Alienacja rodzicielska. Czas na zmiany w sądach rodzinnych

W naszym społeczeństwie matki uznajemy za świętość. Nie uznajemy, że matki mogą krzywdzić dzieci, że matki mogą źle życzyć dzieciom. Mało się mówi o alienacji rodzicielskiej, która z wielu powodów tyczy najczęściej ojców, a stosowana jest przez matki. Mało się mówi o matkach narcystycznych dla których dziecko to tylko narzędzie, przedmiot, często używany w sporze z mężczyzną, od którego chcą uzyskać dane dobra. Społeczeństwo utrwala stereotyp, że to ojciec zwykle porzuca rodzinę, rozbija ją, zdradza, że wszystko co złe to jego wina. Wmawia się, że ojcowie z lenistwa, egoizmu lub nieudolności nie uczestniczą w procesie wychowywania dzieci. Jednocześnie zapomina się, że matki potrafią odsuwać ojców od wychowywania, bo uważają, że znają się na tym lepiej, że te predyspozycje wysysają z mlekiem matki, że rodzenie dzieci świadczy automatycznie o lepszych umiejętnościach wychowawczych. Sprzeciw nie jest tolerowany, bo rodzi przemoc, rodzi dramat. Mężczyzna zatem wycofuje się pod presją i realizuje konsekwentnie, to co z zewnątrz widzimy jako faktyczny stereotyp. Tyle, że to nie świadczy źle o mężczyźnie, a o jego braku możliwości (prawnych, finansowych i psychicznych), by walczyć o dzieci. Zebrałem dla Was dużo źródeł w tym temacie, w tym źródeł wideo. Jeden film przetłumaczyłem i wstawiłem na nasz kanał Youtube (film z rozprawy dotyczącej alienacji rodzicielskiej). Pamiętajmy, że temat alienacji to tylko jedna składowa problemu. To system naczyń połączonych, dlatego piszemy o różnych sprawach, które składają się na obraz całościowy.

UWAGA: Jeśli nie chcesz, by strona zniknęła z internetu, a twórcy mieli motywację do jej comiesięcznego prowadzenia, czy może chcesz podziękować za włożoną pracę, zapoznaj się z tematem:

Wsparcie strony i autoraMożesz zostać dobrowolnym darczyńcą - kliknij, by dowiedzieć się więcej

 

Alienacja rodzicielska w wykonaniu matek

Spójrzcie na dosyć krótki, ale wymowny film, który przetłumaczyłem dla Was z rozprawy nt. alienacji rodzicielskiej:

(warto wejść w link i kliknąć łapkę w górę, dla zwiększenia zasięgu odbiorców)

Taka matka uważa, że odsuwając dziecko od “złego ojca” jest w porządku. Że ona broni dziecko przed wpływem złego ojca. W ten sposób usprawiedliwia swoje zachowanie alienacyjne. Tyle, żeby taka łamigłówka w głowie kobiety powstała najpierw musi wykreować partnera na “tego złego”. Najpierw musi zebrać o nim wszelakie dane, szukać w nim win, wad, słabości. Musi być wyrachowana. Musi myśleć jak może się wzbogacić kosztem kogoś innego, musi myśleć jak wykreować się na lepszą i bardziej niewinną na tle takiego mężczyzny. Niekoniecznie będzie to prawda, ale uczy kobiety przebiegłych zdolności i z nich korzystają.

To system wykreował aktualną moralność płci, w tym kobiet i matek! System, który wykorzystał pewne naturalne cechy płci i pozwolił uwypuklić te negatywne. Jeśli chcemy być świadomymi, musimy to przyjąć, musimy porzucić to co zostało nam zaprogramowane. Kobiety chcąc się czuć bezpiecznie wykształcają takie cechy, co jest bardzo sprytne, ale niekoniecznie pożyteczne dla społeczeństwa. I potem słyszy się: zmarnowałeś mi życie, uwiodłeś, poderwałeś, naobiecywałeś, oszukałeś, nie zapewniłeś. Zapomina się o roli kobiety w każdym takim zdarzeniu! Cała odpowiedzialność za niepowodzenia spada na mężczyznę, a kobieta racjonalizuje swoją mściwość, brak szacunku i brak empatii do mężczyzny, którego jednak sama wybrała. Niestety, aby w pełni być dojrzałą osobą należy brać odpowiedzialność za podejmowane decyzje, umieć funkcjonować samotnie (kobiety mają z tym większy problem, niż mężczyźni), a przy ewentualnych rozstaniach należy umieć dobrze życzyć komuś komu świadczyło się miłość. Z tym jest problem, bo rozwodów jest coraz więcej, a trwające związki wcale nie zaliczamy do zawsze dobrych.

