
52 Followersi tematu
 
Najwięcej reakcji na komentarz
Najwięcej odpowedzi na komentarz
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Empoll
Użytkownik
Empoll

Jak dla mnie jest to wbrew pozorom wypowiedź nieszczera, obłudna. Gdyby kobiety patrzyły aż tak na wygląd to nie (sorry za wyrażenie) puszczałyby się np. za granicą z tymi wszystkimi facetami z nizin społecznych. Tymczasem wręcz masowo podstawiają swoje tyłki pod (bądźmy szczerzy) mężczyznami (głownie imigrantami pochodzenia afrykańskiego lub z Azji Mniejszej). Jakiś instynkt wręcz podświadomie ciągnie je pod to zohydzenie własnego ciała i tożsamości, własnego ja itp. Czy zatem wtedy patrzą na wygląd lub pieniądze, układy, pochodzenie? Skąd wiecie, że ta kobieta, która to pisze jest ładna????? Może grzeszy urodą tak samo jak większość innych i jest tylko cokolwiek ładniejsza i bardziej zadbana, niż przeciętna dziewczyna. Gorzej, może po prostu z wyglądu jak i mentalnie jest tylko przeciętniarą. Ale to mniej ważne. Wydaje mi się natomiast, że jest bardzo silnie poddana swoim niskim instynktom, im bardziej tu zakrzycza kwestie zupełnie inne niż wygląd mężczyzny lub wciska że to jedyna jego wartość, tym bardziej ukazuje jak płytką, niemyślącą i poddaną wyłącznie swoim niskim instynktom, jest kobietą. To świadczy, że bez względu już w tym momencie na płeć jest zwyczajnie prymitywna. I powiedzcie sami, chcecie takie coś???? Czy jest tu co analizować???? Wyciągać wnioski. Stawiam „stówkę”, że pierwszy lepszy brudas i prostak brzydki jak noc zrobiłby z jej tyłka nowojorskie metro i byłaby zadowolona nie wiedząc sama czemu…..

wafelek
Gość
wafelek

Co w tym dziwnego, że piękna kobieta chce się spotykać jedynie z przystojnymi mężczyznami? Jak jesteś brzydki, to szukaj brzydkiej kobiety albo weź SSRI. To jest dopiero hipokryzja, jak zarzuca się kobiecie, że nie chce się z tobą spotykać z powodu twojego wyglądu, a samemu się do niej podbija właśnie z powodu jej powierzchowności. 😀

tau35
Gość
tau35

A spójrzcie na ten apel tej kobiety od innej strony. Niby na pierwszy rzut oka jest taka szczera mówi wprost hej do przodu co to nie ja ale czy naprawdę? W moim odczuciu jest bardzo zaburzona. Ma bardzo rozbuchane ego uważa się za najatrakcyjniejszą, jest wulgarna trochę takimi wypowiedziami moim zdaniem próbuje się dowartościowywać. Czy mówi całą prawdę? Niekoniecznie. Tylko to co jej jest wygodne w danym momencie i co w jej oczach buduje jej wartość, bo jak sama twierdzi odróżnia ją w jej mniemaniu pozytywnie od innych kobiet które są zakłamane. Ale ta sama kobieta nie wspomina już o tym czy nie będzie „miauczała” jak zostanie porzucona przez tego przystojniaka (po co miałby się wiązać skoro może mieć wiele kobiet to wbrew naturze faceta), a czy jak zajdzie w ciążę nie będzie żądała alimentów majątku itd, czy pogodzi się z tym że on sypia z innymi atrakcyjnymi. Ponadto kobiety starzeją się bardzo szybko te atrakcyjne też, więc rozumiem ze tez nie będzie płakać jak już żaden przystojniak jej nie zechce i bohatersko zostanie sama Ale szczerze w to wątpię aby tak było. Kobiety rzadko pragną tylko samego seksu. Czasami w okresie swej „przydatności” dowartościowują się tym seksem, ale nie na dłuższą metę. Moim zdaniem to taka poza

Liberat0r
Gość
Liberat0r

I to koniec jej apelu. Co Wy sądzicie o jej szczerości?

Wydaje mi się, że mówienie o szczerości w przypadku psychopatycznych jednostek to nadużycie. O ile tekst napewno wiele rzeczy uzmysławia, to chyba nie powinno się go traktować, jako jednoznacznego głosu wszystkich, czy nawet większości kobiet, a samą autorkę należałoby raczej odizolować od społeczeństwa, za szerzenie, tak przecież znienawidzonej przez lewicę, mowy nienawiści.

