34 niehonorowe sposoby na odmowę seksu przez kobiety

Obiecany tekst o sposobach kobiet na odmawianie seksu, gdzie ich “nie” wcale nie oznacza “nie”, tylko kryją się za tym głębsze przyczyny, inne intencje, a także nierzadko jest to sposób na uzyskanie danych celów, które nie są wyrażane wprost. Oczywiście nie możemy myśleć, że każda odmowa seksu to problem, dlatego dłuższy czas badałem jakie można usłyszeć przykładowe teksty, lub zachowania kobiet i uwidoczniłem co się za nimi realnie kryje.

Pamiętajmy, że według badań aż 65% par nie uprawia seksu minimum raz na dwa tygodnie. I niestety, najczęściej odmawiają kobiety – tu fajny tekst o tym (nawet 50% kobiet w czasie życia ma ZEROWE libido). Powody są różne, od prawdziwych i rozsądnych (bo przecież czasem rzeczywiście jesteśmy chorzy), po te nieprawdziwe, wymijające, które są manipulacją – dlatego, że dana kobieta wcale nie związała się z mężczyzną z miłości, a choćby dla pieniędzy, albo z przyjaźni, albo bo bała się być sama, wmawiając jednocześnie miłość. Powodów wiązania się innych, niż miłość jest bardzo dużo, a każdy kto chce mieć zdrowy związek, który nie skończy się hucznym rozstaniem na pewno musi bazować w nim na miłosnych czynach, ale także rozwijając sferę seksualną, która buduje silną więź, czułość i troskę. I takim zagadnieniem zajmiemy się teraz. Cytując Lwa-Starowicza, najlepszego seksuologa w Polsce:

Istnieją pary, które zrezygnowały z seksu. Czy porzucając seks, można być szczęśliwym człowiekiem?

Jedną z głównych zasad w pracy seksuologa jest nietworzenie ścisłych założeń dotyczących seksualności pacjenta. Ludzie mają różne oczekiwania, wyobrażenia, pragnienia, doświadczenia. W większości związków trudno jest stworzyć w pełni udaną relację bez satysfakcji w sferze seksualnej i problemy seksualne są bardzo często przyczyną konfliktów, a nawet rozpadu związku. Tym niemniej jeżeli dla obojga partnerów sfera seksualna ma marginalne znaczenie, można sobie wyobrazić udany związek bez szczególnego zadowolenia z seksu.

Toksyczne kobiety zareagują wściekłością, że odkrywa się ich manipulacje. Te dobre, zdrowe, normalne kobiety – ich to nie tyczy, bo nie odmawiają go, lub szczerze rozmawiają i rozwiązują problem braku seksu w związku. Ale to jest cenna wiedza, zbierana przeze mnie latami z przeróżnych źródeł, opowieści, zwierzeń i obserwacji. Nie mówię oczywiście, że każda toksyczna kobieta stosuje dokładnie każdy taki tekst, bo jedne są stosowane pewnie w 1% przypadków, inne częściej, ale po coś aż 34 zdobyłem, by każdy mógł przemyśleć, czy się choć z jednym nie spotkał. Inne może spotkać w przyszłości. Zapraszam.

UWAGA: Jeśli nie chcesz, by strona zniknęła z internetu, a twórcy mieli motywację do jej comiesięcznego prowadzenia, czy może chcesz podziękować za włożoną pracę, zapoznaj się z tematem:

Wsparcie strony i autoraMożesz zostać dobrowolnym darczyńcą - kliknij, by dowiedzieć się więcej

 

Czy seks jest ważny w związku?

sposoby na odmowę seksu przez kobiety
pixabay.com

Na początek ankieta (spóźniona, więc pewnie będzie mało głosów póki co):

Wyobrażacie sobie związek bez regularnego seksu (powiedzmy raz na tydzień, dwa)?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kobiety wiedzą jak odmawiać seksu. Przykłady niezbyt szanujących mężczyznę odmów:

 1. Boli mnie głowa (w inne dni repertuar rozszerza się o inne części ciała i o zmęczenie). Jest okej, jeśli kogoś raz boli głowa, a nie pół roku. No cóż, choroby się leczy, a nie stosuje jako wymówkę od seksu.
 2. Musisz się bardziej postarać (badanie na ile sobie może pozwolić – czyli mężczyzna zapłaci za seks) – niekoniecznie chodzi o stricte pieniądze. Kobiety traktujące seks jako nagrodę dla mężczyzny eliminujemy z rynku matrymonialnego – to narcystyczne manipulatorki.
 3. Jest między nami jakiś problem, ale nie umiem go określić (w założeniu wina mężczyzny i on musi zapracować na zmianę nastawienia u kobiety) – chcemy inteligentnych kobiet, więc takie na pewno umieją się wysłowić i podać rozwiązanie problemu.
 4. Nie jestem gotowa (ale dla atrakcyjnego dla niej mężczyzny będzie gotowa w 5 minut) – czekaj i pracuj. Powiem tak, każdy ma swój limit tolerancji na brak gotowości. Dla dziewic tolerancja jest wyższa, można poczekać (ale nie 2 lata oczywiście), dla innych – to się okaże. Można z seksem czekać jeśli kobieta wnosi inne dobre wartości dla mężczyzny, a nie tylko pojawia się na spotkaniu. I takie znam, co sądzą, że jest to ich wkład w znajomość. No tak, pomalowała się (albo i nie), wpadła na zaplanowane spotkanie przez mężczyznę, mężczyzna za nie zapłaci, mężczyzna nadaje tematy, mężczyzna zabawia, a ona się pojawiła i tyle uważa, że starczy. Nie starczy, bo w końcu jesteśmy równymi płciami.
 5. Nie czuje się bezpiecznie (związane z punktem powyższym – bardzo często kobieta, by się czuła bezpiecznie żąda ślubu, a więc zabezpieczenia finansowego, lub innych inwestycji mężczyzny w kobietę). Negujemy materialistyczne podejście na mojej stronie, a także pokazujemy, że śluby są niekorzystne dla mężczyzn, dlatego takie wymówki są w porządku wyłącznie, gdy kobieta jest bardzo religijna, przestrzega zasad religijnych i wtedy śluby są w porządku.
 6. Dam ci znać później, kiedy będę mogła (nie ma wyznaczonego konkretnego terminu, więc kobieta jest zwolniona z dotrzymania słowa i może to przeciągać prawie w nieskończoność – tu mężczyzna musi nauczyć się sprawdzać kobiece słowo). Konkrety, albo uznajemy za manipulację. Szkoda czasu na niezdecydowane panny. Podobamy się sobie, albo nie. Nikt nie zmienia “zdania” na temat atrakcyjności np. za pół roku i to braku spotykania się, braku kontaktu (w tym fizycznego). To nie jest realne.
 7. Chcę się poczuć wyjątkowo, aby uprawiać seks (staraj się bardziej, traktuj jak księżniczkę, pracuj, zapewniaj, bądź wiernym sługą). A mężczyzna chce się poczuć wyjątkowo, by mógł na Ciebie księżniczko poczekać. Ile zrobiłaś dla niego?
 8. Nie wiem co czuję (w kontekście braku miłości, choć przyznanie się do tego mogłoby zakończyć wiele związków, to kobiety bardzo często nie mówią wprost, że nie kochają i mężczyzna musi się “domyślić”… lub pracować dalej na kobietę w nadziei, że ona zmieni swoje nastawienie). Wóz albo przewóz.
 9. Chcę być kochana, a nie być bzyknięta (kolejny z tzw. comfort testów, który ma sprawdzić, czy mężczyzna oferuje cechy samca beta). O tym, kim jest samiec beta pisałem w innych tekstach. Warto poczytać, by zrozumieć comfort testy. Oczywiście kobieta ma pełne prawo żądać seksu z miłości, tak jak mężczyzna ma pełne prawo żądać od kobiety miłosnych czynów wobec niego. Jw. Ile dla niego kobieta zrobiła?
 10. Muszę się szanować (test sprawdzający, czy będziesz traktował ją jako łatwą, a więc czy będzie żałować tego seksu). To jest tekst z czasów represjonowania kobiecej seksualności. Aktualnie nie uznajemy, że seks z kimś kto się podoba i planuje związek, to brak szacunku do siebie. Co innego, jak ten seks jest z kimś kogo imienia się nie pamięta i co tydzień ma się innego.
 11. Jeśli kochałbyś mnie, nie żądałbyś seksu (wzbudzanie poczucia winy u mężczyzny, który ma naturalne potrzeby – im więcej poczucia winy, tym mężczyzna ciężej pracuje na rzecz kobiety – one to wiedzą). Ale widzicie, seks poprawia zdrowie, samopoczucie, wyzwala endorfiny – więc kobiety odmawiające go, to egoistki. Po co się wiązać z kimś takim?