Więcej informacji o alienacji rodzicielskiej: Matkom wolno więcej.

Prawniczka w wielkim mieście. Czy ojciec po rozwodzie ma szansę opiekować się dzieckiem?

Kilka podstawowych faktów o ginocentrycznym systemie w którym żyjemy

alienacja rodzicielska matek

 • Dyskryminacja ojców w sądach rodzinnych, to fakt
 • Ojcowie dyskryminowani w walce o dzieci (dobry artykuł!) – link
 • Porzucamy domniemanie niewinności mężczyzny, gdy oceniamy spór kobiety z mężczyzną i stajemy po stronie kobiet z niewiadomych względów
 • Kobiety traktują mężczyzn instrumentalnie (ojciec uciekł, bo go mama przegoniła)
 • Ciąg dalszy traktowania przedmiotowego mężczyzn przez kobiety
 • Degraduje się role ojców, mężczyzn i mężów w społeczeństwie (rosnąca mizoandria, niezadowolenie kobiet, pomimo uprzywilejowania) – tekst pt. “rodzic drugoplanowy” adwokatki Agnieszki Swaczyny
 • Nie tylko w mediach i filmach mężczyzna kreowany jest już teraz jako idiota, palant, sprawca przemocy, nieudacznik i słabeusz, ale też pisane są książki typu “jak zniszczyć mężczyznę
 • Przyzwala się na przemoc wobec mężczyzn (mężczyzna nie może być ofiarą, z kolei kobiety zgłaszają jako przemoc najmniejsze oznaki sprzeciwu, odrzucenia, a coraz częściej nawet krytyki, przez co nie nakazuje się im dojrzewać emocjonalnie i radzić z tego typu problemami)
 • Im silniejszy wpływ feminizmu w danym państwie, tym więcej przemocy wobec mężczyzn i większa skala samobójstw mężczyzn (w Szwecji rośnie przemoc kobiet wobec mężczyzn)
 • Zbiór faktów o ofiarach przemocy domowej wobec mężczyzn – KLIK
 • Jak kobiety znęcają się nad mężczyznami – LINK
 • 97% matek dostaje dzieci pod opiekę po rozwodach, więc niejako uznajemy, że dziecko jest własnością kobiety, a to z kolei pozwala kobietom traktować dziecko jako kartę przetargową (podczas trwania związku i rozwodu – w tym używać szantaży wobec mężczyzn)
 • Nie uznajemy “Kultu Ojca Polaka”, ale mamy za to “Matkę Polkę”, co powoduje gloryfikację matek, nad ojcami, tylko z powodu płci (seksizm?)
 • Internetowe społeczeństwo zauważa roszczeniowość i agresywność takich matek nazywanych tutaj “madkami” – ciekawostka.
 • Kobiety statystycznie mają wyższy intelekt emocjonalny, przez co są przebieglejsze od mężczyzn i zdecydowanie lepsze od mężczyzn w: kłamstwach, manipulacjach, aktorstwie (udawaniu) – w tym zrzucaniu z siebie odpowiedzialności (widzimy to na filmie z rozprawy, który przetłumaczyłem). Podobnymi cechami (nie wszystkimi) wykazują się psychopaci, ale społeczeństwo o tym nie powie głośno.
 • Matki pedofilki są przez społeczeństwo chronione z powodu wyżej wymienionych faktów (społeczeństwo nie wierzy w to, że kobieta może być “zła”) – o tym poczytacie tutaj. Z kolei kobiety coraz częściej fałszywie oskarżają mężczyzn podczas rozwodów o pedofilię, czy molestowanie, aby tylko wygrać spór.
 • Tylko 3% kobiet jest jednostronnie winna rozpadowi małżeństw, co dobitnie pokazuje, że system oceniania “win” jest niesprawiedliwy. To fizycznie niemożliwe, by tak mało kobiet było winnymi rozpadów związków. Przede wszystkim to kobiety składają 2/3 pozwów rozwodowych, więc potrafią się zawczasu wykreować jako niewinne i zaplanować przebieg wydarzeń na sali sądowej (włączając w tym prowokacje przeciw mężczyźnie, aby wyszedł na sprawcę nieszczęść, agresora, przemocowca – feminizm wspiera te zakłamane postawy mówiąc, że przemoc ma płeć męską).
 • Kobiety zdecydowanie częściej żyją nienawiścią do byłych, a nawet obecnych partnerów, niżeli mężczyźni do kobiet. Pamiętliwe trzymanie urazów (często wyimaginowanych) to domena narcyzów. O tym w tej kategorii na mojej stronie. Takie podejście wyklucza sprawiedliwość i obiektywizm, pomimo tego, że jak pisałem sądy są sfeminizowane.