Alan
Gość
Alan

Jak się tak zastanowić, w jakim zakłamaniu ludzie żyli i zyja, jakimi jesteśmy marionetkami w rękach bezwzględnej natury, która w dupie ma nasze indywidualne szczęście to aż się niedobrze robi. Większość mężczyzn matka natura poprostu uznaje z nieodpowiednich do rozrodu i trzeba się z tym pogodzić. Nie można winić absolutnie kobiet za to! Stoi za tym mechanizm na który NIE MAJA ŻADNEGO WPŁYWU! Bo czy mamy wpływ na to że miodzik nam smakuje a kupka nie? Lubisz przebywać z atrakcyjną kobietą bo czujesz przyjemność przy niej i na odwrót, brzydkich można tolerować ale coś odpycha. I to wpływa na relacje międzyludzkie, są zdeterminowane „naturalnie” , często gówno mamy do gadania. Okrótne ! To jest przeznaczenie, bo jak inaczej to nazwać? Śmieszą mnie te wszystkie komedie romantyczne, gdzie największa laska spławia pewnego siebie przystojniaka a wybiera najwiekszego nieudacznika i brzydala, bo dobry, buhaaaaa, oj naiwni naiwni, wodogłowie wam robia, drena sobie załóżcie, troche mózgu z tymi głupotami by upuścić.
Chwała tej Pani że wprost wywalila z siebie jak jest. Tylko proponowanie brzydkim facetom operacji plastycznych… no Droga Pani, niech już Pani do końca będzie poważna i konsekwentna. Z kupy nie zrobisz waty cukrowej. To że ktoś sobie doklei kawałek szczęki bo chce wygladać jak Johny Bravo nijak nie zmieni genów na lepsze. Dzieciaki i tak brzydkie wyjdą, natury nie oszuka.

Adi
Gość
Adi

Reprezentujesz bezrefleksyjny moralnie i racjonalnie „naturalizm” (bajka z 18 wieku około). Natura ma wpływ, wywiera naciski na naszą świadomość, ale mamy wpływ na swoje zachowania, gdzie trzeba ćwiczyć swoją wolę i tworzyć odpowiednie nawyki. Większość ludzi jest pod tym względem jak roboty, ale co ma większość do prawdy?

Alan
Gość
Alan

Racjonalizm i etykę można sobie wsadzić gdzieś kiedy w człowieku siedzą potężne naturalne instynkty. To dlaczego nikt nigdy nie zakocha się na rozum? Silna/ słaba wola, takie wyświechtane slogany, to dlaczego tak ciężko alkoholikowi rzucić picie a palącemu papierosy? Na rozum to oni doskonale wiedzą że to destrukcyjne. Owszem, odpowiednie nawyki trzeba tworzyć, zastępować złe dobrymi ale to nie takie proste, w sprawach miłosnych mózg racjonalny nie ma nic do gadania. Większość może być zidiociała a nawet jak ktoś zna prawdę o związkach to i tak się może wkopać, stracić łeb i nie tylko. Bardzo atrakcyjna zawodniczka wprawiona w owijaniu sobie facetów wokół palca i leżysz Panie na łopatkach.

Adi
Gość
Adi

Twój komentarz jest dobrym przykładem mocnej wiary w fatalizm naturalizmu. Widziałem pewne zawodniczki i cóż w nic nie wpadłem, a to, że jestem jak inni mi podobni (nazywają to w sieci mgtow monk) niszczy mi „opinię”, bo kobiety oraz ich rycerze nie mogą w żaden sposób objąć rozumem, jak ktoś taki śmie być wolnym, i nie dać się wrabiać w plantację małżeńsko-społeczną. Gdyby mózg racjonalny (de facto jest to świadomość wsparta wolą i wiedzą, a nie kupa mięcha) nie miał nic do gadania, nie miałbyś żadnych szans abstrakcyjnie wyłuskać i objąć „zasad” działania związków, dzięki czemu czytasz teraz o tym ,komentujesz, ogólnie jesteś tutaj ze swoim głosem, wsparciem. System prawny (praktyczny) faworyzujący kobiety, wprost militaryzujący je na zasoby mężczyzn jest efektem nie instynktów tylko, ale stałej, celowej polityki wykorzystującej damskie instynkty.