 12. Ty zawsze myślisz tylko o sobie! (jak wyżej, zarzucenie egoizmu, więc wymuszanie odrzucenia naturalnych, zdrowych potrzeb). W tym punkcie – nie uznajemy kwantyfikatora “zawsze” – tak rozmawiają wyłącznie manipulatorzy, a także wnosimy, że egoizmem jest brak spoglądania na męskie potrzeby.
 13. Zostałam zraniona przez innych mężczyzn (empatyczni mężczyźni wejdą w to, tyle, że to jest problem do naprawienia przez samą kobietę, najlepiej na terapii – pamiętajmy, że to ona jest odpowiedzialna za jej wybory partnerów i aktualny mężczyzna nie powinien cierpieć z powodu innych mężczyzn). Jakby mężczyzna mówił, że nie chce seksu bo się boi, albo był zraniony, to stosunek do tego byłby srogo pogardliwy i prześmiewczy.
 14. Seks nie warty tego, by przekreślił naszą znajomość (pokazanie, że mężczyzna jest aseksualny, lub to jest test na “udowodnienie” kobiecie, że znajomość nie zostanie przekreślona). Na ogół traktujmy to z dystansem, lub jest to jawne pokazanie braku zainteresowania. Kobieta odpada.
 15. Seks tylko po ślubie (wiadomo o co chodzi – dzisiaj nawet kobiety, które nie są dziewicami potrafią takie wymaganie stawić – w takiej sytuacji trzeba potraktować takie słowa z przymrużeniem oka, jako żart). Nie moja wina, że hipokrytom pojawia się piana na ustach, bo wzięli ślub jako uznający się za bardzo religijnych ludzi, a przed ślubem mieli 25 partnerów seksualnych i nie przestrzegali reguł religii.
 16. Wolę się przytulać i inne czułości (kobieta sprawdza kilka rzeczy przez takie zachowanie: czy mężczyzna jest czuły, podporządkowany, czy umie wytrzymać bez seksu, czy zgodzi się na rolę aseksualnego przyjaciela). Ewentualnie ona sama jest aseksualna, ale to mały procent ludzi.
 17. Wykorzystujesz mnie! (kolejny zarzut z kosmosu, aby sprawdzić czy mężczyzna jest na tyle głupi i niepewny siebie, że da sobą manipulować i czy zapewni kobiecie komfort, że nie jest to wykorzystanie). Jeśli kobieta uznaje seks za nagrodę dla mężczyzny, a nie obustronny akt, a także zrzuca z siebie odpowiedzialność za decyzję o seksie, to prosimy do psychiatry wysyłać takie kobiety, zamiast się z nimi wiązać. Don’t stick your dick in crazy. A jeśli ona uznaje, że to NAPRAWDĘ wykorzystywanie, to znaczy, że jest to seks bez zgody, tak? Czyli gwałt. To jest przemoc.
 18. Nie lubię seksu. Ten punkt warto rozwinąć. Oczywiście jak zawsze może to być test na kilka rzeczy, ale sugerowałbym raczej pójście w kierunku czy jesteś na tyle pewny siebie, że jednak pokażesz kobiecie, że seks może być przyjemny i w porządku. W godzinne logiczne dyskusje oczywiście nie warto wchodzić, tu trzeba działać i pokazać. Ale też pamiętajmy, że ok. 1% ludzi jest aseksualna, z czego jednak wiele aseksualnych osób seks uprawia po to, by sprawić przyjemność drugiej stronie, gdy same nic nie odczuwają. Także może jesteś mężczyzno w gronie szczęśliwców i spotkałeś aseksualną kobietę. W innym wypadku patrz punkt: zraniona przez mężczyzn, dlatego brzydzi się seksem.
 19. A może lepiej zrób mi masaż? (kobieta oczywiście sprawdza znowu, czy jej inne potrzeby będą ważniejsze dla mężczyzny – jeśli tak, na pewno spróbuje w innej sytuacji stworzyć podobną prowokację i tzw. “wejść na głowę” – to się dzieje stopniowo, aż mężczyzna staje się pantoflem – w razie odmowy patrz pkt. 12). Im więcej takich “a może coś innego zróbmy”, tym kobieta częściej egoistyczna, a więc nie szanuje mężczyzny. Odpada z gry. Czasem oczywiście warto pomyśleć o urozmaiceniu, ale to nie może być regularna wymówka.
 20. W innych sytuacjach jakoś cię nie obchodzę! (kolejny raz, wzbudzenie poczucie winy u mężczyzny i próba przymuszenia go do starań w innych rejonach, nawet gdy zdanie wyrażone przez kobietę jest totalną nieprawdą i to mężczyzna wnosi więcej dla kobiety, niż kobieta dla mężczyzny). Oczywiście, jeśli mężczyzna jest egoistą i rzeczywiście nic nie robi, nic go nie obchodzi, to zarzut jest w porządku. Aczkolwiek niestety, ale sporo kobiet, pomimo zainteresowania mężczyzn, jego darów, pomocy, zainteresowania, rozmów, ona nadal potrafi stosować taką manipulację, by zdegradować jego pozycję i starał się jeszcze bardziej. Naiwny mężczyzna bez samooceny w to wejdzie, jak w masło, a potem i tak będzie zdradzony/zostawiony. I będzie się dziwił – tyle dla niej robiłem… (i zapomniał ile kobieta dla niego NIE robiła).