Takich postaw zaakceptowanych przez społeczeństwo jest o wiele więcej, a które jednak kreują obie płcie w niesłuszny sposób. W ten sposób rozbito rodziny, a także wprowadzono walkę płci, zamiast uczyć koegzystencji i uzupełniania się. W ten sposób też niszczy się mężczyzn, bo pomimo kulturowego nauczania męskiej uległości, kobiety marzą o dominujących mężczyznach (jak zwykle uprzedzam – nie mylić z mężczyzną despotycznym stosującym przemoc).

Film o przemocy domowej wobec mężczyzn:

Społeczeństwo musi się zmienić, ponieważ najwięcej problemów w życiu dorosłym mają właśnie dzieci:

  • z ojcem niedostępnym lub wycofanym (brak pełnoprawnego ojca rodzi przemoc u obu płci)
  • z rozbitych rodzin (gdy dziecko wychowuje się z jednym rodzicem)
  • z matką dominującą (zwykle posiadającą zaburzoną osobowość, kompletnie nienadającą się do zakładania rodziny, ale jest lepsza w pracy)
  • pomijam rodziców toksycznych samych w sobie, stosujących jawną, bezpośrednią przemoc (najtrudniej jest z przemocą psychiczną, która jest domeną kobiet, ale którą ciężko udowodnić).

Ale ojcom też zależy na dzieciach co pokazuje wiele inicjatyw jak choćby dzielnytata.pl, tyle, że utrudnia się ojcom wychowywanie dzieci po swojemu, utrudnia wywalczenie korzystnego dla siebie wyroku podczas sprawy rozwodowej. Ojcowie nie mają już tyle głosu w rodzinie, ile mieli wcześniej. Społeczeństwo promuje, by mężczyźni służyli jedynie do płacenia i brania na siebie każdego niepowodzenia, które wcale nie jest związana z ich rolą. Dzisiejszemu społeczeństwu jest na rękę, by hodować bierne, manipulujące kobiety, samotne matki, by rozbijać rodziny i zachęcać do rozwodów, na których korzystają tylko coraz mniej dojrzałe emocjonalnie kobiety. To wszystko nie zmieni się, dopóty będziemy gloryfikować rolę matek, nad rolą ojców i mężczyzn w społeczeństwie. Czyli między innymi jeśli będziemy przyzwalać na budowanie w kobietach mentalności ofiar opresyjnego, złego, męskiego patriarchatu. Jeśli będziemy motywować kobiety do bycia “silną i niezależną”, a więc zazwyczaj egoistką bez empatii pozbawioną ciepłych cech kobiecych. Jeśli zaczyna brakować takich cech u kobiet, zaczynają wykształcać je mężczyźni.

A to spot promujący zainteresowanie alienacją rodzicielską:

Realizacja: Studio filmowe 1up www.1-up.pl

Jako rozwiązanie tego problemu (przynajmniej częściowe) podaje się model opieki naprzemiennej (taki projekt wystosowała partia Kukiz 15′), ale też systemowe zachęcanie ojców do wychowywania dzieci i łagodniejsze spoglądanie na mężczyzn podczas przydzielaniu opieki nad dziećmi przy rozwodach. Aby do tego doszło należałoby też promować możliwość przyznawania się mężczyzn do bycia ofiarami, a więc okazywania słabości, zamiast wypierania ich istnienia ze świadomości, czy też wiktymizacji męskich ofiar. To się wydarzy dopiero, gdy społeczeństwo zlikwiduje lukę empatii. Lukę wykorzystywaną przez feministki do degradowania roli mężczyzn w społeczeństwie za całkowitym naszym przyzwoleniem (jak do tej pory!).