Alan
Gość
Alan

Z częścią się zgadzam, ale, no dokładnie, ” wykorzystującej damskie instynkty „, widać, ludzie wolą żyć instynktami niż rozumem, może to u nas naturalne i może dlatego poniekąd sobie taką politykę wybieramy. Napisałeś – „Widziałem pewne zawodniczki i cóż w nic nie wpadłem”, ale czy miałeś bliżej do czynienia? Mimo wytrenowania rozumu i świadomości tej całej wiedzy którą tu klepiemy łatwo stracić głowę. Mózg racjonalny sprawdza się w nowoczesnym świecie ale nie w sprawach miłosnych, tym rządzi paleolityczny mózg gadzi. Są kobiety, które na ”zdrowy rozum” nie powinny być ze swoimi samcami alfa którzy je katują i traktują jak śmieci, a jednak są, bo silne emocje biorą górę nad racjonalną analizą. Tak samo mimo naszej wiedzy na temat kobiet i tak zakochamy się tylko w takiej która nas podnieci, pociągnie fizycznie, w młodej atrakcyjnej, może być mentalnie upośledzona, wiesz że na dłuższą metę z tego raczej nic nie będzie ale i tak chcesz w to brnąć choć na chwilę i spełnić swój przyrodzony obowiązek :D. Tym matka natura steruje, wszystko jest tu zdeterminowane, cel nadrzędny? Reprodukcja za wszelką cenę. Zwierzęta „niższe” nie mają rozumu racjonalnego a jednak jakoś się rozmnażają a nawet łączą w pary, jakieś nieświadome mechanizmy tym sterują bez dwóch zdań. Tu nie trzeba wiary w fatalizm naturalny, to jest fakt.
Mózg jak dla mnie jest tylko kupą mięcha, niektórzy nawet jedzą, służącą głównie a może nawet tylko do przetrwania, w tym dobierania się w pary i płodzenia potomstwa a nie do analizy pędu cząstki elementarnej. Umysł racjonalny to niedawny „wynalazek” i kosztuje jednostkę wiele wysiłku żeby go wykształcić. Czym jest świadomość i wolna wola (i czy w ogóle mamy tę wolę wolną) to latami można dyskutować, ale nie miejsce tutaj na to i czas.
Co do systemu, wiadomo, każda kultura może być narzędziem opresyjnym wycelowaną w ludzką naturę. Albo się ją skrepuje albo jej się pofolguje. Dzisiaj kobiecej naturze folguje się na niespotykaną skalę a nawet specjalnie ją wzmacnia, wiadomo w jakim celu. Wszyscy się zgodzimy że trzeba położyć temu kres bo to niszczy całe społeczeństwa na czele z kobietami właśnie. Dlatego dobrze że jest strona taka jak ta, od zmian w świadomości ludzkiej się zaczyna, choćby małej grupy.

https://www.youtube.com/watch?v=ihXDOaKWztA
https://plus.nowiny24.pl/prof-jerzy-vetulani-mozg-wcale-nie-sluzy-do-myslenia/ar/11853828

Przemo-emo
Gość
Przemo-emo

Po pierwsze, bo tak w oczy kole, ze czytac nie mozna:
https://sjp.pl/okrutny
Piszesz o instynktach, ze rzadza nami instynkty, ze nie mamy wplywu na nasze decyzje.
(przy okazji – czy wiesz, ze istnieje dowod matematyczny na to, ze nie mamy wolnej woli?)
W czlowieku jest duzo instynktow, w mezczyznie wiecej prymitywnych np agresja, dominacja itd. Czy w sytuacji gdy ktos zdenerwuje Cie tak, ze nie mozesz sobie poradzic to go zabijasz, bo tak Ci instynkt kaze? Czy w sytuacji gdy chce Ci sie kupe na srodku miasta to spuszczasz spodnie w dol i robisz swoje? Raczej nie, robisz raczej to na co pozwalaja spoleczne normy, wychowanie. Prawie zadna kobieta nie bedzie sie puszczala z kazdym, bo akurat jej sie chce – nie chce byc uznana za kur## przez innych i miec zlej reputacji. Ludzie na ogol staraja sie hamowac swoje jak to napisales instynkty i dostosowac do reszty spoleczenstwa.