 21. Np. W Szwecji kobiety, gdy odmawiają seksu mówią “to jest moje no gone zone”.
 22. Boje się ciąży i nie dam sobie rady z wychowaniem dziecka. To oczywiście może być prawda, ale jest też często używane przy odmawianiu seksu, ponieważ brzmi realistycznie, logicznie i poważnie. W około 1% przypadków nawet najlepsza antykoncepcja może się nie sprawdzić. Czy to dużo? Dla odmawiającej tak.
 23. Myślisz tylko o jednym! – wiadomo, chyba nie ma częściej używanej sentencji przez kobiety, niż ta, jeśli potrzeby się rozmijają. Nie warto sobie zawracać gitary kobietami używającymi takiego zwrotu, ponieważ są to kobiety stosujące kwantyfikatory wielkościowe, czyli zazwyczaj: wyolbrzymiają wady kogoś innego, swoje zatajają. O takich kwantyfikatorach i manipulacjach pisałem w innych tekstach.
 24. Czekam na właściwą osobę (definitywne przekreślenie szans na głębszą relację).
 25. Religia mi nie pozwala (nie działa podczas związku – dla osób religijnych w porządku i tylko oczywiście dziewic).
 26. Możemy inaczej wyrażać swoją miłość do siebie (a przy zanegowaniu “w ogóle nie jesteś romantyczny!”). Okej, kobieta może wykazać jak wyrażać będzie miłość.
 27. Przytul mnie, tylko tego potrzebuję (i cyk, mężczyzna wykonał rozkaz, bo sądzi zazwyczaj, że punktowanie “dobrymi uczynkami” uruchomi chęć na seks u kobiety – tu odsyłam już do kategorii “friendzone”). Jak kobieta nie potrzebuje seksu, a mężczyzna potrzebuje (a np. nie potrzebuje przytulania), to potrzeby się rozmijają. Kompromisy, rozmowa, lub odejście.
 28. W zależności jak bardzo jesteś atrakcyjny kobieta może powiedzieć: nie sypiam z prawiczkami, lub “nie sypiam z tymi, którzy mieli sporo partnerek” (oba mają wyrazić pogardę, lub sprowokować mężczyznę do szczerej odpowiedzi ile miał partnerek). To są techniki zawstydzania męskości w dzisiejszych czasach – o tym pisałem TUTAJ.
 29. To jest mocne: kocham cię zbyt silnie, by uprawiać z tobą seks.
 30. Myślałam, że jesteś inny, niż tamci faceci – to też bardzo częsta odpowiedź wymijająca, zamiast kobieta wprost powiedzieć, że mężczyzna się jej nie podoba, to próbuje wzbudzić u niego poczucie winy. No cóż, mężczyzna też myślał, że ona jest inna i nie będzie grała niedostępnej cnotki.
 31. Naciskasz mnie/czuje się przytłoczona/nie ułatwiasz! – jak w poprzednich, czyli wzbudzanie poczucia winy, nieadekwatne do sytuacji i nie podaje rozwiązania na ten problem. Jeśli rozwiązanie będzie podane, postaramy się ustosunkować.
 32. Przecież 8 dni temu (czy tam miesięcy, czy lat) już uprawialiśmy seks!!!! (i krzyki do tego, oburzenie, majestatyczne wyjście za drzwi). Nie warto negocjować logicznie z kobietą częstotliwości seksu – to one mają nad tymi sferami kontrolę, więc zazwyczaj one odmawiają, lub akceptują – zazwyczaj gdy odczuwają odpowiednie emocje. Wypominanie seksu sprzed X czasu to każde inne wypominanie. Kobieta traktuje seks jak obowiązek. Odpada, bo mężczyzna na pewno nie chce, by kobieta w trakcie myślała o czymś innym.
 33. Moi rodzice tego/ciebie nie zaakceptują – i już wiesz, że kobieta jest niedojrzała, a rodzice nadal mają na nią wielki wpływ, tak jakby miała 5 lat. To taki odpowiednik maminsynka, skądinąd słusznie krytykowanego.
 34. Foch. Broń wielu kobiet w każdym niewygodnym temacie, niezależnie od wieku. Foch także ma za zadanie wpędzić mężczyznę w poczucie winy, że jest sprawcą nieszczęścia, nawet wtedy, gdy to kobieta jest sprawcą i nie da się z nią porozmawiać. Jest to podstawowa przemoc psychiczna, zachowanie pasywno-agresywne, o których pisałem TUTAJ. Broń na foch to ignorowanie i uznanie, że kobieta ma zacząć ROZMAWIAĆ o swoich potrzebach, że chciałaby tak, a nie inaczej.