Inne pomysły, by rozwiązać problem alienacji rodzicielskiej:

   • Surowe kary za utrudnianie kontaktów z dzieckiem – link
   • Sądy mają dbać o prawa obojga rodziców – link
   • List otwarty rodziców w sprawie planowanej reformy prawa rodzinnego – LINK
   • Jak ojcowie walczą o swoje prawa w Polsce – LINK

Pytanie czy macie jakieś swoje pomysły, swoje przemyślenia na ten temat, a może jeszcze dosadniejsze źródła?

Jeśli podobają Ci się nasze teksty, są w jakiś sposób przydatne i chcesz być powiadamiany o kolejnych, to polub nasz profil na facebooku, twitterze, czy google+.

Będziemy też wdzięczni za udostępnienia naszej strony na Twojej tablicy fb, czy innych portalach, ponieważ nie dość, że pozwolą rozwinąć naszą społeczność, to dają też nam motywację do pracy, w którą wkładamy sporo wysiłku, do szukania ciekawych tematów i źródeł. Możecie też założyć u nas konto, pisać komentarze pod tekstami (na facebooku zwiększają zasięg strony), pytać, chwalić, ganić, opisywać swoje problemy, spostrzeżenia, czy podsuwać pomysły na tematy (zakładka kontakt). Do następnego! 🙂

Obserwuj też nas na nowym portalu społecznościowym MINDS.COM, który nie cenzuruje treści:

https://www.minds.com/swiadomosczwiazkow

28
Dodaj komentarz

avatar
5 Zestawy komentarzy
23 Zestawy odpowiedzi
7 Followersi
 
Najwięcej reakcji na komentarz
Najwięcej odpowedzi na komentarz
7 Autorzy komentarzy
FabRedPillerPLsagzakSkonsternowany Ostatnie odpowiedzi autora
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marysia
Gość
Marysia

Bardzo ważny temat, niestety dla mediów praktycznie nieistniejący. Dobrze, że o tym piszesz. Podałam znajomym i zgadzają się, przytaczają film “tata”. Mam wrażenie, że ostatnio wszyscy się pogubiliśmy i zapominamy jak ważny jest mężczyzna w społeczeństwie, a jak wiele wyzwań na Was czeka i jak dzielnie to znosicie, pomimo trudów, pomimo, że my kobiety też potrafimy trochę zaszkodzić, trochę wprowadzamy niepokoju przez różne nasze dziwne rozterki. Jednak nie zawsze jest to specjalnie…

iksigrekzet
Gość
iksigrekzet

Kolejna drama matki w internecie!!!

https://www.youtube.com/watch?v=Naw9y-QHIpk

I multum białych rycerzy!!!

zak
Gość
zak

Temat dotyczy mnie bezpośrednio, ponieważ od marca 2017 nie mogę ,,dzięki,, żonie, zobaczyć, czy choćby porozmawiać przez telefon z 6 letnią córką.. ani w urodziny, ani na święta, ani na dzień ojca.. jaką trzeba być kurłą, aby zrobić coś takiego własnemu dziecku ?

Mieliśmy z córeczką bardzo dobre relacje, kocham ją i też po prostu LUBIĘ, bo pamiętam ją jaką super inteligentną, wesołą dziewczynkę.. A że matka puściła się z zapijaczonym szkotem, ma nowego ,,tatusia,, Ojciec biologiczny teraz jest BE, ale pieniądze ze wspólnego konta już NIE 🙂

pozdrawiam moją puszczalską żonę.. nigdy nie zapomnę, jaki los zgotowałaś naszemu dziecku.

Fab
Gość
Fab

Sam przezylem taka alienacje. Te same wymowki, ze dziecko chore, ze nie ma go w domu itp. Mialem to szczescie ze udalo mi sie wyrwac z tego chorego stanu bo skonczylbym z jakas depresja. Mimo iz od ponad 10 lat nie mam kontaktu to jednak wciaz wracam myslami do tych bolesnych sytuacji. Nikt nie zdaje sobie sprawy jaka to trauma dla faceta. Gdy kobieta straci dziecko (np gdy umrze) to cierpi z powodu straty. Facet przez taka alienacje tez traci dziecko i odczuwa ten sam bol straty ale dochodzi do tego swiadomosc, ze kiedys to dziecko bedzie mialo do niego pretensje (lub zachowa sie jak na tym filmie). Alienacja i inne niesprawiedliwe sytuacje skrzywily moja psychike i charakter. Wprawdzie jestem z dobra kobieta ktora jest zupelnym przeciwienstwem, to jednak trauma pozostala i zostanie do konca zycia. Nikomu nie zycze zeby osobiscie sie przekonal jak panstwo i kobiety moga robic krzywde dziecku i zwalac wine na Faceta. Dobra robota ze to naglasniacie. Niektorych kobiet sie nie zmieni… ale przynajmniej mozna zmienic prawo zeby te kobiety nie byly w stanie tak postepowac.