W większości przypadków to są shit-testy i mężczyzna musi umieć sprawnie odpowiedzieć, lub postąpić, aby taki test przejść. Ja zawsze traktuję takie teksty na pół-poważnie, bo liczą się czyny, nie słowa. Jeśli widzę zainteresowanie kobiety, ale gdzieś pomimo tego stosuje taki tekst, to mogę albo zabawnie odpowiedzieć, albo spróbować okazać zdecydowanie w kontekście pożądania (warto uważać, bo granica jest cienka, ale inicjatywa jednak zawsze należała do mężczyzn), albo można potraktować od razu za manipulacje – i uznać, że nie warto z taką kobietą się zadawać. W końcu nikt nie chce być obiektem manipulacji, stosowania półprawd, półsłówek, pogrywania ze sobą, a wiedzieć na czym bezpośrednio stoi.

Co prawda nie wszystkie takie zachowania są testami, ale lepiej zakładać, że są, ponieważ ignorując ideę testów po prostu mężczyzna je przegra, wpadnie w problem bycia “pod” kobietą, a mężczyzn uległych kobiety nie lubią, co udowadnia wiele badań – proszę.

I to się dzieje w większości związków, gdzie mężczyźni przegrywając shit-testy stają się coraz mniej atrakcyjni dla kobiet z czasem trwania związku i seks w tych związkach staje się świętem.