zak
Gość
zak

Według konstytucji RP wszyscy są wobec prawa równi, bez względu na PŁEĆ, itd.. DLACZEGO WIĘC ODBIERA SIĘ DZIECIOM OJCÓW, skazując ich na patologię ? Na zniszczone dzieciństwo, przegraną przyszłość ? Badania naukowe dowodzą jak odebranie jednego rodzica wpływa na patologizację dziecka.. Dlaczego więc sądy w Polsce działają na szkodę DZIECI ?

http://petycja.eu/sedzia-robert-zegadlo-kazdy-miesiac-czy-tez-nawet-tydzien-braku-kontaktu-z-rodzicem-jest-dla-dziecka-negatywnym-przezyciem/

Fab
Gość
Fab

Akurat na prawie RP to ja sie zawiodlem. Nie ma w polsce instytucji ktore pomagaja facetom w takiej sytuacji. Pamietam do dzis jak jedna babka (nie pamietam juz kim byla) przeprowadzala wywiad i powiedziala mi wprost. “Ja panu nie wierze”. Wogole nie docieraly do niej zadne argumenty. (a przeciez miala byc obiektywna bo reprezentowala panstwo)

Najgorsze w tym wszystkim jest to ze facet zostaje sam. Sam przeciwko kobiecie, prawu, spoleczenstwu. Moze liczyc na rodzine i czesc przyjaciol… ale wsparcie jest na krotka chwile. Gdy sprawa toczy sie latami to nie znam czlowieka ktory chcialby ciagle o tym slyszec.

Drugim wielkim problemem jest bezsilnosc. Jesli nie masz kasy na potyczki sadowe to jestes w czarnej d**ie. Dzisiaj z perspektywy zastanawiam sie czy takie sytuacje nie sa przyczyna nierownosci w statystykach samobojstw. I to jest kolejny problem gdzie prawo nic nie robi zeby zmniejszyc ilosc samobojstw u mezczyzn. Wspolczeny faccet ma 2x wieksze ‘szanse’ na samobojstwo niz na smierc w wypadku drogowym.

Podsumowujac, jesli ktos to czyta i widzi ze w jego zwiazku wszystko idzie w taka strone to niech spier****a z tego zwiazku bo potem bedzie coraz trudniej.

PS: to jest pierwszy raz gdy zdecydowalem sie cokolwiek napisac o tej sytuacji (i to tylko dlatego ze jestem anonimowy). Do tej pory nikomu nie mowilem co przezywalem. Ograniczalem sie tylko do faktow.

zak
Gość
zak

Nikt nie zrozumie ojca, któremu zabrano możliwość wychowywania, czy nawet widzenia się z dzieckiem, poza drugim ojcem, który przeżywa to samo..

Emocje w takich sytuacjach potrafią zaprowadzić do radykalnych rozwiązań i tak, moim zdaniem, mają wpływ na ilość samobójstw mężczyzn.. podobnie jak zdrady kobiet.. Najpierw jest kłamstwo, później zdrada, a na koniec ograbienie z dzieci i pieniędzy.. W ŚWIETLE PRAWA OCZYWIŚCIE..

A gdzie dobro dziecka ? Ważne, aby alimenty się zgadzały.. prawda, panie ,,jaki ziobro,, ?

sag
Gość
sag

Niestety też się z tym zmagam, jestem przed 30 a moje wyjście ze związku pasożytniczego skończone rozwodem, przy braku dowodów orzeczenie obustronnej winy. Jako dojna krowa utrzymuje w całości byłą żonę i dwójkę dzieci od kilku lat. Byłem ofiarą a zrobiła ze mnie kata, znęcała się psychicznie i fizycznie. Alimenty kosmiczne 3700, przez parę miesięcy płaciłem ile mogłem 3500, nasłała komornika, koszty przewyższają zobowiązanie. Nawet nie miałem okazji zareagować bo podała zły adres, o wszczęciu egzekucji nawet nie wiedziałem. Do tego alienacja, ograniczanie kontaktów. Depresja, codzienne myśli samobójcze. Nie wiem czy poradzę, wizyty u specjalistów nic nie dały. Może to ostatni dobry moment dopóki dzieci jeszcze małe…