Na sam koniec zostaje jeszcze wysyłanie sprzecznych sygnałów (gdzie “nie” wcale nie oznacza twardego “nie”), bo to też kobiety potrafią robić bardzo sprawnie, by wprowadzać chaos i przerzucać swoje niezdecydowanie na mężczyznę, który uzależnia się emocjonalnie od takich gier psychicznych, ale to już omówimy w innym tekście.

A na koniec odmowa mężczyzny:

A Wy, Drodzy Czytelnicy – znacie jakieś inne teksty i powody (np. absurdalne) na odmowę seksu?

Źródło cytatu Lwa-Starowicza.

Jeśli podobają Ci się nasze teksty, są w jakiś sposób przydatne i chcesz być powiadamiany o kolejnych, to polub nasz profil na facebooku, twitterze, czy google+.

Będziemy też wdzięczni za udostępnienia naszej strony na Twojej tablicy fb, czy innych portalach, ponieważ nie dość, że pozwolą rozwinąć naszą społeczność, to dają też nam motywację do pracy, w którą wkładamy sporo wysiłku, do szukania ciekawych tematów i źródeł. Możecie też założyć u nas konto, pisać komentarze pod tekstami (na facebooku zwiększają zasięg strony), pytać, chwalić, ganić, opisywać swoje problemy, spostrzeżenia, czy podsuwać pomysły na tematy (zakładka kontakt). Do następnego! 🙂

Obserwuj też nas na nowym portalu społecznościowym MINDS.COM, który nie cenzuruje treści:

https://www.minds.com/swiadomosczwiazkow

24
Dodaj komentarz

avatar
2 Zestawy komentarzy
22 Zestawy odpowiedzi
9 Followersi
 
Najwięcej reakcji na komentarz
Najwięcej odpowedzi na komentarz
8 Autorzy komentarzy
ArthurRedPillerPLAdiRodzynskierQuiksilver Ostatnie odpowiedzi autora
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rodzynskier
Gość
Rodzynskier

Laska po udanym byciu razem nagle mówi ze proponuje byśmy wstrzymali się z seksem do ślub. Wiem było ale brakuje tego ze w ten sposób jest post i facet po jakimś czasie się oświadcza i dostaje seks w nagrodę. Taka metoda na wyniszczenie.
Nie działasz na mnie w ten sposób czyli brak chemii.Dlaczego ? Powodów jest milion pięćset.
Kocham Cię jak brata czyli frendzone.
Oj daj spokój. Czyli staraj się bardziej lub małe szanse.
Nie szukam faceta. Czyli nie podobasz się jej albo podobasz ale na jedną noc. Zero związków w Tym etapie życia kobiety.
Weź poderwij xyz czyli ta brzydką której nikt nie chce. A mi daj spokój.
Okres mam. Naprawdę lub się postaraj bardziej trzeba ustalić.
Chcę się skupić na xyz. Czyli imprezy mieć kochanków a na pokaz xyz. Bo co ludzie powiedzą.
Swoją drogą warto napisać dlaczego kobiety uprawiają seks

TOT
Gość
TOT

Kobiety uprawiają seks z tego samego powodu co mężczyźni. Bo mają takie potrzeby fizjologiczne. Ale po prostu lepiej sobie radzą bez seksu niż mężczyźni. A radzą sobie mentalnie lepiej, bo wiedzą, że jak tylko ze chcą to go dostaną. Więc nie mają się czym przejmować. Mają zapewniony komfort psychiczny. Oczywiście też uprawiają ten seks dla korzyści, ale wtedy mogą łączyć przyjemne z pożytecznym. Chociaż niektóre koleżanki zwierzały mi się, że brzydziły się takiego seksu, ale bilans zysków i strat był dodatni.

Quiksilver
Gość
Quiksilver

Jak to jest z tym comfort testem ,czy samiec alfa nie może być alfą i jednoczesnie dawać kobiecie poczucie bezpieczeństwa ?